Česko – Švýcarsko 83:59 (kon.)
Česko
83:59 (19:18, 29:34, 56:46)
Švýcarsko
Středa 09.08.2023, 17:00 • Universitatea Sport Hall, Pitesti (ROU) • ME do 16 let - muži (divize B) • Skupina C

Kabir Narasimhan – 7 doskoků (19:03:38)

Utkání je u konce, po prohraném prvním poločase výsledkem 29:34 se český tým dokázal ohromně zvednout a druhou půli ovládl 54:25. Do čtvrtfinále tak získáváme důležitou psychickou výhodu pozitivního konce ve skupině, nyní nás čeká náročná zkouška proti Bulharům, kteří ve své skupině nepoznali přemožitele.

Zvednutí českého týmu ve druhé polovině přináší absolutní statistickou dominanci, v přesnosti střelby vedeme 45 % ku 30.7 %, na doskoky 51:38 a jedinou opravdu problematickou hodnotou tak zůstává poměr ztrát a zisků – 21/9 ku 17/13 švýcarským.

Věřme, že se našim borcům podaří pro čtvrtfinále vyladit koncentraci na maximum a předvedou proti třetímu týmu loňské B-divize co možná nejlepší výkon. I toto utkání pro vás samozřejmě budeme sledovat, do té doby přeji top čas všem!

Konec zápasu. (83:59)

39:31
    Křesina ani jednou nepochybil. (83:59)

39:31
    V závěru zápasu si ještě házet trestné hody vyzkouší Adam Křesina, fauloval ho Diakite. (81:59)

39:13
    Ouko snižuje na 81:59. (81:59)

39:01
    Zpoza tříbodové hranice navyšuje náš náskok Michael Prokýšek. (81:57)

38:47
    Třicetivteřinový švýcarský nápor přinesl pouze pět nepřesných střeleckých pokusů. (78:57)

38:17
    Prokýšek fauluje Cauvyho. (78:57)

38:12
    Michael Prokýšek proměňuje oba trestné hody. (78:57)

38:12
    Po dobrém obranném doskoku Křesiny posílá Pariat Prokýška na čáru trestného hodu. (76:57)