Osvětim – Prostějov 6:5 (po pr.) | Ajoie – Vítkovice 5:4 (po pr.) | Poruba 2011 – Jastrzębie 5:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
5:2 (4:1, 1:0, 0:1)
JKH GKS Jastrzębie
Středa 16.08.2023, 19:15 • Ostravar Aréna • Přípravné zápasy

Z dnešního večera je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a zítra ve stejný čas proti týmu Oświęcim napočtenou.

Přeji pohodový zbytek večera. (21:30:17)

„Utkání s Jastrzębiem se zapíše do porubské historie jako nejlepší výsledek.“

Třetí třetinu sice hostující tým vyhrál 1:0. když využil jednu z nabídnutých přesilovek, ale ve výsledku je výhra na straně HC RT TORAX Poruba 2011.
    Porubané si vítězství zajistili již v první periodě dvěma přesilovými góly a dva dali ze hry. V polovině utkání se stal dvoubrankovým střelcem jeden z nováčků v týmu Frenks Razgals, jednogólovými střelci byli Šoustal, Mrázek a Berisha.

59:58
    Ještě jedno vhazování. Uděje se před Lackovičem.

59:28

58:58
    Hosté se v oslabení pokouší změnit stav utkání, ale střely míří mimo bránu.

58:41
    Jastrzębie hraje ve čtyřech.

57:28
    Vyloučení v týmu JKH GKS Jastrzębie:
    Izacky – 2 min., hákování.

57:20
    Pohl nezachytil puk ve třetině, ale hlídal jej při jízdě do obranného pásma, kde byl při pokusu vymanit se soupeři ze sevření zahákován.

56:41
    Görny – 2 min., hákování.

55:25
    Střela Jarosze jde mimo porubskou bránu, na druhé straně se chtěl prosadit Klímek.

55:00
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Střondala – 2 min., sekání.

Paš – 2 min., sekání.

54:40
    Dolejš vykryl střelu Jarosze a přerušuje hru.

53:48
    Přerušení hry v důsledku střelecké akce Vachovce s Gřešem a vhazování po pravé ruce hostujícího gólmana.

52:48
    Šoustal si zpracoval puk před brankovištěm a zamířil nahoru pod tyč. Sedící Lackovič nastavil lapačku včas a na správné místo.

51:40
    Na druhé straně se odehrál podobný scénář, kdy Dolejš vykryl střelu Nalewajky i dorážku Pelaczyka.

51:08
    Lackovič zaúřadoval v brankovišti a nedovolil gólovou oslavu Berishovi ani Brodkovi.

48:34
    Jastrzębie právě vstřelilo branku!
    I hosté proměňují početní výhodu. TUUKKA RAJAMAKI vystřelil přes několik hráčů, takže byla otázka, zda puk někudy k bráně projde. Prošel Dolejšovi těsně kolem lapačky. Asistence: Marcin Kolusz.

48:18
    Kostek vyslal střelu od modré, ale ani ta nekončí v brankové síti.

47:31
    Razgals – 2 min., hrubost.

45:46
    Dolejš se stále ve střehu. Dobrou práci odvádí Režnarův tým v obraně, takže se gólu nedočkal ani Rajamaki.

45:11
    Jastrzębie se po delší době usadilo v útočné třetině. Jenže střely na bránu nevyslalo.

43:40
    Lackovič sledoval souboje na mantinelu, aby náhodně vystřelený puk rychle zbystřil. Nakonec hru vytěsnil do středního pásma Urbanowicz.

42:48
    Dolejš měl nyní velké štěstí, když se puk za jeho zády proklouzal po brankové čáře pryč z brankoviště.

42:36

41:32
    Až nyní se Jastrzębie dostává zpět do pásma. Puk do něj zavezl Kolusz a křižně nahrál Arrakovi, kterému se puk svezl po čepeli.

40:01

V prostřední třetině si hráči hodně zabruslili. Diváky bavili rychlými přesuny hry a kombinacemi před brankami. Gólově se ale prosadil v polovině třetiny jen RT TORAX. Frenks Razgals je díky střele z mezikruží zatím jediným dvoubrankovým střelcem utkání.

Jastrzębie má dvacet minut hry na stažení čtyřbrankového manka. Prezentuje se dobrou hrou, ale naráží na výbornou porubskou obranu a skvělého brankáře – Daniela Dolejše.

Jak utkání dopadne se dozvíme po třetí třetině, která začne přibližně v 20:51.

40:00

39:32
    Poté, co Jastrzębie promarnilo další šanci se v závěru brání porubskému tlaku. Hru drží po mantinelech a asi se již nic zásadního nestane.

38:50
    Po střele Izáckého se vhazuje před Dolejšem.

38:06
    Icing Jastrzębie se nepíská, protože Dominik Jarosz puk dojel rychleji než Sedlák.

37:22
    Gřeš viděl napravo najíždějícího Vachovce, který vystřelil špičkou hole a stačil odražený puk i dorážet. Skóre se neměnilo.

37:02
    Po icingu se vhazuje před Lackovičem.

36:46
    Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba 2011.

36:10
    Kopta zavezl puk do útočné třetiny a ani dvě dorážky vlastní střely neskončily za porubským brankářem.

35:58
    Střela Arraka byla těsně před Dolejšem tečována, i tak puk končí odražen od porubské brány.

35:00
    Oddechový čas pro tým JKH GKS Jastrzębie.

34:46
    Berisha – 2 min., sekání.

34:26
    Hosté se ubránili početnímu tlaku a jdou dokonce do útoku.

33:46
    Domácí udrželi pásmo a střela Lemckeho skončila na betonech a poté v lapačce.

33:00
    Kolusz – 2 min., podrážení.

32:39
    Poté, co Jastrzębie zaútočilo se střelou do brankáře, se na druhé straně hodlal prosadit Tvrdoň. Gólman byl proti.

30:55
    Lackovičovi pomohl na brankové čáře Wajda, když se Klímek se Střondalou dostali do výhodné střelecké pozice. Polský brankář si pohlídal hráče s pukem, Wajda sledoval případnou nahrávku na volného hráče.

30:14
    Po buly po pravé ruce Dolejše střílel Bernhards. Trefil jen připraveného gólmana, který puk poslal na druhou stranu Douderovi, jenž rozjel útočnou akci.

29:36
    Poruba právě vstřelila branku!
    FRENKS RAZGALS si najel mezi kruhy a vystřelil nad lapačku, kterou Lackovič pozdě zvedl do osy střely. Asistence: Jiří Klimíček.

28:45
    Icing Jastrzębie a vhazování se chystá po levé ruce Lackoviče.

28:21
    Šoustal trefuje betony a dorážka z osy hřiště v podání Tvrdoně končí taktéž na gólmanovi.

27:02
    Gutwald našpendlil na mantinel Koptu.

26:25
    Lackovič vykryl střelu Vachovce.

25:50
    Freidenfeldsova střela z pravé strany končí na Dolejšově příložníku. A stejně dopadá i dorážka.

25:38
    První icing Poruby v tomto utkání.

24:10
    Střela Häringa končí na Lackovičových betonech.

23:40
    Boje o střední pásmo vyhrává střídavě každý tým.. Předváděný hokej diváky jistě nenudí.

22:27
    Hra se přelévá od brány k bráně. Mnoho práce mají hlavně obrany. Kameneu zablokoval Gřeše.

20:48
    Střela na porubskou bránu šla z hole Arraka mimo.

20:01

Prvotní gólová přetahovaná skončila výrazným vedením Poruby. RT TORAX využil obě početní výhody, kdy na první Jastrzębie odpovědělo vyrovnáním, ovšem pak už těžko hosté hledali schůdnou cestu do brankové sítě.
    Nejvýraznější přínos na vedení po první třetině 4:1 měly první a druhá formace, kdy úřadovaly nové akvizice týmu.

20:00

19:07
    Porubané vyhazují přes všechny čáry.

18:55
    Dolejš zachytil kotouč po střele Bernhardse. Vhazuje se v pravém kruhu.

18:06
    Šedivý odpaluje puk přes všechny čáry.

17:58
    Häring – 2 min., podrážení.

17:40
    Kameneu poslal puk dlouhou nahrávkou na Pelaczyka a je z toho zakázané uvolnění.

17:18
    Lackovič vychytal pokus Brodka i dorážku Berishi.

15:26
    Arrakovi unikl kotouč pod hokejkou a tak musí Jastrzębie vyklidit pásmo. Celkem rychle se ale dostává hostující celek zpět do třetiny, kde se na střelu chystal Jarosz. Trefil jen boční konstrukci Dolejšovy brány.

13:54
    FRENKS RAZGALS se vydal na samostatný únik a zavěsil puk do protipohybu gólmana. Asistence: Aaron Berisha.

12:32
    Icing Jastrzębie.

10:54
    I druhou nabídnutou početní převahu RT TORAX využívá. Tentokrát Razgals stojící mezi kruhy nevolil střelu ale nahrávku na AARONA BERISHU postaveného na levém bodu pro vhazování a střelou z voleje nedal hostujícímu gólmanovi šanci kotouč lapit.. Asistence: Frenks Razgals a Ondřej Šedivý.

10:17
    Kameneu – 2 min., podrážení.

09:40

08:40
    Jastrzębie se usadilo v pásmu a několika střelami dalo Dolejšovi do statistik zásahy. Vyrovnání se hosté nedočkali.

07:40
    Häring – 2 min., sekání.

06:54
    PETR MRÁZEK stál mezi kruhy, když dostal přesnou přihrávku od mantinelu z hole Tvrdoně a byť Lackovič skákal do osy střely, puk jej přeletěl. Asistence: Marek Tvrdoň a Adam Sedlák.

05:43
    Zpoza brány přelstil Dolejše MACIEJ URBANOWICZ. Porubský gólman se rychle přesouval, jenže marně. Asistence: Jakub Izacky.

04:26
    Domácí využívají přesilovku, když Mrázek poslal střílenou nahrávku na bránu, kde TOMÁŠ ŠOUSTAL na hraně brankoviště puk zastavil a zdvihl pod horní tyč. Asistence: Petr Mrázek a Marek Tvrdoň.

04:02
    Lackovič lapil pokus Berishi.

03:09
    Freidenfelds – 2 min., hákování.

02:25
    Na druhé straně zaútočil Šedivý se Střondalou. Docílili jen posunutí polské branky a přerušení hry.

01:58
    Jastrzębie se dostalo na chvilku do útočné třetiny. Porubská obrana velké drama nedopustila.

01:40
    Vachovcova formace dostala soupeře pod tlak, puk ale do brankové sítě nedostala.

01:17
    Lackovič zastavuje střelu Brodka.

00:48
    Dolejš si sáhl na kotouč, který do pásma vplul díky jemného šťouchnutí z polských hokejek.

00:18
    Puk je na hostující střídačce. Buly se ve středovém kruhu opakuje.

00:01

Vítám Vás u prvního „domácího“ utkání HC RT TORAX Poruba 2011 v rámci turnaje O pohár RT TORAX.

V jakém složení týmy do zápasu nastoupí si přečtěte v následujících řádcích.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Bláha) – Klimíček, Lemcke, Gutwald, Pohl, Doudera, Sedlák, Adamec – Mrázek, Šoustal, Tvrdoň – Brodek, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Häring – Šedivý, Střondala, Klímek
    Trenér: Jiří Režnar

JKH GKS Jastrzębie: Lackovič (Michalski) – Kostek, Kolusz, Viinikainen, Bagin, Wajda, Martiška, Görny, Kameneu – Urbanowicz, Paš, Izacky – Bernhards, Arrak, Freidenfelds – Kopta, Jarosz, Rajamaki – Nalewajka, Kielbicki, Pelaczyk
    Trenér: Róbert Kaláber

Rozhodčí: Koziol, T. Janda – J. Chamrád, Hlavatý.

Zápasy turnaje „O pohár RT TORAX“ budou odehrány v OSTRAVAR ARÉNĚ.
    Pro fanoušky bude otevřen vstup od hotelu Clarion a vstupné činí 100 korun na celý hrací den. Děti do 15 let a ZTP/P vstup zdarma.

Pořádající tým pohár již třikrát získal a tak může letos pomýšlet na již čtvrté prvenství. Bohužel ale ne ve svém domovském stánku, který prochází inovací s nemalými problémy realizace.

V přípravě si porubský celek utkání již dvakrát zahrál. Sice ne s výhrami, ovšem předvedená hra, jak říkali bezprostředně po zápasech hráči pro porubský web, byla uspokojující. Samozřejmě s tím, že je pořád co zlepšovat.

Polský tým je pravidelným účastníkem turnaje „O pohár RT TORAX“, jenž v letech 2018 a 2019 vyhrál. Pokud by letošní ročník extraligový klub vyhrál, oslavil by vstup do šedesáté sezóny hattrickem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 5. Šoustal (Mrázek, Tvrdoň), 7. Mrázek (Tvrdoň, Sedlák), 11. Berisha (Razgals, Šedivý), 14. Razgals (Berisha), 30. Razgals (Klimíček) – 6. Urbanowicz (Izacky), 49. Rajamaki (Kolusz)

Rozhodčí: Koziol, T. Janda – J. Chamrád, Hlavatý