Union Berlín – Mohuč 4:1 (kon.) | Frankfurt – Darmstadt 1:0 (kon.)
Eintracht Frankfurt
1:0 (1:0)
SV Darmstadt 98
Neděle 20.08.2023, 17:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Německá Bundesliga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky německé Bundesligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Eintracht Frankfurt a SV Darmstadt 98.

Poslední zápasy oba kluby odehrály v rámci Pokal poháru. Darmstadt nestačil na Homburg 0:3. V tomto zápase se tým z nejvyšší ligy neprosadil. Eintracht Frankfurt naopak vyhrál nad Lokomotovem Lipsko s přehledem 7:0.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Koch, Pacho – Dina Ebimbe, Schirí, Rode, Max – Lindström, Kolo Muani, Götze.
    Náhradníci: Grahl – Buta, Hasebe, Hauge, Jakić, Knauff, Larsson, Marmúš, Ngankam.

SV Darmstadt 98: Schuhen – Klarer, Zimmermann, Maglica – Nürnberger, J. Müller, Holland, Karić – Vilhelmsson, Honsak – Hornby.
    Náhradníci: M. Behrens – Isherwood, Manu, A. Müller, Riedel, Schnellhardt, Stojilković, Pfeiffer, Franjić.

1

1
    Utkání začalo, domácí mají červenočerné dresy, hosté modré.

1
    Velmi teplé počasí panuje ve Frankfurtu, aktuálně je zde něco málo přes 32 stupňů a slunečno.

2
    William Pacho vybojoval pro své spoluhráče autové vhazování, následně jeho tým pokračoval v akci.

4
    Darmstadt se nyní musí bránit akcím soupeře, domácí mají balon pod kontrolou.

4
    Marcel Schuhen rozehrává od své branky, balon nechal obráncům, kteří otáčejí směr hry.

5
    Domácí pokračují v dobré hře, Jesper Lindström zkoušel poslat míč před branku, ale neuspěl. Hrát tak budou hosté.

6
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Kristijan Jakić.

8
    William Pacho kombinuje se spoluhráči na své polovině, sledujeme klidnější úvod tohoto zápasu. Ani jeden celek se nikam nežene.

9
    Domácí se po dlouhé době propracovali před branku, ale Randal Kolo Muani nedokázal protlačit míč přes obránce. Následně domácí faulovali.

11
    Úvodních deset minut hry ukázalo, že dnes budeme sledovat takticky vedenou bitvu.

12
    Marcel Schuhen se zapojil do rozehrávky svého celku, sledujeme klidnou hru.

15
    Fabian Nürnberger rozehrával volný kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

15
    Hosté vybojovali rohový kop. Centr se snesl před branku, znovu to byl Fabian Nürnberger.

15
    Mathias Honsak chtěl hlavičkovat, ale nedokázal se k míči dostat. Balon odehrála obrana.

18
    Domácí pokračují v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale hostující obrana je pozorná.

20
    Rohový kop vybojovali domácí, hodně důrazně byl dohraný Jesper Lindström, jehož fauloval soupeř.

21
    Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit poměrně snadno. Mario Götze byl ten, kdo centroval.

21
    Kristijan Jakić pálil z dobré pozice, ale jeho rána končí nad brankou.

22
    Fabian Nürnberger si dokázal poradit a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře jen za cenu dalšího autu.

25
    Pětadvacet minut hry je pryč, zatím jsme neviděli výraznější střeleckou příležitost.

26
    Kristijan Jakić si rovnal míč na střelu, ale neměl prostor, a tak přihrál spoluhráči na obrannou část hrací plochy.

27
    William Pacho kombinuje se spoluhráči u půlící čáry, Robin Koch se také zapojil do rozehrávky.

28
    Mathias Honsak se propracoval do zakončení a jeho ránu vytěsnil brankář Kevin Trapp.

30
    Matej Maglica byl příliš důrazný, a tak způsobil po faulu přímý kop pro domácí.

31
    Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale zatím čekají na výraznější střeleckou příležitost.

35
    Domácí fotbalisté tvoří hru, mají převahu, ale zatím čekají na moment, který by vedl ke gólu.

35
    Randal Kolo Muani centroval před branku, jeho míč odvrátila obrana jen za cenu rohového kopu.

36
    Darmstadt ustál aktivní hru soupeře a nyní se dostává do střelecké pozice. Centr byl zblokovaný, a tak se směr hry otáčí.

37
    Žlutá karta pro tým SV Darmstadt 98 (Christoph Klarer).

39
    Poslední minuty se hraje převážně na polovině hrací plochy, ani jeden celek nechce nyní chybovat.

40
    Frankfurt právě vstřelil branku!
    Domácí fotbalisté se dostávají zaslouženě do vedení, po výborné přihrávce Maxe se střelou do odkryté části brány prosazuje osamocený RANDAL KOLO MUANI. Asistence: Philipp Max.

42
    Kristijan Jakić se spoluhráči kombinuje poblíž půlící čáry, sledujeme aktivní hru ze strany hráčů ve tmavých dresech.

43
    Příliš dlouhý centr nestihl jeden z domácích hráčů. Centroval Randal Kolo Muani. Rozehrávat bude brankář Marcel Schuhen.

45
    Začala poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+1
    Žlutá karta pro tým SV Darmstadt 98 (Marcel Mehlem).

45+2
    Domácí rozehrávají volný kop, míč zamířil do vápna, kde byl připravený brankář.

45+3
    Dostáváme se do poslední nastavené minuty, balon mají pod kontrolou domácí fotbalisté.

45+3

Randal Kolo Muani se stal prvním střelcem tohoto zápasu, díky němu vede domácí celek v úvodním zápase nové sezony těsně 1:0.

46

46
    Zdá se, že ani jeden celek během poločasové přestávky nestřídal. Hrají stejní hráči, kteří končili první poločas.

48
    Mnoho šancí v úvodu poločasu k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

51
    Domácí rozehrávali rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

52
    Fabian Holland by v osobním souboji hodně důrazný, fauloval soupeře, rozehrávat tedy budou domácí.

53
    Rohový kop pro domácí, Eric Junior Dina Ebimbe naskakoval na míč, ale nedokázal zakončovat.

55
    Darmstadt kombinuje na útočné polovině, centr se následně snesl před branku, ale Fabian Holland nedokázal zakončit podle představ.

57
    Hosté měli obrovskou šanci, ale zakončující hráč nedokázal přesněji poslat balon do branky. Podle všeho by případný gól pro ofsajd neplatil.

59
    Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Kristijan Jakić).

60
    Hodina hry je pryč, oba kluby si vypracovaly dobré střelecké pozice, ale zatím vedou domácí.

62
    Střídání v týmu SV Darmstadt 98:
    ze hřiště odchází Fraser Hornby, přichází Luca Pfeiffer,
    ze hřiště odchází Oscar Vilhelmsson, přichází Filip Stojilković.

65
    ze hřiště odchází Tuta, přichází Makoto Hasebe.

65
    Hostující celek měl tři dobré šance. Po rohovém kopu trefil Luca Pfeiffer ryč, násedně hráč trefil spoluhráče, a pak další rána mířila nad.

67
    Více ze hry má hostující celek, který se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Domácí obrana se zatím drží.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, nyní tu máme pauzu na občerstvení.

71
    Domácí fotbalisté se nastěhovali před branku soupeře, ale zahráli rukou, a tak se směr hry po odpískání otáčí.

73
    Makoto Hasebe se dostal do střelecké pozice, ve vápně po ataku soupeřem upadl. Sudí nechává hru plynout dál.

74
    Žlutá karta pro tým SV Darmstadt 98 (Matej Maglica).

75
    Domácí fotbalisté rozehrávali volný kop, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit.

77
    ze hřiště odchází Matej Maglica, přichází Fabian Schnellhardt,
    ze hřiště odchází Marcel Mehlem, přichází Braydon Manu.

79
    Domácí fotbalisté kontrolují hru, drží míč pod kontrolou a pokouší se něco vymyslet.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, domácí fotbalisté pokračují v takticky velmi dobrém výkonu.

83
    Hosté se dostali před branku soupeře. Jejich tlak vygradoval střelou, kterou mimo poslal Fabian Schnellhardt.

83
    ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Aurélio Buta,
    ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Jessic Ngankam,
    ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Umar Marmúš.

84
    Filip Stojilković se dostal do zakončení, jeho rána z velké dálky končí v moci brankáře. Snadná práce pro gólmana.

85
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, domácí fotbalisté drží náskok.

87
    Sudí nechal ostrý zákrok hostujícího hráče bez karty, na hranici pravidel si počínal Fabian Nürnberger.

88
    Hosté rozehrávali volný kop, centr se snesl před branku, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry, uvidíme, kolik sudí nastaví.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90+2
    Braydon Manu se pokoušel dostat do zakončení, ale píská se mu útočný faul.

90+3
    Nyní se hraje především na polovině hrací plochy, což vyhovuje domácím.

90+4
    Marcel Schuhen vytáhl velmi dobrý zákrok proti střeleckému pokusu, který vyslal domácí Jessic Ngankam.

90+5
    Začala poslední nastavená minuta. Rohový kop pro domácí fotbalisty.

90+6
    Už se hraje více než pět minut.

90+6
    Hosté rozehrávají od své branky, dlouhý výkop.

90+6
    Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Robin Koch).

90+7

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:9. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:14.

Randal Kolo Muani se stal jediným střelcem zápasu, ve kterém vyhrávají domácí fotbalisté těsně 1:0. (19:29:03)

Jan Prošek

Branky: 40. Kolo Muani (Max)

Karty:   59. Jakić (FRN), 90+6. Koch (FRN) – 37. Klarer (DAM), 45+1. Mehlem (DAM), 74. Maglica (DAM)

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta (65. Hasebe), Koch, Pacho – Dina Ebimbe, Schirí, Rode (6. Jakić), Max – Lindström (83. Ngankam), Kolo Muani (83. Marmúš), Götze (83. Buta).
    Náhradníci: Grahl – Hauge, Knauff, Larsson.

SV Darmstadt 98: Schuhen – Klarer, Zimmermann, Maglica (77. Schnellhardt) – Nürnberger, Mehlem (77. Manu), Holland, Karić – Vilhelmsson (62. Stojilković), Honsak – Hornby (62. Pfeiffer).
    Náhradníci: M. Behrens – Isherwood, A. Müller, Riedel, Franjić.