Kolín – Zlín 1:4 (kon.) | Trnava – SHKM Hodonín 4:6 (kon.) | Letňany – Salzburg II 1:0 (kon.)
Nitra – Jihlava 2:5 (kon.) | Pardubice B – Jastrzębie 4:1 (kon.) | Ciarko STS Sanok – Prešov 3:4 (0:1 po s.n.)
Zug – Mountfield HK 5:2 (kon.)
EV Zug
5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Mountfield HK
Středa 23.08.2023, 19:00 • Eishallle Sursee, Sursee, Švýcarsko • Přípravné zápasy

Ode mne je to vše. Přeji hezký zbytek týdne a zase někdy u online přenosů na počtenou. (23:51:30)

Je za námi duel dvou rivalů z Ligy mistrů, který byl tentokrát celkem jednoznačný. Hradec sice dostal do vedení Jan Eberle, ještě do přestávky však stihl srovnat Sven Leuenberger. Po pauze přišly čtyři minuty hrůzy Lvů, během nichž dal Zug tři branky, jmenovitě Marc Michaelis, Fabrice Herzog a Andreas Wingerli. Svěřenci Tomáše Martince se ještě stačili probrat a před sirénou je stihl vrátit do hry Jordann Perret. Více už ale Mountfield nestihl, a tak ještě Jan Kovář pečetil výhru Švýcarů do prázdné branky.

59:55
    Ani k té už ale nedojde a Mountfield HK prohrává první zápas na turnaji 2:5.

59:06
    Tomáš Martinec ještě jednou odvolává Herního Kiviaha a pokusí se alespoň o kosmetickou úpravu skóre.

58:33
    Zug právě vstřelil branku!
    Kapitán dává definitivní tečku dnešnímu dramatu! Domácí se dostali k puku, který přes Grégoryho Hofmanna a Svena Sentelera doputoval až k JANU KOVÁŘOVI, který střelou do prázdné rozhoduje o třech bodech pro Švýcary – 5:2. Asistence: Sven Senteler, Grégory Hofmann.

58:18
    Po neurovnané části se k puku dostal Okuliar a přes hokejku jednoho z bránících vystřelil do hrudi Hollensteina.

57:29
    Zug už je v plném počtu a jeho vítězství vypadá více než pravděpodobné.

57:17
    Tomáš Pavelka dostal nabyto na levý kruh, avšak do jeho projektilu obětavě skočil jeden z domácích.

56:59
    Hollenstein neudržel střelu Blaina a na brankovišti se strhla mela, kterou ale čtveřice Zugu ustála!

56:28
    David Šťastný dvakrát zkoušel střílenou nahrávkou hledat hokejku před brankou, ale gól z toho není.

55:28
    Hosté pálí jako u Verdunu, ale není jim to nic platné.

55:14
    Po krátké kombinaci s Blainem vypálil Filip Pavlík, jeho pokus ale domácí gólman zneškodnil.

54:39
    Poslední šance pro Hradec! Pavelka byl sám na brankovišti faulován Hollensteinem a hosté budou mít přesilovou hru.

53:39
    Zug ujel do přečíslení dvou proti jednomu. Gólovému vyústění zabránil jen Petr Kalina svou nataženou holí.

51:58
    Nahození jednoho z obránců domácích bylo nepříjemně ztenčované, Kiviaho ale zasahovat nemusel.

51:17
    Oliver Okuliar se velmi drze za brankou zbavil dvou soupeřů a míří na zteč.

50:48
    Radek Smoleňák nahodil puk za branku, kde se o něj svádí srdnatý boj.

50:15
    Po třech minutách se vracíme za stavu 4:2, kdy do konce třetiny zbývá necelých deset minut. Lze tak odhadovat, že Zug svou přesilovku neproměnil.

46:57
    Obraz se bohužel přetočil o tři minuty nazpět, a tak si na další pokračování budeme muset ještě počkat.

46:57
    Hosté vyhráli buly ale nedokázali ihned vyhodit. Podařilo se jim to až napodruhé.

46:14
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Miškář – 2 min., hákování.

45:17
    Technické prohřešky nenechávají čárové spát – ofsajd hostí.

44:58
    Icing Mountfieldu.

44:39
    Na Češích je vidět obrovská snaha utkání zvrátit, chybí však potřebná lehkost.

43:59
    A znovu fantom brankoviště. Tentokrát to zkusil střelou z velkého úhlu do horních pater branky, jenže přestřelil.

43:37
    Zaváhání v obraně se dopustili i domácí, ale Radek Smoleňák ho využít nedokázal.

42:53
    Kardinální chyba obrany Lvů! Jan Kovář sebral puk a jel sám na Kiviaha, ten se na brankovišti natáhl, co to šlo a ještě udržel svůj tým ve hře!

42:17
    Filip Pavlík přibrzdil rozehrávku Zugu a oba týmy střídají.

41:57
    I Hradec však v přechodu do útočného pásma zastavilo postavení mimo hru.

41:46
    Radek Pilař vyvezl touš a hosté jsou kompletní.

41:19
    Korunu nepovedené přesilovce nasazuje ofsajd.

40:59
    Vzápětí ho ale zase opouští.

40:46
    Až nyní se domácím podařilo usadit v útočném pásmu.

40:09
    Hosté vyhráli buly a Patrik Miškář dokonce ohrozil Hollensteina.

40:01

Hokejisté Zugu budou mít po pauze k dobru ještě téměř kompletní přesilovku.

Je za námi druhá třetina, ve které se s góly roztrhl pytel. Vše načal Marc Michaelis, jenž zakončil přečíslení nechytatelnou střelou. Poté se Hradečtí nechali několikrát vyloučit a Zug ukázal, jak silnou zbraní jsou jeho přesilovky, když na 4:1 navýšili z dorážky Fabrice Herzog a povedeným zakončením rozborky – sborky Andreas Wingerli. Svěřenci Tomáše Martince se ale ještě stihli oklepat a zásluhou Jordanna Perreta se vrátili zpět do hry. Připustí Švýcaři ještě drama?

40:00

39:57
    Poslední závar třetiny vyřešil finský gólman odpálením puku.

39:50
    Těsně po buly pálil dvakrát úplně volný Martschini, ale v obou případech jen málem rozpůlil zadní mantinel.

39:44
    Eberle – 2 min., sekání.

39:37
    Zug si chce ještě před přestávkou vzít vedení zpět, navíc má k dispozici výhodu.

39:01
    Henri Kiviaho si po dlouhé době sáhl na puk, když přikryl nahození Leona Muggliho.

38:39
    Icing Hradce.

37:35
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté jsou za svou zvýšenou aktivitu přeci jen odměněni! Christophe Lalancette vybojoval puk ve středním pásmu a nahrál najíždějícímu JORDANNU PERRETOVI, který dojel na pravý kruh a střelou přes obránce našel místo v Hollensteinově teploměru – 4:2. Asistence Christophe Lalancette.

36:48
    Poněkud rozháraná část končí střídáním obou týmů.

35:28
    Hollenstein si poradil i se střelou Eberleho z pravého kruhu.

35:13
    Toto už bylo o poznání nebezpečnější. Filip Pavlík vypálil od modré čáry a Radek Smoleňák se snažil na masce tečovat. Černá pryž prolétla těsně nad!

35:04
    Hradečtí se trochu krkolomně dokázali dostat do útočného pásma. Tamní pobyt zakončil střelou do Hollensteina Marcel.

34:26
    René Piegl nahodil puk do útočného pásma, ale Aleš Jergl ho zastavit nestihl.

34:14
    Následně z lepší palebné pozice branku netrefil a další akci zastavilo postavení mimo hru.

33:47
    David Šťastný zkoušel uspět odrazem o Hollensteina, ten však puk vyrazil před sebe.

33:39
    Radovan Pavlík vybojoval puk v útočném pásmu a jeho spoluhráči odchází střídat.

32:59

32:37
    Po krátkém pobytu hostí v útočném pásmu mají opět puk na hokejkách hráči v bílých dresech.

32:01
    Tým Jana Kováře se dopustil zakázaného uvolnění.

31:26
    Zug slevil ze své aktivity a nechává Čechy tvořit.

30:49

30:30
    Až nyní se Hradečtí dostali do pořádného tlaku a Jordann Perret střílel z kruhu, trefil však prvního bránícího hráče.

30:07
    Následně se Hollenstein zmocnil puku a přerušuje hru.

29:37
    Hosté se dokonce musí v přesilovce ještě bránit.

28:49
    T. Muggli – 2 min., hákování.

26:29
    Vyloučení se Lvům tvrdě nevyplácejí! Zug znovu sehrál ukázkovou kombinaci, kdy touš putoval od Martschiniho na Jana Kováře, který famózně našel na mezikruží ANDREASE WINGERLIHO, jenž našel skulinku pod přesouvajícím se Kiviahem – 4:1. Asistence: Jan Kovář, Lino Martschini.

26:12
    Smoleňák – 2 min., sekání.

25:28
    Podařilo se jim to až po minutě ovšem bez velkého úspěchu.

24:37
    Hradec se efektivně brání a Zug se nemůže dostat do pásma.

23:51
    Hradecká defenziva se nyní proměnila v kužely a Zug zvyšuje náskok!
    Po vyhraném buly se k puku na levém kruhu dostal jeden z domácích, který našel Michaelise, ten sice ještě neuspěl, ale FABRICE HERZOG z dorážky už ano – 3:1. Asistence Marc Michaelis.

23:43
    Jergl – 2 min., hákování.

23:11
    Z levého kruhu vypálil Sven Senteler a Kiviaho měl plné betony práce.

22:37
    Na druhé straně mohl vyrovnat Marek Zachar, v samostatném úniku byl však vychytán.

22:17
    Domácí jsou za aktivitu odměněni o otáčí skóre! Grégory Hofmann projel do útočného pásma a vytvořil situaci dvou na jednoho. Nezasobčil a předložil puk MARCU MICHAELISOVI, který ho přišpendlil do bližšího horního rohu – 2:1. Asistence Gréģory Hofmann.

20:59
    Domácí do druhé třetiny vstoupili aktivněji a opět operují v útočném pásmu.

20:26
    Zug se dostal do velké příležitosti, když puk vyplul k nikým nehlídanému Andreasu Wingerlimu. Ten z první napálil jen Kiviaha.

20:03
    Hradec vyhrál buly, ale vzápětí se dopustil přihrávky rukou.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 19:50.

Stále bojujeme s přenosem, kterému často vypadává obraz. Zároveň švýcarská režie zapomněla na časomíru, takže jediné vodítko, které máme, je světelná tabule z poloviny zakrytá lampou. Časy jsou tak, až na góly, pouze orientační.

Je za námi první třetina, která přinesla hlavně urputný boj s minimem šancí. První větší příležitost měl Jan Eberle a hned ji proměnil, když efektivně využil Blainovy přihrávky od modré. Lvům to však k vyhrání třetiny nestačilo, když se necelou minutu před sirénou prosadil z mezikruží Sven Leuenberger.

20:00

19:37
    Hradec mohl okamžitě znovu odskočit! Jan Eberle ale nadvakrát před gólmanem neuspěl a v ochozech to jen zahučelo.

19:08
    Z ničeho nic je vyrovnáno! Lvům se nepodařila rozehrávka a k puku se dostal na modré čáře Niklas Hansson, který nahrál na druhou stranu Leonu Mugglimu. Ten stříleným pasem našel SVENA LEUENBERGERA a tomu stačilo jen zvednout puk nad beton bezmocného Kiviaha – 1:1. Asistence: Leon Muggli, Niklas Hannson.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:37
    Hradečtí vybojovali puk a Christophe Lalancette se ocitl v dobré pozici před brankou, jenže přestřelil!

17:46
    Domácím je odpískáno postavení mimo hru.

17:04
    Narůstající tlak přerušuje Hollenstein svou lapačkou.

16:25
    Filip Pavlík nahazoval od modré, jeho pokus byl však zblokován do rohu.

15:39
    Hosté mají novou krev v žilách a Zug se jen těžce dostává přes střední pásmo.

14:30
    Nakonec ale aktivita slaví úspěch a Lvi vedou! První útočná formace vybojovala puk na zadním mantinelu a posunula na modrou Jérémiemu Blainovi. Ten před brankou našel osamoceného JANA EBERLEHO, který vše zakončil mazácky střelou nad rameno – 0:1. Asistence Jérémie Blain.

13:26
    Radek Smoleňák srdnatě bojuje na zadním hrazení, nakonec však puk nevyšťoural.

12:57
    Další zakázané uvolnění hostí.

12:48
    Na druhé straně vyslal propagační pokus Jordann Perret, Hollensteinova vyrážečka si poradila.

12:16
    Domácí ujížděli dva na jednoho, ale Filip Pavlík nahrávku skvěle zastavil.

11:37
    Tomáš Pavelka dostal přihrávku do špeku, a tak mu nezbylo nic jiného, než se vrátit.

10:37
    Černá pryž vylétla na střídačky a je přerušeno.

09:57
    Tobias Geiser se zpoza branky snažil najít volného spoluhráče, nakonec však sám sebe ukličkoval a o puk přišel.

09:43
    Lvi se dopustili zakázaného uvolnění.

09:10
    Z ruchových mikrofonů lze slyšet fanoušky Hradce, kteří svůj tým přijeli i na takovou dálku podpořit.

08:26
    Alex Tamáši se dobře vrátil a zamezil Zugu v rychlejší akci.

07:26
    Hra je přerušena. Vhazuje se ve středním pásmu.

07:00
    Omlouváme se za technické problémy na straně vysílatele, kvůli kterým zatím nedisponujeme obrazem.

06:48
    Kotouč se po buly u Kiviaha drží v obranném pásmu Hradce.

04:06
    Hosté nadále tlačí a Jordann Perret nahrával před prázdnou branku, tam však nikdo nezpracoval a Michaelu Gasparovi vzápětí puk utekl do středního pásma.

03:48
    Aleš Jergl v obranném pásmu sebral puk a nebezpečně ohrozil Hollnesteina, ten si nadvakrát poradil.

02:59
    Hokejisté Zugu stále drží puk, ale nemohou se dostat z obranného pásma.

02:11
    Čtvrtá formace Hradce znepříjemňuje soupeři založení útoku.

01:37
    Henri Kiviaho chytá puk. Vhazovat se bude po jeho pravici.

00:35
    Zatím jsou aktivnější hokejisté Zugu, kteří drží častěji kotouč na svých hokejkách. Hradec ale vyráží dopředu v brejcích.

00:01

EV Zug: Hollenstein (Genoni) – Gross, Bengtsson, L. Muggli, Hansson, Geiser, Schlumpf, Stadler, Nussbaumer – Wingerli, Kovář (C), Simion – Hofmann, Michaelis, O'Neill – Herzog, Senteler, Martschini – Biasca, Leuenberger, T. Muggli – Allenspach.
    Trenér: Dan Tangnes

Mountfield HK: Kiviaho (Soukup) – Gaspar, Freibergs, Kalina, Blain (C), Piegl, Pavelka, Marcel, F. Pavlík – R. Pavlík, Miškář, Eberle – Okular, Tamási, Jergl – Perret, Lalancette, Šťastný – Zachar, Pilař, Smoleňák.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Hebeisen, Ruprecht – Wolf, Kehrli.

Lehner Cup 2023
    Lehner Cup je tradiční turnaj každoročně konaný v městečku Sursee poblíž Curychu. Letos se jej účastní čtyři týmy, kromě Zugu a Hradce pak Ambri-Piotta a švédská Luleå. Týmy odehrají jenom dvě utkání, s jedním soupeřem se tak neutkají, v případě Lvů je to Luleå. Bodovací systém a hrací doba je stejná jako v běžném hokejovém utkání.

Vzájemné zápasy
    Oba celky se dobře znají z vyřazovací fáze Ligy mistrů, ve které se utkaly již dvakrát. Poprvé v prosinci 2019 byli úspěšnější Hradečtí, když po výsledcích 1:1 a 0:4 postoupili do semifinále. O tři roky později se situace otočila a mezi čtyři nejlepší se po celkovém skóre 4:3 po prodloužení dostali Švýcaři.

Český vicemistr přes léto lehce obměnil kádr. Brankoviště vyztužil Patrik Bartošák a obranu Tomáš Pavelka s Ralfsem Freibergsem. Nejvíce změn nastalo v útočných řadách, ve kterých už nenajdeme dlouholeté opory Jakuba Lva s Lukášem Cingelem. Naopak byly rozšířeny o Davida Šťastného, Alexe Tamášiho a Evana Jespera. V trenérském štábu zaujal místo Petra Svobody Peter Frühauf.

Lvi za sebou mají tři přípravné zápasy. V prvním z nich nestačili v přestřelce na partnerské kolínské Kozly 4:6, dlužno dodat, že čtyři góly ze šesti vsítili do branky Východočechů kmenoví hráči Hradce. Následně si však Mountfield spravil chuť, když minulý týden roznesl Banskou Bystrici 6:1 a vídeňské Capitals 4:1.

EV Zug

Uplynulá sezona švýcarského týmu nebyla tak úspěšná jako dvě titulové předešlé, pravidelného účastníka Ligy mistrů totiž v semifinále vyřadil Servette Ženeva. A tak se kabinou prohnala solidní centrifuga. Klub od Zugersee opustil Carl Klingberg spolu s Christianem Djoosem. Dvojnásobný šampión nepočítá už ani s Peterem Cehárikem a legendou rudých křídel z Detroitu Justinem Abdelkaderem. Zůstaly však dva základní kameny sestavy, brankář Leonardo Genoni a útočník Jan Kovář. S produktivitou se bude nově snažit pomoci Švéd Andreas Wingerli.

Tým ze země helvétského kříže odehrál zatím dva duely, ve kterých shodně narazil na Salzburk. V prvním zápase v Zell am See zvítězil 4:1, ve druhém na domácí půdě uštědřil Rakušanům debakl 6:0.

Krásný středeční podvečer ze švýcarského Sursee, kde se v rámci Lehner Cupu utká domácí EV Zug s českým Mountfieldem HK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Tomáš Prodělal

Branky a nahrávky: 20. Leuenberger (L. Muggli, Hansson), 23. Michaelis (Hofmann), 24. Herzog (Michaelis), 27. Wingerli (Kovář, Martschini), 59. Kovář (Senteler, Hofmann) – 15. Eberle (Blain), 38. Perret (Lalancette)

Rozhodčí: Hebeisen, Ruprecht – Wolf, Kehrli