HC Slovan B – Třebíč 2:3 (0:1 po s.n.) | Jastrzębie – Kolín 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 1:2 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 2:3 (0:2 po s.n.) | Písek – Salzburg II 2:3 (2:3 po s.n.) | Banská Bystrica – Jihlava 7:3 (kon.)
Trenčín – Vsetín 4:3 (po pr.) | Plzeň – K. Vary 2:5 (kon.) | Sparta – Motor ČB 2:1 (kon.)
HC Slovan – Moser Medical Graz 99ers 8:0 (kon.) | Chomutov – VER Selb 3:2 (nedohr.) | Dubnica – Žiar nad Hronom 3:1 (kon.)
Znojmo – Přerov 3:4 (po pr.) | Olomouc – Vítkovice 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Zvolen 4:5 (kon.)
Kopřivnice – Havířov 6:1 (kon.) | Tábor – Havlíčkův Brod 9:1 (kon.) | Vyškov – Technika Brno 4:3 (kon.)
Děčín – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Vrchlabí – Hronov 1:2 (kon.) | Kladno – Slavia 5:3 (kon.)
Pardubice B – Zlín 4:2 (kon.) | Servette Ženeva – Mountfield HK 6:3 (kon.) | Regensburg – Sokolov 5:4 (po pr.)
po s.n. (0:2)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 24.08.2023, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Oceláři dnes na domácím ledě zakončí přípravné období, duel s Kometou pro ně bude generálkou na ostré starty v Champions Hockey League. Dosud úřadující třinečtí šampioni sehráli tři zápasy, nejprve v souboji partnerských organizací porazili Frýdek-Místek 3:0, na Tatranském poháru o víkendu podlehli domácímu Popradu 0:4 a následně porazili finskou Lappeerantu 5:2.

Také Kometa Brno dosud sehrála tři přípravná utkání, Třebíč porazila 2:1 po samostatných nájezdech, v Olomouci padla v poměru 3:6 a Motor České Budějovice porazila na svém ledě 5:2.

Zajímavým příběhem dne může být návrat Tomáše Marcinka, který v létě právě z Třince do Komety přestoupil. Marcinko strávil ve WERK ARENĚ šest sezon, pokaždé s Třincem došel do finále a těšil se velké oblibě domácího publika. Zda do dnešního duelu zasáhne, na to si ale budeme muset počkat. Sestavy obou týmů budou zveřejněny až hodinu před zápasem.

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Švančara) – Smith, Marinčin, Jeřábek, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Polášek, Havránek – Voženílek, Vrána, Růžička – Nestrašil, Hudáček, Pánik – Hrehorčák, Roman, Sikora – Dravecký, Čacho, Kurovský.

HC Kometa Brno: Lukeš (Kavan) – Kučeřík, Holland, Ščotka, Kaňák, Lintuniemi, Gazda, Zahradníček – Cingel, Holík, Moses – Flek, Marcinko, Kratochvíl – Pospíšil, Kollár, Zbořil – Okál, Vincour, Jenyš.

V sestavě Komety nakonec všichni tři Oceláři, kteří ve WERK ARENĚ na jaře slavili poslední titul: Tedy obránci Lukáš Kaňák s Janem Zahradníčkem a útočník Tomáš Marcinko!

00:01

00:25
    První střídání pro Tomáše Marcinka na třineckém ledě, fanoušci vyvolávají jeho jméno. Mezitím hledal Moses při prvním výletě Komety do útočného pásma před brankou Cingeľa, ale ten byl dobře obsazený.

01:23
    První zákrok pro Mazance byl z kategorie těch snadnějších. Kučeřík nahazoval puk od modré čáry, třinecký gólman dobře viděl a kotouč vyrazil betonem do rohu.

02:06
    V útočném pásmu také Třinec, Roman se Sikorou to ale v rohu kluziště měli proti početní převaze soupeřů hodně těžké, a tak o kotouč přišli.

03:28
    Zatím průběh zápasu přesně odpovídá jeho termínu. Sledujeme spoustu nepřesností a čekáme na první vážnější šanci, případně střelu na branku.

04:21
    Mezi kruhy dostal slušně nabito Nestrašil, jeho rána z první ale končí jen ve výstroji gólmana Lukeše.

05:35
    Viliam Čacho se dostal ke střele z pravého kruhu, také on ale mířil jen doprostřed branky a Lukeš tak má další snadný zákrok.

06:26
    Zakázané uvolnění Komety.

07:14
    Petr Sikora byl blízko premiérové trefě za Oceláře, jeho rána z levého kruhu ale zazvonila na horní tyčce brněnské branky!

08:02
    Šance také na druhé straně, Zahradníček zavezl kotouč podél mantinelu až do brankoviště, dorážel Flek. Ale Mazanec obě jeho zakončení zastavil.

08:50
    Zdeněk Okál se hezky proháčkoval z úhlu před branku, ale zakončit už nedokázal. Petr Vrána ho zahákoval a míří na trestnou lavici. První přesilovka zápasu, zahraje si ji Kometa.

09:20
    Gazda trefil bombou od modré Kundrátka, kotouč skončil v rohu kluziště.

09:40
    Oceláři vyhazují puk přes všechny čáry, čtveřice bránících hráčů odchází střídat.

10:24
    Kristián Pospíšil mířil Mazancovi na teploměr, ale třinecký gólman stačil ránu zpoza modré čáry vyrazit. Bylo to však v signalizované výhodě, Kometa si zahraje přesilovku pět na tři.

10:24
    Vyloučen je Miloš Roman, který při snaze napadat brněnskou rozehrávku podrazil jednoho ze soupeřů. Dvojnásobná početní převaha Komety bude trvat šestadvacet vteřin.

10:50
    Moses si vybruslil z levého kruhu na střed, mířil pod lapačku Mazance. Ten dokázal puk vyrazit vedle branky.

11:15
    Oceláři už jsou na ledě ve čtyřech, Gazda trefil hodně bolestivě do kotníku Marinčina.

11:50
    V brejkové akci se ocitl Patrik Hrehočák, který zůstal za obranou Komety. Lukeš ale jeho zakončení z pravé strany dokázal chytit.

12:26
    Oceláři jsou v plném počtu.

13:30
    Domácí zatím sráží nedisciplinovanost. Další přesilovka pro Kometu, na trestnou lavici odchází za podrážení Martin Růžička.

14:35
    Minuta z přesilovky Komety je pryč, hosté si zatím nic zajímavého vytvořit nedokázali.

15:11
    Hrehorčák i při dalším oslabení ve velké šanci, zakončoval přečíslení dva na jednoho po přihrávce Nestrašila. Také tuto ránu ale Lukeš zastavil!

15:45
    Ofsajd Komety v době, když už Třinec hraje na ledě v plném počtu.

16:29
    Přesilovku si na konci první třetiny zahraje také Třinec, dvě minuty za hákování dostává Tomáš Marcinko.

17:23
    Jeřábek nepropálil bloky před sebou, Kometa vyhazuje.

17:39
    Přesilovka Třince zatím není o moc lepší než ty, které zatím sehrála Kometa. Přechod do dalšího útoku navíc zastavil ofsajd.

18:10
    A Kometa, zdá se, tohle oslabení zvládne bez úhony. Další vyhození míří až k Mazancovi.

18:33
    Hosté jsou kompletní, kotouč je za domácí brankou. Oba týmy střídají.

19:03

19:33
    Kometa právě vstřelila branku! Úder do šatny kouše Třinec, PETR HOLÍK se v útočném pásmu dostal na modré čáře k puku, udělal dva rychlé kroky směrem na pravý kruh a jeho střela švihem byla ještě rychlejší. Mazanec nestačil reagovat. Asistence: Steve Moses.

20:00

První třetina je za námi, viděli jsme hokej se spoustou nepřesností, o pomyslný gól a krok je dál Kometa. Vedení ji až krátce před koncem vystřelil Petr Holík. Oceláři zatím hrozili hlavně z brejků.

20:01

20:32
    Kometa právě vstřelila branku! Kometa jde hned na začátku druhé třetiny do trháku zásluhou hodně šťastné branky. Rána LUKÁŠE CINGEĽA by asi moc práce Mazancovi nenadělala, kdy ji na poslední chvíli lehce mezi jeho betony netečoval bránící Tomáš Kundrátek. Asistence: Jan Ščotka.

21:00
    Málem to bylo 3:0 pro Kometu! Sám na branku pádil Pospíšil, Mazance si kličkou položil na led, ale zakončit už nedokázal.

22:54
    Oceláři dostanou šanci vrátit se do zápasu v přesilovce, dvě minuty za hákování dostává Jan Zahradníček.

22:57
    Kometa hned po buly vyhazuje puk do středního pásma.

23:09
    Další vyhození Komety, tentokrát až za Mazance...

23:30
    Ani teď se Třřinec neusadil v pásmu, kotouč zase sviští po vyhození Komety až k třineckému brankáři.

24:33
    Přesilovka se Třinci vůbec nedaří, Lukeš je zatím bez zákroku.

24:55
    Kometa je kompletní a s kotoučem na hokejce.

25:34
    Velká šance Petra Holíka, který se na chvíli ocitl sám mezi kruhy. Trefil ale Mazance jen do ramene!

26:25
    Oceláři mohli hrát další přesilovku po faulu Zahradníčka, v signalizované výhodě ale fauloval také Dravecký a tak se bude pokračovat dál v pěti na obou stranách. Brněnský bek dostává dvě minuty za podrážení, útočník Třince zase menší trest za faul kolenem.

27:17
    Teď už si ale Třinec přesilovku zahraje, menší trest za krosček dostává Kučeřík.

28:10
    Jenže ani tahle přesilovka se Třinci moc nedaří, Oceláři se vůbec nemohou dostat ke kombinaci v pásmu.

28:35
    Až teď, nádherná kombinace do prázdné branky. Jenže Růžička před ní přihrávku od Voženílka promáchl!

29:02
    Ani neví jak, Čacho se ale i v přesilové hře po špatném střídání Komety dostal do samostatného úniku, jenže Lukeš i jeho zakončení zastavuje!

29:29
    Kometa přečkala dva kritické momenty s velkým štěstím a už hraje v plném počtu.

30:29
    Další samostatný únik třineckého hráče, objevil se v něm Hrehorčák. Moc času na zakončení ale neměl, a tak musel volit střelu a levou tyč těsně minul!

31:09
    Oceláři se špatně spočítali, v útočném pásmu na chvíli kombinovali v šesti a rozhodčí si toho všimli. Dvě minuty pro hráčskou lavici odpyká nejmladší z nich, útočník Petr Sikora.

31:37
    Mazanec kryje střelu do lapačky. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

32:07
    Minuta z brněnské přesilovky je pryč. Zatímco v poslední sezoně měly oba týmy nejlepší početní převahy v lize, v přípravě na nový ročník se jim moc nedaří. Také Oceláři se zatím skvěle brání.

33:07
    Až v závěru přesilovky nadějná šance Komety, Pospíšil se proháčkoval do zakončení mezi kruhy, ale jeho rána byla zablokovaná.

33:39
    Třinec je kompletní, Poláškovo nahození končí s tečí v hledišti. Následuje komerční přestávka.

34:46
    Také poslední brněnský hráč, který na jaře slavil v Třinci titul, míří na trestnou lavici. Lukáš Kaňák dostává menší trest za nedovolené bránění.

35:38
    Třinec kombinoval v pásmu, obě rány Růžičky od modré čáry ale zaduněly jen na zadní mantinel.

36:35
    Kometa se i ve čtyřech dostala ke kombinaci v útočném pásmu a Ščotka trefil bombou od modré horní tyčku!

37:20
    Kometa už brání v plném počtu, Adámkovo nahození z dálky Lukešovi moc starostí neudělalo.

38:23
    Hra na konci druhé třetiny ztratila spád a tempo, i díky spoustě nepřesností.

38:40
    Ofsajd Komety.

38:54
    Smith na modré nic nevymýšlel, pálil přímo na branku. Lukeš ale puk viděl a má ho pevně pod kontrolou.

39:06
    Velká šance Růžičky, který se ocitl u pravé tyčky. Dlouhou tyčkou si položil Lukeše, ale bohužel pro něj mu byl příliš blízko na to, aby ho dokázal také propálit.

40:00

Druhá třetina je za námi. Kometa v ní dala další gól, vede o dvě branky. Také Třinec měl velké šance, domácí ale zatím sráží produktivita. Třetí část začne přibližně v 18:41.

40:01

42:02
    V úvodních dvou minutách třetí třetiny jsme neviděli žádné zakončení, hraje se hodně opatrný hokej hlavně mezi modrými čárami.

42:20
    Až teď vypálil Kratochvíl, Mazanec chytil.

42:51
    Kundrátek pálil od modré čáry, Lukeš ale znovu dobře viděl.

43:11
    Dobrá akce Pánika, který přejel modrou čáru, zasekl puk a z osy pálil. Lukeš ale chytá i tuhle ránu. Brněnský gólman dnes působí velmi jistě, puky před sebe prakticky vůbec nevyráží.

44:00
    Jeřábek střílel v ponechané výhodě jen do gólmana Komety.

44:00
    Dvě minuty za sekání dostává Tomáš Marcinko.

44:40
    Třinec právě vstřelil branku! Oceláři přesilovku využívají, nahození od modré čáry proskákalo po několika tečích až k pravé tyčce, kde do prázdné branky pohodlně zakončoval ANDREJ NESTRAŠIL. Asistence: Richard Pánik, Martin Růžička.

46:27
    Oceláři v poslední dvacetiminutovce výrazně přidali a snaží se dobývat brněnskou obranu.

47:05
    Po Voženílkově ráně byl v brankovišti Brna slušný závar, nikdo z domácích ale nedokázal kotouč do branky dorazit.

48:31
    Nápor Třince končí faulem Hrehorčáka na hraně brankoviště, ve chvíli kdy se po nahození Poláška rodila další velká příležitost. Kometa může v přesilovce tempo Ocelářů rozkouskovat.

48:52
    Jakub Flek dostal nabito na levou stranu, ale trefil jen obránce před sebou. Oceláři vzápětí puk vyhodili do bezpečí.

49:37
    Pospíšil také v dobré pozici, jen na pravé straně. Jeho rána ale prozměnu končí na zadním skle.

50:20
    Roman vyhazuje na závěr brněnské přesilovky, ve které si hosté vytvořili slušné střelecké příležitosti.

50:53
    Třinec kompletní a okamžitě vyráží dopředu, Smith z dálky trefil jen připravenou hruď Lukeše.

51:52
    Pospíšilova rána na druhé stráně skončila v lapačce Mazance.

52:55
    Oceláři znovu v pásmu, nahození od modré ale po teči končí v ochranné sítě.

54:08
    Zahradníček pálil od modré, Mazanec viděl.

54:39
    Snaha Ocelářů o tlak v závěru se komplikuje, dvě minuty za hákování dostává Štěpán Havránek.

55:43
    Třinec právě vstřelil branku! Kometa mohla z dobrých šancí dvakrát zápas rozhodnout, místo toho ale přišla chyba v rozehrávce Lintuniemiho. Kotouč zachytil RICHARD PÁNIK a samostatný únik proměnil v přesnou ránu pod horní tyčku. V Třinci máme vyrovnáno, začínáme od nuly.

56:40
    Pokračovala ale dál přesilovka Komety a Oceláři měli co dělat, tvrdou ránu od modré zblokoval vlastním tělem Polášek. Pak se puk dotkl ochranné sítě.

56:53
    Třinec kompletní a rád by zápas rozhodl, Hudáček se ale do zakončení v plné rychlosti neproháčkoval.

57:39
    Hudáček ve velké šanci u levé tyčky, Lukeš dokázal jeho ránu vyrazit nad!

58:05
    V podobné pozici teď byl i Voženílek, trefil boční síť. Oceláři mají v závěru velký tlak.

59:04
    Brněnská pětice byla na ledě pod tlakem dobré dvě minuty, přesto měl Flek dost sil aby vyrazil do brejku. V dobré šanci mu kotouč těsně před zakončením utekl do rohu.

59:45
    Hrehorčák pálil vysoko nad, ve stejné chvíli byl ale mimo kotouč sražen k ledu Petr Vrána a Oceláři dostanou na závěr zápasu k dispozici přesilovou hru.

59:45
    Oceláři si berou oddechový čas.

Utkání sleduje 1 270 diváků.

59:55
    Kometě se po vyhraném buly nepovedlo vyhodit, a tak přišly ještě dvě slušné šance domácích. Nejprve pálil mimo Hudáček, pak jen do brankáře Jeřábek.

60:00

Oceláři dokázali v závěrečné třetině vyrovnat, určitě se dá říct, že zaslouženě. V závěru totiž mohli domácí zápas zlomit také na svou stranu. Za stavu 2:2 nás po kratičké přestávce čeká prodloužení.

60:01

60:00
    Prodloužení začalo, Oceláři budou hrát ještě minutu a třičtvttě přesilovku čtyři na tři.

60:30
    Richard Pánik měl na hokejce vítězný gól, z blízka ale propálit Lukeše nedokázal.

61:17
    Kundrátek na modré neudržel vysoký puk, Oceláři musí vyklidit pásmo.

61:56
    Kometa je kompletní, ale dál trvá třinecký tlak.

62:42
    Stále se hraje bez přerušení, takže ve čtyřech na obou stranách. Proto v prodloužení zatím na větší šanci čekáme.

63:33
    První akce Komety v prodloužení končí potleskem pro Mazance, rána Kaňáka pro něj asi nebyla extrémně nebezpečná, třinecký gólman ale dokázal zákrok ozdobit hezkým semaforem pro diváky.

64:08
    Teď už se hraje tři na tři, kotouč měla po buly Kometa a málem slavila vítězství. Pospíšil ale při dorážce z pravé tyčky kotouč promáchl!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o vítězi přátelského zápasu mezi Třincem a Kometou nerozhodlo, ve WERK ARENĚ tak po úpravě ledu uvidíme nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Adam Zbořil se rozjel jako první, zkusil kličku do forhendu, ale dostal se příliš blízko betonu Mazance. Ten tak chytá.

1. série
    0:0
    Za Třinec se rozjel Hudáček, zkusil kličku do bekhdendu a trefil tyč!

2. série
    0:0
    Neuspěl ani Andrej Kollár, kterému bekhendová klička utekla do rohu.

2. série
    0:0
    Podobně dopadl také Andrej Nestrašil na druhé straně.

3. série
    0:1
    Až ve třetí sérii se tak prosadil Lukáš Kaňák, s velkým štěstím. Mazanec proti němu vystartoval, Kaňák musel střílet a puk se nakonec pomalu došoural za brankovou čáru.

3. série
    0:1
    Richard Pánik sice ukázal hezkou kliču, do které zapojil také vlastní brusli, ale Lukeše nerozhodil. Po třetí sérii tak vede Kometa 1:0.

4. série
    0:1
    Flek nic nevymýšlel, zkusil střelu a minul.

4. série
    0:1
    Podobně to zkusil i mladý Petr Sikora, který ale trefil Lukeše do betonu.

5. série
    0:2
    Kometa v Třinci vítězí, svůj nájezd proměnil Petr Kratochvíl rychlým švihem mimo dosah Mazance. Brno v přípravě poráží úřadující mistry po prodloužení 3:2!

Vítězný gól v penaltovém rozstřelu patří LUKÁŠI KAŇÁKOVI.

Konec zápasu. (19:34:21)

Adam Sušovský

Branky a nahrávky: 45. Nestrašil (Pánik, Růžička), 56. Pánik – 20. Holík (Moses), 21. Cingeľ (Ščotka), rozh. náj. Kaňák