konec
Dopolední program (6. den)
Milan Huppert
Program
7:00 chůze na 35 km žen
7:00 chůze na 35 km mužů
35 km chůze žen
1. María Pérezová (ESP) 2:38,40 (CR)
2. Kimberly García Leónová (PER) 2:40,52
3. Antigoni Ntrismpiotiová (GRE) 2:43,22 (SB)
4. Viviane Lyraová (BRA) 2:44,40 (NR)
5. Cristina Montesinosová (ESP) 2:45,32 (PB)
6. Evelyn Ingaová (PER) 2:46,18 (PB)
7. Serena Sonodaová (JPN) 2:46,32
8. Olga Chojecká (POL) 2:46,48 (PB)
9. Magaly Bonillaová (ECU) 2:47,09
10. Tereza Ďurdiaková (CZE) 2:49,06 (NR)
11. Paj Süe-jing (CHN) 2:49,34
12. Alejandra Ortegaová (MEX) 2:50,44 (NR)
13. Raquel Gonzálezová (ESP) 2:51,53
14. Masumi Fučiseová (JPN) 2:52,57 (PB)
15. Federica Curiazziová (ITA) 2:53,27
16. Viktória Madarászová (HUN) 2:53,30 (SB)
17. Johana Ordóñezová (ECU) 2:54,58 (SB)
18. Agnieszka Ellwardová (POL) 2:56,51 (PB)
19. Sara Vitiellová (ITA) 2:57,00
20. Vasylyna Sydorčuková (UKR) 2:57,24
21. Allanah Pitcherová (AUS) 2:57,55
22. Rita Récseiová (HUN) 2:59,37
23. Anabelly Orjuelaová (COL) 2:59,58 (SB)
24. Maria Michtaová-Coffeyová (USA) 3:01,22
25. Mária Katerinka Czaková (SVK) 3:01,53 (=PB)
26. Kyriaki Filtisakouová (GRE) 3:02,16
27. Nicole Colombiová (ITA) 3:02,29
28. Hana Burzalová (SVK) 3:02,47 (SB)
29. Bianca Maria Dittrichová (GER) 3:03,05
30. Ilse Guerrerová (MEX) 3:03,41 (SB)
31. Ema Hačundová (SVK) 3:05,43
32. Karla Jaramillová (ECU) 3:05,55
33. Austéja Kavaliauskaitéová (LTU) 3:08,11
34. Alina Cviliiová (UKR) 3:09,23
35. Miranda Melvilleová (USA) 3:09,41
36. Elianay Pereiraová (BRA) 3:16,11 (SB)
Katarzyna Zdziebłová (POL) DQ
Stephanie Caseyová (USA) DQ
Čchie-jang Š'-ťie (CHN) DNF
Li Mao-cchuo (CHN) DNF
Olga Fiaskaová (GRE) DNF
Galina Jakuševová (KAZ) DNF
Ana Veronica Rodeanová (ROU) DNF
Mihaela Acatrineiová (ROU) DNF
Erica Senaová (BRA) DNF
Inês Henriquesová (POR) DNF
Rebecca Hendersonová (AUS) DNS
35 km chůze mužů
1. Álvaro Martín (ESP) 2:24,30 min (NR)
2. Brian Daniel Pintado (ECU) 2:24,34 (AR)
3. Masatora Kawano (JPN) 2:25,12 (SB)
4. Evan Dunfee (CAN) 2:25,28 (SB)
5. Christopher Linke (GER) 2:25,35 (NR)
6. Tomohiro Noda (JPN) 2:25,50
7. Massimo Stano (ITA) 2:25,59 (SB)
8. Perseus Karlström (SWE) 2:27,03 (SB)
9. Karl Junghannss (GER) 2:27,08 (PB)
10. Caio Bonfim (BRA) 2:27,45
11. Ricardo Ortiz (MEX) 2:29,14 (SB)
12. Miguel Ángel López (ESP) 2:29,32
13. Satoši Maruo (JPN) 2:29,52
14. Kevin Campion (FRA) 2:30,18 (SB)
15. Andrea Agrusti (ITA) 2:30,32
16. Riccardo Orsoni (ITA) 2:31,41
17. José Montana (COL) 2:31,45 (SB)
18. Veli-Matti Partanen (FIN) 2:32,28
19. Dominik Černý (SVK) 2:32,56 (PB)
20. Matteo Giupponi (ITA) 2:34,58 (SB)
21. Wayne Snyman (RSA) 2:35,13 (SB)
22. Marc Tur (ESP) 2:36,04
23. Che Siang-chung (CHN) 2:37,21
24. Brendan Boyce (IRL) 2:37,26 (SB)
25. Aleksi Ojala (FIN) 2:38,34
26. Jakub Jelonek (POL) 2:38,45
27. Ram Baboo (IND) 2:39,07
28. Wang Čchin (CHN) 2:39,19
29. Ever Jair Palma Olivares (MEX) 2:39,40 (SB)
30. Bence Venyercsán (HUN) 2:40,34
31. José Leyver (MEX) 2:41,34
32. Arnis Rumbenieks (LAT) 2:43,36
33. Ihor Hlavan (UKR) 2:45,18
Michal Morvay (SVK) DQ
Aurélien Quinion (FRA) DQ
Juan José Soto (COL) DQ
Ča-si Jang-pen (CHN) DQ
Artur Brzozowski (POL) DQ
Rhydian Cowley (AUS) DNF
Carl Dohmann (GER) DNF
Alexandros Papamichail (GRE) DNF
Dawid Tomala (POL) DNF
Ivan Banzeruk (UKR) DNF
Narcis Ștefan Mihăilă (ROU) DNF
Eider Arévalo (COL) DNF
João Vieira (POR) DNF
Andrés Chocho (ECU) DNF
Luis Henry Campos (PER) DNS
César Augusto Rodríguez (PER) DNS
7:00 chůze na 35 km žen
7:00 chůze na 35 km mužů
35 km chůze žen
1. María Pérezová (ESP) 2:38,40 (CR)
2. Kimberly García Leónová (PER) 2:40,52
3. Antigoni Ntrismpiotiová (GRE) 2:43,22 (SB)
4. Viviane Lyraová (BRA) 2:44,40 (NR)
5. Cristina Montesinosová (ESP) 2:45,32 (PB)
6. Evelyn Ingaová (PER) 2:46,18 (PB)
7. Serena Sonodaová (JPN) 2:46,32
8. Olga Chojecká (POL) 2:46,48 (PB)
9. Magaly Bonillaová (ECU) 2:47,09
10. Tereza Ďurdiaková (CZE) 2:49,06 (NR)
11. Paj Süe-jing (CHN) 2:49,34
12. Alejandra Ortegaová (MEX) 2:50,44 (NR)
13. Raquel Gonzálezová (ESP) 2:51,53
14. Masumi Fučiseová (JPN) 2:52,57 (PB)
15. Federica Curiazziová (ITA) 2:53,27
16. Viktória Madarászová (HUN) 2:53,30 (SB)
17. Johana Ordóñezová (ECU) 2:54,58 (SB)
18. Agnieszka Ellwardová (POL) 2:56,51 (PB)
19. Sara Vitiellová (ITA) 2:57,00
20. Vasylyna Sydorčuková (UKR) 2:57,24
21. Allanah Pitcherová (AUS) 2:57,55
22. Rita Récseiová (HUN) 2:59,37
23. Anabelly Orjuelaová (COL) 2:59,58 (SB)
24. Maria Michtaová-Coffeyová (USA) 3:01,22
25. Mária Katerinka Czaková (SVK) 3:01,53 (=PB)
26. Kyriaki Filtisakouová (GRE) 3:02,16
27. Nicole Colombiová (ITA) 3:02,29
28. Hana Burzalová (SVK) 3:02,47 (SB)
29. Bianca Maria Dittrichová (GER) 3:03,05
30. Ilse Guerrerová (MEX) 3:03,41 (SB)
31. Ema Hačundová (SVK) 3:05,43
32. Karla Jaramillová (ECU) 3:05,55
33. Austéja Kavaliauskaitéová (LTU) 3:08,11
34. Alina Cviliiová (UKR) 3:09,23
35. Miranda Melvilleová (USA) 3:09,41
36. Elianay Pereiraová (BRA) 3:16,11 (SB)
Katarzyna Zdziebłová (POL) DQ
Stephanie Caseyová (USA) DQ
Čchie-jang Š'-ťie (CHN) DNF
Li Mao-cchuo (CHN) DNF
Olga Fiaskaová (GRE) DNF
Galina Jakuševová (KAZ) DNF
Ana Veronica Rodeanová (ROU) DNF
Mihaela Acatrineiová (ROU) DNF
Erica Senaová (BRA) DNF
Inês Henriquesová (POR) DNF
Rebecca Hendersonová (AUS) DNS
35 km chůze mužů
1. Álvaro Martín (ESP) 2:24,30 min (NR)
2. Brian Daniel Pintado (ECU) 2:24,34 (AR)
3. Masatora Kawano (JPN) 2:25,12 (SB)
4. Evan Dunfee (CAN) 2:25,28 (SB)
5. Christopher Linke (GER) 2:25,35 (NR)
6. Tomohiro Noda (JPN) 2:25,50
7. Massimo Stano (ITA) 2:25,59 (SB)
8. Perseus Karlström (SWE) 2:27,03 (SB)
9. Karl Junghannss (GER) 2:27,08 (PB)
10. Caio Bonfim (BRA) 2:27,45
11. Ricardo Ortiz (MEX) 2:29,14 (SB)
12. Miguel Ángel López (ESP) 2:29,32
13. Satoši Maruo (JPN) 2:29,52
14. Kevin Campion (FRA) 2:30,18 (SB)
15. Andrea Agrusti (ITA) 2:30,32
16. Riccardo Orsoni (ITA) 2:31,41
17. José Montana (COL) 2:31,45 (SB)
18. Veli-Matti Partanen (FIN) 2:32,28
19. Dominik Černý (SVK) 2:32,56 (PB)
20. Matteo Giupponi (ITA) 2:34,58 (SB)
21. Wayne Snyman (RSA) 2:35,13 (SB)
22. Marc Tur (ESP) 2:36,04
23. Che Siang-chung (CHN) 2:37,21
24. Brendan Boyce (IRL) 2:37,26 (SB)
25. Aleksi Ojala (FIN) 2:38,34
26. Jakub Jelonek (POL) 2:38,45
27. Ram Baboo (IND) 2:39,07
28. Wang Čchin (CHN) 2:39,19
29. Ever Jair Palma Olivares (MEX) 2:39,40 (SB)
30. Bence Venyercsán (HUN) 2:40,34
31. José Leyver (MEX) 2:41,34
32. Arnis Rumbenieks (LAT) 2:43,36
33. Ihor Hlavan (UKR) 2:45,18
Michal Morvay (SVK) DQ
Aurélien Quinion (FRA) DQ
Juan José Soto (COL) DQ
Ča-si Jang-pen (CHN) DQ
Artur Brzozowski (POL) DQ
Rhydian Cowley (AUS) DNF
Carl Dohmann (GER) DNF
Alexandros Papamichail (GRE) DNF
Dawid Tomala (POL) DNF
Ivan Banzeruk (UKR) DNF
Narcis Ștefan Mihăilă (ROU) DNF
Eider Arévalo (COL) DNF
João Vieira (POR) DNF
Andrés Chocho (ECU) DNF
Luis Henry Campos (PER) DNS
César Augusto Rodríguez (PER) DNS
Ženám kralovala, stejně jako na dvacítce, María Pérezová, jež odmítla táhnout soupeřky za sebou až do konce a už deset kilometrů před cílem na čele kráčela osamocená a náskok postupně navyšovala, na druhou Peruánku Kimberly Garcíaovou Leónovou nakonec v novém rekordu mistrovství světa nachodila přes dvě minuty. Bronzovou medaili urvala v devětatřiceti letech Antigoni Ntrismpiotiová. Parádní výkon předvedla česká reprezentantka Tereza Ďurdiaková, která výrazně vylepšila národní rekord a odměnou jí bylo umístění na chvostu elitní desítky. (10:18:29)
1. María Pérezová (ESP) 2:38,40 (CR)
2. Kimberly García Leónová (PER) 2:40,52
3. Antigoni Ntrismpiotiová (GRE) 2:43,22 (SB)
4. Viviane Lyraová (BRA) 2:44,40 (NR)
5. Cristina Montesinosová (ESP) 2:45,32 (PB)
6. Evelyn Ingaová (PER) 2:46,18 (PB)
7. Serena Sonodaová (JPN) 2:46,32
8. Olga Chojecká (POL) 2:46,48 (PB)
9. Magaly Bonillaová (ECU) 2:47,09
10. Tereza Ďurdiaková (CZE) 2:49,06 (NR)
11. Paj Süe-jing (CHN) 2:49,34
12. Alejandra Ortegaová (MEX) 2:50,44 (NR)
13. Raquel Gonzálezová (ESP) 2:51,53
14. Masumi Fučiseová (JPN) 2:52,57 (PB)
15. Federica Curiazziová (ITA) 2:53,27
16. Viktória Madarászová (HUN) 2:53,30 (SB)
17. Johana Ordóñezová (ECU) 2:54,58 (SB)
18. Agnieszka Ellwardová (POL) 2:56,51 (PB)
19. Sara Vitiellová (ITA) 2:57,00
20. Vasylyna Sydorčuková (UKR) 2:57,24
21. Allanah Pitcherová (AUS) 2:57,55
22. Rita Récseiová (HUN) 2:59,37
23. Anabelly Orjuelaová (COL) 2:59,58 (SB)
24. Maria Michtaová-Coffeyová (USA) 3:01,22
25. Mária Katerinka Czaková (SVK) 3:01,53 (=PB)
26. Kyriaki Filtisakouová (GRE) 3:02,16
27. Nicole Colombiová (ITA) 3:02,29
28. Hana Burzalová (SVK) 3:02,47 (SB)
29. Bianca Maria Dittrichová (GER) 3:03,05
30. Ilse Guerrerová (MEX) 3:03,41 (SB)
31. Ema Hačundová (SVK) 3:05,43
32. Karla Jaramillová (ECU) 3:05,55
33. Austéja Kavaliauskaitéová (LTU) 3:08,11
34. Alina Cviliiová (UKR) 3:09,23
35. Miranda Melvilleová (USA) 3:09,41
36. Elianay Pereiraová (BRA) 3:16,11 (SB)
Katarzyna Zdziebłová (POL) DQ
Stephanie Caseyová (USA) DQ
Čchie-jang Š'-ťie (CHN) DNF
Li Mao-cchuo (CHN) DNF
Olga Fiaskaová (GRE) DNF
Galina Jakuševová (KAZ) DNF
Ana Veronica Rodeanová (ROU) DNF
Mihaela Acatrineiová (ROU) DNF
Erica Senaová (BRA) DNF
Inês Henriquesová (POR) DNF
Rebecca Hendersonová (AUS) DNS
1. Álvaro Martín (ESP) 2:24,30 min (NR)
2. Brian Daniel Pintado (ECU) 2:24,34 (AR)
3. Masatora Kawano (JPN) 2:25,12 (SB)
4. Evan Dunfee (CAN) 2:25,28 (SB)
5. Christopher Linke (GER) 2:25,35 (NR)
6. Tomohiro Noda (JPN) 2:25,50
7. Massimo Stano (ITA) 2:25,59 (SB)
8. Perseus Karlström (SWE) 2:27,03 (SB)
9. Karl Junghannss (GER) 2:27,08 (PB)
10. Caio Bonfim (BRA) 2:27,45
11. Ricardo Ortiz (MEX) 2:29,14 (SB)
12. Miguel Ángel López (ESP) 2:29,32
13. Satoši Maruo (JPN) 2:29,52
14. Kevin Campion (FRA) 2:30,18 (SB)
15. Andrea Agrusti (ITA) 2:30,32
16. Riccardo Orsoni (ITA) 2:31,41
17. José Montana (COL) 2:31,45 (SB)
18. Veli-Matti Partanen (FIN) 2:32,28
19. Dominik Černý (SVK) 2:32,56 (PB)
20. Matteo Giupponi (ITA) 2:34,58 (SB)
21. Wayne Snyman (RSA) 2:35,13 (SB)
22. Marc Tur (ESP) 2:36,04
23. Che Siang-chung (CHN) 2:37,21
24. Brendan Boyce (IRL) 2:37,26 (SB)
25. Aleksi Ojala (FIN) 2:38,34
26. Jakub Jelonek (POL) 2:38,45
27. Ram Baboo (IND) 2:39,07
28. Wang Čchin (CHN) 2:39,19
29. Ever Jair Palma Olivares (MEX) 2:39,40 (SB)
30. Bence Venyercsán (HUN) 2:40,34
31. José Leyver (MEX) 2:41,34
32. Arnis Rumbenieks (LAT) 2:43,36
33. Ihor Hlavan (UKR) 2:45,18
Michal Morvay (SVK) DQ
Aurélien Quinion (FRA) DQ
Juan José Soto (COL) DQ
Ča-si Jang-pen (CHN) DQ
Artur Brzozowski (POL) DQ
Rhydian Cowley (AUS) DNF
Carl Dohmann (GER) DNF
Alexandros Papamichail (GRE) DNF
Dawid Tomala (POL) DNF
Ivan Banzeruk (UKR) DNF
Narcis Ștefan Mihăilă (ROU) DNF
Eider Arévalo (COL) DNF
João Vieira (POR) DNF
Andrés Chocho (ECU) DNF
Luis Henry Campos (PER) DNS
César Augusto Rodríguez (PER) DNS