Švédsko – Česko 3:4 (kon.)
konec
Švédsko
3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Česko
Čtvrtek 24.08.2023, 16:00 • Vierumäki 2 • Euro Hockey Tour (ženy)
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  České hokejistky vítězí ve druhém utkání na turnaji ve Vierumäki nad Švédskem 4:3 a připisují si do tabulky první body. Naopak Švédky zůstávají na nule.

  Hráčky Tre kronor přitom začaly lépe a po dvou využitých přesilovkách vedly 2:0. Rychle však snížila Dominika Lásková a druhá třetina patřila českému výběru. Krátce před polovinou duelu nejprve skórovala v přesilové hře 5 na 3 Denisa Křížová a již klasickou početní výhodu pak využila Kateřina Mrázová. Ve 36. minutě navíc v další přesilovce zvýšila na 4:2 Agáta Sarnovská. Ve třetí části si Lvice náskok hlídaly a mohly ho i navýšit. 68 sekund před koncem však ještě přišla zápletka, když se po individuálním průniku prosadila Josefin Bouvengová. K vyrovnání už ale Švédkám nepomohla ani hra bez brankářky.

  Střely na branku – 20:23 (18:14:40)
   
  Nejlepší hráčky zápasu:

  Sara Hjalmarssonová (SWE) 1+0 – Natálie Mlýnková (CZE) 0+1
   
  Konec zápasu.
   
  60:00
  Oblouček Agáty Sarnovské ze středního pásma zapadl do prázdné švédské branky až těsně po siréně. To ale vůbec nevadí. České hokejistky i tak vítězí!
   
  59:23
  Švédsko to zkouší bez brankářky!
  58:52 Josefin BOUVENGOVÁ - 3:4
   
  58:52
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Tak pozor! Ještě to bude drama. JOSEFIN BOUVENGOVÁ si vzala puk ve středním pásmu, projela českou obranou až před Hesovou a dokázala dostat kotouč za její záda – 3:4. Asistence: Nathalie Lidmanová.
   
  58:40
  Holmová zatím nedostala další šanci k cestě na střídačku.
   
  58:13
  Aneta Tejralová vyvezla puk do útočného pásma a její nahození srazila do rohu obránkyně.
   
  57:11
  Švédská brankářka už byla na chvíli na střídačce! Musí se ale vrátit do svého brankoviště, protože se bude vhazovat poblíž obranné modré čáry Tre kronor.
   
  56:32
  České hráčky teď měly problémy, když Aneta Tejralová musela bojovat v obranném pásmu bez hole. Teď už puk dostaly do bezpečí a kapitánka si může dojet pro nové náčiní.
   
  55:51
  Češky poslaly puk až za švédskou branku. Čas hráčkám Tre kronor utíká.
   
  54:41
  Střelecky aktivní Daniela Pejšová nyní švihem těsně minula levou tyčku z pohledu brankářky Holmové.
   
  54:16
  Na pozici falešné obránkyně figurovala Vendula Přibylová. Její střela neprošla až na švédskou branku.
   
  53:13
  České hráčky vyrazily do rychlé útočné akce. Na nahrávku z rohu si najížděla Tereza Plosová, která puk nezasáhla ideálně.
   
  52:42
  Teď to Švédky směrem dopředu zkusily, ale střelu z levé strany na bližší tyčku vyráží pozorná Hesová.
   
  52:18
  Švédky se zatím těžko dostávají do nějakého tlaku. České hráčky chtějí být aktivní.
   
  51:09
  Dobrou přihrávku dostala rozjetá Michaela Pejzlová. Hokejistka sezóny z mezikruží minula.
  Marken.cz

  Martin Augustin

  Branky a nahrávky: 4. Hjalmarssonová (Nylenová-Perssonová), 9. Kjellbinová (Johanssonová), 59. Bouvengová (Lidmanová) – 10. Lásková (Sarnovská, Pejšová), 29. Křížová (Pejzlová, Tejralová), 30. Mrázová (Mlýnková), 36. Sarnovská (Pejzlová, Tejralová)


  Švédsko: Holmová (Bomanová) – Nylenová-Perssonová (A), Silénová, Kjellbinová (C), Waxinová, Jungaakerová, Lidmanová – Östenssonová, Hjalmarssonová, Ljungblomová (A) – Svenssonová, Antonssonová, Thuviková – Bouvengová, Af Bjurová, Johanssonová – Anderssonová, Levinová, Sundinová.
  Trenér: Ulf Lundberg

  Česko: Hesová (Švejdová) – Čajanová, Tejralová (C), Lásková, Pejšová, Seroiszková, Radová, Jandušíková – Sarnovská, Pejzlová, Křížová (A) – Mlýnková, Mrázová (A), Šapovalivová – Juříčková, Přibylová, Plosová – Malicka.
  Trenér: Carla MacLeodová

  Rozhodčí: Peltola, Knuuttila – Kovanen, Tahkola
  ocianews.com