Plzeň – Slavia 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Drážďany 3:2 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
HC Slavia Praha
Pátek 25.08.2023, 15:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Přípravné zápasy dorostu

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pátečního odpoledne se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (16:58:57)

Je dobojováno, indiáni stále pokračují na vítězné vlně, tentokrát doma v těsném souboji porazili pražskou Slavii 4:3. Ve třetí třetině oproti prvním dvěma padly tři branky a dvě z toho do sítě Höhliga, což rozhodlo o vítězi zápasu. Rozhodující trefu zaznamenal pět minut před koncem po rychlém brejku Jan Chasák.

59:57
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

59:40
    Oddechový čas pro tým HC Slavia Praha.

59:40
    Rána Lorenze byla sražená vysoko do ochranné sítě.

59:20
    David Höhlig míří na střídačku a Slavia to zkouší v šesti.

59:04
    Slačík hledal na druhé vlně najetého Matyáše Úbla, tomu ovšem nepřesně předal puk.

58:39
    Petr Kocek dostal nabito na modré čáře, tentokrát jeho rána ale brankáře Slavie nevystrašila.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    To se nakonec povedlo a David Huk z pravého kruhu trestuhodně minul bránu.

57:10
    Plzeň se znovu nastěhovala do útočné třetiny, hosté se zatím nemohou dostat k puku.
    56:22 Matouš KUCHARČÍK - 4:3

56:22
    Slavia právě vstřelila branku!
    Ale Pražané přece jen dělají ze zápasu drama. Odraženou ránu od modré čáry si našel Egart, ten poté ještě přihrál MATOUŠOVI KUCHARČÍKOVI, jemuž stačilo jen přehodit brankář Šátavy. Asistence: Tadeáš Egart

55:52
    Hosté se pokoušejí se zápasem ještě něco udělat, avšak zatím to jsou oni, kdo se musí bránit.
    54:38 Jan CHASÁK - 4:2

54:38
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Nedáš – dostaneš! Václav Pitter dostal přihrávku do jízdy, v situaci dvou na jednoho poté našel před brankou volného JANA CHASÁKA, na kterého už se usmívala jen prázdná brána. Asistence: Václav Pitter, Marek Šulan.

54:00
    Hezká individuální akce Viktora Šámala, ten vskutku dnes hraje velmi dobře. Hostující forvard se skrz plzeňské hráče dostal až před Šátavu, kterému nasadil forhendovou kličku, avšak branku nakonec přestřelil.

53:40
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Slováček – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Matějovský – 2 min., hrubost.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 14. Mašek (Slováček, Fehér), 30. Kocek (Šulan, Slačík), 47. Slováček (Matoušek), 55. Chasák (Pitter, Šulan) – 6. Kucharčík (Labuzík), 36. Šámal (Tittl), 57. Kucharčík (Egart)

HC Škoda Plzeň: Poustka (Šátava) – Mašek, Černý, Hanzlík, Fiala, Šulan – Blengino, Pitter, Slačík, Fehér, Křepel, Matoušek, Slováček, Chasák, Úbl, Klatovský.
    Trenér: Michal Straka.

HC Slavia Praha: Höhlig (Poletín) – Marek, Vrzal, Derka, Labuzík, Lorenz – Šámal, Tichý, Egart, Matějovský, Huk, Keller, Tittl, Holejšovský, Kucharčík.
    Trenér: Ladislav Slížek.

Rozhodčí: Kosnar – Kotyza, Hošťálek.