Vítkovice – Pardubice 1:5 (kon.) | Plzeň – Sparta 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Olomouc – Přerov 5:4 (kon.) | K. Vary – Litvínov 5:4 (po pr.)
Kometa Brno – Zlín 6:3 (kon.) | Jihlava – Třinec 1:6 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (2:2, 0:1, 2:1 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pondělí 28.08.2023, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

I svůj druhý duel rozhodli energetici v prodloužení, když ve vlastním oslabení upláchl Matyáš Adámek a nedal Adamovi Kubíkovi šanci. Nutno podotknout, že oba soupeři předvedli parádní hokej. A do poslední chvíle nebylo jasné, ke komu se přikloní štěstí a stane se vítězem. Litvínovští mladíci potvrdili svou mušku, kterou předvedli ve svém prvním zápase sezony proti Mladé Boleslavi. Ale nakonec o jeden gól byli šťastnější energetici. To je ode mě pro dnešek vše. Přeji krásný večer. (19:52:35)

64:04 Matyáš ADÁMEK - 5:4

64:04
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! MATYÁŠ ADÁMEK upláchl ve vlastním oslabení a tváří v tvář Kubíkovi nezaváhal a vystřeli bonusový bod pro Energii.

63:33
    Energetici vyhazují a střídají.

63:20
    Ebenstreit zakročil a přerušil hru.

63:08
    Oddechový čas pro tým HC VERVA Litvínov.

61:25
    Robert Šlechta se stínem v patách prokličkovali mezi soupeři. Nedostal šanci zakončit, ale kotouč si udržel.

60:01

Přestřelka ve třetí třetině skončila nerozhodně a tak je před námi prodloužení.

60:00

59:50
    Akce litvínovských v posledních sekundách třetiny rovněž gól nepřinesla.

59:01
    Tutovku jednoho z energetiků z pozice těsně před brankou zastavil čepelí své hole jeden z hostů.

58:10
    Nyní bylo před karlovarskou brankou hodně živo a kotouč přeskakoval z hokejky na hokejku. Domácí se nakonec vysvobodili.

57:48
    Po další střele Adam Ebenstreit přerušuje hru.

57:28
    Po střele jednoho z litvínovských hráčů se jeho spoluhráči snažili o dorážku a u karlovarské branky vznikl pěkný závar, který rozpustili rozhodčí přerušením hry.

56:32
    Samuel Šmajda prokličkoval mezi bránícími hráči a jenom těsně minul litvínovskou branku.

55:44
    Střela Ondřeje Dorota od modré se zastavila na Kubíkových betonech.

54:04
    Energetici mohli srovnat, ale po odrazu od Kubíkových betonů kotouč přeletěl branku.
    52:47 Jakub BEDNAŘÍK - 4:4

52:47
    Litvínov právě vstřelil branku! Jakub Bednařík se dostal do úniku. Kotouč se odrazil od Ebenstreitových betonů a zaplul do branky. Asistence: Antonín Scafari a Aliaksandr Vishneuski.

52:32
    Inkasovaná branka litvínovské mladíky nabudila a snaží se vyzrát na domácího gólmana.
    50:31 Radim HANDL - 4:3

50:31
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Přesilovku bleskově využil RADIM HANDL. Asistence Matyáš Váňa a David Varvařovský.

50:21
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
    Matěj Zachariáš – 2 min., nedovolené bránění.

50:02
    Jakub Bednařík se dostal do úniku, na paty se mu nalepil Radim Handl a těsně před brankou mu stihl vyšťouchnout kotouč a zbývající práci odvedl Adam Ebenstreit.

49:28
    Litvínovského Ondřeje Postla předběhli u kotouče energetici. Jejich akci následně zastavil ofsajd.

48:50
    Rozjetý Adam Werner poslal jedovatou střelu od mantinelu, kotouč sjel po Ebenstreitových betonech pryč od branky.

47:47
    Energetici se dostali ze svého pásma a rychle střídají.

47:35
    Rozjeté energetiky zpomalilo zakázané uvolnění.

47:08
    Dělovka Samuela Šmajdy skončila na Kubíkově hrudi.

46:30
    Halou se opět rozlehlo zadunění betonu Adama Kubíka.

45:31
    Daniel Prokeš překazil nahrávku energetiků.

44:41
    Nahození Jana Peroutky si Adam Ebenstreit pohlídal a podržel kotouč za brankou pro své spoluhráče.
    43:27 Matyáš ADÁMEK - 3:3

43:27
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Na podruhé to vyšlo. MATYÁŠ ADÁMEK srovnal svou trefou skóre. Asistence David Varvařovský.

43:15
    Jeden z energetiků předvedl před brankou pěkného blafáka, ale Adam Kubík kotouč vykopl.

42:20
    Vojtěch Steklý poslal kotouč do pásma.

41:19
    Než stačil Adam Werner najít spoluhráče na přihrávku přišel o kotouč.

40:41
    Ani jeden z týmu se nedokáže usadit v pásmu. Hráči spíše podnikají výpady na soupeřovu branku.

40:01

Druhá třetina byla možná bohatší na střely, ale gól padl jenom jeden. Vedení si vzal zpět tým Litvínova. Poslední část dnešního duelu začne zhruba v 19:12 hodin.

40:00

38:48
    Oba týmy nyní doslova létají z jedné strany kluziště na druhou.

38:06
    Anton dostal kotouč do pásma. Vzápětí se hra otočila a energetici se museli bránit.

37:10
    V pásmu energetiků probíhala šermovaná o kouč. Tu zakončilo zadunění Ebenstreitova betonu.

36:40
    Energetici i přes veškerou snahu nemohou dostat kotouč do litvínovské branky.

35:59
    Jakub Bednařík se vydal k brance, jeho jízda skončila soubojem o kotouč u mantinelu.

35:40
    Radim Handl poslal nahození od modré. Na Adama Kubíka si nepřišel.

35:00
    I další oslabení hosté ustáli.

34:50
    Energetici kombinují, ale nemohou se dostat ke střele kvůli bránícím hráčům.

34:02
    Souboj o kotouč u střídačky hostů vyhráli domácí.

33:42
    Litvínovští vyhazují.

33:18
    Ondřej Dorot od modré nastřeli Kubíkův beton.

32:55
    Radek Vyhlídal – 2 min., hákování.

32:55
    David Šilhan byl v cestě na branku zastaven za cenu faulu.

32:12
    Nyní musí být ve střehu Adam Ebenstreit.

32:03
    Jeden z litvínovských se dostal do úniku. Byl však stíhán Radimem Handlem, který mu zabránil vystřelit, ale sám skončil až na zadním mantinelu.

31:37
    Kryštof Bulka z kruhu nastřeli Kubíkův beton.

30:27
    Adamovi Kubíkovi je nyní pěkně horko. Energetici se snaží do jeho branky dostat kotouč ze všech stran.

29:19
    Vojtěch Steklý a Tobiáš Pastor se řítili na litvínovskou branku, ale na Adama Kubíka si nepřišli.

28:51
    Po střele jednoho z energetiků přerušil Adam Kubík hru.
    26:48 Dominik ČECH - 2:3

26:48
    Litvínov právě vstřelil branku! DOMINIK ČECH se dostal ke kotouči, který sjel jednomu z energetiků a z brejku ho poslal za záda Adama Ebenstreita. Asistence: Ondřej Postl.

26:23
    Akci Litvínova zastavil ofsajd.

26:14
    Energetici jsou usazeni v pásmu a zkouší vyzrát na pozorného Adama Kubíka.

25:30
    Aliaksandr Vishneuský se snažil pláchnout obráncům střežící modrou čáru, ale ti ho projít nenechali.

24:54
    Matyáš Váňa promáchl a toho chtěl využít jeden z hostů. Karlovarský hráč se o kotouč obrat nenechal.

24:40
    Ani další pokusy karlovarským mladíků přes Adama Kubíka neprošly.

23:50
    Filip Krajčík orazítkoval beton Adama Kubíka.

23:44
    Ondřej Dorot musel pro kotouč až do středu hřiště.

23:20
    Matěj Zachariáš – 2 min., sekání.

23:16
    Energetici hrají ve výhodě. Během ní zaduněl beton Adama Kubíka po střele jednoho z nich.

22:25
    Matěj Maštalířský po buly hledal před brankou Matěje Zachariáše, ale toho si energetici pohlídali.

21:57
    Adam Werner vystihl přihrávku energetiků a vydal se do pásma, byl však odstaven do rohu.

20:02
    Kombinaci energetiků překazil litvínovský Ondřej Postl o kotouč však vzápětí přišel.

20:01

Vypadá to, že diváci se rozhodně nenudí. První část nabídla nejen několik pěkných šancí, ale i čtyři góly. Hra obou týmů byla zpočátku sice chvílemi maličko splašená, ale postupem času se začaly nepřesnosti v nahrávkách vytrácet a bylo se rozhodně na co dívat. Další část začne zhruba v 18:25 hodin.

20:00

19:55
    Matěj Hora poslal dělovku ze středového kruhu, ale narazil na betony karlovarského gólmana,

19:35
    Adam Werner vyhrál v pásmu Litvínova bruslařský souboj a vyslal své spoluhráče do akce.

19:01
    Po buly litvínovští mladíci vyrazili do pásma, jejich nahrávka skončila na zakázaném uvolnění.

18:20
    Nebýt pozorného Adama Ebenstreita mohli si litvínovští vzít vedení zpět.
    17:59 David VARVAŘOVSKÝ - 2:2

17:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Po akci energetiků došlo před litvínovskou brankou k menšímu zmatku a bylo nařízeno trestné střílení. Exekuce se ujal DAVID VARVAŘOVSKÝ.

17:35
    Litvínovský Ondřej Postl společně s Aliaksandrem Vishneuským vyrazili k brance. Adam Ebenstreit zasáhl.

16:55
    Lukáš Tůma byl u mantinelu obrán o kotouč a energetici zpoza branky vyrážejí do útoku.

16:22
    Střela Antonína Scafariho skončila v Ebenstreitově náruči.

15:40
    Zachariáš zakončoval z kruhu kombinaci svých spoluhráčů, ale Adam Ebenstreit kotouč vyrazil betony.

14:33
    David Varvařovský vybojoval u mantinelu kotouč a Ondřej Dorot od modré prověřil Adama Kubíka.
    13:19 Matěj MAŠTALÍŘSKÝ - 1:2

13:19
    Litvínov právě vstřelil branku! Netrvalo ani pár sekund a početní výhodu využil MATĚJ MAŠTALÍŘSKÝ, který zůstal zapomenut před brankou a kotouč poslal přes ležícího Adama Ebenstreita do prázdné části branky. Asistence Dominik Čech a Matěj Zachariáš.

13:11
    Nyní si početní výhodu vyzkouší tým Litvínova.

13:11
    David Šilhan – 2 min., hrubost.

12:38
    Jen co byli litvínovští mladíci v plném počtu, tak se usadili v pásmu.
    11:07 Matyáš VÁŇA - 1:1

11:07
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! První kombinace po trase Ondřej Dorot nad kruhy a MATYÁŠ VÁŇA pod hranicí kruhu nevyšla. Opakování je matka moudrosti a napodruhé to klaplo. Asistence: Ondřej Dorot a Filip Krajčík.

09:51
    Jaroslav Bystřický zkoušel nahození od modré. Kotouč prošel pouze kolem branky.
    08:00 Jakub BEDNAŘÍK - 0:1

08:00
    Litvínov právě vstřelil branku! Nyní byl před karlovarskou brankou úspěšný JIŘÍ BEDNAŘÍK, který si s kotoučem objel branku a z hranice levého kruhu poslal kotouč po ledě kolem bližší tyčky do karlovarské branky. Asistence: Aliaksandr Vishneuski a Jaroslav Bystřický.

07:44
    Matěj Maštalířský před brankou vystihl přihrávku energetiků. Kotouč mu nepasoval na hokejku a tak Adam Ebenstreit stihl vykopnout kotouč od své branky.

07:12
    Energetici nyní své soupeře chvilku před jejich brankou zmáčkli, ale Adam Kubík se nenechal zaskočit.

06:26
    Ondřej Dorot po buly z úhlu prověřil Adama Kubíka.

06:25
    Podobná situace nastala nyní i před litvínovskou brankou.

05:52
    Matěj Zachariáš pálil od modré. Adam Ebenstreit střelu vyrazil a následně musel čelit dorážkám. Před přerušením hry se energetici svého gólmana zastali.

04:52
    Adama Wernera odzbrojili dva energetici. Jejich cesta do pásma byla zastavena u modré čáry.

04:15
    Energie se drží v pásmu, ale hosté jim nedovolí kombinovat.

03:53
    Matyáš Adámek bojoval u mantinelu o kotouč.

03:26
    Zasahovat musel i Adam Ebenstreit a přerušil hru.

03:07
    Po střele jednoho z energetiků zaduněl Kubíkův beton.

02:47
    Matěj Maštalířský poslal kotouč do pásma. Domácí si ho však uzmuli pro sebe.

02:08
    Střela Petra Zolnaje od modré šla do rohu kluziště.

00:55
    Jaroslav Bystřický zakládá akci zpoza vlastní branky a Ebenstreit si připisuje první zákrok.

00:02
    Buly vyhráli domácí, ale do pásma neprošli.

00:01

Začátek utkání se o chvilku opozdí. Rozhodčí cosi řeší s realizačními týmy.

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Pavlovic) – Bulka, Anton, Krajčík, Zolnaj (A), O. Postl II, Dorot (C), Vogel, M. Beran – P. Vojáček, Steklý, Varvařovský (A) – Šmajda, Šilhan, Šlechta – Handl, Adámek, Pastor – M. Váňa, Váňa.
    Trenér: Pavel Arnošt

HC VERVA Litvínov: Kubík (Stránský) – Zachariáš, Bystřický, Prokeš, Werner, Vyhlídal, M. Hora (A), Soušek – Dohnal, Čech (C), Peroutka – Maštalířský, Ducháček, Scafari – Vishneuski, O. Postl I, L. Tůma – Špaček, Bednařík.
    Trenér: Martin Tvrzník

Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Belko, Malý.

Průběh úvodního utkání sezony obou dnešních soupeřů slibuje zajímavou podívanou. Uvidíme, který z týmů bude úspěšnější a rozšíří svou sbírku bodů.

V úvodu druhé třetiny v rozmezí 71 sekund nejenže Bruslaři srovnali, ale dostali se i do vedení. V čase 32:54 až 33:27 dokázali hráči Litvínova vstřelit tři góly. Dvougólový náskok se podařilo mladoboleslavským juniorů smazat během prvních sedmi minut poslední části zápasu. Necelých sedm minut před závěrečnou sirénou se opět prosadili Litvínovští mladíci a poslední gól vstřelili v šedesáté minutě a zajistili si tak zisk plného počtu bodů.

HC Verva Litvínov:
    Litvínovští mladíci extraligu zahájili na domácí půdě, kde přivítali juniorku Mladé Boleslavi. A nutno říct, že k vidění byla pořádná přestřelka. O tom ostatně svědčí i poměr střel na branku 32:35. Oba týmy se dlouho přetahovaly o vedení. To si jako první vystřelili Bruslaři, jenomže domácí krátce po polovině první třetiny srovnali. Litvínovští v závěru první třetiny využili dvojnásobnou početní výhodu a uzmuli si vedení pro sebe.

Premiéru v juniorském hokeji si na Spartě odbyli obránce Ondřej Postl a útočníci Petr Vojáček, Vojtěch Váňa, David Šilhan a Vojtěch Steklý, který do Karlových Varů přišel z Mladé Boleslavi. Ke změně došlo i na trenérském postu. Dlouholetý trenér mládeže Václav Eismann přijal roli asistenta u A-týmu Energie a novým trenérem karlovarské juniorky se stal Pavel Arnošt.

V Energii, stejně jako v ostatních týmech došlo ke změnám. Karlovarskou branku už nestřeží Adam Dybal, ale další reprezentační gólman Adam Ebenstreit, který mimochodem některými svými zákroky brnkal sparťanským střelcům pěkně na nervy. Tým rovněž opustil kapitán Jan Botoš. Kapitánské "C" převzal obránce Ondřej Dorot. V rolích asistentů mu budou pomáhat Petr Zolnaj a David Varvařovský. Sbírat zkušenosti do Kanady odešli obránce Matteo Kočí a útočník Adam Csabi.

HC Energie Karlovy Vary:
    Karlovarští mladíci mají za sebou reprízu posledního zápasu loňského čtvrtfinále, neboť k prvnímu zápasu nové sezony vyrazili na led Sparty.
    Úřadující mistři i energetici začali zostra a oba gólmani měli brzy plné ruce práce. Ve svých svatyních se činili tak dobře, že v první třetině za jejich záda neproklouzla ani myš, natož kotouč. Ve druhé třetině skórovali energetici třikrát a početní výhodu ke snížení gólového manka využili hráči Sparty, kteří pak ve třetí třetině dokázali srovnat. Zápas do prodloužení poslal svou trefou Tomáš Holeček. V poslední minutě prodloužení výhru pro juniorku Energie vystřelil Radim Handl.

Přeji krásný podvečer z Karlových Varů a vítám vás u druhého kola extraligy juniorů. Mladí energetici přivítají na svém ledě juniorský tým Litvínova a my budeme svědky prvního Podkrušnohorského derby letošní sezony.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 12. M. Váňa (Dorot, Krajčík), 18. Varvařovský (TS), 44. Adámek (Varvařovský), 51. Handl (M. Váňa, Varvařovský), 65. Adámek – 8. Bednařík (Vishneuski, Bystřický), 14. Maštalířský (Čech, Zachariáš), 27. Čech (O. Postl I), 53. Bednařík (Scafari, Vishneuski)

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Pavlovic) – Bulka, Anton, Krajčík, Zolnaj (A), O. Postl II, Dorot (C), Vogel, M. Beran I – P. Vojáček, Steklý, Varvařovský (A) – Šmajda, Šilhan, Šlechta – Handl, Adámek, Pastor – M. Váňa, V. Váňa.

HC VERVA Litvínov: Kubík (Stránský) – Zachariáš, Bystřický, Prokeš, Werner, Vyhlídal, M. Hora (A), Soušek – Dohnal, D. Čech (C), Peroutka – Maštalířský, Ducháček, Scafari – Višněvskij, O. Postl I, L. Tůma – Špaček, Bednařík.

Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Belko, Malý