Vítkovice – Pardubice 1:5 (kon.) | Plzeň – Sparta 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Olomouc – Přerov 5:4 (kon.) | K. Vary – Litvínov 5:4 (po pr.)
Kometa Brno – Zlín 6:3 (kon.) | Jihlava – Třinec 1:6 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:6 (0:4, 0:2, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pondělí 28.08.2023, 18:00 • Veřejné sportoviště pro zimní sporty, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

S konstatováním, že HC Oceláři Třinec vyhráli v Jihlavě 6:1 a po dvou zápasech mají plný počet bodů se skóre 9:1, se s Vámi loučí a hezkou noc přeje Tomáš Lysý. (17:10:56)

Jihlavští hokejisté úvodní domácí zápas DHL extraligy juniorů nezvládli, když doma prohráli 1:6 s Třincem. Oceláři rozhodli o výhře v první třetině, jelikož už v 11. minutě vedli 4:0 po dvou trefách Vojtěcha Spěváčka a gólech Matěje Kozlíka s Patrikem Šutým.

Na začátku druhé části proměnil Tomáš Šilar trestné střílení a ve 30. minutě vedli Oceláři již 6:0 trefou Patrika Volase. Duklu tak může těšit alespoň třetí třetina, kterou vyhrála, trefil se Andrej Klapica.

Celkem soucítím se zapisovatelem dnešního utkání Lukášem Tichým a vůbec se nedivím jeho slovům: "To je maturita dneska..."

Na vyloučení?
    12:14, navíc trestné střílení na straně Dukly a 5 minut + do konce utkání u Třince.

59:28
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Šimon Báťa – 2 min., sekání.

59:28
    A ještě jeden faul, ještě jedna menší vřava...

59:00
    Probíhá poslední minuta dnešního jasně rozhodnutého, ovšem emocemi narvaného zápasu.

Snad vůbec poprvé v životě vidím na tabuli tříminutový trest. Ale vzhledem ke krácení trestů (5 minut hosté, 2 minuty domácí) je to skutečně tak.

57:41
    Lukáš Číhal – 2 min., napadení.

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Daniel Svozil – 5 min. + OK, sekání, odpyká David Blaha.

57:25
    Emoce dvou semifinálových soupeřů loňské sezony nadále plynou. Dvě tři vyloučení za necelou minutu? Dneska žádný problém.

56:48
    Jan Ludvík – 2 min., faul loktem.

Marcel Mikula – 2 min., sekání.

55:43
    Andrej Klapica mohl zapsat svůj druhý gól dnešního zápasu, jenže jeho střelu mířící do pravého horního rohu zastavil Král vyrážečkou.

55:07
    Cinka ukázal dobrou práci hokejkou a vyhodil puk od vlastní branky až téměř k obranné modré Třince.

54:49
    Hra kvůli ofsajdu Dukly nemůže pokračovat.

53:42
    Třinec hraje v pěti.

53:33
    Nosek už měl napřaženo ke střele, jenže už poněkolikáté byla jihlavská přesilovková přihrávka sražena. Tentokrát do puku sáhl Tomáš Šilar, který dnes zapsal šest trestných minut a také tři kanadské body (1+2).

53:00
    Stejný hráč nyní v souboji o puk vypíchl kotouč Martinu Pánkovi, který by měl před sebou jinak hodně volného prostoru.

52:28
    Kombinace Dukly je pomalejší, než by bylo záhodno. Když už se Ćíhal odhodlal ke střele, byl jeho pokus sražen.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 45. Klapica (Burkov, Jeletz) – 2. Spěváček (Gerych, Sikora), 7. Spěváček (Sikora), 8. Kozlík (Bartoš, Šilar), 11. Šutý (Andrle, Lysak), 21. Šilar (TS), 30. Volas (Kozlík, Spěváček)

HC Dukla Jihlava: Vejmelka (11. Cinka) – Löffler, Vovsik (C), Jeletz, Číhal (A), Ludvík, Mrtka, Šabatka – Klapica, Báťa (A), Jo. Jungwirth – Bulík, Kupriianov, Burkov – Valach, Modl, Coufal – Já. Jungwirth, R. Váňa, Nosek.
    Trenér: Michal Broš

HC Oceláři Třinec: J. Král (A. Černý) – Andrle (A), Kurbaka, M. Pospíšil, Buják (A), Ošmera, A. Horváth, Volas – Blaha, Sikora, Lysak – Bartoš, Kozlík, Šutý (C) – Svozil, Gerych, Šilar – Pánek, Mikula, Spěváček.
    Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Přemysl Skopal, Michal Maršálek – Ondřej Polák, Jan Vašíček