Helas Brno – Kadaň 7:3 (kon.) | Ž. Vlci Brno – Chrudim 0:8 (kon.)
7:3 (4:2)
International Futsal Club Kadaň
Pondělí 28.08.2023, 19:30 • STAREZ Arena Vodova • 1. Futsal liga • 1 • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z futsalu. Nejvyšší česká soutěž je zpátky! V prvním kole na sebe narazí týmy Helas Brno a International Futsal Club Kadaň. Utkání startuje v 19:30.

Helas Brno: Klimek (Mykytjuk) – Cupák D. (C), Svoboda, Směřička, Perina, Lukšija, Petrásek, Danko, Poul, Havel, Zdráhal, Matejov
    Trenér: Tomáš Galia

International Futsal Club Kadaň: Klečka (Treml) – Slavík, Maur, Holman, Caio, Eduardo, Zahradník, Matsumoto, Santos, Salák (C), Polanský
    Trenér: Nenad Veljkovič

Rozhodčí: Čep, Gasnárek – Jurča.

Hezký pondělní podvečer z brněnské STAREZ Areny Vodova. Rozcvička obou týmů je již v plném proudu a během dvaceti minut se dočkáme zahájení utkání.

Rozcvičky obou celků jsou již minulostí. Začátek zápasu se nezadržitelně blíží.

Slavnostní nástup obou celků právě probíhá. Domácí v tradiční červené barvě. Hosté v bílé.

Krátká zdravice obou kapitánů a rozhodčích je minulostí. Los přisoudil míč na stranu hostí.

00:01

00:13
    Domácí vybojovali aut a dostávají se poprvé v zápase k míči.

00:23
    Dlouhý míč mířil na Havla, ale ten si neporadil s těsnou obranou.

00:40
    Zdráhalův pokus zblokován obranou.

01:06
    Směřička pod tlakem poslal míč jen na tribunu. Kadaň se vrací k míči.

01:30
    Dlouhý míč od Klimka si našel Martin Zdráhal, ale jeho pokus vyčapal gólman Klečka. První velká šance zápasu zůstává neproměněna.

02:31
    Nepřesná rozehrávka hostí znamená aut a Helas může uklidnit hru.

02:43
    Klimek vyzval ke skórování Lukšiju, ale ten si neuvědomil, kolik prostoru okolo sebe má a posílá hlavou míč jen do nachystané náruče Klečky.

03:40
    Svoboda udržel míč na hrací ploše a Helas může pokračovat v úptočné akci.

04:13
    Cupák se pokusil o přechod přes bránícího hráče, což se mu povedlo jen částečně, následná rána zamířila pouze do bloku.

04:15
    Po tvrdém nástřelu Cupáka zůstává na hrací ploše ležet jeden z hostujících hráčů.

04:56
    Poul fauloval na útočné polovině a hosté mohou klidně rozehrát svou další akci.

05:18
    Cupák uvolnil Poula, ten si navedl míč na levou nohu, ale trefil jen bránícího hráče soupeře.

05:29
    Kadaň sice herně nezaostává za domácím Helasem, ale šance na střelu, nebo snad gólovou šance zatím nepřišla.

05:55
    Matejov vypálil z první a jen těsně minul branku hostí.

07:27
    Hosté více jak minutu drželi míč ve své moci, ale dokázali vybojovat jen faul na středu hřiště.

07:39
    První střela hostí v zápase a rovnou jedna z těch nebezpečných. Caio z otočky vypálil, ale obrana Helasu zblokovala.

08:04
    Helas Brno právě vstřelil branku!
    A máme tu první gól zápasu. Rohový kop Havla si našel na vzdálenější tyči MARTIN ZDRÁHAL a jeho rána proskotačila mezi nohama Klečky až do sítě – 1:0. Asistence: Jan Havel.
    08:04 ZDRÁHAL - 1:0

09:04
    Krásný signál domácích volal po gólu, těsně před Lukšijou však jeden z obránců míč odpravil.

09:07
    Cupákův roh se snažil tečovat do sítě Lukšija, ale ten nedostal míč do branky.

09:19
    A máme tu druhý gól v zápase. Klimek vyslal dlouhý míč na branku hostí, kde operoval David Cupák, tomu však z hlavy vyrazil míč gólman Klečka, který si navíc poradil i s dorážkou TARIKA LUKŠIJI, bohužel pro svůj tým však vyrazil míč jen nad sebe a hlavičkující Lukšija se na druhý pokus nemýlil. Bez asistence.
    09:19 LUKŠIJA - 2:0

09:51
    Tak to už trochu závání debaklem. David Cupák předložil míč před branku na TOMÁŠE POULA, který dostal míč do branky. Helas tak v polovině poločasu vede už 3:0. Asistence: David Cupák.
    09:51 POUL - 3:0

10:31
    Na hrací ploše zůstává ležet Martin Zdráhal. Ale zdá se, že bude moct pokračovat během několika okamžiků.

11:02
    Eduardo nesmyslně fauloval při útočné standardce, rozhodčí jeho prohřešek rozpoznal a také odpískal. Na fauly aktuálně 4:3.

12:10
    Helas drží míč ve své moci a nikam se nežene. Kam by se také hnal, když vede o tři branky.

12:21
    Zdráhal neudržel míč na hrací ploše a Kadaň bude moct postupovat vpřed.

12:57
    Santos poměrně ochotně spadl v předbrankovém prostoru Helasu. Uvidíme standardní situaci pro hosty.

12:57
    Člen realizačního týmu Helasu, Jan Loup, viděl za své protesty žlutou kartu.

12:57
    Oddechový čas pro tým International Futsal Club Kadaň.

13:08
    Hosté si naplánovali rafinovaný signál, ale ostrá střela z nohy Matsumoty končí jen v náručí Klimka, který rozjel další akci Helasu, ta bohužel pro domácí skončila v autu.

13:47
    Maur dostal hodně prostoru a vyslal střelu země-vzduch, který mířila do šibenice. Klimek se však ukázal jako spolehlivý strážce svatyně a vyrazil míč na roh.

13:57
    Poul postupoval sám na brankáře, ale byl zezadu atakován v rámci pravidle a Klečka si s tísněným hráčem domácích poradil.

14:25
    Kadaň právě vstřelila branku!
    A máme tu snížení. Caio posunul míč na pravé křídlo, odkud vypálil CARDEAL VICTOR SANTOS, jehož rána končí za vzdálenější tyčí. Klimek proti této ráně neměl šanci. Asistence: Caio.
    14:25 SANTOS - 3:1

14:34
    Oddechový čas pro tým Helas Brno.

14:34
    Domácí jdou do powerplay.

15:13
    Notnou část hry teď Helas držel míč u vlastní branky, nakonec však Poul vyprodukoval nebezpečnou ránu, který nakonec přinesla roh.

15:45
    Poul faulován na levém křídle. Zajímavá šance pro domácí.

16:09
    Maur viděl za svůj faul z velké blízkosti žlutou kartu a navíc je to pátý faul hostí. Na fauly aktuálně tedy 5:5.

16:48
    Helas dostává Kadaň pod velký tlak. Další branky visí ve vzduchu.

16:53
    Cupák dostal dobře nabito, ale utáhl svou střelu nedostatečně a minul branku.

17:23
    Caio si navedl míč na střelu, ale Klimek ji viděl a dokázal vyrazit.

17:52
    Kadaň se vrací do zápasu! Caio posunul míč na levou stranu, kde si s obráncem pohrál JAROSLAV HOLMAN, a jeho přesná střela znamená kontaktní branku hostí. Asistence: Caio.
    17:52 HOLMAN - 3:2

19:02
    Holman na pravém křídle ostře pálil, ale Klimek si poradil.

19:17
    Lukšija se snažil projít po křídle, ale jeho rána zamířila jen vedle.

19:29
    Kadaň má k dispozici aut kousek od branky Helasu. Uvidíme ještě jeden gól?

19:46
    Šestý faul Kadaně je na světě. Domácí budou zahrávat desetimetrový kop.

19:48
    Žlutá karta pro tým International Futsal Club Kadaň (Veljkovič (trenér)).

19:48
    DAVID CUPÁK si poradil a ostrou ranou k pravé tyči vrací Helasu vedení o dvě branky. Gólman Klečka byl v tomto případě bez šance.
    19:48 Cupák D. - 4:2

20:00

První poločas dnešního duelu je u konce. Helas si dokázal během 107 vteřin vypracovat tříbrankové vedení a zdálo se, že celkem v klidu dovede poločas do konce. To se však nekonalo. V posledních pět minutách první půle totiž Kadaň zaznamenala dvě branky a snížila. Na prozatímních 4:2 upravil v poslední minutě David Cupák, který využil možnosti desetimetrového kopu.

Oba týmy jsou již nachystány na druhý poločas. Pojďme na to.

20:01

20:06
    Zdráhalův nástřel si sebral Klečka a rychle rozehrál.

20:31
    Matejov mohl vyslat do brejku svého spoluhráče, ale trefil jen nohu soupeře, své zaváhaní napravil během několika vteřin, když předvedl krásný obranný zákrok.

20:43
    Směřička zakončoval brejk tří na dva a těsně minul bližší tyč.

21:32
    Caiova klička zastavena Havlem, následná rána Moura těsně minul Klimkovu branku.

21:51
    Klimkův dlouhý míč našel Matejova, ten však nedokázal propálit Klečku v brance Kadaně.

22:13
    Zdráhal se proháčkoval s míčem podél lajny až k centru před branku, kde Směřička nedokázal zamířit přesně. Velká škoda pro Helas.

22:50
    Heles opět vede o tři branky. Lukšija se protáhl k přihrávce po levé straně poslal míč podél brankové čáry a na vzdálenější tyči si jej do vlastní branky srazil CARDEAL VICTOR SANTOS.
    22:50 SANTOS - 5:2

22:57
    Žlutá karta pro tým Helas Brno (Svoboda).

24:32
    Fantastický Klimek teď zachránil svůj tým. Slavík protáhl míč mezi obránci na Eduarda, jenž byl úplně sám před Klimkem, ale ten si poradil a výborným zákrokem udržet tříbrankové vedení svého týmu.

25:15
    Poul zbytečně fauloval před zraky rozhodčího a Helas tak vede na fauly už 2:0.

25:28
    Směřička výborným blokem zabránil jednomu z hostí ve střele.

25:44
    Zdráhal předvedl svou genialitu, když elegantně prošel přes protihráče. Bohužel pro domácí chtěl svou akci vyšperkovat elegantním pasem před odkrytou branku, ale tam se už nikdo z Helasu nenacházel.

26:34
    Hosté jdou do powerplay.

27:04
    Zdráhal dostal Matsumota pod tlak a ten odehrál jen do autu.

27:52
    Helas svým napadání komplikuje rozehrávku Kadani a té se krátí její čas.

28:11
    Slavík nebezpečně poslal míč na zadní tyč, bohužel pro fanoušky Kadaně jen těsně minul.

28:30
    Cupák šel po pravé straně sám a byl zezadu potažen, dle rozhodčích čistě. Publikum a domácí střídačka je opačného názoru.

28:56
    Bolestivě se srazili Poul s Matsumotem, pískán je faul hostujícího hráče, který po krátkém ošetřením odchází na střídačku.

28:56
    Na střídačce už i Poul, hra může pokračovat.

29:20
    Klimek vyslal z poloviny hřiště ostrou ránu a Klečka musel vytáhnout tygří skok a vytěsnit míč na roh.

30:00
    Posledních deset minut dnešního zápasu právě začalo. Dokáže Kadaň ještě změnit průběh duelu?

30:43
    Perina se po Cupákově ťuknutí dostal k míči, ale sám před Klečkou neměl moc prostoru a hostující brankář si poradil.

31:08
    Faul jednoho z domácích znamená nebezpečnou standardku pro hosty.

31:08
    Fauly ve 2. poločase: 4:1.

31:15
    Zahrání si vzal na svá bedra Matsumoto a vysoko přestřelil.

31:26
    Matejov po dlouhém pasu udělal zasekávačku a jeho ostrá rána levačkou končí sražena na roh.

31:33
    Následný roh přinesl střelu ze skrumáže, ale ta mířila mimo.

32:05
    Domácí se dostali do přečíslení tří na dva obránce, ale Zdráhal příliš věřil svým spoluhráčům a jeho kolmice tak zamířila do země nikoho.

32:50
    Opět další přečíslení domácích, tentokrát však Směřička nedokázal protlačit míč za bránícího hráče.

34:17
    Caio se uvolnil na pravém křídle a svou ranou rozezvučel tyč!

34:55
    Helas nakopává dlouhé míče na branku Kadaně a to hostujícímu týmu příliš nevyhovuje.

35:09
    Jaroslav Slavík stáhl svého unikajícího protihráče a vidí z ruky rozhodčího Čepa žlutou kartu.

35:20
    Pátý faul domácích na půlící čáře a kouč domácích viděl žlutou kartu.

35:54
    Helas se drží na útočné polovině a několika nebezpečnými pokusy ohrozil branku hostí.

36:07
    Dlouhý nákop Klimka vystrašil Klečku, který vyškrábl míč na roh.

36:14
    Matejov svou ranou orazítkoval břevno!

36:42
    Santos se dostal ke střele, ale ohrozil pouze ukazatel skóre.

37:05
    Z obranného rohu si vzal u vlastní branky míč MARTIN SMĚŘIČKA, jenž svou prudkou ranou poslal míč k pravé tyči a zvýšil na rozdíl čtyř branek. Bez asistence.
    37:05 SMĚŘIČKA - 6:2

37:20
    Caio se ve slotu otočil a ostrou ranou donutil Klimka k důležitému zákroku.

37:41
    Opět Caio, tentokrát si přehodil míč ve vzduchu, ale opět nevyzrál na Klimka.

37:41
    Žlutá karta pro tým Helas Brno (Havel Jan).

38:02
    Lehký nástřel na branku Klimka neudělal žádné drama před brankou Helasu.

38:22
    Caio nezpracoval míč na ose a ten mu utekl do autu.

38:32
    Zdráhal vybojoval roh a domácí si berou oddechový čas.

38:49
    Cupák hned dvakrát ohrozil branku hostí, jeho druhý pokus přinesl rohový kop.

38:52
    Zdráhal po rohu trefil jednoho z bránících hráčů. Další roh.

38:56
    Opět Cupák a tentokrát se Klečka proletěl, aby míč zastavil a vyrazil na roh.

39:24
    MARTIN SMĚŘIČKA vystihl rozehrávku Kadaně, posunul si míč ke střele a dává sedmý gól svého týmu. Bez asistence.
    39:24 SMĚŘIČKA - 7:2

39:39
    Technický přestupek Zdráhala, který nenechal rozehrát hosty znamená desetimetrový kop pro hosty.

39:44
    K desetimetrovému kopu se postavil CAIO a pořádně ostrou ranou pod břevno pravděpodobně uzavřel skóre na konečných 7:3.
    39:44 CAIO - 7:3

Je dobojováno. Helas udržel vedení, které vybojoval v první půli a propracoval se až do konečného skóre 7:3. Krom deseti branek viděli fanoušci ve STAREZ Areně také osm žlutých karet.

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám krásný zbytek pondělí a hezký vstup do pracovního týdne. (21:17:21)

Kryštof Severa

Branky: 9. Zdráhal (Havel), 10. Lukšija, 10. Poul (Cupák D.), 20. Cupák D. (10 m kop), 23. Santos (vla.), 38. Směřička, 40. Směřička – 15. Santos (Caio), 18. Holman (Caio), 40. Caio (10 m kop)

Karty:   13. Loup (asistent) (HEL), 23. Svoboda (HEL), 36. Galia (trenér) (HEL), 38. Havel Jan (HEL), 40. Zdráhal (HEL) – 17. Maur (PER), 20. Veljkovič (trenér) (PER), 36. Slavík (PER)

Rozhodčí: Čep, Gasnárek – Jurča