Třinec – Mnichov cz 0:2 (kon.) | Mannheim – Salzburg 3:2 (kon.) | Aalborg – Rauma 2:6 (kon.)
Vítkovice – Rapperswil cz 4:1 (kon.) | Skellefteå – Pardubice cz 3:4 (kon.)
Adler Mannheim
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
EC Red Bull Salzburg
Neděle 03.09.2023, 16:30 • SAP Arena, Mannheim • Hokejová Liga mistrů • 2. kolo

Hokejisté Mannheimu vítězí nad Salzburgem 3:2 a připisují si do tabulky LM druhou výhru. To Salzburg zůstává i po druhém utkání v soutěži bez bodu.

Domácí vedli po dvou třetinách 3:0 a s blížícím se koncem duelu se zdálo, že se na tomto stavu již nic měnit nebude. Red Bull se však v čase 57:49 přeci jen dočkal, když se od modré čáry trefil Ryan Murphy a 29 sekund před koncem dokonce padl kontaktní gól. Odražený puk si našel Florian Beltram, který ho uklidil do odkryté branky. Vyrovnat už však Rakušané nestihli. Duel pak uzavřela hromadná šarvátka po závěrečné siréně. (18:49:10)

Peter Hochkofler – 5 min. + OK, bitka.

Domácí hráče naštvala snaha Petera Hochkoflera o dorážku, která přišla už po závěrečné siréně. Teď už se ale situace uklidnila a hráči Salzburgu se sjíždějí ke své střídačce. Sudí samozřejmě ještě udělí nějaké dodatečné tresty.

60:00
    Hosté vyrovnat nestihli! Po závěrečné siréně se však za brankou Mannheimu strhla hromadná šarvátka!

59:40
    Hosté to opět zkoušejí bez brankáře.
    59:31 Florian BELTRAM - 3:2

59:31
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté snižují 29 sekund před koncem na rozdíl jediného zásahu! Po střele Robertsona od modré čáry se puk od klubka těm před brankou odrazil doprava k FLORIANOVI BELTRAMOVI, jenž trefil odkrytou klec. Asistence: Dennis Robertson.

59:16
    Jeden z domácích hráčů zkusil přes celé hřiště trefit opuštěnou branku, ale těsně minul. Pískáno zakázané uvolnění.

59:01
    Minuta do konce.

58:51
    Chay Genoway objel branku a zkusil to. Kotouč je pod brankářem Mannheimu. Svatyně Red Bullu je prázdná!
    57:49 Ryan MURPHY - 3:1

57:49
    Hosté se přeci jen dočkali svého prvního gólu v letošním ročníku Ligy mistrů! RYAN MURPHY dostal přihrávku na osu modré čáry. Střelu nejprve naznačil a až poté z nápřahu vypálil. Využil clony před brankářem Tiefenseem, jemuž kotouč zapadl k levé tyčce – 3:1. Asistence: Dennis Robertson.

56:40
    Zápas se už spíše dohrává. Tempo hry není nijak závratné.

55:05
    Před námi je posledních pět minut druhé třetiny.

54:55
    Na druhé straně si podržel puk Tolvanen po střele od modré čáry.

54:28
    Konečně nějaká hostující aktivita. Z forčekinku celé formace mohl těžit Adam Payerl, který z levého kruhu minul bližší tyčku.

53:16
    Benjamin Nissner posílal z levé strany na branku takový nástřel, který byl ještě nabídkou na teč. Puk ale končí pod betony brankáře Tiefenseeho, který je jinak ve třetí třetině téměř bez práce.

52:02
    Domácí postavení mimo hru. Čas na reklamní pauzu.

Dnešní utkání sleduje 8561 diváků.

51:25
    Domácí nadále hrají aktivně a nedávají Salzburgu moc prostoru pro útočení.

50:00
    Tom Kühnhackl nahrál Krisovi Bennettovi. Ten měl před sebou poloodkrytou branku a mířil dobře. Atte Tolvaven se však bleskově přemístil a vyrážečkou zabránil gólu!

49:48
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Tolvavena.

49:06
    Hosté v ofenzivě nejsou moc nebezpeční. Zoufale jim schází střelba.

48:07

48:03
    V závěru přesilovky nahazoval puk na branku finský obránce Jyrki Jokipakka. Kotouč ještě tečoval David Wolf a Tolvaven měl co dělat, aby ho udržel před brankovou čarou!

47:31
    Kotouč nyní vypadl na střídačku Salzburgu. Hra je tedy přerušena.

47:05
    Domácí v první polovině přesilovky nijak neohrozili brankáře soupeře.

46:05
    Philipp Peter Wimmer – 2 min., sekání.

45:27
    Hezký průnik Maxe Gildona, který s pukem projel polovinu kluziště. Jeho nástřel z úhlu ale nikdo ze spoluhráčů nedokázal tečovat.

44:36
    Střelu zkušeného obránce Korbiniana Holzera z levé strany pokryl Tolvanen.

43:58
    Domácí hru zatím kontrolují a nevypadá to, že Salzburg by měl třígólové manko vymazat.

42:21
    David Fischbuch měl velkou šanci k navýšení skóre. Najížděl sám na hostující branku, udělal forhendovou kličku a vypadalo to, že zasune puk za brankovou čáru. V tom mu v poslední chvíli zabránil levý beton Tolvanena, který ho natáhl až k tyčce!

41:44
    Domácí jsou v plném počtu.

40:02
    Hosté dohrávají přesilovou hru. Hodilo by se jim ji využít.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:08.

Střely na branku – 20:7

Ve druhé třetině Mannheim navýšil své vedení na 3:0. Domácí do prostřední části výborně vstoupili. Po 68 sekundách se totiž dostali do přečíslení 2 na 1, které po Fischbuchově přihrávce zakončil gólem obránce John Gilmour. Hned v čase 22:37 se pak po krásné akci Szwarze trefoval do prázdné klece Maximilian Eisenmenger. Hosté si pak vyžádali oddechový čas a už alespoň znovu neinkasovali. Sami však ani přes několik příležitostí skórovat také nedokázali.

40:00

39:43
    Domácí lavička si ještě vysloužila trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Chyba při střídání.

39:02
    Matthias Plachta nahodil puk na hostující branku ze středního pásma a šel střídat. Poslední minuta druhé třetiny.

38:03
    Druhá třetina se pomalu chýlí ke svému závěru. Zdá se že domácí ji chtějí dohrát daleko od vlastní branky.

36:26
    Z ostrého úhlu to zkoušel Tom Kühnhackl. Domácí útočník netrefil branku.

36:10
    Hosté nyní mohli rozehrát v klidu, jelikož Mannheimu bylo signalizováno postavení mimo hru a domácí tak museli opustit útočné pásmo.

35:28
    Střela z vrcholu levého kruhu minula vzdálenější tyčku domácí svatyně.

34:49
    David Wolf posílal od levého mantinelu puk před hostující branku. Adresáta přihrávky však nenašel, protože obrana soupeře byla nachystána.

33:28
    Lucas Thaler se ocitl ve slušné příležitosti. Domácí brankář Tiefensee však zasáhl dobře.

32:40
    Snahu Salzburgu zastavilo postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

32:10
    Mannheim je už v plném počtu.

31:21
    Hosté bojují s tím, aby se v početní výhodě alespoň usadili v útočném pásmu.

30:09
    Poté krosčekoval Denis Reul hostujícího Wukovitse a Salzburg pak bude hrát alespoň přesilovku.

30:09
    Domácí kapitán Reul se nechal obrat o puk Mariem Huberem. K tomu se dostal Paul Huber, jenž ho pak servíroval před poloodkrytou branku právě Mariovi, který ji ale netrefil!

29:03
    Domácí jsou v náporu. Už přes minutu hrají v obranné třetině soupeře.

28:02
    Kris Bennett se dostal před brankou do dobré pozice. Z pravé strany ale nevyzrál na Tolvanena.

27:08
    Po střele Fabrizia Pilua skončil puk na hrudi brankáře Tolvanena. Následuje reklamní přestávka.

25:10
    Tyler Gaudet se hnal dopředu na levé straně. Jeho střela skončila na boční síťce branky hostí.

24:38
    Oslabení hráči rakouského celku přežili.

22:37
    Ještě navíc vyloučení na hostující straně. Kouč Red Bullu si bere oddechový čas.

22:37
    Thomas Raffl – 2 min., sekání.
    22:37 Maximilian EISENMENGER - 3:0

22:37
    Mannheim právě vstřelil branku!
    Orli zasahují soupeři další úder! Fantasticky to udělal Jordan Szwarz. Ten se dostal k puku za brankou a vybruslil s ním před brankoviště. Klidně mohl zakončovat sám, ale místo toho kotouč posunul na MAXIMILIANA EISENMENGERA, který ho z bezprostřední blízkosti dopravil do odkryté klece. Asistence: Jordan Szwarz.
    21:08 John GILMOUR - 2:0

21:08
    Je tu druhý gól domácích! Hráči Adleru vybojovali puk v rohu vlastní obranné třetiny a vyrazili do rychlého protiútoku. Byla z toho situace 2 na 1, pro níž Daniela Fischbucha podpořil najetím na levé straně obránce JOHN GILMOUR. Tomu Fischbuch předložil přesnou přihrávku a brankář Tolvanen se proti Gilmourově střele už nemohl stihnout přesunout – 2.0 Asistence: Daniel Fischbuch a Linden Vey.

20:48
    John Gilmour se dostal k puku na levém kruhu. Ještě ho potáhl a pak chtěl přihrávat, ale nikdo ze spoluhráčů se u brankoviště nedostal k zakončení.

20:38
    nakonec se to hostím moc nepovedlo. Byl z toho icing.

20:25
    Kotouč má za hostující brankou Dennis Robertson, který hledá ideální možnosti k založení útoku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:20.

Střely na branku – 10:4

Po první třetině vede Mannheim nad Salzburgem 1:0. Domácí dokázali skórovat v 6. minutě dokonce ve vlastním oslabení, když Kris Bennett nadvakrát překonal brankáře Tolvanena. Adler je také střelecky aktivnější a tak zatím můžeme konstatovat, že plní roli favorita duelu.

20:00

19:39
    Hráči Salzburgu ještě zahráli na zakázané uvolnění. Hubera nešťastně zranil letící puk, jak nám odhalil opakovaný záběr.

19:18

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:25
    Hostující Mario Huber opouštěl led s krvácejícím nosem. Na střídačce se snaží kapesníkem krvácení zastavit.

17:40
    Ránu Matthiase Plachty vykopl betonem Tolvanen.

17:17
    Právě Philipp Peter Wimmer je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro domácí.

17:10
    Hráči Red Bullu si nyní dobře měnili puk v útočném pásmu. Nakonec z toho ale byla jen střela Philippa Petera Wimmera, která neprošla na branku.

15:41
    Z dobré pozice na slotu střílel John Gilmour. Kotouč zůstal po zákroku Tolvanena u brankoviště. Nakonec ho hosté odehráli do bezpečí.

15:04
    Chay Genoway vypálil od modré čáry z jedničky. Arno Tiefensee kotouč viděl a ztlumil ho na hrudi.

14:45
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Zápasu nescházejí ostré hity na obou stranách. Hostující Dennis Robertson jich už rozdal několik.

13:16
    Lewington ve středním pásmu posouval puk do jízdy Petera Schneidera. Ten mohl jet sám na domácí branku, ale nedokázal kotouč dostat pod plnou kontrolu a brankáře Tiefensee tak příliš neohrozil!

12:20
    Hosté jsou v plném počtu.

12:05
    Hned dvě střely Matthiase Plachty z pravého kruhu. První tečoval do Tolvanena Linden Vey, druhá minula branku.

11:34
    Hosté se nyní osvobodili.

11:04
    Murray na modré posunul puk doleva na Toma Kühnhackla. Rána bývalého hráče NHL se neujala.

10:19
    Za držení hole je vyloučen Paul Huber, který jde na trestnou lavici dnes již podruhé.

09:50
    Domácí teď tlačili soupeře v jeho obranném pásmu. Navíc je tu výhoda pro Adler, jelikož rozhodčí má zdviženou ruku.

09:15
    Daniel Fischbuch se dostal na levé straně útočného pásma ke střele, kterou musel vyrážet Tolvanen.

08:46
    Mannheim v plném počtu. Hosté branku soupeře v početní výhodě neohrozili.

07:40
    Hosté hrají další přesilovku. Zatím v ní ale nejsou úspěšní.

06:45
    Maximilian Eisenmenger – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

Po vstřeleném gólu v oslabení se podle pravidel, které od nové sezóny LM platí, ruší přesilová hra týmu, který inkasoval.
    05:56 Kris BENNETT - 1:0

05:56
    Domácí skórují ve vlastním oslabení! Jeden z hostujících hráčů přišel o puk u mantinelu ve vlastním obranném pásmu. Tom Kühnhackl ho posunul na KRISE BENNETTA, který jel proti Tolvanenovi. První střela skončila na betonech finského gólmana, ovšem Bennett si kotouč vytáhl a bekhendem ho zasunul do odkryté klece. Asistence: Tom Kühnhackl a Max Gildon.

04:46
    Tyler Gaudet – 2 min., podrážení.

04:46
    Hosté dobře forčekovali. Z toho mohl těžit Peter Schneider, který se dostal k puku u brankoviště, ale nedokázal ho zasunout za Tiefenseeho. Domácí však faulovali.

04:29
    Nyní se domácí ocitli v postavení mimo hru.

04:14
    Fischbuch dobře přenášel hru doleva na Matthiase Plachtu, jehož střela minula branku Salzburgu.

03:37
    Nyní zakázané uvolnění domácího Mannheimu.

03:28
    Murphy hledal Maria Hubera. Ten byl v útočném pásmu dříve než puk a tak je pískán hostující ofsajd.

02:53
    Nyní už jsou hosté se Salzburgu v plném počtu.

02:40
    Dobrý tlak Mannheimu. Na přihrávku zpoza branky si sjel Tom Kühnhackl, jehož střela z levého kruhu skončila v lapačce Atteho Tolvanena.

02:16
    Domácí teď zahrozili. Jordan Szwarz dostal přihrávku na pravý kruh, odkud minul branku.

01:54
    Hosté se zatím dobře brání a nyní se puk nachází mimo jejich obrannou třetinu.

00:52
    Dvě minuty za hákování dostal hostující Paul Huber. Přesilovka pro Mannheim.

00:28
    Peter Schneider to zkoušel zpoza branky. Brankáře Adleru Arna Tiefenseeho zatím neostestoval.

00:01

Domácí Orli nastupují v modrých dresech. Salzburg v bílých. Nyní tu bude ještě slavností buly v podání klubové legendy Mannheimu Jana Alstona.

Se speciálními dresy pro nejproduktivnější hráče svých týmů nastoupí na domácí straně obránce Jyrki Jokipakka a na hostující kapitán Thomas Raffl.

Oficiality jsou za námi. Nyní se už vše nachystá na úvodní buly zápasu.

Nyní zazní národní hymny Rakouska a Německa.

Adler Mannheim: Tiefensee (Brückmann) – Jokipakka, Reul (C), Murray, Holzer, Gilmour, Gildon, Pilu – Plachta, Vey, Fischbuch – Bennett, Loibl, Kühnhackl (A) – Wolf, Gaudet, Hännikäinen – Jentzsch, Eisenmenger, Szwarz (A) – Thiel.
    Trenér: Johan Lundskog

EC Red Bull Salzburg: Tolvanen (Kickert) – Robertson, Murphy, Stapelfeldt, Genoway, Wimmer, Lewington, Sinn – Harnisch, Nissner, Schneider (A) – P. Huber, Bourke, M. Huber (A) – Hochkofler, Wukovits, Payerl – Raffl (C), Baltram, Thaler – Auer.
    Trenér: Oliver David

Rozhodčí: Iwert, Schukies – Jürgens, Priebsch.

Oba celky se potkaly už v letošní přípravě. Mannheim zvítězil 6:3.

EC Red Bull Salzburg:
    Salzburg ovládl poslední dva ročníky domácí Ice Hockey League. Příprava na novou sezónu Rudým býkům příliš nevyšla, když tým dokázal porazit pouze českobudějovický Motor, na jehož ledě zvítězil 5:3. Generálku před ligou mistrů Rakušané odehráli v rámci domácího Red Bull Salute, v němž podlehli 3:5 IFK Helsinky a 0:1 Curychu.

Ligu mistrů začal Salzburg jasnou porážkou 0:4 na ledě švédského týmu Skellefteå.

Americký hlavní kouč Oliver David spoléhá především na rakouské reprezentanty, kteří jsou doplněni několika cizinci. Jmenovat můžeme finského brankáře Atteho Tolvanena, kanadské zadáky Chaye Genowaye, Ryana Murphyho a Tylera Lewingtona a také dvojici útočníků Troye Bourkea s Adamem Payerlem.

Adler Mannheim:
    Orli do LM vstoupili čtvrteční domácí výhrou 4:2 nad italským Bolzanem. Utkání přitom museli otáčet, když v průběhu druhé třetiny prohrávali už 0:2.

V posledních třech ročnících německé DEL Mannheim vždy došel do semifinále, ovšem finálová účast mu zůstala zapovězena. Trenér Johan Lundskog, jenž po minulém ročníku nahradil Pavla Grosse, který odešel do pražské Sparty, má k dispozici kvalitní kádr. V něm najdeme německé reprezentanty se zkušenostmi z NHL Korbiniana Holzera a Toma Kühnhackla a také zajímavé zahraniční hráče v čele se šesti Kanaďany či finským obráncem Jyrkim Jokipakkou. Pozici brankářské jedničky plní 32letý Felix Brückmann.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V neděli pokračuje hokejová Liga mistrů zápasy druhého hracího kola základní části. Německý Adler Mannheim hostí v zajímavém souboji rakouský Salzburg. Ten je úřadujícím mistrem mezinárodní Ice Hockey League. To Mannheim v uplynulém ročníku padl v semifinále domácí DEL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Bennett (Kühnhackl, Gildon), 22. Gilmour (Fischbuch, Vey), 23. Eisenmenger (Szwarz) – 58. Murphy (Robertson), 60. Beltram (Robertson)

Rozhodčí: Iwert, Schukies – Jürgens, Priebsch