Přerov – Zlín 4:1 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:1 (kon.) | Tábor – Slavia 2:3 (1:3 po s.n.)
Kladno – Liberec 1:2 (1:2 po s.n.) | Kometa Brno – Pardubice 3:4 (kon.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Plzeň – Sparta 7:6 (kon.) | Jihlava – Poruba 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – K. Vary 1:3 (kon.)
Třinec – Mountfield HK 2:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
7:6 (1:3, 4:1, 2:2)
HC Sparta Praha
Sobota 09.09.2023, 13:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Extraliga dorostu • Skupina A

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního odpoledne se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (15:24:41)

Je dobojováno, tohle fantastické utkání nakonec patří domácím, kteří porážejí pražskou Spartu těsně 7:6. Utkání nabídlo několik obratů, góly v přesilovce, oslabení, nájezdy, vyšší trest, hattrick, zkrátka bylo se na co koukat. Vítěznou trefu nakonec zaznamenal David Slačík.

59:48
    Puk za opuštěnou brankou pražské Sparty.

59:39
    Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha.
    59:39 Václav NESTRAŠIL - 7:6

59:39
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak přece jen je tu kontaktní branka Sparty! Vyražený puk zůstal na chvíli volný před brankou, tam si ho našel VÁCLAV NESTRAŠIL, který ho dokázal dorazit do opuštěné domácí klece. Asistence: Filip Novák, Tomáš Malínek.

59:27
    Hosté nadále kombinují v útočné třetině, pomalu jim ale dochází čas.

59:07
    David Hrubý z levé strany trefuje bližší tyč.

58:50
    Hosté to zkoušejí v šesti.

58:30
    Jiří Maxa měl velkou šanci, když zůstal sám na hraně brankoviště, nicméně puk poslal vedle brány.

58:17

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Ben Reisnecker si udělal prostor ke střele, jeho táhlý pokus ale následně skončil těsně vedle levé tyče.

57:11
    Tobiáš Tvrzník drží puk pod svou lapačkou a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.

56:30
    Spartě se během krátké doby povedlo dvakrát dostat puk daleko od své branky. Jenomže ve fázi jaké jsou, by se spíše měli pokusit i ve vlastním oslabení ohrozit branku Houdka.

56:17
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Václav Nestrašil – 2 min., napadení.

55:46
    Jiří Maxa se prohnal kolem hostujícího obránce, následně už se mu vystřelit ale nepodařilo.

54:59
    Pět minut do svého konce. Nyní hledal Slačík na druhé vlně najetého Matyáše Úbla, ten ale těžkou přihrávku nedokázal zpracovat.

53:59
    David Hrubý pro změnu vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou z levého kruhu, ten svůj tým dokázal nyní podržet.

53:10
    Hosté se pokoušeli bleskově odpovědět, rána od modré čáry ale Štěpána Houdka nezaměstnala.

52:01
    51:44 David SLAČÍK - 7:5

51:44
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Domácí dělají velký krok k dnešnímu vítězství, skórují totiž ve vlastním oslabení a vedou již o dvě branky. Klatovský se vydal na útočný výlet, puk posléze přenechal DAVIDU SLAČÍKOVI, jenž se trefil z pravého kruhu přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Antonín Klatovský, Martin Černý.

51:12
    A opět se dokázali indiáni osvobodit, Sparta musí znovu vyklidit útočnou třetinu.

50:48
    Plzeň zblokovala přihrávku uvnitř svého pásma a kotouč nakonec doputoval až do středního pásma.

50:01
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Matouš Mašek – 2 min., vysoká hůl.

49:48
    Jan Fodor měl slibnou šanci z mezikruží, Tobiáš Tvrzník jeho střelu na poslední chvíli dokázal vykopnout mimo svou svatyni.

49:27
    Další plzeňská rána byla sražená vysoko do ochranné sítě.

48:45
    Domácí nadále pokračují v početní výhodě o jednoho muže, Sparta se nyní ale dokázala osvobodit.
    48:06 Jakub SLOVÁČEK - 6:5

48:06
    I Západočeši využívají přesilovou hru pět na tři a svému soupeři znovu odskakují. David Slačík našel na levé straně volného JAKUBA SLOVÁČKA, který skrz beton propasíroval puk do sítě. Asistence: David Slačík, Matyáš Úbl.

47:58
    Radoslav Cichoň – 2 min., podrážení.

47:50

47:23
    Ben Reisnecker měl spoustu prostoru na vrcholu levého kruhu, Tvrzník toho tentokrát moc neviděl, přesto puk za svá záda nepustil.

47:11
    Václav Nestrašil – 2 min., hákování.

46:31
    Filip Novák se odhodlal ke střele z levého kruhu, jeho pokus byl nicméně tečovaný do rohu ledové plochy.

46:04
    Domácí vyhráli buly a puk poté dokázali rychle vyhodit přes všechny čáry.

45:50
    Matouš Mašek – 2 min., podrážení.

44:57

44:50
    Jan Fodor si našel prostor mezi kruhy, ale následnou střelou trefil jen hostujícího brankáře do hrudi.

44:30
    Prudká rána z levého kruhu skončila jen těsně vedle branky Tvrzníka.

43:52

43:25
    Při hře ve čtyřech domácí drží kotouč, do větší šance se ale zatím dostat nemohou.

42:57
    Václav Nestrašil – 2 min., držení.

42:24
    Znovu puk až u branky Tobiáše Tvrznika. Ve čtyřech už se indiáni brání celkem spolehlivě.

41:37
    Tomáš Malínek znovu vystřelil od modré čáry, tentokrát jeho pokus Houdek dobře viděl a stačil tak včas zasáhnout.

41:06
    Hosté se znovu dostali do útočného pásma, tentokrát už se však indiáni brzy dostali ke kotouči a ten vyhodili přes všechny čáry.
    40:21 Daniel NOVOTNÝ - 5:5

40:21
    Hosté bleskově využívají početní výhodu pět na tři a na startu třetí třetiny je opět srovnáno. Od modré čáry vystřelil Tomáš Malínek a jeho pokus těsně před Houdkem tečoval pod horní tyčku DAVID NOVOTNÝ. Asistence: Tomáš Malínek, Václav Nestrašil.

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí! Ve druhé části předvedla Škoda fantastický obrat, když dokázala vstřelit čtyři branky a z 1:3 zápas překlopila do stavu 5:4. Jenomže v závěru inkasovali domácí vyšší trest, poté ještě jeden dvouminutový a na startu třetí třetiny se tak budou bránit celé dvě minuty v oslabení ve třech.

40:00

40:00
    Šimon Bělík – 2 min., sekání.

39:34
    David Slačík skvěle podržel puk, následně si všiml rozjetého Šimona Bělíka, ten ale svou ostrou ránu poslal vedle brány.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:52
    Marek Šulan – 5 min. + OK, nedovolený zásah do hlavy nebo krku, odpyká Daniel Křepel.

38:52
    Nepříjemná srážka ve středním pásmu, na chvíli zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, nicméně ten se nakonec i za pomoci svých spoluhráčů zvedl zpět na brusle. Vypadá to, že rozhodčí se ještě dohadují, zdali celou situaci nevyhodnotí vyšším trestem pro domácího hráče.

38:16
    Bleskově po vhazování se do šance dostal David Hrubý, maskovaný muž indiánů ale předvedl parádní zákrok.

38:10
    Lehké nahození od modré čáry končí v lapačce Štěpána Houdka. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

37:38
    Nyní je na tahu opět Sparta, ta ovšem z dobré šance nyní nevystřelila, zejména příležitost Nováka volala po lepším zakončení.

36:37
    Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu.
    35:57 Antonín KLATOVSKÝ - 5:4

35:57
    Škoda využívá za sedm vteřin početní výhodu a jde znovu do vedení. Po vyhraném buly přiťukl puk na modrou čáru Jakub Slováček, Tobiáš Tvrzník následně jen vyrazil ránu Matyáš Úbl a pohotový ANTONÍN KLATOVSKÝ dorážkou dovršil svůj hattrick. Asistence: Matyáš Úbl, Marek Šulan.

35:50
    David Hoznourek – 2 min., hákování.

35:44
    Matyáš Úbl si hezky nabruslil mezi kruhy, odkud vykouzlil hezký švih, brankář Tvrzník ale proti jeho ráně s ledovým klidem mávl svou lapačkou.

33:59

33:40
    Hosté se dostali rychle do útočného pásma, tečovaná rána z vrcholu levého kruhu ale skončila vysoko v ochranné síti.

33:14

32:41
    David Hrubý při hře ve čtyřech pláchl domácí obraně, hostující útočník hledal mezeru mezi betony, ty ovšem k sobě sklaply velmi rychle.

32:23
    Antonín Klatovský dokázal těsně před brankářem tečovat kotouč, ten si přesto Tvzník našel ve své rukavici.

31:59
    Jiří Maxa – 2 min., hákování.

31:31
    Hosté se dostali ke kotouči a ten poslali hned až k brankáři Houdkovi. Plzeň musí opět začít až od své branky.

31:14
    Ivan Volodin – 2 min., podrážení.

30:05
    Krátce za polovinou utkání Tománek přenechal puk v útočné třetině Janu Fodorovi, který dokázal vystřelit z mezikruží, Tvrzník přestože si nebyl jistý svým zákrokem, tak nadvakrát puk, přesto zkrotil.

29:37
    Utkání má nyní velké grády, fanoušci se rozhodně nemůžou vůbec nudit.
    27:50 Daniel NOVOTNÝ - 4:4

27:50
    Radost indiánů trvala nicméně jen patnáct vteřin. DAVID NOVOTNÝ si totiž bleskově nabruslil na levý kruh, odkud vykouzlil hezkou ránu do vzdálenější šibenice. Asistence: Filip Novák, Václav Nestrašil.
    27:35 Matěj TOMÁNEK - 4:3

27:35
    Velký obrat je dokonán! Rána z pravého kruhu přistála před brankou, kde byl Jan Fodor, ten puk ještě nedokázal dorazit, avšak vše o chvilku později dokonal MATĚJ TOMÁNEK, který hostujícího brankáře prostřelil ranou mezi betony. Asistence: Jan Fodor, Jiří Maxa.

26:54

26:05
    Jan Fodor se dostal ke kotouči a ten bez váhání bleskově poslal na opačnou stranu ledové plochy.

25:22
    Plzeň mohla dotáhnout velký obrat ve vlastním oslabení! David Slačík narýsoval hezkou přihrávku na Antonína Klatovského, který jel sám na Tvrzníka, bekhendovým pokusem nicméně neuspěl.

24:54
    Jakub Slováček – 2 min., sekání.
    24:12 David SLAČÍK - 3:3

24:12
    Na západě Čech začínáme od nuly! Matyáš Úbl obdržel skvělý pas na levý kruh, poté oslovil na ose hřiště DAVIDA SLAČÍKA, jenž se prosadil přesnou ranou k tyči. Asistence: Matyáš Úbl, Petr Kocek.

23:40
    Další akce plzeňské Škodovky je zastavena předčasně – ofsajd.

22:51
    Velká šance Škody! Jan Fodor táhl rychlý brejk dvou na jednoho, hezkou kličkou se zbavil obránce, čímž před ním už byl jen brankář, ten ho ale dokázal vychytat.

22:15
    Po přihrávce Maška se hned snažil vyrovnat Jan Chasák, ten ale trefil jen prostor, kde byl připraven Tobiáš Tvrzník.
    21:12 Antonín KLATOVSKÝ - 2:3

21:12
    Domácí jsou za svoji aktivitu odměněni kontaktní brankou. Brankář Tvrzník neudržel ve své výstroji ránu Petra Kocka, puk poté dorážel Úbla, ujal se však až bekhendový pokus ANTONÍNA KLATOVSKÉHO, který tak vstřelil svou druhou branku v zápase. Asistence: Matyáš Úbl, Petr Kocek.

20:34
    Zkraje druhé třetiny dostával přihrávku za obranu Jan Fodor, tomu ale v nejméně vhodnou dobu zůstal puk za bruslemi a bylo po šanci.

20:01

Je za námi první třetina, která přinesla svižný hokej a koneckonců také hned čtyři branky. Jako první se do vedení dostali domácí indiáni, když se prosadil Antonín Klatovský, následně ale Sparta velmi rychle třemi brankami zápas naprosto otočila. Před námi je nicméně ještě čtyřicet minut a Škoda jistě neřekla poslední slovo.

20:00

19:36
    Hosté vyhodili puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění se ale nepískalo, obrana Škody tak musela být na pozoru.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:28
    Antonín Klatovský se dral do další šance, přes hustou obranu Sparty to měl nicméně hodně složité.

17:17
    Adam Fehér střílel po kličce do středu hřiště, jeho rána byla ovšem tečovaná obráncem Sparty mimo tři tyče Tvrzníka, ten tak mohl tentokrát zůstat v klidu.

16:21
    Na druhé straně kryje Štěpán Houdek ránu Filipa Nováka od modré čáry.

16:10
    Matyáš Úbl dostal hezkou přihrávku do jízdy, plzeňský forvard záhy mířil do protipohybu brankáře, Tvrzník přesto na poslední chvíli dokázal zkrotit puk svým betonem.

15:44
    Antonín Klatovský – 2 min., krosček.

Tomáš Hlinka – 2 min., sekání.

15:39
    Tentokrát se k němu rozjel Václav Nestrašil, ten plzeňského gólmana ale nepřekonal.

15:39
    Druhé trestné střílení pro Spartu!

14:54
    Tobiáš Tvrzník kryje lehké nahození od červené čáry. Domácí získali aspoň vhazování v útočné třetině.

13:53

13:14
    Lépe si se svou ránou nevedl ani Matyáš Úbl, který rozduněl jen zadní mantinel.

12:53
    Rána Antonína Klatovského z pravého kruhu byla tečovaná vedle brány.

12:22
    Hosté se dostali k puku, ten ovšem nedokázali vyhodit. Po následné ráně vehementně dorážel před brankářem Marek Šulan, puk do sítě však nedostal.

11:53
    David Hoznourek – 2 min., podrážení.
    11:34 Filip NOVÁK - 1:3

11:34
    To jsou věci panečku, hosté bleskově přidávají třetí přesný zásah. Matei Bolocan dobruslil vyhozený kotouč, ten poté předal před branku, kde byl FILIP NOVÁK a ten ranou pod horní tyčku nedal brankáři šanci zasáhnout. Asistence: Matei Bolocan.

10:53
    Matyáš Úbl měl na hokejce opět srovnání stavu, před brankou ovšem puk tečoval těsně vedle brány.
    10:22 David HRUBÝ - 1:2

10:22
    Velký obrat Sparty! K nařízenému trestnému střílení se rozjel sám faulovaný DAVID HRUBÝ, který plzeňského brankáře překonal rychlou střelou k pravé tyči.

10:22
    David Hrubý ujel plzeňské obraně a po faulu plzeňského obránce je nařízeno trestné střílení.
    09:49 Václav NESTRAŠIL - 1:1

09:49
    Hosté bleskově odpovídají na plzeňskou branku. Plzeňský brankář neudržel ránu z pravého kruhu, po objetí branky si kotouč posléze našel VÁCLAV NESTRAŠIL, který ho dokázal dopravit do poodkryté klece. Asistence: Filip Novák, Daniel Novotný.

09:30
    Plzeň se hnala za další brankou, ovšem nevyšel jí ideálně přechod přes modrou čáru.
    08:46 Antonín KLATOVSKÝ - 1:0

08:46
    Škodovka se ujímá vedení. Martin Černý zachytil puk na modré čáře, bekhendem ho bleskově přesunul na pravý kruh, kde byl Matyáš Úbl, který celou situaci ještě vyšperkoval přihrávkou na ANTONÍNA KLATOVSKÉHO. Asistence: Matyáš Úbl, Martin Černý.

07:44
    Poprvé musel do akce také plzeňský brankář Štěpán Houdek, Václav Nestrašil se ho pokoušel překvapit ranou z ostrého úhlu, maskovaný muž indiánů nicméně dával pozor.

07:28
    Zakázané uvolnění plzeňské Škodovky.

06:24
    Výbornou práci u zadního mantinelu předvedl Adam Fehér, který proti trojnásobné přesile vybojoval zdánlivě ztracený kotouč, ten se posléze přesunul na modrou čáru, kde byl Marek Šulan, jeho prudkou ránu opět dokázal zastavit brankář Sparty.

05:35
    Sparta se snažila také ohrozit svatyni Štěpána Houdka, avšak celku z hlavního města je pískán ofsajd.

05:19
    Až v šesté minutě přišlo první přerušení hry. Matouš Mašek dostal puk ideálně na modrou čáru, jeho prudká rána ale skončila jen v lapačce brankáře Tvrzníka.

04:13
    Matyáš Úbl dostal hezký pas na pravý kruh, poté ale ještě zbytečně přihrával a brankář Tvrzník opět zasahovat nemusel.

03:12
    Utkání se zatím hraje ve vysokém tempu, ani jednou se stále nepřerušovalo, puk létá nadále ze strany na stranu.

02:24
    Matouš Mašek vystavil protihráči do cesty stoletý strom a útočník Sparty po nárazu odletěl jak podzimní kaštan.

01:20
    Sparta se na malý moment usadila v útočném pásmu, ke střele se však hosté nedostali. Z protiútoku se snažila zahrozit i Škoda, rána byla nicméně tečovaná do rohu ledové plochy.

00:27
    Obě mužstva si již vyměnila pozdrav v útočné třetině, ani jeden z brankářů nicméně zatím zasahovat nemusel.

00:01

Obě mužstva se již zdraví na modrých čarách. Plzeň dnes bude hrát v bílých dresech, hosté z hlavního města v rudých.

Dnešní zápas se odehraje i před zraky dvou reprezentačních trenérů – Milana Razýma a Pavla Patery. První jmenovaný má na starosti kategorii do šestnácti let, bývalý trenér pražské Sparty vede reprezentaci sedmnáctky.

HC Škoda Plzeň: Houdek (Šátava) – Kocek, Hanzlík, M. Mašek, M. Černý, Šulan, Reisnecker – Slačík, Klatovský, Úbl – Tománek, Maxa, Fodor – Slováček, Bělík, Fehér – Chasák, Křepel.
    Trenér: Michal Straka.

HC Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – Hoznourek, Burda, Dufek, Já. Novák, Volodin, Cichoň, Malínek (C) – F. Novák, Hlinka, T. Bolocan, Prikhodko, D. Novotný, Nestrašil (A), B. Adamec, Hrubý, M. Bolocan, Žukovskij.
    Trenér: Richard Žemlička.

Rozhodčí: Kosnar – Uhlík, Brtník.

Hezké sobotní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na soboní den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od jedné hodiny se totiž v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně odehraje druhé kolo Extraligy dorostu, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým HC Sparta Praha.

Škoda Plzeň nového ročníku vstoupila domácím zápasem proti Táboru, přestože byli modrobílí velkým favoritem, nakonec bylo z utkání velké drama. V průběhu drtuhé třetiny odskočila Škodovka do vedení 4:3, avšak nakonec v polsední minutě hájila hubenou výhr 4:3.

Sparta Praha rovněž nový extraligový ročník zahájila na svém ledě, avšak oproti dnešnímu soupeři musela zkousnout hořkost porážky. Pražané v úvodním kole hostili Litvínov, který po čtyřiceti minutách vedl o tři branky. V poslední části udělala Sparta ze zápasu menší drama, po výhře 5:2 se nicméně mohli začít radovat Severočeši.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 9. Klatovský (Úbl, M. Černý), 22. Klatovský (Úbl, Kocek), 25. Slačík (Úbl, Kocek), 28. Tománek (Fodor, Maxa), 36. Klatovský (Úbl, Šulan), 49. Slováček (Slačík, Úbl), 52. Slačík (Klatovský, M. Černý) – 10. Nestrašil (F. Novák, D. Novotný), 11. Hrubý (TS), 12. F. Novák (M. Bolocan), 28. D. Novotný (F. Novák, Nestrašil), 41. D. Novotný (Malínek, Nestrašil), 60. Nestrašil (Malínek, F. Novák)

HC Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – Hoznourek, Burda, Dufek, Já. Novák, Cichoň, Malínek (C), T. Bolocan – Volodin, F. Novák, Hlinka – Prikhodko, D. Novotný, Nestrašil (A) – B. Adamec, Hrubý, M. Bolocan – Žukovskij.

Rozhodčí: Kosnar – Uhlík, Brtník