Zlín – Olomouc 1:4 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 4:0 (kon.)
Č. Budějovice – Sparta 3:5 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 7:5 (kon.) | Třinec – Vítkovice 1:2 (po pr.)
K. Vary – Mladá Boleslav 3:4 (kon.) | Pardubice – Přerov 5:4 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
BK Mladá Boleslav
Sobota 09.09.2023, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Karlovarští junioři mají po pěti odehraných zápasech na kontě tři výhry, které všechny vybojovali až v prodloužení. Na ledě Hradce Králové už takové štěstí neměli, jen těsně prohráli 2:3. V posledním utkání se střetli s plzeňským soupeřem, na jehož ledě se jim nepodařilo vstřelit ani jednu branku a domů odjížděli s výsledkem 0:2. V tabulce jsou zatím energetici na 5. místě se šesti body.

Hokejisté z Mladé Boleslavi jsou zatím na tom o něco lépe. Z pěti utkání prohráli jen úvodní zápas, ve kterém podlehli Litvínovu 5:7. O jejich druhé výhře rozhodlo prodloužení, ve kterém si vybojovali dva body proti Plzni. Zbylé tři zápasy brali za plný počet. Poslední utkání odehráli doma proti libereckým juniorům, kde se mohli radovat z výhry 5:1. V tabulce jsou s jedenácti body jen těsně za vedoucími Tygry z Liberce.

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Pavlovic) – Anton, M. Beran I, Zolnaj (A), R. Kubíček, Krajčík, Vogel, O. Postl II, Dorot (C) – Zeman, Steklý, Šmajda – Šilhan, M. Váňa, Šlechta (A) – Handl, V. Váňa, Galnor – Pastor, Adámek.

BK Mladá Boleslav: D. Hora (Forst) – A. Čech (A), A. Vlasák, Hrouda (C), Průšek, Nemec, Sypecký (A) – M. Vojáček, Teplý, Šachl – Vítek, Hruška, Hurt – Dobner, Hradec, J. Kučera II – M. Vlasák.

00:01

00:01
    Úvodní buly dopadlo lépe pro energetiky.

00:18
    Karlovarští se chvíli hledali ve vlastním pásmu, odkud se poté přesunuli již za střední pásmo.

01:02
    Domácím nevyšla přihrávka a hosté se ujímají puku, se kterým ujíždí do útočné třetiny.

01:44
    Marek Vlasák vystřelil z kruhu, kotouč se ale zastavil od jednoho z domácích obránců.

02:39
    Karlovarští se dostali před Horu.

03:17
    Špatná přihrávka žene domácí zpět přes střední pásmo.

03:59
    Dělovku od modré vyslal Jakub Hruška, Ebenstreit ji však bez problémů vyrazil zpět do hry betonem.

04:36
    Matěj Zeman se dostal do úniku, k zakončení se ale přes soupeře nedostal.

05:25
    Po Ebenstretitovo levé straně se bojovalo u mantinelu o kotouč, mladoboleslavským hráčům se jej podařilo získat pro sebe.

05:41
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Petr Zolnaj – 2 min., hákování.

06:49
    Mladoboleslavští se ochomýtají před karlovarskou branku, k zakončení se ale nemohou dostat.

07:19
    Jan Hurt měl před sebou prázdno a tak vypálil od modré čáry. Adam Ebenstreit včas zareagoval.

07:41

08:54
    Filip Krajčík mohl zblízka dostat kotouč za Horu. Málo ale zvedl puk, který se odrazil od betonu.

09:49
    Tobiáš Pastor projel mezi soupeři od středu až ke kruhu, zakončit se mu už ale nepodařilo.

10:21
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Jáchym Průšek – 2 min., sevření puku rukou.

11:12
    Energetici se usadili v útočném pásmu a snaží se vytvořit kombinaci.

11:57
    O betony škrtla střela Matyáše Adámka, která mohla skončit v brance.

12:21

12:49
    I po skončení přesilové hry se energetici stále drží před Horou.

13:36
    Volný puk si na chvíli převzali soupeři, kteří se dostali přes střední pásmo. Po nepřesné přihrávce se však kotouče ujal Petr Zolnaj, který se s ním vydal zpět.

14:56
    Hraje se spíše ve středním pásmu.

15:32
    Mladá Boleslav se dostala před karlovarského brankáře, k zakončení se ale přes domácí nemohou dostat.

16:56
    Na puku jsou karlovarští a snaží se dostat z vlastního pásma.

17:20
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Rychlý přesun z obranného pásma se podařil Jakubu Antonovi s Jakubem Vogelem, kteří si cestou kotouč přihrávali. Mezitím si je nadjel MATYÁŠ ADÁMEK, který zachytil přihrávku a podařilo se mu zakončit mezi betony Davida Hory.
    Asistence: Jakub Anton, Jakub Vogel
    17:20 Matyáš ADÁMEK - 1:0

19:34
    Šimon Nemec – 2 min., sekání.

20:00

Úvodní třetina byla více méně vyrovnaná. Oběma týmům se podařilo ubránit oslabení a oba nepouštěli soupeře k zakončení. Nakonec tři minuty před koncem se podařilo dostat do vedení energetikům.

20:01

20:02
    Po vhazování se kotouče ujímají energetici.

20:52
    Ondřej Dorot chtěl vypálit z levého kruhu, puk ale promáchnul.

21:34

22:34
    Z vlastního pásma se po dlouhé přihrávce doklouzal kotouč k připravenému DAVIDU ŠILHANOVI, kterému se podařilo vymíchat Davida Horu a dostat puk za jeho záda.
    Asistence: Vojtěch Váňa, Filip Krajčík
    22:34 David ŠILHAN - 2:0

24:18
    Mladoboleslavští se nevzdávají a krouží kolem Ebenstreitovo branky.

25:04
    Karlovarští jsou opět připraveni k útočné akci před Horou.

26:18
    Ke střele se dostal Vojtěch Steklý, jeho rána byla vyražena vyrážečkou.

27:56
    Na chvíli se mladoboleslavští ocitli mimo obranné pásmo. Po nepřesné přihrávce je ale energetici dostali zpět před jejich brankoviště.

29:09
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Před karlovarskou bránu se nakonec dostali Vojtěch Hradec a MAREK VLASÁK, kterému se po přihrávce podařilo přesně zakončit do volného prostoru za Ebenstreitem.
    Asistence: Vojtěch Hradec
    29:09 Marek VLASÁK - 2:1

30:39
    Mladé Boleslavi zachutnal vstřelený gól a dál se drží před Ebenstreitem. Jen těsně minul branku Vojtěch Hradec.

30:44
    Adam Ebenstreit – 2 min., nedovolené bránění, odpyká Ondřej Postl.

31:28
    Hra se přesunula do středního pásma.

32:44

33:28
    Energie se chtěla dostat z vlastního pásma přes střední, zde ale byla pozastavena a vrácena.

34:09
    Puk vyslaný Vojtěchem Hradcem schoval na ledě pod lapačku Adam Ebenstreit.

35:37
    Vojtěch Steklý ujel sám na Horu, na jeho střelu ale byl mladoboleslavský brankář připraven a bez problémů ji vyrazil.

35:58
    Jakub Galnor – 2 min., nedovolené bránění.

36:42
    Karlovarský gólman je hned v pozoru. Během pár vteřin bylo na něj vystřeleno asi pět pokusů. Tři z toho se podařilo zablokovat domácím obráncům.

39:01
    A je vyrovnáno! Po nátlaku před karlovarskou brankou se nakonec podařilo vymíchat Ebenstreita MARKOVI VLASÁKOVI, který dostal puk za jeho záda.
    Asistence: Jan Kučera, Jiří Sypecký
    39:01 Marek VLASÁK - 2:2

40:00

Druhou třetinu začali lépe karlovarští, kteří si stihli udělat dvoubrankový náskok. V necelé polovině si ale hru převzali mladoboleslavští a do konce třetiny se jim podařilo stav srovnat.

40:01

40:12
    Matyáš Váňa se rozjel do útočného pásma, kde mu v zakončení zabránil soupeř. Puku se hned zmocnil David Šilhan, který neváhal a vystřelil na Horu. Kotouč byl odražen betonem.

42:01
    Karlovarští se stále drží na puku a snaží se udržet v útočné třetině.

43:16
    Hra se přesunula před Ebenstreita. Energetici si však stále hlídají kotouč.

43:48
    Adam Vlasák vystřelil dělovku z pravého kruhu. Puk skončil v ochranné siti.

44:46
    Matyáš Váňa – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

45:13
    Matyáš Beran – 2 min., hákování.

45:54
    Mladoboleslavští využívají přesilovou hru. Vytvořili si útočnou kombinaci, ve které po přihrávce MAREK VLASÁK na nic nečekal a přesnou a rychlou střelou propálil karlovarského gólmana.
    Asistence: Aleš Čech, Vojtěch Hradec
    45:54 Marek VLASÁK - 2:3

47:13

48:22
    Mladá Boleslav rozehrává z vlastního pásma.

49:19
    Z vlastního pásma ujel Matyáš Adámek, který před brankou přihrál Jakubu Galnorovi. Ten mohl zakončit do prázdného prostoru, puk ale minul branku.

49:59
    Na ledě zůstal ležet Vojtěch Hradec. Po chvilce se zvedá a za pomoci lékaře se přesouvá na střídačku.

50:56
    Energetici srovnávají! Za brankovou čáru se podařilo prostřelit kotouč FILIPOVI KRAJČÍKOVI.
    Asistence: Matyáš Adámek
    50:56 Filip KRAJČÍK - 3:3

51:48

52:57
    Karlovarští rozehrávají z vlastního pásma.

53:49
    Energetici se drží před Horovou brankou, zakončit se jim ale nedaří.

54:32
    Marek Vlasák vystřelil nebezpečně blízko z kruhu, kotouč se ale odrazil od bránícího karlovarského hráče.

55:29
    Střelu ze středního pásma chytá Ebenstreit do sebe. Tím i pozastavil hru.

55:58
    Na druhé straně vystřelil na Davida Horu Jakub Vogel. Kotouč hostující brankář chytil do lapačky.

56:13
    Přesun před Ebenstreita se povedl Jakubovi Hroudovi a ADAMOVI VLASÁKOVI, který na poslední chvíli překonal karlovarského gólmana.
    Asistence: Jakub Hrouda
    56:13 Adam VLASÁK - 3:4

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:35
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.