13:7 (2:2, 6:4, 5:1)
BO Ostrava Vítkovice Steel
Sobota 09.09.2023, 19:00 • Zimní stadion Kuřim • Tipsport UNI CUP • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky univerzitního hokeje. Turnaj Tipsport UNI CUP se dostává do své vyřazovací fáze a my se společně podíváme na čtvrtfinále, ve kterém se představí brněnská univerzita HC MUNI a ostravská BO Ostrava Vítkovice Steel .

Hráči ostravské univerzity museli do čtvrtfinále projít přes předkolo, v tom vyzvali VUT Cavaliers Brno. S brněnským týmem už tak mají zkušenost. V tomto utkání zvítězila Ostrava 4:2, vítězství se však nerodilo jednoduše. Hned ze začátku šli do vedení hosté zásluhou Lašáka, domácí odpověděli o chvilku později, když se prosadil Gřešík. Na jeho branku navázal Potočný. Ostrava se z vedení neradovala dlouho, jelikož o pár minut později srovnal na 2:2 Cekr. Na konci 1. přidal ještě jednu branku Zapletal, který vrátil domácím vedení zpět. Ve zbytku zápasu padla už jen jedna branka, kterou vstřelil domácí Sysala.

HC MUNI

Pro hráče Masarykovy univerzity toto bude první zápas sezony. V jakém rozpoložení a sestavě do něj HC MUNI vstoupí je otázka. Jisté je, že uvidíme pár nových tváří, které si trenéři vybrali na předsezonním try-out kempu.

HC MUNI: Král – Koutecký, Šucha, Šupa, Machala, Uhříček, Kučera, Prokopec – Bezděk, Hason, Bartes, Edl, Linka, Morev, Greguss, Sedláček, Klíma, Gergel, Aulehla, Staněk

BO Ostrava Vítkovice Steel: Morys – Zajíc, Zapletal, Tomsa, Paclík, Gřešík – Byčkov, Slezák, Bernat, Sysala, Valášek, Spurný, Béreš, Potočný, Kubík, Kovalski, Revaj

Rozhodčí: Čuňočka.

00:01

00:52
    O první střelu utkání se postaral hostující obránce. Král ji vyrazil do ochranné sítě.

02:58
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku!
    Klíma jednoduše posunul puk před branku, kde nikým nehlídaný hlídkoval MARTIN BEZDĚK, který ranou po zemi překonal brankáře.

03:35
    Hosté chtěli rychle odpovědět, z dobrého tlaku kolem branky však nic nevytěžili

05:17
    Domácí vyhráli buly v útočném pásmu a hned následovala ráno od obránce. Jistým zákrokem lapačkou ji likviduje Morys.

06:25
    Ostravští se dostali do přečíslení 3 na 2, z něj toho ale moc nevytěžili a záhy o kotouč i přicházejí.

07:11
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku!
    Hosté dávají podobnou branku, jako vstřelili domácí. Potočný našel před brankářem úplně volného VOJTĚCHA TOMSU, který přesnou ranou překonal Krále.

09:38
    Parádní 3 zákroky teď předvedl Král, nejdříve zlikvidoval střelu od modré a následně i dvě dorážky z kraje brankoviště.

10:46
    Vyloučení v týmu HC MUNI:
    Machala – 2 min., nedovolené bránění.

11:45
    Hostům se přesilovka zatím moc nedaří, nedokáží se ani dostat do pásma soupeře. HC MUNI dobře brání.

14:22
    JAKUB UHŘÍČEK dostal nabito na modrou čáru odkud bez váhání vypálil. Puk do branky propadl i díky dobrému clonění jeho spoluhráčů. Asistence: Bezděk

16:50
    Na správném místě stál MARTIN KUBÍK, ke kterému se odrazil volný puk. Dorážel do prázdné branky.

17:30
    Domácí zavřeli svého soupeře v útočném pásmu. Ti se osvobozují vyhozeným pukem, který letěl přímo na brankáře.

18:50
    Domácí špatně rozehráli a je z toho zakázané uvolnění.

20:00

Je za námi atraktivní první třetina, ve které jsme mohli vidět rovnou 4 branky. Za domácí otevřel skoré v třetí minuté Bezděk, na jeho trefu zareagoval o pět minut později Tomsa. V 15. minutě vrátil domácím vedení Uhříček, nebylo to však na dlouho, protože o dvě minuty později vyrovnal Kubík.

Druhá třetina začne cca v 19:45

20:01

21:00
    Ostrava se díky rychle kombinace dostala ke střele, Král byl však pozorný.

21:57
    FILIP BYČKOV se prosazuje po skvělé individuální akci. Asistence: Spurný.
    Byčkov 2:3

23:02
    JAKUB UHŘÍČEK projel celé hřiště a pohotovou střelou vystřelil. Morys si tento gol bude určitě vyčítat.
    Uhrříček 3:3

23:38
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel:
    Byčkov – 2 min., podrážení.

24:45
    S góly se nám roztrhl pytel, domácí se prosazují v přesilovce zásluhou KUČERY.
    Kučera 4:3

25:50
    Bernát – 2 min., sekání.

26:30
    Hosté srovnávají při vlastním oslabení. Na konci rychlého brejku stál DAVID SYSALA, který nedal Královi šanci. Asistence: Béreš.
    Sysala 4:4

28:18
    Kovalski pláchl po levé straně a z úhlu vystřelil, sice s problémy, ale Král chytá.

28:45
    Révaj – 2 min., faul kolenem.

29:27
    Hosté opět aktivní při svém oslabení. Aktivním napadáním donutili soupeře k chybě a dokonce i zakončili.

30:20
    Autorem branky je SEDLÁČEK. Asistence: Greguss.
    Sedláček 5:4

30:30
    Autorem branky je BYČKOV. Asistence: Gřešík.
    Byčkov 5:5

31:38
    Puk končí po zablokované střele v ochranné síti, Ostrava bude pokračovat v útočném pásmu.

33:11
    Z buly vypadl puk přímo do prostoru, kde se nacházel MATĚJ POTOČNÝ, ten se nemýlil.

33:58
    Autorem branky je BARTES.

34:05
    Kovalski – 2 min., vysoká hůl.

37:10
    MATĚJ KUČERA dostal dobrou přihrávku před branky a jednoduchou střelou překonal brankáře. Asistence: Staněk.
    Kučera 7:6

38:36
    Revaj – 2 min., hákování.

39:00
    Poslední minutu druhé třetiny si domácí zpestřují přesilovou hrou, soupeř se však z talku dokázal vymanit a vyhodil kotouč .

39:57
    Autorem branky je LINKA. Asistence: Greguss.
    Linka 8:6

40:00

Tak to bylo něco, v této třetině padlo neuvěřitelných 10 gólů. Obrany a oba brankáři si vzali asi volno, a tak mohli nastat útočné žně.

40:01

41:47
    Tak jak skončila druhá třetina, tak začala třetí. Prudkou ranou překonal brankáře JAN MOREV. Asistence: Edl.
    Morev 9:6

44:03
    Uhříček – 2 min., podrážení.

44:35
    Hostům tahle přesilovka zatím nevyhází, jelikož se nemohou dostat do útočné třetiny.

46:03
    Domácí v plném počtu. Ostravští si v přesilovce nevytvořili žádnou šanci.

46:28
    Zajíc – 2 min., podrážení.

48:07
    HC MUNI se prosazuje v přesilové hře, autorem branky je STANĚK. Asistence: Klíma a Šucha.
    Staněk 10:6

49:45
    Ostravskému tým byl pod velkým tlakem, a tak mu nezbývalo nic jiného než vyhodit puk zakázané uvolnění.

51:40
    Bezděk – 2 min., držení.

52:19
    Spurný – 2 min., faul kolenem.

53:00
    Hosté snižují a využívají přesilovku 5 na 3. Autorem branky je GŘEŠÍK. Asistence: Zajíc.
    Gřešík 10:7

54:16
    Autorem branky je KUČERA. Asistence: Greguss.

56:40
    Ostrou střelu od modré vyráží do rohu domácí brankář.

57:45
    Edl – 2 min., hákování.

57:55
    Béreš – 2 min., vysoká hůl.

58:00
    Autorem branky je GREGUSS. Asistence: Machala.
    Greguss 12:7

59:17
    BARTES obkroužil branku a parádní ranou bekhendem překonává brankáře.

Máme za sebou velmi atraktivní utkání, ve kterém padlo neuvěřitelných 20 branek! HC MUNI vítězí nad svým ostravským rivalem 13:7 a to znamená, že postupuje do dalšího kola Tipsort UNI cupu.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (21:12:33)

Aleš Racek

Branky a nahrávky: 3. Bezděk (Klíma), 15. Uhříček (Bezděk), 24. Uhříček, 25. Kučera, 31. Sedláček (Greguss), 34. Bartes, 38. Kučera (Staněk), 40. Linka (Greguss), 42. Morev (Edl), 49. Staněk (Klíma, Šucha), 55. Kučera (Greguss), 58. Greguss (Machala), 60. Bartes – 8. Tomsa (Potočný), 17. Kubík (Kovalski), 22. Byčkov (Spurný), 27. Sysala (Béreš), 31. Byčkov (Gřešík), 34. Potočny, 53. Gřešík (Zajíc)

Rozhodčí: Čuňočka