Mladá Boleslav – Plzeň 10:1 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 7:0 (kon.)
Mountfield HK – Přerov 1:5 (kon.) | Pardubice – Olomouc 5:1 (kon.) | Poruba – Kometa Brno 1:9 (kon.)
Zlín – Jihlava 1:5 (kon.) | K. Vary – Kladno 11:3 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 5:2 (kon.)
Tábor – Sparta 0:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
11:3 (4:2, 4:1, 3:0)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 14.09.2023, 18:00 • Tréninková hala KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji vám krásný podvečer a vítám vás při sledování duelu mezi karlovarskou Energií a kladenskými Rytíři.

HC Energie Karlovy Vary:
    Hostiteli v dnešním utkání jsou mladíci z Karlových Varů. Ti do extraligy dorostu vstoupili tou správnou nohou, neboť po prvních dvou duelech mají na svém kontě šest bodů.

V prvním utkání letošní sezony hostili energetici tým Slavia Praha. Do utkání vstoupili aktivněji Pražané a už v šesté minutě se radovali z prvního gólu sezony. Zlom v zápase přinesla nejspíš jedna smolná minuta, kdy v čase 15:33 až 16:30 energetici třikrát skórovali. I přes snahu v dalších částech utkání se hráčům Slavie nepodařilo zvrátit průběh hry a tak nakonec z Karlových Varů odjížděli bez bodů.

Ke druhému zápasu vyrazili karlovarští mladíci do Českých Budějovic. Tady už nebyla k vidění taková gólová nadílka jako v předchozím utkání. Energetici v každé třetině jednou skórovali. Jihočeští mladíci se přes veškerou snahu nedokázali prosadit přes bránící hráče, ale hlavně strážce karlovarské branky, Michala Oršuláka. Ten však nakonec za svou snahu nebyl odměněn čistým kontem. V čase 59:45 se o jedinou branku domácích postaral Nikolas Mařík, který měl ostatně na gólmana energetiků spadeno téměř celý zápas.

Rytíři Kladno:
    Nepříliš šťastně naopak do sezony vykročili kladenští mladíci. Po dvou odehraných zápasech mají na svém kontě jeden bod.

První zápas Rytíři odehráli v Mladé Boleslavi. První dvě části zápasu vůbec nenaznačovaly, že by utkání mohlo skončit výsledkem 8:2. V první třetině v kladenské brance doslova čaroval Adam Voráček, který svůj tým hodně podržel. Kapituloval až v osmnácté minutě. Šance, z nich kladenští mladíci mohli srovnat, zlikvidoval Marek Sklenička. Na rozdíl dvou gólů odskočili Bruslaři ve druhé třetině využitím početní výhody. V početní výhodě následně skórovali i kladenští mladíci a dostali se na dostřel jedné branky. Jenomže Marka Skleničku dokázali znovu překonat až v padesáté osmé minutě. Trefa Adama Klempíře tak už jenom korigovala skóre a body zůstaly Bruslařům.

Druhý duel odehráli Rytíři doma, kde hostili tým Bílí Tygři Liberec. Na první branku si přítomní diváci počkali až do třetí třetiny, kdy ve čtyřicáté osmé minutě otevřeli skóre Rytíři díky přesné mušce Dominika Pytlíka. Srovnáno bylo po necelých sedmi minutách, když se prosadil Šimon Bělohorský. O výsledku utkání nakonec rozhodovala nájezdová loterie. V té za Kladno uspěl Dominik Pytlík, ale vzhledem k tomu, že liberečtí mladíci proměnili dva nájezdy, zůstal bonusový bod jim.

Uvidíme tedy, co nám přinese dnešní utkání, a který z týmů se nakonec bude radovat z vítězství. Každopádně se můžeme těšit na zajímavou hokejovou podívanou.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Pelikán (C), F. Čermák, Kůrka, Dyk, Kubizniak, D. Postl – Wardas, Čihař (A), L. Slavík – Kváš, Tomek, V. Blažek – Habla, Š. Šilhan, Kožík.
    Trenér: Tomáš Andrys

Rytíři Kladno: D. Šrámek (Weber) – Borkovec, Krása (A), D. Beran (A), Dörfl, Štefík, Háž, Müller – Valuš, Pytlík (C), Klempíř – V. Trojna, B. Novák, Rambousek – Pěch, Kulich, T. Kozák – Burger.
    Trenér: Radek Hlavatý

Rozhodčí: Hacaperka – Belko, Deja.

00:01

00:13
    První zákrok si připisuje Daniel Šrámek, který jen tak tak zachytil puk lapačkou.

01:07
    Matěj Rambousek zastavil Lukáše Slavíka, když ho ve svém pásmu obral o kotouč.

01:40
    Po krátkém výletu do útočného pásma se Rytíři museli stáhnout ke své brance.

01:47
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je MICHAL KVÁŠ. Asistence Vlastimil Blažek a Petr Tomek.
    01:47 Michal KVÁŠ - 1:0

02:17
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. Další kladenská akce skončila úspěšně díky střele TOMÁŠE KOZÁKA. Asistence: Jakub Kulich a Marek Štefík.
    02:17 Tomáš KOZÁK - 1:1

04:19
    Rytíři byli vyhnáni z pásma, ale boj o kotouč u mantinelu zvládli úspěšněji a vrátili se zpět.

05:10
    Václav Trojna se proháčkoval mezi bránícími hráči, ale jeho střela minula branku.

05:38
    Matyáš Pěch se hnal do pásma, své pronásledovatele se snažil setřást obloučkem kolem branky, ale nevyšlo mu to.

05:58
    Michal Kváš číhal před prázdnou stranou branky, ale k akci se nedostal. Vzápětí se prosadil PETR TOMEK. Asistence: Vlastimil Blažek.
    05:58 Petr TOMEK - 2:1

06:55
    Viktor Wardas uháněl do pásma, těsně před brankou poslal kotouč na Vojtěcha Čihaře, jeho střela skončila díky bránícím hráčům v boční síti branky.

07:40
    Karel Müller získal kotouč, ale cestu do pásma zahradili energetici.

Jan Valuš se stínem v zádech nezachytil přihrávku po mantinelu.

08:56
    Díky napadání Richarda Háže se kladenští mladíci dostali ke kotouči, ale ani tentokrát se v pásmu nedokázali usadit.

09:39
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Jakub Habla – 2 min., krosček.

09:46
    Kladenští jsou v pásmu, ale nedostali se ke kombinaci.

10:14
    Viktor Wardas pláchl před kladenskou branku.

10:14
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Jan Valuš – 2 min., podrážení.

11:04
    Při hře čtyři na čtyři se prosadili hráči Kladna, když kotouč do karlovarské branky poslal BARNABÁŠ NOVÁK, který se vydal sám na branku.
    11:04 Barnabáš NOVÁK - 2:2

12:39
    Kladenští nyní zamkli energetiky v pásmu.

13:13
    Vyloučení v týmu Energie Karlovy Vary: Hráčská lavice – příliš mnoho hráčů na ledě. Odpyká Daniel Postl.

13:13
    Energetici musí bránit další oslabení.

13:24
    Ve vlastním oslabení pláchl VOJTĚCH ČIHAŘ, který předvedl parádní nájezd a poslal kotouč pod horní tyčku. Asistence: Viktor Wardas a Matěj Pelikán.
    13:24 Vojtěch ČIHAŘ - 3:2

14:44
    Energetici se i přes oslabení drží před brankou soupeře.

15:14
    Nyní se tři kladenští hnali na karlovarskou branku, kde se jim postavil jeden z energetiků a otočil hru.

15:16
    Lukáš Slavík se snažil zakončit svůj únik. Kotouč se však od kladenských hráčů dostal k VOJTĚCHU ČIHAŘOVI, který skóroval do prázdné branky. Asistence Lukáš Slavík.
    15:16 Vojtěch ČIHAŘ - 4:2

16:18
    Michal Kváš – 2 min., vysoká hůl.

16:18
    Denis Beran – 2 min., hrubost.

16:26
    Daniel Šrámek kryje kotouč před dorážkou Viktora Wardase a přerušuje hru.

17:56
    Jakub Habla byl v útočném pásmu obrán o kotouč.

18:22
    Petr Tomek vyslal do akce Vlastimila Blažka, toho o kotouč připravil Jan Valuš.

19:10
    Dominik Pytlík napadl přihrávku energetiků a uháněl s kotoučem k brance. Doprovod mu dělali dva energetici, kteří mu zabránili akci zakončit.

20:00

Je za námi první třetina dnešního duelu a jak jsem slibovala v úvodu, jde opravdu o zajímavé utkání. Vždyť během první dvacetiminutovky bylo k vidění šest gólů. Do vedení šli vždy energetici a kladenští Rytíři dokázali na první dva góly vždy téměř okamžitě odpovědět. Po polovině třetiny skórovali energetici dvakrát a do šaten se tak šlo za stavu 4:2. Další třetina začne zhruba v 18:50 hodin.

20:01

20:10
    Energetici se po buly usadili v pásmu.

20:35
    Kotouč mířící do pásma stíhal Jan Valuš, ale na poslední chvíli ho vleže poslal do bezpečí jeden z energetiků.

21:37
    Tak to se hned tak nevidí. PETR TOMEK se ocitl před brankou a jeho střela se odrazila od Šrámkových betonů. Karlovarský útočník nezaváhal a dorážkou poslal kotouč kolem tyčky do branky. Asistence Kryštof Dyk.

22:22
    Na Dominika Pytlíka se pověsili tři energetici, ale on přesto zvládl vystřelit.

23:07
    Jan Valuš vybojoval kotouč a poslal ho jednomu ze spoluhráčů, který číhal před brankou. Tomu však dělal společnost jeden z energetiků a přihrávku překazil.

23:33
    Střela Vlastimila Blažka skončila blokem kladenského obránce.

24:01
    Akce Rytířů skončila kousek od modré čáry.

24:40
    JAKUB KULICH dostal kotouč do branky přes Oršulákův beton. Asistence Matyáš Pěch.

25:43
    Kladenští díky svému napadání nedovolují energetikům usadit se v pásmu.

26:36
    Barnabáš Novák se snažil projet do pásma, ale jeho cesta skončila kousek od modré čáry.

27:07
    Po zisku kotouče prověřili energetici pozornost Daniela Šrámka.

27:19
    Matyáš Pěch – 2 min., hákování.

28:08
    Petr Tomek nastřelil tyčku kladenské branky.

28:55
    Střela Michala Kváše skončila na hrudi kladenského gólmana, odtud se kotouč odrazil do kruhu, kde byl připravený VIKTOR WARDAS. Asistence Michal Kváš a Kryštof Dyk.

29:11
    Po buly před brankou Michala Oršuláka před ním vznikl pěkný kolotoč, z něhož vyletěla střela, kterou karlovarský gólman chytil do lapačky.

29:57
    Hra je přerušena, neboť jeden z kladenských hráčů zůstal ležet na ledě. Po chvíli ho spoluhráči doprovodili na střídačku.

30:27
    Dělovka Timoteje Kubizniaka od modré skončila na betonech povyjetého Daniela Šrámka.

31:06
    Matyáš Pěch se proháčkoval až k brance, ale s energetiky za patami neměl klid k zakončení.

31:46
    Michal Kváš a Vlastimil Blažek si před brankou předali kotouč, ale střela Vlastimila Blažka skončila u Daniela Šrámka.

32:11
    Další parádní akce energetiků už skončila gólem, jeho autorem byl VLASTIMIL BLAŽEK. Asistence: Petr Tomek a Kryštof Dyk.

33:50
    Rytíři jsou zamčeni v pásmu a Daniel Šrámek má plné ruce práce.

34:23
    Po krátkém pobytu v obranném pásmu se energetici vrátili do útoku. Gól z hokejky Michala Kváše sebral parádním zákrokem Daniel Šrámek.

35:35
    Lukáš Burger se ocitl tváří v tváři Michalovi Oršulákovi, ale kotouč do karlovarské branky nedostal.

36:46
    Kladenští se opět musejí bránit. Po jedné z akcí energetiků Daniel Šrámek přerušuje hru.

37:44
    Dominik Pytlík – 2 min., hákování.

38:05
    LUKÁŠ SLAVÍK z kruhu trefil škvíru mezi tyčkou a rukou Šrámka. Asistence Vlastimil Blažek a Petr Tomek.

39:22
    Třetina se dohrává před brankou hostů.

39:42
    Dominik Pytlík dostal po nahrávce energetiků na hůl kotouč, ale kladenští si ho dlouho neudrželi.

40:00

Svižný a bruslivý hokej byl k vidění ve druhé třetině. I když mají energetici vysoký náskok, tak kladenští Rytíři dělají čest svému jménu a bojují ze všech sil. Uvidíme, co nám přinese poslední třetina, která začne zhruba v 19:38 hodin.

40:01

40:05
    Hned po buly se vydal do akce jeden s energetiků, kterému byl v patách Kryštof Krása. Hra však byla zastavena kvůli poruše časomíry.

40:14
    Filip Čermák pálil od modré.

40:36
    Hra se na chvíli přesunula do středu hřiště, ale energetici se hned hnali zpět.

40:47
    Po nahrávce Vojtěcha Čihaře vymetl VIKTOR WARDAS střelou z úhlu pavučiny v rohu kladenské branky.

42:02

42:19
    Boj o kotouč u mantinelu ve svém pásmu vyhráli energetici. Hra se stáhla do středního pásma.

43:15
    Vojtěch Čihař se snažil obelstít trojici bránících hráčů, ale nakonec přišel o kotouč.

43:20
    Před trestnými lavicemi zůstal na ledě jeden z kladenských hráčů, po chvíli odjíždí v doprovodu na střídačku.

43:26
    Po buly mají kotouč kladenští mladíci. Přechod do pásma jim nevyšel a tak začínají znovu od své branky.

44:10
    Jakub Borkovec v sevření bránících hráčů mířil k brance. Jeho střela sjela po Oršulákových betonech.

44:55
    VIKTOR WARDAS si zkompletoval hattrick. Asistence: Vojtěch Čihař

45:46
    Energetici se drží v pásmu.

46:09
    Kladenští získali kotouč a na chvíli se osvobodili.

46:38
    Další výborný zákrok Daniela Šrámka.

47:04
    Kladenskou akci zakončoval Václav Trojna, kotouč však proletěl kolem karlovarské branky.

48:44
    Hraje se nahoru a dolů. Oba gólmani jsou poměrně v klidu.

49:21
    Klid si už neužívá Daniel Šrámek, kolem jehož branky bylo pěkně živo. Šanci Michala Kváše na poslední chvíli zmařil jeden z bránících hráčů a kotouč skončil pouze v boční síti branky.

50:21
    Pobyt v pásmu energetici zužitkovali, když se prosadil VOJTĚCH ČIHAŘ, který si svou střelou zkompletoval hattrick. Asistence Filip Čermák a Matěj Pelikán.

52:46
    Matyáš Pěch a Dominik Pytlík dostali kotouč z pásma.

53:09
    Kladenští jsou nyní v útoku.

53:37
    Hra se na chvíli obrátila.

54:27
    Petr Tomek byl v mezikruží střežen hned čtyřmi kladenskými hráči a tak se k akci nedostal.

54:56
    Zákrok Daniela Šrámka přerušuje hru.

55:25
    Kryštof Krása se probojoval do pásma.

55:26
    Jakub Habla – 2 min., nedovolené bránění.

55:34
    Po buly okamžitě duo Viktor Wardas a Vojtěch Čihař vyrazilo před kladenskou branku. Jejich akci zastavil ofsajd.

56:21
    Podle průběhu hry to nevypadá, že energetici hrají v oslabení.

56:51
    Barnabáš Novák byl i přes veškeré své úsilí obrán v útočném pásmu o kotouč a energetici opět vyrazili do pásma.

57:37
    Karel Müller po střele jednoho z energetiků zabral kotouč a poslal své spoluhráče do pásma.

58:20
    Jakub Kulich střílel z mezikruží. Proti jeho dělovce vytasil Michal Oršulák svou lapačku.

58:57
    Kotouč po ráně Vojtěcha Čihaře proletěl rohem branky.

A je dobojováno. I přes snahu kladenských mladíků zůstávají body z dnešního duelu v Karlových Varech. To je ode mne pro dnešek vše. Přeji krásný večer. (20:11:20)

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 2. Kváš (V. Blažek, Tomek), 6. Tomek (V. Blažek), 14. Čihař (Wardas, Pelikán), 16. Čihař (L. Slavík), 22. Tomek (Dyk), 29. Wardas (Kváš, Dyk), 33. V. Blažek (Tomek, Dyk), 39. L. Slavík (V. Blažek, Tomek), 41. Wardas (Čihař), 45. Wardas (Čihař), 51. Čihař (F. Čermák, Pelikán) – 3. T. Kozák (Kulich, Štefík), 12. B. Novák, 25. Kulich (Pěch)

Rytíři Kladno: D. Šrámek (Weber) – Borkovec, Krása (A), Dörfl, Štefík, Háž, Müller – D. Beran I (A), Valuš, Pytlík (C) – Klempíř, V. Trojna, B. Novák – Rambousek, Pěch, Kulich – T. Kozák, Burger.

Rozhodčí: Hacaperka – Belko, Deja