Mladá Boleslav – Plzeň 10:1 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 7:0 (kon.)
Mountfield HK – Přerov 1:5 (kon.) | Pardubice – Olomouc 5:1 (kon.) | Poruba – Kometa Brno 1:9 (kon.)
Zlín – Jihlava 1:5 (kon.) | K. Vary – Kladno 11:3 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 5:2 (kon.)
Tábor – Sparta 0:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 14.09.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu • Skupina B

To je z dnešního zápasu vše, přeji hezký večer. (20:09:59)

Na začátku závěrečné třetiny přineslo lehké zdramatizování snížení Bartoka, na obrat se ale hosté nezmohli. Konečný výsledek 5:1 poté určily trefy Krčála a Řehořka. Dynamo tak bere všechny body i že třetího utkání nové sezony Extraligy dorostu.

59:45
    V útoku ještě strávili nějaký čas ještě také Východočeši, s vědomím toho, že vítězství je dnes nemine.

59:07
    Krátký olomoucký nápor přinesl střely, ale ne gól.

58:11

58:00
    Jansa vystřelil těsně vedle pravé tyče.

57:30
    Odpískáno postavení mimo hru v podání domácích.

57:01
    Vápeníkovo tečované nahození přelétlo olomouckou svatyni.

56:11
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Jiří Koryčanský – 2 min., podrážení.

55:56
    Drábek dostal přihrávku před bránu, ale byl obsazený a se zakončením to měl těžké.

55:00
    Přesně pět minut před koncem základní hrací doby čárový rozhodčí nepřehlédl ofsajd Pardubic.

54:41
    Kohoutům se ani moc nedaří se vůbec usadit v útočném pásmu.

53:34
    Dynamo v poklidu míří k výhře, soupeře nepouští k výraznému ohrožení své brány.

52:30
    Mora se snaží o snížení, brzdí ji ale nepřesná předfinální fáze i špatná střelba.

52:02
    Žbánek musel znovu zasahovat, dokonce nadvakrát. Tentokrát neinkasoval.

51:04
    Olomouc zůstává pod tlakem, a to i vinou dalšího zakázaného uvolnění.

49:38
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Zdá se, že o vítězi je patrně rozhodnuto. Autorem páté trefy po dalším pardubickém tlaku v útočném pásmu je JIŘÍ ŘEHOŘEK. Asistence: Dominik Drábek.

49:20
    Domácí povzbuzení gólem se ženou za navýšením svého náskoku.

47:47
    Macek vystřelil do plexiskla, od kterého se puk odrazil na hůl DAVIDA KRČÁLA, který svojí druhou brankou v utkání využívá přesilovku a zvyšuje na 4:1. Asistence: Vít Macek a Teodor Vápeník.

47:24
    Tomáš Hubáček – 2 min., faul kolenem.

46:47
    Hra se v posledních sekundách přelévá z jedné strany na druhou, k zakončením nedochází.

45:50
    Nyní se domácí dopustili zakázaného uvolnění.

45:24
    Odpískán ofsajd Dynama.

44:59
    Žbánek teď měl plné ruce práce s pardubickou ofenzívou, vše ale zvládl.

43:37

43:20
    Přestože nějaké střely přicházejí, jsou nepřesné.

42:50
    Dynamu se v přesilovce zatím nedaří, musí začínat od své brány.

42:21
    Vápeník už byl s pukem ve středním pásmu a znemožnil další pardubické snažení v tom útočném.

41:37
    Tomáš Hubáček – 2 min., podrážení.

40:16
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Lepší vstup do třetí třetiny si Olomouc přát nemohla. MAREK PATRIK BARTOK prostřelil Tuláčka, přestože pardubický brankář nebyl daleko od úspěšného zásahu. Asistence: Adam Krásny.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:38.

Druhá třetina výsledkově patřila jednoznačně Pardubicím. Po gólech Kováře, Úlehly a Krčála vedou 3:0 a výrazně se přiblížily třetímu vítězství v sezoně.

40:00

39:43
    Po zákroku Tuláčka se bude ještě vhazovat v obranném pásmu Pardubic.

39:33
    Další domácí útok přibrzdil ofsajd.

38:39
    A hned se prosazuje i největší kanonýr domácího týmu. Další akci Dynama totiž gólem zakončil DAVID KRČÁL. Asistence: Ondřej Ruml a Vít Macek.

37:10
    Je tu další gólová dorážka Pardubic. Tentokrát je jejím autorem ERIK ÚLEHLA. Asistence: Michal Jansa.

36:19
    K vidění teď byly rychlé akce na obou stranách. Hra pokračuje vhazováním v obranném pásmu Mory.

35:50
    Olomoucký kapitán Navrátil pouze nahodil na Tuláčka a odešel střídat.

35:12
    Odpískán ofsajd Pardubic.

34:55
    Teď ovšem přidal zákrok do své sbírky Tuláček.

34:30
    Domácí se nadále drží v útočném pásmu, Žbánek musí být v pozoru.

33:14

33:05
    Domácí přesilovka se chýlí ke konci, ke gólovému zakončení nedochází.

31:57

31:14
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jiří Koryčanský.

31:10
    Kapitán Pardubic Rolinek v oslabení vystřelil na Žbánkovu lapačku.

29:52
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Erik Úlehla – 2 min., vražení na hrazení.

29:10
    Olomoucá přesilovka vážné ohrožení patdubické svatyně nepřinesla, skóre tak zůstáva 1:0.

29:10

27:10
    Teodor Vápeník – 2 min., vražení na hrazení.

26:31
    MELICHAR KOVÁŘ se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci u olomouckého brankoviště a a puk úspěšně dorazil za Žbánkova záda. Asistence: Dominik Drábek, Jiří Řehořek.

25:09
    Prudká Vápeníkova rána skočila ve Žbánkově lapačce.

24:22
    Domácí si vytvořili krátký tlak v útočné třetině, ke gólovému zakončení ale nevede.

23:15
    Dynamu nevyšel přechod přes střední pásmo, je z toho zakázané uvolnění.

22:46
    Tuláček si připsal zákrok.

22:20
    Pardubická přesilovka zůstala nevyužita, teď se Východočeši musí bránit.

21:57

20:58
    Domácí ještě chvíli kombinovali v útočném pásmu, momentálně ale musí začínat od své brány.

20:25
    Macek trefil horní tyč olomoucké brány!

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

První třetina byla bohatá na vyloučení, nikoliv na góly. Pardubice si přesilovku zahrály dvakrát, Olomouc jednou. Domácí se po přestávce pokusí otevřít skóre v další započaté početní výhodě.

20:00

19:56
    Petr Minář – 2 min., hákování.

19:29
    Zcela na konci přesilové hry donutili hosté Tuláčka k těžšímu zákroku po rychlé akci.

19:28

18:56
    Olomouci dělá problém se vůbec udržet v útočné třetině a rozestavit přesilovkový vzorec.

18:30
    A znovu je tu ta samá situace.

17:57
    Dynamo se po buly osvobodilo, hosté musí další akci začínat od své brány.

17:51
    Pardubický brankář musel v oslabení znovu zasahovat.

17:34
    Koryčanský vystřelil nedůrazně a přímo do Tuláčka.

17:26
    Michal Jansa – 2 min., napadení.

16:31
    Hosté teď měli problém přejít přes střední pásmo, a tak hraje Dynamo.

15:35
    Jiří Řehořek – 2 min., hrubost.

Marek Patrik Bartok – 2 min., hrubost.

15:28
    Jansa vyzkoušel Žbánkovu pozornost z úhlu, kotouč do sítě neposlal.

14:38

14:38
    Východočeši měli na konci přesilovky ještě jednu příležitost, která zůstala nevyužita.

14:20
    Vápení to zkusil hned po buly od modré čáry, Žbánka nicméně nepřekonal.

13:41
    Domácí tak dlouho obléhali soupeřovu obranu, až o puk přišli. Dva olomoučtí hokejisté se pak dostali do přečíslení, slibnou šanci ale míč dobře nevyužili.

12:40
    Marek Patrik Bartok – 2 min., sekání.

12:19
    Hra se teď spíše přelévá z jedné strany na druhou.

11:25
    Icingem se proti pravidlům nyní provinili Kohouti.

11:03
    Sekaninovo nahození odrazil Tuláček betonem k mantinelu.

10:12
    Žbánek si připsal další zákrok, následuje buly po jeho levici.

10:01
    Macek to tentokrát zkusil z levého kruhu, ovšem nedůrazné a přesně do těla brankáře.

09:34
    Macek projel po pravé straně až ke Žbánkovi, jeho technické zakončení nemířilo pod horní tyč, ale vysoko do ochranné sítě.

09:05
    Jenže pardubičtí dorostenci si nepohlídali další zakázané uvolnění.

08:52
    Hosté si vytvořili krátký tlak, teď jsou na tahu domácí.

08:19
    Odpískán další icing Dynama.

08:00
    Minář vystřelil na Tuláčkovu lapačku, gólman Východočechů obstál.

07:35
    Tato akce však Pardubicím nevyšla, dopustily se zakázaného uvolnění.

06:54
    Hosté obětavě padají do soupeřových střel, ve střehu musí být i olomoucký brankář.

05:39
    Macek byl olomouckou obranou pohlídán a k nebezpečnému zakončení se nedostal.

04:58
    Krčálovu ránu od mantinelu schytal Holáň bolestivě do nohy a odkulhal na střídačku. Snad bude v pořádku.

04:23
    Tuláček musel po Černého návratu zasahovat, vše ale vyřešil.

04:08

03:40
    Domácí se usadili útočné třetině a jednou vystřelili.

02:54
    Dynamo musí začínat přesilovkovou kombinaci z vlastního pásma.

02:09
    Vápeníkův pokus od modré čáry Žbánek viděl a zachytil ho svojí lapačkou.

02:08
    Vojtěch Černý – 2 min., podrážení.

01:54
    Odpískán icing Olomouce.

01:44
    Hráči Míry jsou zatím směrem dopředu aktivnější, navíc dobře napadají pardubickou rozehrávku.

00:26
    Jako první zaútočili hosté, Tuláček musel řešit jednu nepříliš těžkou situaci.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Valášek) – Vápeník (A), Ruml, Jansa, Křečan, Řehořek, D. Jaroš, Koudelka – Krčál, Rolinek (C), V. Macek – Úlehla (A), Jindřichovský, Lempach – Kovář, D. Drábek, Joska – M. Vítek.
    Trenér: Vojtěch Faltys

HC Olomouc: Žbánek (Barčák) – Holéczy, Přidal (A), Prokop, Kalman, Hubáček, V. Černý, Holaň – Krásny, Minář (A), Bartok – Navrátil (C), Sekanina, Koryčanský – Rohozhyn, Harásek, Balog – Vogl.
    Trenér: Petr Rutar

Rozhodčí: Kratochvíl – Gregar, Jiruška.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. HC Dynamo Pardubice hostí ve třetím kole skupiny B Extraligy dorostu HC Olomouc.

Pardubičtí dorostenci v úvodu nového ročníku navázali na výsledkově úspěšnou přípravu. Svěřenci trenéra Vojtěcha Faltyse nejprve porazili Jihlavu 6:2 a poté v Brně vyhráli těsně 4:3. Východočeši mají ve svých řadách s osmi kanadskými body aktuálně nejproduktivnějšího hráče soutěže Víta Macka i nejlepšího střelce Davida Krčála, jenž se gólově prosadil už pětkrát.

HC Olomouc
    Hanáci zahájili sezonu debaklem. V prvním kole je totiž Mountfield HK porazil 10:2. Tým vedený koučem Petrem Rutarem si ale v sobotu spravil chuť, když doma přehrál Vítkovice v poměru 2:1. K zisku úvodních tří olomouckých bodů do desetičlenné tabulky pomohli vstřelenými brankami Jakub Harásek a Petr Minář.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 27. M. Kovář (D. Drábek, Řehořek), 38. Úlehla (Jansa), 39. Krčál (Ruml, V. Macek), 48. Krčál (V. Macek, Vápeník), 50. Řehořek (D. Drábek) – 41. Bartok (Krásny)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (D. Valášek) – Vápeník (A), Ruml, Jansa, Křečan, Řehořek, D. Jaroš, Koudelka – Krčál, Rolinek (C), V. Macek – Úlehla (A), Lempach, D. Drábek – Joska, M. Kovář, Jindřichovský.

HC Olomouc: Žbánek (Barčák) – Holéczy, Přidal (A), Kalman, Hubáček, V. Černý, Holaň – Prokop, Krásny, Minář (A) – Bartok, Navrátil (C), Sekanina – Koryčanský, Rohozhyn, Harásek – Balog, Vogl.

Rozhodčí: Kratochvíl – Gregar, Jiruška