1:0 (0:0)
MFK Skalica
sk Pátek 15.09.2023, 17:30Niké liga • 7. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Príjemný dobrý deň z Podbrezovej, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu siedmeho kole slovenskej futbalovej Niké ligy, v ktorom Podbrezová privíta na domácom trávniku hráčov MFK Skalica. Zápas sa vo sviatočný deň začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Podbrezovej patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežne štvrté miesto so ziskom 10 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Romana Skuhravého prehrali v Bratislave so Slovanom 2:3 (góly Železiarov Osei, Bartoš). Najlepším strelcom tímu je obranca Peter Kováčik, ktorý má na svojom konte 4 góly.

Skalici patrí v tabuľke Niké ligy siedme miesto so ziskom 7 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Pavla Majerníka zvíťazili na domácom trávniku nad MFK Zemplín Michalovce 2:1 (góly Skalice Matejov, Vlasko.) Najlepším strelcom tímu je obrana Oliver Podhorín, ten má na svojom konte 2 góly.

Zápas sa v Skalici začína o 17:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Podľa aktuálnych správ z tábora MFK Skalica bolo až 19 z 22 hráčov hostí posledné dni chorých, no podľa vyjadrenia Jána Vlaska bolo preloženie zápasu odmietnuté ako zo strany ÚLK, tak zo strany domáceho klubu.

Aktuálne vyjadrenie Únie ligových klubov:

Situácia sa týka klubu MFK Skalica. Podľa šíriacich sa informácií zažiadala Skalica o odklad zápasu 7. kola Niké ligy v Podbrezovej (piatok 15.9.2023 o 17:30) pre početnú chorobnosť vo svojom tíme, pričom ÚLK túto žiadosť mala odmietnuť.

Je pravdou, že Skalica informovala ÚLK o šíriacich sa zdravotných problémoch vo svojom tíme. Nie je však pravdou, že Skalica o tom informovala oficiálnou cestou a nie je pravda, že oficiálnou cestou zažiadala o odklad zápasu. Žiadny oficiálny dokument, ktorý by spĺňal normy Rozpisu súťaže riadenej ÚLK neprišiel. Únia ligových klubov ako riadiaca organizácia najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Niké ligy si váži zdravie hráčov. Pri jednotlivých postupoch však musí vychádzať z Rozpisu súťaže riadenej ÚLK, ktorý odkazuje na Súťažný poriadok futbalu SFZ. Vedenie tímu MFK Skalica nepredložilo Únii ligových klubov žiadny oficiálny dokument, na základe ktorého by mohla ÚLK rozhodnúť o odklade.

Úvodné zostavy:

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik, Paraj, Bakaľa (C), Ďatko – Galčík, Kuzma, Ridwan.
    Náhradníci: A. Danko, Macej – Bajo, Okunola, Špyrka, Talakov, Blahút, Kabongo, Assinor.
    Tréner: Roman Skuhravý

MFK Skalica: Junas – Krčík, Mášik, Palacios, Černek – M. Nagy (C) – Matejov, Alves, Vlasko, Yao – Sobczyk.
    Náhradníci: Smékal, Lutfi, Kousal, Moura, Morong, Podhorin.
    Tréner: Pavol Majerník

Rozhodca: Glova – Pozor, Štofík.

Oba tímy máme na trávniku, o malú chvíľu sa začne samotný zápas.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Skalice.

2
    Domáci futbalisti kombinujú na vlastnej polovici trávnika.

2
    Prvá veľká šanca Podbrezovej, Marek Kuzma sa ocitol v zaujímavej pozícii, ale všetko vyriešilo postavenie mimo hru v podaní útočníka Železiarov.

3
    Od úvodu zápasu sú na trávniku pomerne veľké emócie. Ján Vlasko dostáva žltú kartu a pridáva k tomu aj rázny slovný komentár.

4
    Po súboji v pokutovom území hostí ostáva na trávniku ležať Martin Černek, ktorý musí byť ošetrený.

5
    Černek je však po krátkej chvíli zdá sa v poriadku, musí však zamieriť za postrannú čiaru a do hry sa vráti až po chvíli.

6
    Sympatická kombinačná akcia hostí, Sobczyk našiel v šestnástke Podbrezovej Vlaska, ktorému lopta nesadla úplne ideálne a mieril presne do priestoru, kde bol pripravený Richard Ludha.

7
    Podbrezová aktuálne so všetkými hráčmi na polovici súpera, kombinácia domáceho celku zatiaľ naráža na obranný val Skalice.

8
    Skalica zatiaľ odoláva útočným výpadom Železiarov, Černek po zisku lopty okamžite posiela dlhý pas na Yaa.

9
    Domáci znovu v kombinácii na polovici Skalice.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, Podbrezová hrá so Skalicou zatiaľ nerozhodne 0:0. Domáci však budú zahrávať priamy kop zo zaujímavej pozície.

11
    Nuž ale domáci priamy kop nezahrali vôbec dobre, hosťom zo Skalice sa dokonca otvoril priestor na rýchly protiútok, ale tí sa doň vôbec nehrnuli.

12
    Galčík na pravej strane tradičným spôsobom vyzvŕtal Martina Černeka. Roland sa následne z obľúbenej pozície oprel do strely a mieril pod brvno bránky Skalice, Martin Junas však predviedol bravúrny zákrok a zachránil svoj tím od pohromy!

13
    Tlak Podbrezovej stúpa, ale do rýchleho protiútok sa dostáva po ľavej strane Yao. Prihrávka skalického futbalistu pred bránku Podbrezovej však následne nenašla adresáta.

14
    Sanusi pri snahe o útok fauloval obrancu Mášika. Dopredu tak pôjdu opäť hostia zo Záhoria.

15
    Obraz hry sa v prvom polčase príliš nemení, domáci útočia a snažia sa prelomiť defenzívny skalický val.

16
    Tréner Podbrezovej Roman Skuhravý už od postrannej čiary rázne rozdáva pokyny svojim hráčom.

17
    Rýchly útok Skalice, Vlasko našiel naľavo Yaa, ktorý skúsil strelu spoza obrancu. Lopta mu však vôbec nesadla a končí vysoko nad Ludhovou bránkou.

18
    Podbrezová sa znovu kombinačne snaží dostať k bránke Martina Junasa.

19
    Loptu od vlastnej bránky odkopáva Martin Junas, ktorý ešte pred odkopom lopty zbieral cenné sekundy pre svoj tím. Vyslúžil si rázny príhovor hlavného rozhodcu Filipa Glovu.

20
    Dvadsať minút dnešného zápasu je za nami, Podbrezová hrá so Skalicou nerozhodne 0:0.

21
    Žltá karta pre tím MFK Skalica (Róbert Matejov).

22
    Obrovská šanca Podbrezovej, po centri z ľavej strany sa do zakončenia hlavičkou dostal skúsený Marek Kuzma, no jeho hlavička sa od zeme odrazila nad bránku Martina Junasa!

23
    Prvé znaky zdravotných problémov hostí sú na svete, Davi Alves vyvrátil na trávnik azda celý obsah svojho žalúdka. Nuž, tento zápas sa dnes rozhodne nemal hrať.

25
    Po dlhšom prerušení hry môžeme pokračovať, Davi Alves zatiaľ ostáva na trávniku, uvidíme na ako dlho.

26
    Alex Sobczyk sa po ľavej strane snažil dostať k bránke hostí, Marek Kristián Bartoš si však s útočníkom hostí poradil, je však evidentné, že aj Sobczykovi chýbali už v závere šprintu sily.

27
    Podbrezová sa znovu snaží útočiť, ale domácim zatiaľ chýba povestný moment prekvapenia.

29
    Center na Sanusiho do pokutového územia Skalice, prvý dotyk s loptou bol ešte v poriadku, druhý však už nie.

30
    Máme za sebou 30 minút zápasu, v Podbrezovej sme gól zatiaľ nevideli. Strela Mareka Kuzmu tentoraz mieri nad Junasovu bránku.

31
    Prvý rohový kop v zápase patrí Podbrezovej. Center Galčíka však Sobczyk upratal do bezpečia.

32
    Po krátkej chvíli však útočná snaha domáceho tímu pokračuje.

34
    Ďalšia útočná snaha Podbrezovej, obrana Skalice však zatiaľ napriek menším problémom odoláva.

35
    Junas dlhým výkopom od vlastnej bránky posiela loptu ďaleko na polovicu súpera.

36
    Domáci po rýchlom útoku budú zahrávať druhý rohový kop v dnešnom zápase.

37
    Lopta na zadnú tyč sa dostala až ku Matejovi Grešákovi, ktorý však v zakončení nemieril presne.

38
    Železiari v týchto momentoch kontrolujú hru a kombinujú na polovici súpera.

39
    Podbrezová dala gól! Centrovaná lopta z pravej strany pred bránku Skalice, SAMUEL ĎATKO sa dostal do zakončenia cez brániaceho Krčíka a otvára skóre dnešného zápasu! Filip Glova napokon situáciu ešte preveril za pomoci systému VAR a verdikt je jednoznačný – gól neplatí!

40
    Celá situácia je však ešte preverovaná systémom VAR!

41
    Do záverečnej päťminútovky prvého polčasu ideme za nerozhodného stavu 0:0.

42
    Frustrácia hostí zo Skalice je evidentná, Adam Krčík si vyslúžil žltú kartu. Ale popravde, asi sa im niet veľmi čo čudovať.

43
    Ďatkov nedovolený zákrok v súboji s Vlaskom, dopredu tak pôjdu Skaličania a ich preťažená obrana si tak môže aspoň na chvíľu vydýchnuť.

44
    Výrazná komplikácia pre hostí, Ján Vlasko po dohratí súboja zdvihol nohy a fauloval Paraja, Glova neváhal a vytiahol dlhú žltú a následne červenú kartu.

45
    V druhom polčase bude Filip Glova nadstavovať minimálne štyri minúty.

45+1
    Rohový kop Podbrezovej z ľavej strany, ani tentoraz však štandardná situácia domácim nevyšla ideálne.

45+2
    Hostia zo Záhoria sa bránia aj ráznym odkopnutím lopty na polovicu súpera.

45+3
    Domáci Podbrezovčania znovu v kombinácii na polovici súpera.

45+4
    Ridwan Sanusi sa oprel do strely, loptu však zblokoval Martin Mášik, ktorý je dnes veľkou oporou skalickej defenzívy.

45+5
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase máme v Podbrezovej nerozhodný stav 0:0. Druhý polčas sa začne približne o 18:35. Hostia doň nastúpia už bez vylúčeného Jána Vlaska.

Tréner domáceho tímu Roman Skuhravý chystá trojité striedanie, hostia zatiaľ striedať nebudú.

Tak napokon budú striedať aj hostia, Davi Alves v zápase skončil.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme MFK Skalica:
    z ihriska odchádza Davi Alves, prichádza Kauã Moura.

46
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová:
    z ihriska odchádza René Paraj, prichádza Jozef Špyrka,
    z ihriska odchádza Marek Kuzma, prichádza Mark Osei Assinor,
    z ihriska odchádza Sanusi Ridwan, prichádza Lekan Okunola.

47
    Tréner Skuhravý zjavne nebol spokojný s výkonom svojho tímu v prvom polčase, uvidíme čo prinesie zmena ofenzívnej časti tímu.

47
    Po strele Mateja Grešáka musel zasahovať Martin Junas, po výbornom zákroku mu následne odkopom lopty pomohol aj Martin Mášik.

48
    Ďalší center domácich z ľavej strany na bránku hostí, Junas loptu pohotovo stiahol do svojej náruče.

49
    Alex Sobczyk na hrote Skalice sklepol loptu pre svojich spoluhráčov. Tí sa však nikam neponáhľajú, v dnešnom zápase bojujú viac sami so sebou ako so súperom.

50
    Richard Ludha je ďaleko od svojej bránky a zapája sa do kombinácie svojho tímu.

51
    Máme za sebou 50 minút dnešného zápasu, Podbrezová hrá so Skalicou stále nerozhodne 0:0.

51
    Ofenzívny obranca Podbrezovej Peter Kováčik sa oprel do strely, Martin Junas však vytiahol ďalší výborný zákrok.

52
    Podbrezová dala gól! Grešák našiel prízemnou prihrávkou na hranicu šestnástky Assinora, ktorý sklepol loptu pre nabiehajúceho kapitána Podbrezovej MIKULÁŠA BAKAĽU, ten sa rázne oprel do strely a nedal Junasovi šancu na úspešný zákrok!

53
    Domáci pokračujú v ofenzívnom tlaku, na hráčoch Skalice vidieť, že už nemajú dostatok fyzických síl.

54
    Obraz hry sa nám v druhom polčase nemení, pokračuje podbrezovské dobýjanie skalickej bránky.

55
    Podbrezová kombinuje na polovici súpera, Skaličania sa bránia akýmkoľvek odkopom lopty čo najďalej od svojej bránky.

56
    Podbrezová sa dostáva na dostrel Junasovej bránky, Junas zatiaľ nemusel zasahovať.

57
    Veľká šanca Podbrezovej, Ďatko vystrelil z ľavej strany, Moura však výborným zákrokom zastavil loptu smerujúcu do skalickej bránky.

59
    Martin Junas opäť pri odkope zbieral cenné sekundy pre svoj tím, Filip Glova tentoraz nereagoval.

60
    Šesťdesiat minút zápasu je za nami, Podbrezová vedie nad Skalicou 1:0.

61
    Yao ostáva ležať na trávniku a zdá sa, že bude dnes druhým vystriedaným skalickým hráčom.

62
    z ihriska odchádza Yann Yao, prichádza Daniel Smékal.

63
    Zápas sa viac-menej len dohráva v takej zvláštnej, ponurej atmosféra. Domáci sa snažia pridať ďalší gól, Skaličania sa snažia, obrazné povedané, prežiť a dohrať zápas so cťou.

65
    Kombinácia Podbrezovej na polovici Skalice pokračuje, Junas však zatiaľ nemusel zasahovať.

66
    Oravcova prudká krížna prihrávka na Ďatka bola síce výborná a mala oči, v poslednej chvíli ju však obetavo zastavil jeden zo skalických futbalistov.

67
    Šanca domáceho tímu, Bakaľa našiel vo výbornej pozícii Assinora, ktorý však strelou triafa len pravú tyč Junasovej bránky!

68
    Dnešné stretnutie sleduje 1489 divákov.

68
    Pred bránkou Skalice ostáva ležať Moura, ku ktorému musí prísť lekár MFK.

69
    Moura má zrejme problém s trieslami, ktoré si poriadne natiahol pri obetavom obrannom zákroku. Mieri za postrannú čiaru, uvidíme či bude môcť pokračovať v dnešnom zápase.

70
    Okunola sa čisto na pravej strane zbavil brániaceho Černeka, následný center na hranicu pokutového územia mu však vôbec nevyšiel podľa predstáv.

71
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Podbrezová stále vedie nad Skalicou 1:0.

72
    Rýchly útok hostí, Nagy si narazil loptu s Matějovom, prudká strela mierila k ľavej tyči, Ludha ju výborným zákrokom vyrazil na rohový kop.

73
    Rohový kop hostí zahral brazílsky obranca v službách Skalice Moura, Ludha však v tejto chvíli nemusel zasahovať.

74
    Rýchla kontra domáceho tímu, po prudkej strele Kováčika z pravej strany vytiahol ďalší skvelý zákrok Martin Junas!

75
    Domáci zahrávali rohový kop z pravej strany, ale obrana Skalice tentoraz nemala vážnejší problém.

77
    Ofenzíva domáceho celku pokračuje, v dobrej pozícii sa ocitol Roland Galčík, no snajper Železiarov tentoraz mieril nad Junasovu bránku.

78
    Obliehanie pokutového územia hostí pokračuje.

80
    Lekan Okunola sa v šestnástke hostí zbavil 2-3 hráčov Skalice, krížnou strelou však nechal vyniknúť Junasa, ktorý mal v tejto chvíli aj kus šťastia.

80
    z ihriska odchádza Alex Sobczyk, prichádza Jakub Kousal.

81
    Aj na vystriedanom Alexovi Sobczykovi je vidieť, že má toho dnes plné zuby a na striedačke je okamžite v opatere lekára tímu.

82
    Blíži sa záver riadneho hracieho času, Podbrezová stále vedie nad Skalicou o jediný gól.

84
    Roman Skuhravý chystá ďalšie striedanie, do hry príde útočník Kabongo.

85
    Rýchla akcia domáceho tímu, Galčík z pravej strany našiel pred bránkou hostí Okunolu, ktorý však z prvej mieri vedľa Junasovej bránky.

86
    z ihriska odchádza Roland Galčík, prichádza Christophe Kabongo.

87
    Kabongo do zápasu vstupuje už ako čerstvý reprezentant Českej republiky do 21 rokov. V zápasoch proti Slovensku i Islandu skóroval a do Podbrezovej sa tak vrátil so skvelou reprezentačnou vizitkou.

88
    Žltá karta pre tím MFK Skalica (Martin Mášik).

89
    Skalica po dlhom čase na polovici súpera, Záhoráci sa však v útoku príliš nezdržali.

90
    z ihriska odchádza Samuel Ďatko, prichádza Martin Talakov.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Filip Glova nadstavovať minimálne tri minúty.

90+1
    Smékal si v ofenzíve nerozumel s Krčíkom, ten však je už na pokraji fyzických síl.

90+2
    Žltá karta pre tím MFK Skalica (Martin Nagy).

90+3
    Krásna akcia domáceho útočníka Okunolu a ďalší excelentný zákrok Martina Junasa! Skalický gólman loptu vyráža na ďalší rozohový kop.

90+4
    Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Jozef Špyrka).

90+4

S konštatovaním, že v úvodnom zápase siedmeho kola Niké ligy zvíťazila Podbrezová nad Skalicou 1:0. O všetkom rozhodol gólom v 52. minúte domáci kapitán Mikuláš Bakaľa.

Odo mňa je to pre dnes všetko, ďakujem za pozornosť, želám prijemný zvyšok sviatočného večera a pekný víkend. Dočítania priatelia. (19:36:00)