Jihlava – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Sokolov – Zlín 5:2 (kon.) | Litoměřice – Prostějov 4:2 (kon.)
Vsetín – Slavia 7:4 (kon.) | Přerov – Znojmo 3:2 (kon.) | Poruba 2011 – Kolín 3:2 (kon.)
Pardubice B – Třebíč 4:5 (2:3 po s.n.)
HC Dukla Jihlava
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Frýdek-Místek
Sobota 16.09.2023, 16:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 2. kolo

Utkání je u konce. Frýdek-Místek se sice již ve druhé minutě ujal vedení, ale Dukla ještě v těže části otočila stav na 2:1 a ve zbylých dvou třetinách přidala vždy po gólu. Vcelku zaslouženě si tak připisuje výhru 4:1 a po dvou zápasech má plný počet šesti bodů.

Frýdek-Místek naopak je na nule, po domácí porážce se Sokolovem 3:4 opět inkasoval čtyři branky. (18:49:25)

59:15
    Rána Koláře od modré prolétla opět těsně vedle branky.

58:08
    Domácí hokejisté mají nyní v útočném pásmu doslova exhibici a soupeře pořádně motají. Zatím to ale k další trefě nevede. A to i před zraky oslavence Milana Chalupy, který nyní opouští zimní stadion v Pelhřimově.

57:27
    Ke konci přesilovky se Dukla opět dostala do tlaku, ale akce byly až příliš překombinované a k ohrožení Švančary nevedly.

56:10
    Ani tentokrát se Dukle v přesilovce příliš nedaří. Frýdku-Místku se daří dobře vyhazovat kotouče. Ovšem ubráněné přesilovky asi budou to jediné, co bude svěřence trenéra Martina Janečka těšit.

54:42
    Závěrečné minuty zápasu se nám trošku kouskují, hra je nyní často přerušovaná.

53:30
    Již dobrou minutu se Dukla drží v útočném pásmu před Švančarou, kterého ale zatím výrazněji neohrozila.

52:55
    Jihlavští jsou nadále při chuti a zdá se, že se nechtějí spokojit se čtyřmi brankami.

Dnešní utkání sleduje 630 diváků.

52:00
    Také Radek Pořízek je nyní při chuti. Ránu z levého kruhu ale také neusměrnil mezi tři tyče, puk šel vedle.

51:34
    Zakázané uvolnění Frýdku-Místku přichází hned po jejich oslabení.

51:13
    Jihlava přesilovku nevyužila, hosté jsou v pěti.

51:09
    Šik svůj třetí bod v dnešním utkání nepřidal, ránu z levého kruhu poslal těsně nad branku.

49:43
    Střílenou přihrávku nyní vyslal z levého kruhu naopak Jan Berger. I tentokrát puk prolétl mimo tři tyče.

49:29
    Švančara u své levé tyče zasáhl a přerušil hru.

49:13
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek:
    Štěpán Havránek – 2 min., nedovolené bránění.

49:13
    Hezká akce Dukly. Cachnín si najel na levý kruh, kam dostal přihrávku. Posílal ostrou přihrávku před branku, na Bergera, který ale nemohl kvůli faulu soupeře lépe zakončit.

46:40
    Nyní by byl Beran asi u své pravé tyče krátký, ale puk, který se odrazil od brusle jednoho z hráčů Frýdku-Místku, prošel těsně vedle.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 11. Pořízek, 18. Šik (Kočí, Čachotský), 37. T. Havránek (Berger), 41. Kočí (Šik, Čachotský) – 2. Hotěk (Haas, Š. Havránek)

HC Dukla Jihlava: Beran (Maláč) – Bilčík, Kolář, Ozolš, Kočí, Chvátal, Vala, Dudycha – Čachotský, D. Bartoš, Šik – Krajč, Štefančík, Cachnín – T. Havránek, Handl, Berger – Jelínek, Pořízek, V. Brož.
    Trenér: Viktor Ujčík

HC Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Š. Havránek, Hrůzek – Doktor, Toman, Svačina – Cedzo, R. Veselý, Ramik – Hotěk, Haas, Šuhaj – Geidl, Hudeček, Kozlík.
    Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Roman Svoboda, Daniel Jechoutek – Petr Kotlík, Milan Jindra