SHC Maloměřice – Strakonice 26:25 (kon.) | Dukla – Kopřivnice 35:32 (kon.) | Zubří – Jičín 0:0 (odl.)
SHC Maloměřice Brno
26:25 (15:15)
HBC JVP Strakonice 1921
Sobota 16.09.2023, 10:30 • SH Maloměřice • Chance Extraliga mužů • 3. kolo

Maloměřice poráží v důležitém utkání třetího kola Strakonice poměrem 26:25. Hosté nezvládli úvod a závěr duelu. Nejprve se zvedli potom, co prohrávali 1:4 a zhruba od 15. minuty to byla velká přetahovaná. Celkově nepěkná házená s několika technickými chybami. Kupříkladu v rozmezí od 44. do 52. minuty jsme branku neviděli. Vzápětí hosté odskočili poprvé v zápase do vedení o dvě branky a za stavu 25:23 pro Strakonice bral domácí trenér Urban timeout. Jihočechům potom absolutně nevyšly poslední minuty, kdy je dvě minuty před koncem ještě oslabilo vyloučení Bernharda. Při závěrečné akci Maloměřic využil Hill dohrávky do levého křídla. Z protiútoku mohl zajistit hostům alespoň bod Bičiště, toho ale vychytal Douda. (12:10:04)

SHC Maloměřice – Brno – HBC JVP Strakonice 1921 26:25 (15:15)
    Nejvíce branek: Kachlík 10/2, Ipser 5, Svoboda 3 – Nolč 7/1, Bičiště 7, M. Nejdl 4. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 211.

Konec zápasu. (26:25)

60
    Maloměřice vyhrají! Nejdl postrčil na pravou spojku, ale ránu Bičištěho vytahoval Douda na vzdálenější tyči. (26:25)
    60
    Hill naskočil na levém křídle a skóroval pod protější šibenici. Domácí otáčí ze stavu 23:25. (26:25)

60
    Domácí se snažili o pas do pravého křídla, pak byl Kachlík přerušený. (25:25)

60
    Oddechový čas pro tým SHC Maloměřice – Brno. (25:25)

60
    Nolčovi vypadl míč na levé straně a domácí můžou jít dokonce do vedení. (25:25)
    59
    To Koubek křížem zleva vyrovnává. (25:25)

59
    Douda kryje střelu Bičištěho z úhlu a levé strany. (24:25)

59
    Kachlík podle rozhodčích fauloval Nolče z levé strany. Jinak by šel z vlastní obranné poloviny sám. (24:25)

58
    Navíc Bernhard oslabuje Strakonice prakticky do konce zápasu. (24:25)
    58
    Rychlého Kachlíka už nikdo nechytil na pravé straně a prostřelil Mráze mezi nohama. (24:25)

58
    V signalizované pasivitě udělal Nolč útočný faul na levé spojce. (23:25)

58
    Jung odkulhal z placu a pro dnešek asi dohrál. (23:25)

58
    Jung zůstal ležet na palubovce, nemůže došlápnout na nohu. Je ošetřovaný. Je jisté, že bude tři útoky svému týmu chybět, ale to je opravdu to nejmenší. Zdravotnice mu sahá do oblasti kotníku. (23:25)

57
    Hosté zablokovali střelu z levé spojky a potom se vrhl Nejdl po míči v souboji s útočícím házenkářem. Vypadalo to, že hosté půjdou do rychlého kontru. Nestalo se. Nicméně budou mít výhodu postupného útoku. (23:25)