Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 5:1 (kon.) | Humenné – HC Slovan 3:8 (kon.)
Zvolen – Michalovce 4:1 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 2:6 (kon.) | Trenčín – Poprad 4:0 (kon.)
HK Nitra
2:6 (1:2, 1:1, 0:3)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 17.09.2023, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

HK Nitra

Domáci hokejisti prehrali svoj úvodný zápas na domácom štadióne, keď prehrali s Popradom 2:4. Za Nitru dávali góly Jakub Lacka a navrátilec Samuel Buček. Nitra však predviedla veľmi dobrý a bojovný výkon. Hráči Nitry mávajú veľkú podporu svojích fanúšikov a inak tomu nebude pravdepodobne ani dnes.

HC Mikron Nové Zámky

Hostia odohrali svoj prvý zápas na domácom štadióne a podľahli v ňom vo vyrovnanom súboji Spišiakom 1:2. Jediný gól za domácich strelil Hugo Kováč v tretej tretine. Dnes sa očakáva vyrovnaný a bojovný duel. Uvidíme ako to bude vyzerať priamo na ľade.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Mezei, Gajdoš, Buček, Gill, Čederle – Kubeš, Green, Bajkov, Gates, Griffin – Stacha, Vitaloš, Bubela, Slovák, Lacka – Bača, Bajtek, Pobežal, Okoličány
    Tréner: Antonín Stavjaňa

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Laurenčík, Lee, Stupka, Roy, Loggins – Mamčics, Roman, Michnáč, Prokeš, T. Mikúš – Kozák, Hatala, Šišovský, Ondrušek, Števuliak – H. Kováč, J. Mikúš, Fafrák
    Tréner: Erik Čaládi

Rozhodca: Crman, Štefík – Tichý, Jurčiak.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly vyhrali domáci hokejisti.

01:11
    Kašík musel zasiahnúť betónom po strele Roya.

02:16
    Hostia začali tento duel veľmi aktívne.

03:09
    Pobežal sa dostal do zakončenia. Jeho strelu bekhendom vyrazil Kantor.

03:29
    Vylúčenie v tíme HK Nitra:
    T. Pobežal – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

03:55
    Gill puk vyviezol a vyhodil ho do útočnej tretiny.

04:48
    Domáci sa výborne bránia. Hosťom viazne kombinácia.

05:29
    Domáci sú v plnom počte.

06:55
    Čederle vybojoval puk a okamžite aj zakončil. Jeho pokus bol zrazený na zadný mantinel.

07:27
    Nitra dala gól! Domáci idú do vedenia! Chyba v obrane hostí, ktorú využil mladý domáci útočník TOMÁŠ POBEŽAL. Na jeho pokus nemal brankár Kantor nárok. Bez asistencie.

08:11
    Následuje reklamná prestávka.

08:32
    Hneď po buly zakončoval Griffin. Kantor jeho pokus vyrazil.

09:18
    Domáci hokejisti prebrali iniciatívu a sú teraz lepším mužstvom.

10:09
    S. Gill – 2 min., hákovanie.

10:09
    F. Bajtek – 2 min., zovretie puku.

10:28
    HC Nové Zámky dali gól! Hostia veľmi rýchlo využívajú svoju presilovku 5 na 3. TROY LOGGINS vyslal bombu od modrej čiary a Kašík nestihol zasiahnúť. Asistencie: M. Lee.

10:31
    Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
    P. Števuliak – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

10:51
    Domáci sú usadení v útočnom pásme a tlačia svojho súpera.

11:23
    Sledujeme teraz viacero nepresností na oboch stranách.

12:38
    Buček bol príliš rýchly. Píska sa ofsajd.

12:41
    HC Nové Zámky dali gól! Patrik Števuliak sa vrátil z trestnej lavice a krásnou prihrávkou vysunul do samostatného úniku MARCA-OLIVIERA ROYA, ktorý nezaváhal a pridáva druhý gól svojho tímu. Asistencie: P. Števuliak

13:45
    Kubeš sa snažil prihrávkou nájsť Bajteka, ale príšli mu nesadla. Píska sa icing.

14:35
    Mezei pálil od modrej čiary. Jeho pokus zrazil Stupka na zadný mantinel.

14:41
    A. Michnáč – 2 min., krosček.

15:03
    Domáci hráči sú usadení v útočnom pásme.

15:15
    Gates vo veľkej šanci netrafil odkrytú bránu!

15:34
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

15:41
    Hostia sú už v plnom počte.

16:59
    Nové Zámky sú pod tlakom. Domáci však držia puk len popri mantineloch.

18:16
    F. Bajtek – 2 min., hrubosť.

18:16
    T. Loggins – 2 min., hrubosť.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:43
    Bajkov vybojoval puk za bránou. Posunul ho na Griffina, ktorý zakončil a Kantor vytiahol parádny zákrok!

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vedú hostia 2:1. Sledujeme naozaj veľmi dobrý a rychlý obojstranný hokej. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:03
    Okoličány zakončoval z pravého krídla. Jeho pokus Kantor vyráža.

21:30
    Bajkov sa snažil natlačiť pred Kantora. Puk mu však brankár hostí vypichol.

22:11
    Bačo vypálil. Jeho pokus bol zblokovaný. Domáci zostávajú v útočnej tretine.

23:14
    Pobežal prihrával pred bránu na Bača, ktorý netrafil odkrytú bránu! Toto bol dobrá šanca domáceho tímu.

23:49
    R. Mamčics – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

25:10
    L. Kozák – 2 min., faul lakťom.

25:22
    Domáci majú obrovský tlak!

25:47
    Nitra dala gól! Domáci využívajú presilovú hru! Od modrej čiary napriahol LUKE GREEN a vyrovnáva tak stav zápasu. Vyrovnanie domácich je zaslúžené. V druhej tretine sú zatiaľ lepším mužstvom. Asistencie: S. Gill.

26:12

27:35
    Pobežal vymyslel dobrú prihrávku na Bača, ktorý sa však pošmykol a o puk prišiel.

28:41
    Tempo hry trochu upadlo. Sledujeme viacero prerušení za sebou.

30:01
    Buček dostal výbornú prihrávku od Bubelu pred bránu. Domáci kanonier nedokázal prestreliť Kantora v bráne hostí.

31:12
    Green potiahol akciu. Puk dostal až do útočnej tretiny. Prihral Bubelovi, ktorý chcel zakončiť, ale puk mu vypichol Roman.

32:46
    Loggins vo výbornej šanci! Jeho pokus chytá Kašík do lapačky.

33:32
    Tomáš Mikúš sa snažil presadiť cez Gajdoša, ale domáci obranca ho výborne zastavil.

34:43
    R. Mamčics – 2+2, nedovolené bránenie.

34:51
    HC Nové Zámky dali gól! Nedôsledné bránenie domácich hráčov malo na svedomí únik TROYA LOGGINSA, ktorý sa pohral sa Kašíkom a pridáva gól v oslabení a svoj druhý gól v zápase. Bez asistencie.

35:32
    Domáci hrajú svoju presilovku veľmi zle. Hostia sa bránia bez problémov.

36:43
    Hostia sa výborne bránia a puk vyhadzujú cez všetky čiary.

37:44
    Buček si to chystal na zakončenie. Vypálil, ale Kantor opäť jeho pokus chytá.

Druhá tretina sa skončila.

Hostia vedú po druhej tretine 3:2. Sledovali sme opäť veľmi dobrý a rychlý hokej.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:07
    Icing hostí.

40:32
    S. Čederle – 2 min., nedovolené bránenie.