Vítkovice – Přerov 4:1 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 3:6 (kon.) | Liberec – Sparta 6:5 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 7:2 (kon.) | Poruba – Třinec 2:5 (kon.) | Zlín – Olomouc 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Tábor 6:3 (kon.) | K. Vary – Plzeň 4:3 (po pr.) | Slavia – HC Litvínov 5:0 (kon.)
Č. Budějovice – Kladno 6:0 (kon.)
HC Slavia Praha
5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
HC Litvínov
Čtvrtek 21.09.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • Skupina A

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:15:57)

Dorostenci Slavie v jednoznačném utkání porážejí Litvínov 5:0 a zapisují čtvrtou výhru v řadě. Sešívaní postupně stupňovali tempo a poté, co ve třetí třetině odolali tlaku hostů, sami dvěma góly Matouše Jana Kucharčíka a jednou trefou Artura Matějovského definitivně odskočili. Čisté konto udržel brankář David Höhlig.

59:45
    Vyloučení v týmu HC Litvínov:
    Jan Honzík – 2 min., hrubost.

59:36
    Rozhodčí ale vylučovat nebudou, což se nelíbí ani trenérům Slavie, ani fanouškům domácích dorostenců.

59:36
    Litvínovští hrají v závěru tvrdě a po dalším střetu leží před jejich střídačkou Matouš Jan Kucharčík. Nezvedá se vůbec lehce a i na bruslích ještě těžce oddychuje.
    57:21 Matouš Jan Kucharčík - 5:0

57:21
    Slavia právě vstřelila branku!
    Trest za další tvrdý zákrok Severočechů trestá MATOUŠ JAN KUCHARČÍK, kterého hosté nechali dorážet osamoceného před brankou. Asistence: Petr Hörnig a Daniel Skyba.

56:49
    Jan Honzík – 2 min., krosček.

56:10
    Několik prudkých střel za sebou z hol Litvínovských, sešívaní všechny blokují.

55:44
    Střelec poslední branky Matějovský zůstal po souboji v rohu obranného pásma ležet na ledě, rozhodčí však vylučovat nebudou. Slávistický útočník se po chvíli zvedá, a byť těžce, tak odjíždí na střídačku.
    55:34 Artur MATĚJOVSKÝ - 4:0

55:34
    Necelé dvě minuty nato střílí dorostenci Slavie už čtvrtý gól! Kucharčík vyhrál vhazování přímo za sebe na dalšího ve třetí třetině aktivního hráče, ARTURA MATĚJOVSKÉHO, který ranou z první prostřelil Trejbala. Asistence: Matouš Jan Kucharčík.
    53:52 Matouš Jan Kucharčík - 3:0

53:52
    Litvínovský tlak však střídá třetí branka Slavie, dost možná už rozhodující. Konečně se dočkal v této třetině nejaktivnější MATOUŠ JAN KUCHARČÍK, jenž ve své třetí individuální akci už uspěl. Sešívaný útočník opět projel středním pásmem, obhodil si obránce a střelou pod horní tyč překonal Trejbala. Asistence: Tomáš Lorenz.

53:15
    Winkelhöferovo nahození prosvištělo přes chumel před brankou a jen propadlo za zády Höhliga, ovšem mimo bránu.

52:26
    Hosté postupně stupňují aktivitu, z levého křídla na Höhliga pálil Jindřich Koky.

50:31
    Kucharčík se pokusil o podobnou jízdu jako před chvíli, tentokrát ho ale hosté zastavili. O chvíli později střílí nebezpečně z hranice brankoviště Trefný.

49:55
    Litvínov ví, že musí být aktivní, a velmi agresivně napadá slávistickou rozehrávku.

47:34

47:13
    Matouš Jan Kucharčík projel litvínovskou obranou jako nůž máslem, s forhendovým blafákem se ale dostal až do příliš ostrého úhlu a Trejbal tak dokázal puk zastavit.

46:47
    Litvínovští se ani v oslabení nebojí napadat a znemožňují tlak přesilovkový tlak Slavie.

45:44
    Lorenz si vyměnil puk s Tittlem a nahazoval na Trejbala, který v pohodě kryje.

45:34
    Adam Babka – 2 min., podrážení.

45:18
    Už po konci přesilovky se sám mezi kruhy ocitl Matějovský, mezeru v Trejbalově postavení však nenašel.

45:11

45:01
    Slávistům se nedaří se dostat do útočného pásma, hosté dobře brání.

43:29
    Po střele od modré dorážel z mezikruží Kucharčík, litvínovský bek ale proti němu dobře vystoupil.

43:11
    Jakub Winkelhöfer – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

42:24
    Peroutka se uvolnil na pravém křídle, jeho střelu sešívaní zblokovali mimo.

41:27
    Další velká šance Slavie, v níž se po Kucharčíkově nahrávce ocitl Matějovský! Důležitý zákrok předvedl Trejbal.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:36.

Závěrečné okamžiky druhé třetiny patřily tentokrát dorostencům Slavie, kteří v ní navýšili svůj náskok na 2:0. I jejich druhou branku dal Viktor Šámal, jenž ve 38. minutě tečoval Lorenzovu střelu od modré mimo dosah brankáře hostů Trejbala. Ten měl v prostřední části více práce a několika dobrými zákroky svůj tým držel od ještě většího manka. Severočeši směrem do útoku polevili, ještě však mají před sebou celých 20 minut.

40:00

39:50
    Lorenz opět střílel od modré, tentokrát ale jeho střelu zastavil litvínovský bek. Následně znemožnil i dorážku Kucharčíkovi.

39:00
    Bednařík se snažil proniknout do útočného pásma, nakonec ale neúspěšně. Mezitím začíná poslední minuta prostřední části.
    37:40 Viktor ŠÁMAL - 2:0

37:40
    VIKTOR ŠÁMAL nejprve zabránil zakázanému uvolnění, pak nahrál na modrou Tomáši Lorenzovi a nakonec v mezikruží ze vzduchu tečoval jeho nahození tak, že puk zaplachtil za pouze přihlížejícího Trejbala. Svým druhým gólem v zápase zvyšuje náskok sešívaných. Asistence: Tomáš Lorenz a Filip Tittl.

37:07
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Daniel Skyba – 2 min., hákování.

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Antonín Vondráček.

36:32
    Petr Hörnig znovu ukázal své šikovné ruce, protančil se přes obránce a tváří v tvář střílel na Trejbala. Branku ale minul.

35:47
    Bozseník u litvínovské střídačky čistým hitem srazil Egarta, za což si vysloužil povzbuzení svých spoluhráčů.

35:15
    Šámal se prosmýkl na pravém křídle a bekhendem střílel na připraveného Trejbala.

33:12
    Kucharčík střílel z levého kruhu, Trejbal se však stihl přesunout.

32:35
    Tichý ujížděl po levém křídle, jeho nahrávku na Egarta však dobře se navrátivší litvínovští beci zastavili.

31:50
    Lorenz si to namířil přes střední pásmo do útoku a dobrou střelou ohrozil litvínovskou klec.

30:43
    Raichl obral o puk Hörniga, dlouho ho ale proti přesile tří slávistů neudržel.

29:30
    Slávisté jsou v posledních minutách aktivnější, Litvínov se tak musí bránit.

27:48
    Tlak domácích pokračuje, Lorenz po Tittlově střele hledal skulinku v postavení Trejbala.

26:52

26:50
    Puk teď po nahození z levé strany projel litvínovským brankovištěm a těsně zamířil mimo tři tyčce do rohu!

26:16
    Matějovský sice díky rychlosti získal pro Slavii útočné pásmo, pak ale nepřesně nahrál Skybovi stojícímu u modré čáry.

25:43

24:52
    Tobias Uhlík – 2 min., faul kolenem.

24:18
    Raichl si sjel od mantinelu a z mezikruží prověřil Höhliga. Ten zastavil i dorážku Sedláčka z hranice brankoviště.

23:43
    Viktor Šámal – 2 min., podrážení.

23:14
    Artur Matějovský nabral rychlost na pravém křídle, obehrál si obránce a zakončoval sám přímo před Trejbalem. Bránu ale minul.

21:58
    Po zakázaném uvolnění zůstali sešívaní v útočném pásmu. Tichý hrnul puk z ostrého úhlu na branku, Trejbal kryje.

20:34
    Kucharčík narazil při pokusu o ofenzivní průnik na Adama Babku a chvíli zůstal ležet na ledě. Po chvíli se ale zvedá, měl by být v pořádku.

20:07
    Kucharčík si to hned po buly namířil do útoku, Trejbal zasahuje.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:51.

Brankář Slavie David Höhlig byl v závěru první třetiny pod palbou litvínovských hráčů, i této závěrečné spršce ale odolal a odchází tak do šatny s čistým kontem. To samé naopak nemůže říct jeho protějšek Tobias Trejbal, který v 15. minutě obdržel gól z hole Viktora Šámala. Jeho branka v oslabení je tak zatím jedinou úspěšnou střelou, byť pokusů oba týmy vyprodukovaly poměrně dost. Vyložené šance ale veskrze chybí, v té zřejmě největší v 16. minutě aktivní litvínovský forvard Raichl před prázdnou bránou netrefil.

20:00

19:06
    Za slávistickou bránou zůstal po souboji ležet na ledě Dostál, rozhodčí proto přerušuje hru. Litvínovský útočník se za chvíli zvedá a – vypadá to, že v pořádku – odjíždí na střídačku.

18:53
    Břenda dobře přečetl nepřesnou rozehrávku slávistů, z pozice v mezikruží ale místo střely zvolil nahrávku do rohu.

17:45
    Winkelhöferova nahrávka se po teči slávisty o něco málo zdržela a Peroutka už tak při jejím přebírání byl v ofsajdové pozici.

16:46
    Matějovský hned po buly tvrdě pálil, trefil blokujícího obránce.

15:48
    Litvínov byl blízko srovnání! Sedláček našel z vrcholu levého kruhu u pravé tyčky Raichla, který měl před sebou odkrytou branku, prudký pas do ní ale nedokázal usměrnit.

15:38
    14:49 Viktor ŠÁMAL - 1:0

14:49
    Naopak, jsou to slávisté, kteří se vymanili z dlouhého tlaku hostů a z rychlého brejku v oslabení skórují! Na levém křídle ujel VIKTOR ŠÁMAL a přesnou střelou ke vzdálenější tyčce prostřelil Trejbala. Bez asistence.

14:22
    Litvínovští si otevřeli v útočném pásmu střelnici, pokusy Winkelhöfera ale k úspěchu zatím nevedou.

13:38
    Petr Hörnig – 2 min., sekání.

13:10
    Dalekonosný pokus kapitána hostů Winkelhöfera končí v moci Höhliga, vhazuje se po jeho pravici.

12:50

12:32
    Slávistům kombinace trvá o něco déle, než by bylo pořeba a o puky tak přicházejí. Zásluhu na tom má i rychlé přistupování Litvínovských.

11:31
    Na konci dobré kombinace sešívaných měl být z mezikruží střílející Vrzal, na poslední chvíli k němu ale přistoupil hostující hráč.

10:50
    Artur Matějovský (SLA) si jednoho protihráče obhodil, ten druhý – Adam Babka (LIM) – mu ale vystavil stopku. Podle rozhodčího faulem.

10:24
    Tyč teď, byť z boku, trefil Jonáš Bednařík, který se spoluhráčem projel levou stranou slávistické obrany. Litvínov je i po konci přesilovky aktivnější.

08:29

07:32
    Břenda po krátké kombinaci se spoluhráči napřáhl, opět jen do chráničů sešívaných.

06:54
    Václav Raichl se střílet nezdráhá. První pokus ovšem nasměroval mimo a druhý zblokovala slávistická obrana.

06:29
    Petr Hörnig – 2 min., hákování.

05:42
    V náznaku první větší šance se po dobré nahrávce Kucharčíka ocitl Skyba, jeho pas na lépe postaveného Matějovského ale Litvínov ztečoval pryč.

04:55
    Oba týmy zatím hodně střílí, důkazem je i pokus hostujícího Břendy, který si na pravém kruhu srovnal kotouč a hned ho pálil na připraveného Höhliga.

04:07
    Hörnig ukořistil ve středním pásmu puk a přes obránce mířil na Trejbala. Ten ale zasahovat nemusel.

03:11
    Tichý si sice v rychlostním souboji s Raichlem díky dlouhé hokejce nakonec poradil, proti přesile tří litvínovských hráčů však puk neudržel.

01:51
    Hörnig chtěl rychle využít nepřesné rozehrávky Severočechů, jeho spoluhráči před brankou ale na jeho skákavý centr zareagovat nestihli.

01:02
    První zákrok si připisuje i litvínovský brankář Trejbal, který zastavil střelu slávistů z levého křídla.

00:49
    Sedláček přímo před brankou tečoval Raichlovo nahození od modré, Höhlig je ve střehu.

00:30
    První práce pro Höhliga, jenž čelil pokusu Peroutky. Vhazování po pravici slávistického brankáře.

00:20
    Bednařík chtěl vyslat do útoku Kokyho, který si už najížděl za slávistickou obranu, ta ho ale nakonec zastavila.

00:01

Už se vše připravuje a můžeme začít!

Start zápasu se o něco málo zpozdí, důvod momentálně není jasný, ale neměl by se týkat ledu.

HC Slavia Praha: Höhlig (F. Poletín) – Skyba, Vrzal, Lorenz (A), Labuzík, D. Marek, Derka – Hörnig, Kucharčík, Matějovský (C) – Šámal, Tittl (A), Švancar – J. Holejšovský, Tichý, Egart.
    Trenér: Tomáš Kucharčík

HC Litvínov: Trejbal (Udržal) – Břenda, Uhlík, Winkelhöfer (C), Honzík, Babka, Bozseník – L. Dostál, M. Peroutka, Raichl (A) – Koky (A), Trefný, D. Sedláček – D. Pospíšil, Vondráček, Bednařík – Petružálek.
    Trenér: Robert Kaše

Rozhodčí: Šico – Teršíp, Figer.

HC LITVÍNOV

Dvě výhry a dvě prohry. Taková je zatím bilance dorostu Litvínova, který v prvním zápase sezóny porazil Spartu a pak si vyšlápl na (dnes) ve skupině druhou Mladou Boleslav. Poslední dvě střetnutí s Libercem a Karlovými Vary ale Severočeši prohráli, navíc v obou inkasovali velký počet branek (0:7 a 3:9). Proti Slavii se tak budou chtít vrátit na vítěznou vlnu a navázat na poslední vzájemný duel z loňského listopadu, který v Edenu vyhráli 4:1.

HC SLAVIA PRAHA

Dorostenecká extraliga utíká jako voda a týmy čeká už pátý zápas za první dva týdny. Slávisté mohou být s úvodem ročníku relativně spokojení, vyhráli totiž tři ze čtyř zápasů a s osmi body okupují čtvrtou příčku skupiny A. Nestačili jen na zatím suverénní Karlovy Vary, pak si ale poradili s Táborem, Českými Budějovicemi a naposledy Kladnem, které v divokém utkání přestříleli 7:3. Teď je čeká domácí duel s Litvínovem, s nímž měli v minulém ročníku vyrovnanou bilanci výhry a prohry.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 5. kola Extraligy dorostu mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Litvínov. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 15. Šámal, 38. Šámal (Lorenz, Tittl), 54. Kucharčík (Lorenz), 56. Matějovský (Kucharčík), 58. Kucharčík (Vrzal, Hörnig)

HC Litvínov: Trejbal (Udržal) – Břenda, Uhlík, Winkelhöfer (C), Honzík, Babka, Bozseník – L. Dostál, M. Peroutka, Raichl (A) – Koky (A), Trefný, D. Sedláček – D. Pospíšil I, Vondráček, Bednařík – Petružálek.

Rozhodčí: Šico – Teršíp, Figer