Přerov – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Olomouc – Jihlava 0:8 (kon.) | Mountfield HK – Poruba 3:2 (kon.)
Tábor – Kladno 5:4 (kon.) | Třinec – Zlín 5:0 (kon.) | Plzeň – Slavia 3:4 (kon.)
Sparta – K. Vary 1:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Liberec 4:0 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:0 (kon.)
HC Litvínov – Č. Budějovice 4:5 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
HC RT TORAX Poruba
Sobota 23.09.2023, 12:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Skupina B

Ode mě je to v tuto chvíli všechno, užijte si první podzimní víkend a na počtenou! (14:49:34)

Lepší vstup do utkání měli hosté, ale otěže postupně převzal Mountfield, který si vytvořil ve druhé třetině během tří minut dvoubrankový náskok. Poruba sice dokázala snížit, ovšem v přesilovce opět skórovali domácí. Sedm minut před koncem se Ostravené dostali na dostřel, což je velmi nakoplo a v samotném závěru se mohli dočkat kýženého vyrovnání, jenže rozhodčí branku neuznali. Hradečtí zvítězili těsně 3:2 a tím tak ukončili nepříznivou sérii tří proher za sebou.

59:57
    Hosté už nic nebezpečného nevymysleli a zdá se, že Hradec si těsné vedení pohlídá.

59:52
    Poruba si vzala oddechový čas.

59:52
    Vypadalo to, že se Ostravané vyrovnávacího gólu dočkají. Hosté se pokoušeli na několikrát dorazit kotouč za Zárubu, což se nakonec i podařilo. Rozhodčí však branku neuznali, a to z důvodu útočícího hráče v brankovišti, který tam byl nejspíše dotlačen jedním z hradeckých hokejistů.

59:16
    Aktuálně Petr Bernard odjel na střídačku a hosté to zkoušejí v šesti!

58:44
    U puku se drží Východočeši a s rozehrávkou moc nespěchají.

57:28
    Ondřej Václavek chtěl od modré najít mezeru mezi Zárubovými betony, hradecký gólman je ale sklapl včas.

56:44
    Daniel Pavlík z vrcholku kruhu prověřil Petra Bernarda, jenž si s tímto pokusem poradil.

55:15
    Porubu vstřelený gól nakopl a poslední minuty patří jí. Nejprve rána Jana Ostřížka skončila na Zárubově betonu. Potom tečovaná střela málem doputovala za brankovou čáru, naštěstí pro Hradec se tak nestalo.

52:24
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté přežili oslabení bez úhony a ihned skórují! Hradecká obrana zapomněla na MARTINA KOZÁKA, který se mezi ní prosmýkl a do mezikruží obdržel kotouč od Leona Stryczeka. Poté si rozhýbal Marka Zárubu a překonal ho bekhendovou kličkou – 3:2. Asistence: Leon Stryczek, Vít Dietrich.

51:53
    Mountfield početní výhodu nevyužil, hosté hrají v plném počtu.

51:22
    Teď celou akci Lvů ukončil Petr Bernard, jenž přikryl puk pod lapačku.

50:27
    Ondřej Páleník byl blízko vstřelení gólu, jeho pokus však projel těsně kolem levé tyče.

49:53
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
    René Michalík – 2 min., nedovolené bránění.

48:34
    Přechod do útočného pásma se Hradci povedl bez problémů, do protiútoku záhy vyrazila i Poruba. Jeden z nejvíce aktivních hostujících hráčů Vít Dietrich však nadvakrát nepřekonal Marka Zárubu.

48:02
    Nyní svěřenci Davida Moravce vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

47:15
    Poruba oslabení přečkala, ale stále se musí bránit, protože Mountfield se pohybuje v její útočné třetině.

Eva Šafranková

Branky a nahrávky: 22. Studnický (Páleník), 25. Klíma (Páleník, Forejtek), 37. T. Vítek (Vencl, Hendrych) – 35. Dietrich (Stryczek, J. Žídek), 53. M. Kozák (Stryczek, Dietrich)

Mountfield HK: Záruba (V. Petřík) – Vencl, Janeček, Forejtek (A), Studnický, D. Pavlík, J. Pánek – Vondruška, Frolík, T. Vítek (C) – Klíma, Páleník, Hendrych (A) – Hornych, Holoubek.
    Trenér: Jiří Janoušek ml.

HC RT TORAX Poruba: Bernard (Láryš) – Václavek, Stasjuk, M. Kozák, Korbel, Michalík, Planka – Skorochod (A), Bobok, Ignatěnko – Indrst (C), Vehovský (A), Ostřížek – J. Žídek, Stryczek, Dietrich.
    Trenér: David Moravec

Rozhodčí: Jančí – Štěrba, Šesták