Litoměřice – Pardubice B 2:5 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 2:6 (kon.) | Třebíč – Jihlava 1:2 (kon.)
Kolín – Znojmo 5:0 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 3:4 (kon.) | Prostějov – Zlín 1:4 (kon.)
Slavia – Sokolov 1:4 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Berani Zlín
Pondělí 25.09.2023, 18:00 • ZS Prostějov • Chance liga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Berani Zlín

Berani ze Zlína zažívají stejně nevydařený vstup do sezóny jako v minulém ročníku, kdy museli dotahovat bodové manko ze začátku, aby pak celou soutěž vyhráli. Před startem tohoto ročníku se někteří hráči nechali slyšet, že podobný start do sezóny už nehrozí, že jsou poučeni. Nicméně čtyři body jsou pro tento klub, s ambicemi vrátit se zpět do nejvyšší soutěže, zkrátka málo. Až v minulém kole se Zlínu podařilo naplno bodovat, když porazil nepříliš silný Frýdek-Místek.

Prostějov má v tabulce celkem pět bodů. V minulém kole odehrál derby proti Přerovu. V zápase mohli diváci vidět celkem sedm branek a vítězství Prostějova v prodloužení. Velkou zásluhu měl Račuk, který otevřel gólový účet a těsně před koncem vyrovnával na 3:3 z přesilové hry.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z hokeje. Druhá nejvyšší hokejová soutěž má v pondělí 25. září na programu utkání pátého kola. V něm se proti sobě střetnou týmy LHK Jestřábi Prostějov a Berani Zlín. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Drtil, Poledna, Pěnčík, Forman, Krejčí – Z. Doležal, Ostřížek, V. Burian – Fronk, Račuk, Illéš – Slanina, Hašek, Jiránek – Antoníček, Venkrbec, Maruna.
    Trenér: Martin Štrba

Berani Zlín: Kořének (Kowalczyk) – Salonen, Hrbas, Talafa, Čáp, Suhrada, Zbořil – Šlahař, Werbik, Paukku – Z. Sedlák, Kindl, Vlach – Novák, Huhtela, Süss – Köhler, Sadovikov, P. Sedláček – Gago.
    Trenér: Miloš Říha

Rozhodčí: Přemysl Skopal, Filip Vrba – Pavel Mikšík, Henrich Kráľ.

Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát.

00:01

0:13
    Berani vyhráli buly a nahodili touš do pásma Prostějova.

00:27
    Nicolas Werbik (Zlín) to zkusil z dálky, ale šlo jen o propagační střelu.

00:56
    Tomáš Drtil (Prostějov) to zkusil z dálky, ale trefil jenom střed branky.

01:20
    Jiří Fronk (Prostějov) to zkusil z pozice falešného beka, ale puk má ve své moci brankář Michal Kořének.

01:44
    Jestřábi přišli o pásmo, Berani mohou útočit.

02:18
    Oba celky po nepřesnosti domácího týmu střídají.

02:44
    Maruna našel Antoníčka a Jestřábi se usadili v pásmu hostů. Druhý jmenovaný se dostal ke střele z levého kruhu. Ta ale nebyla přesná.

03:25
    Michal Kořének (Zlín) si připsal v krátkém čase dva zákroky.

03:58
    Prozatím se hraje bez přerušení. Marek Račuk to zkusil procedit do slotu, ale jeho přihrávka nebyla přesná.

04:25
    Jiří Fronk (Prostějov) byl volný v mezikruží, ale přihrávka z levé strany se k němu nedostala.

04:46
    Oba celky střídají.

04:54
    Puk se dotkl ochranné sítě, bude se vhazovat po levici brankáře hostů.

05:02
    Prostějov přišel o pásmo, Poledna jej ale rychle dostal zpátky. Berani jsou až příliš defenzivní.

06:07
    Zlín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ALEKSI SALONEN. Hosté jdou do rychlého vedení, po závaru před brankou Jestřábů. ALEKSI SALONEN, propálil střelou do rohu branky všechno, co mu stálo v cestě. Brankář Jestřábů nic neviděl, ve výhledu mu stáli dva hráči, 0:1. Asistence: Bedřich Köhler.
    06:07 Aleksi SALONEN - 0:1

07:03
    Tomáš Drtil (Prostějov) to zkusil z osy hřiště, ale Michal Kořének byl připravený.

07:28
    Jiří Fronk (Prostějov) nebyl ani napodruhé přesný z levého kruhu. Berani jdou na touš.

08:07
    Jan Slanina se dostal po levém křídle do pásma hostů, ale střelu si nakonec rozmyslel.

08:42
    Jestřábi pobyli v pásmu hostů třicet vteřin, ale bylo to bez střely na branku.

09:12
    Petr Antoníček (Prostějov) jel po levé straně a zkusil to od modré, Kořének byl ale připraven.

09:22
    Icing Zlína, hra se vrací před brankáře hostů.

09:40
    Bude se vylučovat na straně hostů.

09:40
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Bedřich Köhler – 2 min., nedovolené bránění.

09:40
    Marek Račuk (Prostějov) prohrál buly a hosté se osvobodili.

10:07
    Jakub Illéš (Prostějov) předvedl stahovačku a v mezikruží to zkusil švihem. Jenže trefil jenom střed branky hostů.

10:28
    Jakub Illéš (Prostějov) dostal přihrávku do slotu, ale přes hokejku obránce Beranů nevypálil.

11:04
    Zdeněk Doležal (Prostějov) opět neměl místo na střelu mezi kruhy.

11:26
    Zdeněk Doležal (Prostějov) se napodruhé dostal ke střele z levého kruhu. Michal Kořének (Zlín) byl ale připraven.

12:20
    Hosté hrají v plném počtu.

12:45
    Jan Slanina (Prostějov) to zkusil po úniku na pravém křídle, ale trefil jenom brankáře Zlína.

12:58
    Jiří Fronk (Prostějov) se na pravém křídle neprobil přes obránce, ke střele se ale nedostal.

13:22
    Jestřábi pobyli v pásmu třicet vteřin, ale přímé ohrožení branky hostů jsme neviděli.

14:37
    Jestřábi se osvobodili podruhé v krátkém čase.

16:09
    Čáp to zkusil od modré a Jaroslav Pavelka raději poté přikryl touš do lapačky.

16:28
    Račuk dostal puk do středního pásma a domácí mohou střídat.

16:58
    Marek Račuk (Prostějov) se dostal do brejku a zkusil to v plné rychlosti. Michal Kořének (Zlín) byl ale připravený.

17:29
    Domácí se dostali z pravého mantinelu ke střele, David Ostřížek se dostal k dorážce, ta ale nebyla přesná.

18:05
    Berani se neusadili v pásmu Prodstějova. Jestřábi mohou útočit.

18:38
    Ofsajd zastavil útočné snažení Beranů.

18:58
    Jan Slanina posílal zpoza branky nabídku do brankoviště, puk jím ale jenom projel.

19:18
    Drtil hledal Fronka na pravém křídle, jenže ten byl pokrytý.

19:44
    Fronk to zkusil z dálky, ale brankář hostů byl připravený.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:45.

První dějství nabídlo fanouškům svižnou podívanou, hrálo se bez dlouhých přerušení. Na začátku byli aktivnější Jestřábi. Jenže vedení se ujali hráči Zlína. Brankáře Jaroslava Pavelku, který měl zakrytý výhled, propálil Aleksi Salonen (Zlín). Poté jsme viděli sice po přesilovce na obou stranách, ale skóre se neměnilo. Jestřábi doma po dvaceti minutách hry prohrávají se Zlínem poměrem 0:1.

20:01

20:10
    Domácí vyhráli buly a zkusili to nahozením na branku Zlína.

20:32
    Zdeněk Doležal (Prostějov) měl rychlost na pravé straně a zkusil to z kruhu. Brankáře hostů ale na bližší tyčce nenachytal.

21:02
    Posunutá branka domácích, hra je přerušena.

21:28
    Roman Vlach (Zlín) dostal přihrávku od domácího obránce a útočník hostů to zkusil na lapačku. Tam ale místo nebylo.

21:39
    Lukáš Forman – 2 min., podrážení.

21:50
    Berani vyhráli buly a rozevírají útočný deštník.

22:09
    Jan Süss (Zlín) si to chystal na střelu, ale měl před sebou obránce. Tak si to raději rozmyslel.

22:40
    Denis Kindl (Zlín) to zkusil z levého kruhu, pokus se dostal napravo, kde ale jeho kolega minul branku Prostějova.

23:18
    Jestřábi se osvobodili a tahají čas.

23:42
    Račuk se střetl s brankářem hostů v brankovišti, ale vylučovat se nebude.

24:02
    Forman to zkusil hned po návratu z trestné lavice procedit na Iléše. To se mu povedlo, ale druhý jmenovaný minul branku hostů.

24:51
    Beraní přišli o pásmo a musí se rychle vracet.

25:18
    Denis Kindl (Zlín) se probil do pásma, ale po deseti vteřinách ztratil touš.

25:30
    Michal Kořének (Zlín) raději přikryl touš před najíždějící dvojicí Jestřábů.

25:37
    Střela Poledny byla zablokována, ale domácí stále drží pásmo hostů.

25:58
    Drtilova střela na branku neprošla. Pak Hašek trefil jenom příklepem vlastního obránce.

26:25

26:45
    Autorem branky je MARTIN NOVÁK. Domácí propadli v obraně, hosté jeli do rychlého brejku. K odraženému puku se dostal MARTIN NOVÁK, který propálil bezmocného brankáře. Ten už se nebyl schopen přesunout, 0:2. Asistence: Atte Huhtela a Jan Süss.
    26:45 Martin NOVÁK - 0:2

27:15
    Jakub Illéš (Prostějov) se probíjel do pásma hostů a zkusil to švihem. Jeho pokus byl ale nepřesný.

27:45
    Icing Zlína, hra se vrací před brankáře Michala Kořénka.

27:56
    Lukáš Forman (Prostějov) to zkusil od modré, puk byl volný a na něj se dostal David Ostřížek. Jemu ale puk uzmul brankář hostů.

28:13
    Michal Kořének (Zlín) lapil další nahození domácího celku. Následuje komerční přestávka.

28:25
    Domácí přišli o pásmo a Krejší se musí rychle vracet.

28:43
    Stanislav Sadovikov – 2 min., držení.

28:53
    Berani ne neosvobodili, hosté se štelují na střelu.

29:19
    Ani napodruhé se domácí neosvobodili.

29:38
    Tomáš Drtil (Prostějov) to zkusil od modré, jenže minul.

30:00
    Po Drtilově druhé střele se puk dostal až do středního pásma.

30:25
    Jakub Šlahař (Zlín) se hnal do rychlého kontru, ale do cesty se mu postavil obránce.

30:50
    Sadivikov už je zpátky na ledě.

31:09
    Autorem branky je BEDŘICH KÖHLER. Hosté se dostali ke střele od modré. Jaroslav Pavelka vyrazil puk betonem před sebe. Jenže k němu měl nejblíže BEDŘICH KÖHLER, který jej uklidil do sítě, 0:3. Asistence: Pavel Sedláček a Marek Hrbas.
    31:09 Bedřich KÖHLER - 0:3

31:30
    Roman Vlach byl v ofsajdu, hra se vrací do středního pásma.

31:49
    Jestřábi se jen těžce dostali z pásma a byl Račuk fauloval.

32:01
    Marek Račuk – 2 min., podrážení.

32:10
    Domící se po buly lehce osvobodili.

32:40
    Zdeněk Čáp (Zlín) byl u puku pozdě. Hra je ve středním pásmě.

32:41
    Jaroslav Pavelka (Prostějov) musel rychle vyjet z branky a skvěle zabránil možné dorážce Beranů.

33:01
    Martin Pěnčík (Prostějov) vyvezl puk do střední třetiny.

33:24
    Hra je ve středním pásmu, Jestřábi mohou vystřídat.

33:55
    Jan Maruna tahá čas za brankou hostů.

34:05
    Domácí jsou již v plném počtu.

34:14
    Icing hostů, hra se vrací před Michaal Kořénka.

34:39
    Jiří Fronk (Prostějov) byl v problémech na modré, ale domácí udrželi pásmo.

34:56
    Pavel Sedláček – 2 min., napadení.

35:11
    Domácí se dostali po buly na puk, Hanousek to zkusil od modré. Jeho pokus byl ale zablokován.

35:28
    Tomáš Jiránek (Prostějov) se nabízel na teč před brankářem hostů Puk se k němu dostal, ale po jeho zásahu šel jen do betonu brankáře.

36:06
    Matouš Venkrbec – 2 min., vysoká hůl.

36:06
    Domácí kapitán je na trestné lavici po závaru před branou Michal Kóřenka.

36:06
    Následuje 50 vteřin ve hře ve čtyřech na obou stranách.

36:31
    Marek Račuk (Prostějov) jel na branku hostů, ale puk mu jenom sjel z hole.

36:49
    Zdeněk Čáp – 2 min., podrážení.

36:49
    Sedm vteřin se bude hrát 4:3 po faulu hostujícího Čápa.

37:00
    Petr Šidlík (Prostějov) se dostal po buly k puku, jeho přiklep ale brankář hostů vyrazil.

37:28
    David Ostřížek (Prostějov) si udělal kličku na modré, ale jeho pokus z dálky nebyl vůbec přesný.

37:53
    Hosté si nevymodlili Icing a nemohou střídat.

38:28
    Doležal dvakrát v krátkém čase trefil jenom obránce.

38:50
    Michal Kořének (Zlín) už byl na zemi, ale Doležal jej nadvakrát překonat nedokázal. Poté vytryskly po několika sporných zákrocích emoce. Vylučovat se ale nebude. Nehraje se, rozhodčí vysvětluje celou situaci oběma střídačkám.

38:51
    Sedláček hosty osvobodil.

39:02
    Zlín hraje v plném počtu.

39:30
    Nicolas Werbik (Zlín) to zkusil po hrazení nahodit. Trefil ale jenom obránce Jestřábů.

39:51
    Petr Hašek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

39:51
    Mimo záběry kamer trefil Hašek soupeře pod štítek a půjde si na dvě minuty odpočinout.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:39.

Druhá třetina přinesla opět svižný hokej, ale trefovali se jenom hráči Zlína. Ve 27. minutě domácí propadli a hosté jeli do brejku, který dovedl do gólového konce Martin Novák. Toho o pět minut napodobil Bedřich Kohler, jenž se nejlépe zorientoval v brankovišti Jestřábů. Prostějov doma po 40 minutách hry prohrává se Zlínem 0:3. Hosté závěrečnou třetinu začnou v přesilovce, která bude, pokud nepadne branky do sítě Prostějova, trvat až do času 41:51.

40:01

40:08
    Hosté vyhráli buly a dostali se do pásma Prostějova.

40:12

40:37
    Krejčí dostal touš na modrou, ale musel si sjet až k mantinelu. Domácí šikula ale poté byl donucen opustit pásmo.

41:15
    Domácí se v oslabení osvobodili.

41:37
    Jesse Paukku – 2 min., hákování.

41:37
    Jedenáct vteřin se bude hrát ve 4 bruslařích a pak začne zlínská přesilovka.

41:59
    Hosté se dokázali osvobodit.

42:29
    Račuk dostal Jestřáby do pásma a ti staví útočný deštník.

42:50
    Jakub Illéš – 2 min., podrážení.

42:55
    Ještě by se mělo hrát 52 vteřin ve čtyřech.

43:19
    Pavel Sedláček (Zlín) se dostal zakončení, ale to nemělo potřebnou razanci.

43:45

43:50
    Mikuláš Zbořil (Zlín) poslal padající list až na brankáře Pavelku, který nemohl kvůli napadání zlínského hráče rozehrát.

44:10
    Aleksi Salonen (Zlín) dobře napadal a domácí nemohou vyhodit.

44:28
    Zlín hrál v šesti, opět se bude vylučovat.

44:39
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Atte Huhtela.

44:49

45:02
    Berani se po Fronkově střele osvobodili.

45:24
    Domácí se nemohou dostat do tempa, Berani opět vyhodili.

45:46
    Hanouskovi nesedla střela, domácí se ale udrželi u puku. David Ostřížek to poté zkusil, jenže minul branku.

46:17
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Autorem branky je TOMÁŠ HANOUSEK. Asistence: David Ostřížek a Zdeněk Doležal. Domácí se prosadili v přesilovce. Ostřížek poslal touš na modrou, tam byl TOMÁŠ HANOUSEK, který přes chumel hráčů propálil poprvé brankáře Michala Kóřenka, 1:3 David Ostřížek a Zdeněk Doležal.
    46:17 Tomáš HANOUSEK - 1:3

46:47
    Jan Slanina – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

46:48
    Jan Slanina byl v brankovišti brankáře hostů a byl za tento prohřešek vyloučen.

46:55
    Prostějov se po buly osvobodil.

47:15
    Roman Vlach (Zlín) trefil jenom beton zlínského brankáře Kořénka. Berani ale udrželi třetinu.

47:40
    Domácí dostali puk do střední třetiny.

48:09
    Domácí se osvobodili a Ostřížek se dostal k ohrožení branky hostů.

48:31
    David Ostřížek (Prostějov) to zkusil přes obránce Čápa, brankář hostů ale touš vyrazil do rohu.

48:55
    Prostějov je v plném počtu.

49:27
    Drtil si nerozuměl s Račukem, hostující ale šli střídat a tak nepodpořili svého útočníka.

49:40
    Po rozmíšce za brankou Zlína se vylučovat tentokrát nebude.

49:55
    Zdeněk Doležal (Prostějov) skončil v rohu hostů na zemi po sporném zákroku, ale vylučovat se nebude.

50:17
    Hanousek nabil Burianovi, ale jeho střelu z první dostal do své lapačky brankář hostů. Michal Kořének dnes hraje opravdu dobrý zápas.

50:53
    Slanina se na puk nedostal, domácí se provinili Icingem.

51:16
    Račuk vystihl špatnou přihrávku hostů, ale z mezikruží trefil jenom střed branky.

51:38
    Kořénkovi vypadl po střele Račuka touš, ale hned se opravil a dostal jej do své lapačky. Následuje vhazování po pravici brankáře Zlína.

51:59
    Sedláček ujel obraně domácích a přes pravý kruh si najel na brankáře, přitom se piruetou vyhnul obránci, jenže jeho zakončení vyrazil gólman Prostějova Jaroslav Pavelka svým betonem.

52:29
    Prostějov je sice v pásmu hostů, ale je to bez střely na branku.

53:05
    Werbik a Novák dobře napadají rozehrávku Prostějova. Oba celky poté vystřídali.

53:38
    Jiří Fronk nahodil od modré na svatyni hostů. Jenže k puku se dostali rychle obránci Zlína.

54:05
    Mikuláš Zbořil (Zlín) nic nevymýšlel a poslal rychle touš do středního pásma.

54:26
    Zdeněk Doležal předvedl na ose hřiště dvě kličky a zkusil to rychlým švihem na branku hostů. Jenže našel jenom semafor brankáře Michala Kořénka.

54:55
    Krejčího střela byla zablokovaná. Zlín se poté dostal do střední třetiny a dobře tahá čas.

55:09
    Werbik se svým kolegou dobře napadá rozehrávku Prostějova. Tlak se zatím nekoná.

55:37
    Werbikovi prošel tvrdý zákrok na středu s Haškem. Na puku je Prostějov za vlastní brankou.

56:28
    Sedláček oslovil na zadní tyčce Bedřícha Köhlera, jemu ale jeho střela na zadní tyčce nesedla ideálně. Trefil totiž jenom tyčku domácí branky.

56:48
    Sedlák se dostal na nahození hostů a poslal puk po teči za branku Jestřábů.

57:09
    Icing hostů, hra se vrací před Kóřenka. Ideální čas na oddechový čas.

57:09
    Oddechový čas pro tým LHK Jestřábi Prostějov.

57:09
    Domácí hrají v šesti bruslařích!

57:26
    Domácí mají puk v pásmu hostů, ale je to bez střely.

57:39
    Zlín vyhodil a mohl jít střídat.

57:59
    Hraje se na mantinelu za brankou hostů. Puk se dostal k brankáři hostů, který rychle přerušil hru.

58:17
    Hanousek to zkusil po buly, ale jeho pokus nebyl přesný. Poté si do brankoviště najel David Ostřížek, ale k němu se jako vosy sjely hráči Zlína.

58:30
    Autorem branky je BEDŘICH KÖHLER. V Prostějově je rozhodnuto. Touš měl na pravé straně kapitán hostů BEDŘICH KÖHLER, který se trefil do prázdné branky domácího celku, 1:4. Asistence: Michal Gago.
    58:30 Bedřich KÖHLER - 1:4

59:05
    Utkání se už jenom dohrává, Pavelka zůstává v brance.

59:27
    Martin Pěnčík (Prostějov) trefil jenom brankáře hostů.

V pondělním zápase CHANCE ligy Prostějov doma padl se Zlínem poměrem 1:4. Na začátku byli aktivnější Jestřábi. Jenže vedení se ujali hráči Zlína. Brankáře Jaroslava Pavelku, který měl zakrytý výhled, propálil Aleksi Salonen v 7. minutě. Ve 27. minutě domácí propadli a hosté jeli do brejku, který dovedl do gólového konce Martin Novák. Toho o pět minut napodobil Bedřich Köhler, jenž se nejlépe zorientoval v brankovišti Jestřábů. Domácí se dostali na střeleckou listinu až ve 47. minutě, kdy sejmul kouzlo z brankáře Kóřenka Tomáš Hanousek. Tlak Jestřábů se ale nekonal, Berani totiž byli pozorní v defenzivní činnosti. Necelé tři minuty před koncem domácí střídačka brala oddechový čas a šla do powerplay. Do prázdné branky Jestřábů se ale trefil Bedřich Köhler, který uzavřel skóre zápasu, 1:4. (20:21:13)

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 47. Hanousek (Ostřížek, Z. Doležal) – 7. Salonen (Köhler), 27. Novák (Huhtela, Süss), 32. Köhler (P. Sedláček, Hrbas), 59. Köhler (Gago)

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Drtil, Poledna, Pěnčík, Forman, Krejčí – Z. Doležal, Ostřížek, V. Burian (A) – Fronk, Račuk, Illéš – Slanina, Hašek, Jiránek – Antoníček, Venkrbec (C), Maruna.

Berani Zlín: Kořének (Kowalczyk) – Salonen, Hrbas (A), Talafa, Čáp, Suhrada, Zbořil – Šlahař, Werbik, Paukku – Z. Sedlák, Kindl, Vlach – Novák, Huhtela, Süss – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A) – Gago.

Rozhodčí: Přemysl Skopal, Filip Vrba – Pavel Mikšík, Henrich Kráľ