Tampa – Nashville 5:4 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:3 (kon.) | Detroit – Washington 5:2 (kon.)
Minnesota – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Toronto 1:3 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 2:3 (po pr.)
St. Louis – Dallas 3:4 (po pr.) | Vancouver – Edmonton 5:2 (kon.) | San Jose – Los Angeles 1:2 (po pr.)
Ottawa – Florida 4:2 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Neděle 01.10.2023, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Minnesota Wild: Gustavsson (McIntyre) – Addison, Merrill, Mermis, Goligoski, O'Rourke, Lambos – Lettieri, Beckman, Khaira, Walker, Petan, Duhaime, Dewar, Lucchini, Fogarty, Swaney, O'Leary, Teasdale
    Trenér: Dean Evason

Chicago Blackhawks: Söderblom (Weeks) – Zajcev, Del Mastro, Phillips, Allan, Crevier, Korchinski – Raddysh, Katchouk, Anderson, Bjork, Dach, R. Johnson, Entwistle, Seney, Savoie, Guttman, T. Johnson, Ludwinski
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: McCauley, Kea – Murray, Smith.

00:01

00:24
    Söderblom zapisuje první zákrok v utkání. Dewar prověřil jeho připravenost.

01:06
    Chicago právě vstřelilo branku!
    To první střela Chicaga propadla Gustavssonovi za záda! Marně se snažil lapačkou zachytit střelu z levého kruhu od MACKENZIEHO ENTWISTLA! Blackhawks tedy jdou po pouhých 66 sekundách do vedení. Asistence: Boris Katchouk, Isaak Phillips.
    01:06 MacKenzie ENTWISTLE - 0:1

02:32
    O'Rourke a po něm Lucchini měli vychýlenou mušku a branku Soderbloma ohrozit nedokázali. Po jejich nepřesných střelách se puku ujali hosté.

03:22
    Tyler Johnson našel prostor ke střele zpoza kruhů, Gustavsson však byl tentokrát pozorný.

03:46
    Chicago neuspělo s pasem přes střední pásmo. Je z toho pouze icing.

05:11
    Na začátku utkání se zdá být Chicago pohyblivější a lépe kombinačně vybaveno. Minnesota má naopak zejména v kombinaci poměrně obtíže.

06:09
    Gustavsson získal odražený kotouč a přerušil hru. Komerční brejk.

08:12
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Vinni Lettieri – 2 min., podrážení.

08:27
    Chicago se vrátilo do útočného pásma a začíná přesilovková kombinace.

08:46
    Ne však na dlouho. Wild vyhazují přes všechny čáry.

09:25
    Domácí vyhodili až k brankáři Söderblomovi, který musel zasahovat, jelikož kotouč mířil směrem do jeho branky.

09:54
    Duhaime se dostal po levém křídle v oslabení do úniku a dokonce vypálil z ostrého úhlu na Soderbloma, jenž vytěsnil střelu na zadní mantinel.

10:12

10:33
    Icing Minnesoty, vhazovat se bude před její brankou.

11:35
    Vhazuje se před brankou Chicaga.

12:01
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Čistý průstřel RYANA O'ROURKA zpoza levého kruhu! Söderblom šel do rozkleku, přes clonu ale nejspíš neviděl dobře na kotouč, který mu prolétl za záda. Asistence: Nic Petan, Carson Lambos.
    12:01 Ryan O'ROURKE - 1:1

12:29
    Wild se znovu usadili v útočném pásmu, tentokrát má Söderblom střelu Fogartyho pod kontrolou a hru přerušuje. Komerční pauza.

13:55
    Zatímco první minuty patřily Chicagu, paradoxně od přesilovky Blackhawks jsou lepší domácí, které oslabení nakoplo. I díky tomu mají nyní střeleckou převahu 10-5.

14:34
    Lettieri se proti Söderblomovi neprosadil, hostující brankář jeho střelu z pravé strany vyráží.

15:40
    Gustavsson měl po delší době trochu práce, Korchinskiho ovšem vychytal. Komerční brejk.

16:04
    Duhaime provětral betony Söderbloma, který byl pozorný a srazil kotouč do strany.

16:41
    Rychlý průnik skrz střední pásmo po pravé straně předvedl Swaney. Jeho střela končí na betonech hostujícího gólmana, který přerušuje hru.

17:20
    Guttman výborně hledal přihrávkou před brankovištěm T. Johnsona, jenž se ale k zakončení nakonec nedočkal. Zasáhl totiž bránící Lucchini.

18:10
    Hra se vrátila před branku Chicaga. Domácí ostřelují okolí branky.

18:30
    Po několika nepřesných střelách, které skončily na zadním hrazení, se přeci jen domácí trefili a dávají další gól! Walker dostal puk zpoza branky a přihrál na levou stranu brankoviště, odkud měl ADAM BECKMAN už jednoduchou pozici a posílá Wild do vedení. Asistence: Sammy Walker, Vinni Lettieri.
    18:30 Adam BECKMAN - 2:1

20:00

Přestože mělo Chicago výborný vstup do úvodní třetiny, Minnesota postupem času převzala iniciativu, získala herní i střeleckou převahu a dokonce také otočila skóre z 0:1 na 2:1.

Další třetina začne přibližně v 02:01.

20:01

20:23
    Connor Dewar střelou zápěstím nutí Söderbloma k prvnímu přerušení hry ve druhé třetině.

20:28
    Goligoski pálil hned po buly, Söderblom kotouč vyráží.

21:53
    Chicago si zaútočilo poprvé výrazněji v rámci druhé periody. Colton Dach si na Gustavssona ovšem nepřišel.

22:30
    Minnesota vede 18-10 na střely. Prozatím je aktivnější z tohoto pohledu i na začátku druhé třetiny.

23:35
    Hosté se pokusili nahodit puk do útoku podél mantinelu, ale tato taktika se jim nevyplatila.

23:51
    Další pokus o nahození, tentokrát se kotouč odrazil od zadního mantinelu ke Gustavssonovi, jenž přerušuje hru.

24:05
    Sammy Walker – 2 min., držení.

24:42
    A je poměrně rychle po přesilovce. Taylor Raddysh se při návratu do útočného pásma nedokázal ohlídat a trefil jednoho ze soupeřů hokejkou do obličeje.

25:25
    Goligoski vypálil z dálky na branku Chicaga, Söderblom kotouč vyráží.

26:01
    Komerční pauza. Gustavsson ukořistil nahozený kotouč a nijak ho už netrápí menší strkanice vedle jeho klece.

26:05
    Tak nakonec to asi komerční brejk nebyl, protože se poměrně rychle znovu vhazovalo. Začíná zkrácená přesilovka domácích.

26:37
    Chicago vyhazuje puk přes všechny čáry.

26:42

27:38
    Těžké bekhendové zakončení z otočky útočícího Petana prosvištělo těsně vedle brankoviště Chicaga.

29:03
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Minnesota se neustále snaží prokousat do útočného pásma, Chicago nyní pouze usilovně brání svou modrou čáru, případně svou třetinu.

30:45
    Obrázek hry se příliš nemění, až na to, že občas se o útok pokusí i jinak bránící Chicago.

31:30
    Hráči Minnesoty po střele Lucchiniho už začínali slavit gól, ale Söderblom udržel kotouč před brankovou čárou! Ustál i následnou snahu o dorážku. Při přerušení hry došlo k hromadné šarvátce a strkanici, kterou ocení rozhodčí vylučováním. Předtím ale komerční brejk.

31:30
    Carson Lambos – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Colton Dach – 2 min., hrubost.

31:30
    Rozhodčí nakonec rozhodli, že tresty se neruší, tudíž se hraje ve čtyřech.

31:53
    Jujhar Khaira sice vsítil třetí gól svého týmu, ale zcela viditelně dostal puk za záda Söderbloma kopnutím.
    31:53 Neuznaný gól Minnesoty

32:51
    Tyč zachránila Gustavssona, který nedosáhl na střelu lapačkou! Del Mastro byl blízko vyrovnávacímu gólu!

33:02
    A další tyč, tentokrát po střele Guttmana! Gustavsson má nyní ohromnou porci štěstí!

33:21
    Hra je přerušena hvizdem rozhodčího, komerční pauza.

33:30
    Oba celky jsou v plném počtu.

35:15
    Ani jednomu z týmů se nyní nedaří usadit v útoku a ohrozit branku soupeře.

35:57
    Walker z mezikruží také netrefil prostor mezi třemi tyčemi, jeho pokus byl sražen k zadnímu hrazení.

36:20
    Chicago se drží v útoku po delší časový úsek, na branku ale zatím nevypálilo. Jen kolem ní.

36:46
    Ztráta hostů znamenala přečíslení Minnesoty. Útočnému výpadu ale scházela rychlost, a tak Beckman nejen, že neměl prostor k přihrávce, ale nakonec ani ke střele.

36:55
    Rychlý návrat Chicaga do útočného pásma. Gustavsson kryje střelu z dálky. Komerční pauza.

37:36
    Dochází ke zranění jednoho z hráčů Chicaga, který při souboji s protihráčem upadl a narazil kolenem v plné rychlosti do mantinelu. Nad ledem se vznáší křik bolesti, to nevypadá hezky.

37:36
    Je to Savoie. Rychle pro něho míří nosítka, nebude se moci postavit.

37:36
    Savoieho z ledu odváží na nosítkách. Nelze, než doufat, že se nebude jednat o nic opravdu vážného a jeho absence se příliš neprotáhne. Zranění v přípravě je vždy o to víc nepříjemné, že vlastně zas až o tolik v zápasech nejde.

37:46
    Hra mohla pokračovat. Rychlý útok Fogartyho po pravé straně. Při snaze o objetí bránícího protihráče se ale dostal z ideálního úhlu a Söderblom neměl se zásahem velké obtíže.

38:47
    Jujhar Khaira – 2 min., vysoká hůl.

39:02
    Zatímco Minnesota vyhodila puk ze svého pásma, začala poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Kotouč se podle všeho dotkl někoho na střídačce Chicaga. Vhazuje se ve středním pásmu.

40:00

Druhá třetina změnu ve skóre nepřinesla. Minnesota nadále vede 2:1, když týmu nebyl uznán gól Khairy, který puk do sítě kopl. Chicagu se v průběhu druhé třetiny zranil útočník Savoie, který při pádu během souboje narazil v rychlosti nohou do mantinelu a musela pro něho přijet nosítka.

Další třetina začne přibližně v 02:59.

40:01

40:15
    Pokračuje přesilovka Chicaga, které se snaží usadit v útočném pásmu.

40:47

41:54
    Prozatím je dění na hřišti na začátku třetí třetiny trochu unavenější na pohled. Oba týmy šetří pohybem, což s sebou přináší nepřesnosti.

42:56
    Pasáž plnou nepřesností ukončilo postavení mimo hru Minnesoty.

43:45
    Jenže ani ono přerušení hry nemělo prozatím na změnu dění na hřišti vliv.

44:30
    Tak přeci první náznak dobré akce. Petan se dostal za obranu Chicaga, nicméně před Söderblomem selhal a trefil jen jeho beton.

45:46
    Hrubka Chicaga, mezi kruhy se dostal k puku nečekaně Beckman, který pohotově vypálil. Söderblom byl ale připravený.

46:22
    Icing Chicaga.

47:26
    Čas poměrně rychle ubíhá a zatím toho ve třetí třetině moc k vidění nebylo ani z jedné strany. Přeci se však dá zhodnotit, že trošičku lepší výkon odvádí domácí.

48:12
    Goligoskiho křižná střela od levého mentinelu prosvištěla pouze kolem brankoviště do zadního hrazení.

48:44
    Protečovaná střílená přihrávka Söderbloma nezaskočila. Hostující brankář puk vyráží betonem.

48:58
    Vzápětí už má Söderblom kotouč pod svou kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.

50:15
    Tak ani komerční pauza prozatím tempo třetí třetiny příliš nerozhýbala a nepřidala nic na přesnosti kombinace. Oba celky dál úporně bojují o to, aby si vytvořily nějaký tlak.

50:55
    Wild vedou na střely 30-19. Ve třetí třetiny 4-2.

51:23
    Zakázané uvolnění Minnesoty, vhazovat se bude před Gustavssonem.

52:31
    Kotouč v pásmu Minnesoty vyletěl do ochranné sítě. Komerční pauza.

53:20
    Chicago je sice v útočném pásmu, ale nedaří se mu dostat puk od mantinelu do prostoru.

53:38
    A nakonec o postavení v útoku také přichází.

54:40
    Gustavsson drží kotouč ve své lapačce a přerušuje hru. Komerční brejk.

55:55
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Ta zatím hraje tak, aby alespoň udržela vedení. Ofenzivně totiž nehraje, obdobně jako Chicago, ve třetí třetině prakticky nic.

56:35
    Chicagu nyní čas ubíhá velmi rychle. Je víc na puku, ale ne v útočném pásmu.

57:55
    Chicago to zkouší v šesti bez brankáře!

58:30
    Střela přes celé kluziště od Sammyho Walkera se mezi tři tyče nevešla. Je to jen zakázané uvolnění.

58:40
    Walker dostal puk z pásma Minnesoty a domácí mohou prostřídat.

58:57
    Hra bez brankáře se Chicagu nakonec vyplatila! Z dorážky se prosadil TYLER JOHNSON. Asistence: Taylor Raddysh, Boris Katchouk.
    58:57 Tyler JOHNSON - 2:2

60:00

60:01

60:21
    Prodloužení mělo nakonec poměrně jepičí život. Vítězství slaví domácí, když CONNOR DEWAR prošel přes útočnou modrou, prokličkoval se do levého kruhu a prostřelil Söderbloma! Asistence: Brandon Duhaime, Alex Goligoski.
    60:21 Connor DEWAR - 3:2

Minnesota sice 63 sekund před koncem přišla o těsné jednobrankové vedení, ale v prodloužení nakonec vítězství po pouhých 21 sekundách zase ukořistila. Po povedené akci s kličkou do levého kruhu se prosadil Connor Dewar.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 13. O'Rourke (Petan, Lambos), 19. Beckman (Walker, Lettieri), 61. Dewar (Duhaime, Goligoski) – 2. Entwistle (Katchouk, Phillips), 59. Johnson (Raddysh, Katchouk)

Rozhodčí: McCauley, Kea – Murray, Smith