Los Angeles – Vegas 4:7 (kon.) | Arizona – Anaheim 7:1 (kon.) | Florida – Tampa 2:4 (kon.)
Minnesota – Dallas 4:0 (kon.) | Detroit – Toronto 4:3 (kon.) | Ottawa – Montreal 4:6 (kon.)
Washington – Columbus 2:4 (kon.) | St. Louis – Chicago 5:3 (kon.)
Arizona Coyotes
7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
Anaheim Ducks
Neděle 08.10.2023, 00:00 • Tucson Convention Centre, Tucson • Příprava NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (02:54:00)

Statistiky: Střely na branku: 29 – 30. Trestné minuty: 20 – 10. Využití přesilovek: 1/5 – 1/9.

Máme hotovo! Arizona se dnes na start nové sezóny naladila ve velkém stylu a Anaheim přejela jasně 7:1, přičemž o jejím vítězství rozhodla hlavně výborná druhá třetina. Skvělý zápas prožil také český brankář Karel Vejmelka, který za sebe pustil jen jedinou střelu.

Tři hvězdy utkání
    1. Michael Carcone (ARI) – 0+2
    2. Logan Cooley (ARI) – 1+1
    3. Karel Vejmelka (ARI) – 96,7 % úsp.

59:53
    Durzi těsně před koncem donutil Stalocka zasáhnout, to už bude pro dnešek velmi pravděpodobně vše.

58:37
    Ducks se ještě v závěru snaží kosmeticky upravit skóre, k větší střelecké šanci se dosud nedostali.

57:55
    Pomalu ale jistě míříme do finiše, Anaheim si do statistik zapisuje další zakázané uvolnění.

56:34
    Matt Dumba (ARI) neskousl hit Maxe Jonese (ANA) a chtěl pomstu. Ač o bitku úplně nešlo, oba borci po menší šarvátce odchází do sprch.

56:11
    Arizona právě vstřelila branku!
    Necelé čtyři minuty před koncem tu máme domácí zásah číslo sedm! Bjugstad poslal puk na mezikruží na LAWSONA CROUSE, který zakončením přetavil početní výhodu Arizony v další gól – 7:1! Asistence: Nick Bjugstad.

55:03
    Vejmelka byl nucen zasáhnout v vlastní přesilovce, puk mimo nebezpečí vytěsnil vyrážečkou.

54:25
    Yotes mají šanci se vrátit do šestigólového náskoku, za sekání jde ven Jackson LaCombe (ANA).

53:02
    Minťukov se dostal do úniku, Vejmelka ale zachoval chladnou hlavu a zabránil ruskému juniorovi získat další zásah!

52:50
    Domácí vzápětí vyrazili do přečíslení dva na jednoho, ani tentokrát ale svatyni neohrozili.

52:37
    Stalock Cooleymu parádně vypíchl puk z čepele a nedovolil mu zakončit, skvělá práce.

51:01
    Välimäki ubránil dotěrného protihráče a umožnil Vejmelkovi schovat puk pod rukavici, po krátké reklamní pauze se tak bude vhazovat u domácí svatyně.

50:40
    Na zásah svého spoluhráče chtěl z kruhu navázat Henrique, který ale jen orazítkoval hrazení.

49:43
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Vejmelka v dnešním osmém oslabení Coyotes přichází o čisté konto! Prvním úspěšným hostujícím střelcem v dnešním duelu je mladý PAVEL MINŤUKOV, který za českého brankáře doklepl odražený puk po Silfverbergově pokusu – 6:1! Asistence: Jakob Silfverberg.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 19. Dumba (Zucker), 21. Durzi (Schmaltz, Cooley), 24. O'Brien (Dumba, Carcone), 28. McBain (Carcone, O'Brien), 37. Cooley (TS), 47. Bjugstad (Durzi, Maccelli), 57. Crouse (Bjugstad) – 50. Minťukov (Silfverberg)

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Välimäki, Söderström, Moser, Dumba, Durzi, Brown – Carcone, McBain, O'Brien – Maccelli, Bjugstad, Crouse – Sanford, Hayton, Schmaltz – Zucker, Cooley, Kerfoot.
    Trenér: André Tourigny.

Anaheim Ducks: Stalock (Dostál) – Fowler, Drysdale, LaCombe, Thomson, Minťukov, Ljubuškin – Henrique, Zegras, Terry – Vatrano, McTavish, Strome – Leason, Groulx, Silfverberg – McGinn, Agozzino, Jones.
    Trenér: Greg Cronin.

Rozhodčí: McCauley, Hamilton – Knorr, Apperson.