Riders Univerzita Pardubice – Engineers Prague 1:2 (2:3 po s.n.)
po s.n. (2:3)
Riders Univerzita Pardubice
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
ČVUT Engineers Prague
Pondělí 09.10.2023, 19:00 • Pardubice, enteria arena • Univerzitní liga ledního hokeje • 3. kolo

Skvělý zápas, který se hrál v dobrém tempu a musel diváky bavit, rozhodly až penalty. V těch domácí Riders neuspěli a prohráli s ČVUT 1:2. Vedení se ujalo ČVUT ve třetí minutě, když udeřil v přesilovce Raiterman. Riders byli v lehkém útlumu, jenž ukončil Ladman ve 14. minutě po dorážce. Ve druhém dějství jsme viděli na každé straně po jednou trestu, ale nabídnutou výhodu ani jeden celek nevyužil. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale prim hráli oba gólmani. Ve třetí periodě měli více šancí hosté, ale Novotný podržel Riders. Bonusová pětiminutovka rozhodnutí nepřinesla, šlo se na samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil v šesté sérii Jakub Dohnal. Dva body tak putují do hlavního města. (21:30:44)

DOHNAL - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým ČVUT Engineers Prague.
    Autorem vítězné branky je JAKUB DOHNAL.

5. série
    2:3
    Radek Pilný nenašel místo mezi betony brankáře.

5. série
    2:3
    Jakub Dohnal poslal forhendem puk nad vyrážečku brankáře.
    KOPECKÝ

4. série
    2:2
    Dominik Kopecký se prosadil bekhendem. Je srovnáno.

4. série
    1:2
    Gonda se střelou po ledě ale neuspěl.
    ŠTASTNÝ

3. série
    1:2
    Štastný prostřelil pod betony brankáře hostů.

3. série
    0:2
    Kučera se mezi nohama brankáře neprosadil.

2. série
    0:2
    Štonhanzl trefil jenom beton brankáře.
    ROUTA

2. série
    0:2
    David Routa prostřelil brankáře Novotného.

1. série
    0:1
    Adam Novotný si položil brankáře, ale nedokázal zvednout puk.
    BŘEZINA

1. série
    0:1
    Březina se prosadil bekhendovou kličkou.

Samostatné nájezdy začínají.

I po prodloužení platí stav 1:1: Vedení se ujalo ČVUT ve třetí minutě, když udeřil v přesilovce Raiterman. Riders byli v lehkém útlumu, jenž ukončil Ladman ve 14. minutě po dorážce. Ve druhém dějství jsme viděli na každé straně po jednou trestu, ale nabídnutou výhodu ani jeden celek nevyužil. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale prim hráli oba gólmani. Ve třetím dějství měli více šancí hosté, ale Novotný vybojoval pro Riders minimálně bod. Bonusová pětiminutovka rozhodnutí nepřinesla, jde se na samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Pražané se dostali s pukem až k vlastní brance.

64:22
    Pražané jsou na touši a mohou jít útočit.

63:59
    Adam Novotný poslal touš do třetiny hostů. Tam ale jeho kolega ztratil pásmo.

63:38
    Novotný vyrazil vyrážečkou pokus hostů z pravého kruhu.

62:39
    Domácí Kopecký byl sám před brankou hostů, ale trefil po blafáku jenom beton gólmana ČVUT.

62:26
    Maličkay vyrazil pokus domácích do rohu.

62:23
    Vobořil poslal touš jenom na Icing.

61:58
    Hebek jel tísněn obráncem na branku hostů, ale k pořádnému zakončení se nedostal.

60:55
    Hosté střídají.

60:35
    Špinka zabránil rozvíjející se šancí hostů.

60:15
    Hosté jsou na puku po buly.

60:01

I po třetí periodě platí stav 1:1. Vedení se ujalo ČVUT ve třetí minutě, když udeřil v přesilovce Raiterman. Riders byli v lehkém útlumu, jenž ukončil Ladman ve 14. minutě po dorážce. Ve druhém dějství jsme viděli na každé straně po jednou trestu, ale nabídnutou výhodu ani jeden celek nevyužil. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale prim hráli oba gólmani. Ve třetím dějství měli více šancí hosté, ale Novotný vybojoval pro Riders minimálně bod.

60:00

59:43
    Daniel Pilný zakončoval na zadní tyčce a pak se dostal k dorážce. Jenže brankář hostů se včas stihnul přesunout.

59:19
    Daniel Pilný byl zastaven tělem, ale domácí jsou v pásmu Pražanů.

58:58
    Riders se srdnatě brání tlaku hostů.

58:35
    Oba celky si v krátkém čase vyměnily touš, jenže z toho byl jenom nakonec ofsajd hostů.

58:18
    Novotný neviděl střelou Rauty, která jej trefila do těla.

57:55
    Novotný si došel pro touš, jenž šel zpoza klece do brankoviště.

57:46
    Novotný promáchl za vlastní brankou a hosté mohou útočit.

57:18
    Pražák poslal touš na Hebka, ale domácí pásmo Pražanů neudrželi.

56:49
    Novotný srazil nahození pro Vacka. Riders mohou útočit.

56:18
    Pilný vybojoval zdánlivě ztracený touš a tahá čas za brankou hostů.

55:43
    Fabiánek byl v ofsajdu, bude se vhazovat na modré čáře Riders.

55:28
    Engineers tlačili na Novotného, ale provinili se postavením útočícího hráče v brankovišti. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

55:02
    Domácí obránce si málem bruslí vstřelil vlastní gól. Hra ale pokračuje, na touši jsou hosté.

54:48
    Ladman najížděl na dorážku, ale puk mu včas sebral brankář ČVUT.

54:40
    Jurak se nedostal k nahození, Riders útočí.

54:23
    Novotný vyzmízíkoval další nájezd hostů. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

53:59
    Pilný posla touš zpoza branky mezi kruhy, ale tam nebyl nikdo z domácích.

53:26
    Novotný v tísni posunul puk za vlastní branku.

53:02
    Kopecký měl být adresátem dlouhého pasu, ale touš se k němu nedostal.

52:31
    Vobořil byl na pravé straně sám, ale touš se k němu přes obránce Riders nedostal.

51:51
    Vacek měl problém za domácí brankou, ale Riders se štěstím dostali ven ze svého pásma.

51:10
    Maličkay vyčapal rychlý nájezd Riders po pravé straně kluziště.

50:55
    Daniel Pilný šel po pravé straně, ale přes obránce touš nedostal.

50:12
    Staněk od modré trefil jenom plexisklo. Pak se touš snesl na Vaňouse, jeho bomba ale nenašla branku Novotného.

49:38
    Březina projel celou třetinou hostů, jenže svého kolegu na vzdálenější tyčce nenašel.

49:14
    Novotný vyčapal dvě střely hostů a poté propukly na ledě opět emoce.

48:41
    Riders opět dostali touš za branku hostů ve vlastním oslabení.

48:08
    Maťátko v oslabení dobře tahá čas.

47:41
    Kopecký dostal touš za branku hostů. Riders mohou střídat.

47:18
    Riders se v oslabení osvobodili.

47:08
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice:
    Špinka – 2 min., podrážení.

46:50
    Daniel Pilný byl sám před brankou hostů, ale příklepem branku netrefil.

46:32
    Nehraje se, Dohnal v pádu posunul branku ČVUT.

46:08
    Oba vyloučení hráči už jsou zpátky ve hře.

45:45
    Maťátko byl zbaven hole, ale o nepovolený zákrok podle pana rozhodčího nešlo.

45:20
    Toman zastavil útočnou šanci hostů na pravé straně kluziště. Hra se přelévá ze strany na stranu.

44:59
    Stolín dostal pořádně naloženo a jde střídat.

44:12
    Stolín ujel po buly po pravé straně, ale Kučeru neoslovil.

43:47
    Špinka – 2 min., bitka.

Vyloučení v týmu ČVUT Engineers Prague:
    Kučera – 2 min., bitka.

43:47
    Kučera zavezl touš do pásmu, jeho parťák se dostal ke střele. Jenže Novotný dostal puk do svého držení.

43:22
    Ofsajd zastavil útočné snažení ČVUT.

42:55
    Hosté hrají prim na začátku třetího dějství.

42:19
    Březina se nedostal k zakončení po vyraženou touši hostů. To je smůla pro ČVUT.

42:03
    Novotný si poradil s další střelou hostů. Bude se vhazovat po jeho levici.

41:28
    Pilný se dostal do slotu, ale ke střele už neměl prostor.

41:06
    Staněk vyjel na levý kruh, ale ke střele se nakonec nedostal.

40:35
    Riders pobyli v pásmu po buly přes dvacet vteřin, ale střelu na branku jsme neviděli.

40:01

Svižná druhá perioda je u konce a stav je stále 1:1. Vedení se ujalo ČVUT ve třetí minutě, když udeřil v přesilovce Raiterman. Riders byli v lehkém útlumu, jenž ukončil v Ladman ve 14. minutě po dorážce. Ve druhém dějství jsme viděli na každé straně po jednou trestu, ale nabídnutou výhodu ani jeden celek nevyužil. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale prim hráli oba gólmani. Třetí dějství začne ve 20:35.

40:00

39:56
    Jurak se dostal ke střele po buly z levého kruhu, ale touš vyrazil brankář Novotný.

39:51
    Icing Riders, hra se vrací v závěru druhého dějství před Novotného.

39:28
    Maličkay vyboxoval vyrážečkou touš z levé strany. ČVUT může jít útočit.

39:06
    Vacek získal pásmo pro domácí a pak na ledě propukly emoce. Hra je přerušena a vypadá to, že se vylučovat nebude.

38:30
    Routa ujel po levé straně, ale jeho pokus vyrazil brankář Novotný.

38:20
    Šťastný dostal touš do jízdy na levé straně, jenže jeho švih skončil jenom v lapačce brankáře ČVUT.

37:34
    Novotný byl sám před brankou ČVUT, jenže puk s k němu nakonec nedostal.

37:18
    Stolín to zkusil od modré, ale trefil jenom beton domácího brankáře.

36:41
    Staněk to zkusil z pravé strany, ale brankář Novotný nemusel zasahovat.

36:08
    Kopecký se snažil dorážet před brankou hostů. Jenžr v dobré příležitosti mu puk poskočil.

35:35
    Reiterman ukončil tlak hostů na chvíli přikrytím puku do lapačky.

34:55
    Radek Pilný sice dostal touš do pásma hostů, jenže Riders se pak dostali vlastní vinou z pásma ČVUT.

34:25
    Skryp střílel z kruhu jenom do ochranné sítě.

33:48
    Domácí se po špatné přihrávce na modré připravili o pásmu a musí se kvůli ofsajdu vracet.

33:08
    Novotný byl venku z branky, ale střela hostů z dálky šla naštěstí pro domácí vysoko nad jeho svatyni.

32:40
    Ladman skončil na ledě, ale faulován ve střední třetině podle pana rozhodčího nebyl.

32:02
    Novotný podržel domácí důležitým zákrokem po rychlém brejku ČVUT.

31:47
    Ladman byl sám ve slotu, ale nakonec v časové tísní nezamířil do branky hostů.

31:23
    Vacek jde z ledu, to vypadá na nějaké zranění.

31:13
    Oba celky rychle střídaly.

30:49
    Špinka už je zpátky na ledě.

30:31
    Domácí získali v oslabení buly v pásmu hostů.

30:24
    Riders se osvobodili, touš je ve středním pásmu.

29:39
    Riders se snadno osvobodili.

29:09
    Routa se dostal k zakončení ze slotu, ale nebyl přesný.

28:45
    Špinka – 2 min., vysoká hůl.

28:18
    Tohle není dobrá přesilovka pro Riders, Inženýři se opět osvobodili.

27:59
    Postavení útočícího hráče v brankovišti 33 vteřin před návratem Najmana na ledovou plochu.

27:49
    Novotného střela z pravého kruhu nebyla přesná.

27:39
    Ladman dojížděl na dorážku, ale brankář hostů puk ze svého držení nepustil.

27:29
    Hosté se v oslabení osvobodili.

27:08
    Vacek projel z vlastní třetiny, ale jeho švih nebyl dobře umístěný.

26:41
    Novotný vyjel z vlastní branky a poslat touš na svého obránce.

26:32
    Najman – 2 min., držení.

25:55
    Hynek byl volný v mezikruží, ale ke střel se ke smůle hostů nedostal.

25:19
    Maličkay raději přikryl puk po střele z levého kruhu.

24:57
    Riders se dostali do mezikruží, ale střela z toho nebyla.

24:18
    Ofsajd hostů, hra se vrací na modrou čáru Riders.

23:38
    Riders se dostali vlastní nepřesnosti z pásma hostů a musí se rychle vracet.

23:05
    Maličkay betonem vykopl betonem loženku domácího celku po rychlém kontru.

22:48
    Daniel Kopecký dostal touš do pásma ČVUT. Ke střele se dostal Stolín brankář hostů, ale zasahovat memusel.

22:14
    Maličkay nemusel zasahovat po rychlém brejku domácích. Touš skončil totiž v ochranné síti.

21:53
    Podražení domácího útočníka prošlo, na touši jsou Riders.

21:18
    Sťohanzl chyboval na vlastní modré, ale zastoupil za něj rychle kolega v obraně.

20:48
    Pokus o vysunutí Maťátka skončil na icingu. Hra se vrací před Novotného.

20:17
    Hosté nahodili touš do třetiny a nyní si staví útočný deštník.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:49.

Hektické první dějství je za námi. Viděli jsme šest trestů a dvě branky. Vedení se ujalo ČVUT ve třetí minutě, když udeřil v přesilovce Raiterman. Riders byli v lehkém útlumu, jenž ukončil v LADMAN ve 14. minutě po dorážce. Po dvaceti minutách hry platí stav 1:1.

20:00

19:52
    Domácí hrají v plném počtu.

19:35
    Novotný se vyznamenal po chybě domácího Pražáka.

19:15
    Novotný se skvěl stihl přesunout na druhou tyčku.

18:37
    Domácí se osvobodili.

18:18
    Vaňous vyplaval sám před brankou Riders, ale netrefil zařízení.

17:55
    Domácí se musí po šestém vyloučení v prvním dějství bránit.

17:48
    Kopecký D. – 2 min., sekání.

17:35
    Kopecký sice udržel pásmo pro hosty, ti ale vzápětí o pásmo přišli.

16:55
    Hosté se dostali do pásma Riders, ale dostali se jenom k zablokované střele ze střední vzdálenosti.

16:38
    Novotný sebral hostům loženku po střele ze slotu. Puk skončil pod jeho betony a pak se na něj vrhl tygřím skokem lapačkou.

16:15
    Oba celky střídají.

15:51
    Hosté neprošli přes modrou, puk jim sebral Maťátko.

15:20
    Kopecký byl na levé straně, ale domácího Novotného ve slotu nakonec nenašel.

14:38
    Domácí už jsou v pásmu ČVUT dvacet vteřin, ale je to bez střely na branku.
    13:03 LADMAN - 1:1

13:03
    Tým Riders Univerzita Pardubice právě vstřelil branku! Domácí vyrovnali po nepozornosti hostů. Puk šel na pravou stranu, poté přišla střela, kterou Maličkay vyrazil betonem. Jenže jenom do mezikruží, kde byl MAREK LADMAN, jenž se trefil nikým neatakován do odkryté branky. Asistence: Martin Maťátko a Lukáš Hebek.

12:27
    Pilný nechal vystřídat svým kolegům, když šel sám proti třem hostům.

12:05
    Novotný pokryl střelu z levého kruhu, ale hosté jsou stále na touši v pásmu domácího celku.

11:27
    Novotný raději přikryl touš do lapačky po nájezdu ČVUT.

11:18
    V krátkém čase se dopustili ofsajdu i domácí.

11:05
    Ofsajd zastavil útočné snažení hostů,

10:51
    Riders konečně po dvou minutách tlaku hostů mohou jít střídat.

10:38
    ČVUT už vystřídali při tlaku hostů.

10:15
    Obě mužstva hrají v plném počtu, ale Riders se stále brání.

09:55
    Routa byl sám ve slotu, ale minul nakonec švihem zařízení.

09:46
    Hosté drží Riders ve vlastní třetině.

09:09
    Routa byl v mezikruží, ale ke střele se nakonec nedostal.

08:39
    Pardubice už hrají ve čtyřech.

08:22
    ČVUT se samo dostalo do střední třetiny.

08:06
    Novotný si pohlídal bližší tyčku.

07:54
    Spinka si pomohl svou holí a hosté mají přesilovku 3 na 4.

07:54
    Špinka – 2 min., hákování.

07:29
    Oba celky si vyměnily touš, ale střelu na branku jsme nezaznamenali.

06:48
    Síly na ledě se vyrovnají, po faulu Svacha se hraje ve čtyřech bruslařích na obou stranách.

06:44
    Svach – 2 min., nedovolené bránění.

06:39
    Kučera – 2 min., sekání.

06:08
    Hosté už hráli v plném počtu, když domácí Kopecký pálil z mezikruží, jenže Maličkay zasahovat nemusel.

05:41
    Maličkay nemusel zasahovat po teči od modré.

05:25
    Maličkay měl puk před sebou a tak jej raději přikryl svou lapačkou.

05:12
    Hosté se opět osvobodili ve vlastním oslabení.

04:46
    Maťátko byl sám mezi kruhy, ale k zakončení se nakonec nedostal.

Engineers právě vstřelili branku!
    Asistence: Raiterman. Raiterman nahodil touš od modré, ten se dostal do předbrankového prostoru. Tam se nejlépe zorientoval PAVEL VANOUŠ, který poslal puk do odkryté části branky. Asistence: František Januška a Jan Raiterman.

02:05
    Riders se osvobodili.

01:43
    Novotný nemusel zasahovat proti střele z levého kruhu, šanci hostů zastavil obránce.

01:28
    Kopecký D. – 2 min., nedovolené bránění.

01:07
    Oba celky si v krátkém čase vyměnily puk, ale šancí jsme neviděli.

00:18
    Maťátko byl volný v mezikruží, ale domácí útočník poslal touš mimo zařízení.

00:01

Oba týmy jsou nastoupeny na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.

Riders Univerzita Pardubice: Novotný, Sodomka – Pražák, Špinka, Kopecký, Štonhanzl, Vacek (C), Frühbauer, Sodomka – Šrámek, Kopecký D., Ladman, Hebek (A), Pilný, Maťátko (A), Skryp, Vinkler, Hrůša, Šťastný, Novotný, Stolín.
    Trenér: Martin Šejba

ČVUT Engineers Prague: Maličkay, Pulda – Kubata, Vobořil (C), Šonský, Gonda, Raiterman (A), Staněk – Březina, Fabiánek, Januška, Tichý, Holanik, Najman, Jurak, Kučera, Hynek, Dohnal, Vaňous, Kleveta, Routa (A).
    Trenér: Daniel Fuks

Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Aleš Roischel, Patrik Landsmann.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z hokeje. V pondělí 9. října má Univerzitní hokejová liga na programu už své třetí kolo. V něm na sebe narazí týmy Riders Univerzita Pardubice a ČVUT Engineers Prague. Úvodní buly bude vhozeno v enteria aréně v 19:00.

Domácí ze dvou odehraných utkání vytěžili do soutěžní tabulky tři body. V prvním kole porazili tým VUT Cavaliers Brno na jeho ledě 3:5, v tom druhém nestačili pardubičtí hráči na ZS Hvězda na Engieers poměrem 5:3. Po dvou zápasech vedou týmovou produktivitu Ondřej Šťastný, Lukáš Hebek a Adam Novotný, všichni mají shodně po čtyřech kanadských bodech. V brankovišti se vystřídali Petr Sodomka a Lukáš Novotný, oba mají úspěšnost nad devadesáti procenty.

Celek z hlavního města zahájil nový ročník teprve v minulém týdnu. No a šlo o velice vydařený start, jelikož porazil právě Pardubice poměrem 5:3. Hosté se před začátkem soutěže předvedli v Tipsport UNI Cupu, ve kterém dokráčeli až do semifinále. V něm nestačili na Brněnské MUNI, se kterým těsně prohráli 3:4. Největším sběratelem bodů je prozatím Tomáš Březina, ten má na svém kontě již tři kanadské body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 14. Ladman (Maťátko, Hebek) – 3. Vaňous (Januška, Raiterman), rozh. náj. Dohnal