Vítkovice – Olomouc 5:1 (kon.) | Liberec – Kladno 5:1 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 7:1 (kon.)
Zlín – Přerov 3:2 (kon.) | Slavia – Tábor 6:5 (kon.) | K. Vary – Č. Budějovice 2:3 (0:2 po s.n.)
Mladá Boleslav – HC Litvínov 5:2 (kon.)
HC Slavia Praha
6:5 (1:1, 2:2, 3:2)
HC Tábor
Čtvrtek 12.10.2023, 18:00 • ZS Eden • Extraliga dorostu • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dorostence Slavie dnes čeká jedenácté utkání v sezoně, doma přivítají Tábor, který letos už jednou porazili 3:2. Porážky si zatím připsali jen dvě proti Karlovým Varům 3:8 a v posledním odehraném utkání 3:7. Vrátí se dnes na vítěznou vlnu?

HC Slavia Praha: F. Poletín (Höhlig) – Skyba, Pšenička (A), D. Marek, Hess, Oh – Huk, Kucharčík, Matějovský (C) – Šámal, Tittl (A), Švancar – J. Holejšovský, Tichý, Hörnig.
    Trenér: Tomáš Kuchařčík

Hockey Club Tábor: Moustafa (Brož) – Pufr, Rob. Mohyla, Bačo, Špaček, V. Mašek, J. Šťastný – Suchan (A), S. Pánek, Strachota – Slívko, Hlavín (C), Svoboda – Šustík, Slabý, Pícha – Rizák, Kostka.
    Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Turhobr – Žídek, Černohlávek.

Rolba právě připravila ledovou plochu, utkání mezi dorostenci Slavie a Tábora začne za necelých deset minut.

Hráči obou týmů jsou na ledové ploše, začátek se blíží.

00:01

00:26
    Matějovský obkroužil celé útočné pásmo, nahrál puk Kucharčíkovi, ale jeho zakončení bylo zblokované.

02:06
    Slávisté jsou v úvodu aktivnější a prověřili brankáře Tábora další střelou.

02:40
    První příležitost hostů obstaral Strachota, který v úniku po pravé straně minul branku.

04:01
    Nyní se hraje nahoru dolů, příliš šancí k vidění není.

04:48
    David Marek nahodil kotouč od modré čáry na branku, ale střela ani přes clonící hráče v brance neskončila. Moustafa si puk dobře našel a přerušil hru.

05:21
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Matouš Jan Kucharčík – 2 min., hákování.

05:34
    Tábor právě vstřelil branku! Hosté bleskově využili přesilovou hru. Skóre utkání otevřel SEBASTIAN PÁNEK. Asistence: Robin Mohyla, Antonín Pufr.
    05:34 Sebastian PÁNEK - 0:1

09:40
    Slavia se v přesilové hře usadila v útočném pásmu a v tlaku pokračovala i po jejím skončení. Srovnat se jí zatím nepodařlo.

10:58
    Do dobré příležitosti se na kruhu dostal Vojtěch Švancar, jenže přestřelil branku Tábora.

13:04
    Tábor mohl navýšit na 2:0, brankář Poletín proti střele z blízka stihl zasáhnout.

13:53
    Slavia se snaží o vyrovnání, Filip Tittl vystřelil z mezikruží na Moustafu a po vhazování se ještě málem dostal k druhému zakončení. Brankář hostů stihl hru přerušit.

15:25
    Poletín dokázal zlikvidovat i další výpad hostujícího útočníka.

16:16
    Další ofenzivní snažení domácích končí za brankou, kde si kotouč vybojovali obránci Tábora.

17:18
    Slavia právě vstřelila branku! Domácím se necelé tři minuty před koncem první třetiny podařilo vyrovnat. Tittl zavezl kotouč do útočného pásma, vystřelil na brankáře a VIKTOR ŠÁMAL střelu dorazil. Asistence: Filip Tittl, Vojtěch Švancar.
    17:18 Viktor ŠÁMAL - 1:1

19:44
    Těsně před koncem třetiny mohla jít Slavia do vedení, ale kombinace v útočném pásmu byla přerušena.

20:00

Slavia byla v první třetině herně lepší a zaslouženě těsně před koncem vyrovnala. Hráči jsou zpět na ledě a za malou chvíli začne druhé dějství.

20:01

20:37
    Max Pšenička – 2 min., podrážení.

21:21
    Slavia právě vstřelila branku! VIKTOR ŠÁMAL vystihl v oslabení rozehrávku soupeře, vydal se do brejku a střelou nad vyrážečku posílá Slavii poprvé v zápase do vedení. Bez asistence.
    21:21 Viktor ŠÁMAL - 2:1

22:37

24:06
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Jakub Pícha – 2 min., podrážení.

24:54
    I Slavia se dostala v početní výhodě do problému a Tábor pojede po faulu trestné střílení.

24:54
    Tábor právě vstřelil branku! JAN HLAVÍN udělal při nájezdu kličku do forhendu a srovnává na 2:2. Bez asistence.
    24:54 Jan HLAVÍN - 2:2

25:36
    Slavia pokračuje v přesilové hře, ke střele od modré čáry se dostal Pšenička, jenže jeho střela byla zblokovaná.

26:06

26:45
    Tábor nahodil kotouč do předbrankového prostoru, brankář Poletín již byl na zádech, ale nikdo z hráčů nedorazil kotouč do téměř odkryté branky.

28:31
    Pšenička se dostal k dalšímu pokusu od modré čáry, ale nikdo ho netečoval. Gól nepadl ani z následujícího závaru před Moustafou.

29:22
    Slavia tlačí hosty v útočném pásmu a nenechává je vyhodit kotouč za modrou čáru.

31:21
    Slavia pokračuje v dobrém výkonu, směrem k brance dvakrát vystřelil Daniel Skyba.

33:30
    Nyní se spíše bojuje o každý kousek ledu a k vidění nejsou skoro žádné příležitosti.

34:42
    Slavia právě vstřelila branku! Slávisté se po krátké odmlce dostala do útočného pásma a znovu se ujímá vedení. Pohlednou kombinaci zakončil MAX PŠENIČKA. Asistence: Jan Matouš Kucharčík, Yeol Kyung Oh.
    34:42 Max PŠENIČKA - 3:2

36:22
    Tábor mohl jít do zakončení, ale jeho ofenzivní snažení přerušil ofsajd.

37:04
    Tábor právě vstřelil branku! Tábor se dostal do úniku a znovu srovnává. JAN HLAVÍN vzal zakončení na sebe a překonal Poletína. Bez asistence.
    37:04 Jan HLAVÍN - 3:3

38:05
    Robin Mohyla – 2 min., držení.

38:49

40:00

Hra čtyřech proti čtyřem v závěru druhé části hry změnu stavu nepřinesla, takže se do šaten jde za nerozhodného stavu. Třetí třetina začne za patnáct minut.

40:01

41:20
    Slavia právě vstřelila branku! Slavia po vypršení vyloučení na obou stranách vede 4:3. Těsně po příchodu z kabin se prosadil FILIP TITTL. Asistence: Vojtěch Švancar.
    41:20 Filip TITTL - 4:3

42:22
    Poletín vychytal další šanci hostů a drží vedení.

43:10
    Hra se po vstřeleném gólu pořádně rozhýbala, šance se objevují na obou stranách.

44:14
    Matěj Slabý – 2 min., hákování.

45:13
    Slavia právě vstřelila branku! Slávisté využili přesilovou hru a vedou o dvě branky. Na 5:3 zvyšuje DAVID MAREK. Asistence: Artur Matějovský, Daniel Skyba.
    45:13 David MAREK - 5:3

46:16
    Nyní už Slavia dominuje a soupeře do ničeho nepouští.

46:41
    Slavia právě vstřelila branku! Třetí branka během deseti minut. Ihned po vhazování zvyšuje na rozdíl tří branek ARTUR MATĚJOVSKÝ. Asistence: Jan Matouš Kucharčík.
    46:41 Artur MATĚJOVSKÝ - 6:3

50:39
    Jiří Strachota – 2 min., podrážení.

51:07
    Slavia si v přesilové hře dělala těsně před brankovištěm co chtěla, ale puk v síti jen těsně neskončil.

52:12
    Tempo hry dost opadlo, utkání se spíše dohrává.

54:59
    Vojtěch Švancar – 2 min., držení.

55:35
    Slávisté si oslabením komplikují závěr utkání, ale hosté se do ničeho nedostávají, spíše naopak. Sedmou branku mohl přidat Pšenička, jenže přestřelil branku.

56:21
    Sebastian Pánek – 2 min., hákování.

56:39
    David Huk – 2 min., krosček.

56:49
    Tábor právě vstřelil branku! Tábor tři minuty před koncem snižuje, prosadil se ANTONÍN PUFR. Asistence: Jan Hlavín.
    56:49 Antonín PUFR - 6:4

Oddechový čas pro tým Hockey Club Tábor.

58:52
    Tábor právě vstřelil branku! Hosté zkouší powerplay a snižují na rozdíl jediné branky. Zpět do zápasu hosty dostává ANTONÍN PUFR. Asistence: Adam Suchan, Jan Hlavín.
    58:52 Antonín PUFR - 6:5

59:45
    Tábor tlačí Slavii i v samém závěru, ale vyrovnat se mu již nepovedlo, takže domácí vítězí 6:5. Závěr si sice zdramatizovali, ale celkově byli lepší a vítězství vybojovali zaslouženě. Tímto se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.

Konec zápasu. (20:11:18)

Matyáš Kainz

Branky a nahrávky: 18. Šámal (Tittl, Švancar), 22. Šámal, 35. Pšenička (Kucharčík, Oh), 42. Tittl (Švancar), 46. D. Marek (Matějovský, Skyba), 47. Matějovský (Kucharčík) – 6. S. Pánek (Rob. Mohyla, Pufr), 25. Hlavín (TS), 38. Hlavín (Slívko, V. Mašek), 57. Pufr (Hlavín), 59. Pufr (Suchan, Hlavín)

HC Tábor: Moustafa (Brož) – Pufr, Rob. Mohyla, Bačo, Špaček, V. Mašek, J. Šťastný – Suchan (A), S. Pánek, Strachota – Slívko, Hlavín (C), Svoboda – Šustík, Slabý, Pícha – Rizák, Kostka.

Rozhodčí: Turhobr – Žídek, Černohlávek