Vítkovice – Olomouc 5:1 (kon.) | Liberec – Kladno 5:1 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 7:1 (kon.)
Zlín – Přerov 3:2 (kon.) | Slavia – Tábor 6:5 (kon.) | K. Vary – Č. Budějovice 2:3 (0:2 po s.n.)
Mladá Boleslav – HC Litvínov 5:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
HC Litvínov
Čtvrtek 12.10.2023, 18:00 • ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Extraliga dorostu • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Srdečně zdravíme všechny příznivce mládežnického hokeje. Na programu je 11. kolo Extraligy dorostu mezi celky BK Mladá Boleslav a HC Litvínov.

Boleslav a Litvínov jsou sousedy v tabulce skupiny "A" a zaujímají 3. respektive 4. místo. Bodový rozdíl mezi nimi neumožňuje, aby v případě výhry Litvínov přeskočil Mladou Boleslav. Bruslaři však mají šanci přeskočit druhou Slavii za předpokladu, že ta klopýtne s Táborem.

První vzájemný zápas oba celky odehrály před měsícem ve 2. kole. Úspěšnější byla tehdy Verva, jež přetlačila Bruslaře 3:1 na svém ledě. Tehdy boleslavský Adam Kurka otevřel už v první minutě skóre, jen aby David Bozseník a Daniel Břenda ještě v průběhu první třetiny otočili stav. Za stavu 2:1 pro Severočechy Boleslav v následující třetině marně dobývala litvínovskou bránu, kterou skvěle zavřel Trejbal. Museli tedy riskovat, a to je stálo jakoukoliv další šanci na zvrat, když pár minut do konce zápasu potvrdil litvínovské vedení Jan Trefný při svém brejku.

BK Mladá Boleslav: Sklenička (F. Kovář) – Hora, T. Čermák, R. Šilhavý, Kříž, D. Kovář, Doležel – Kurka, V. Beran (A), Hanyš – Vasiak, Kristek (C), Ždanov – O. Hrouda, Churáček, I. Maxin – K. Hájek, Václavík.
    Trenér: Martin Škaloud

HC Litvínov: Trejbal (Udržal) – Břenda, Schlosser, Žák, Uhlík, Babka, Bozseník – Raichl (A), Koky (C), Cvikl – Trefný, D. Sedláček, Kurnat – Bednařík, Petružálek, M. Peroutka – L. Dostál, Vondráček.
    Trenér: Robert Kaše

Rozhodčí: Raška – Janíček, Brož.

00:01

00:10
    Čermákovo nahození vedlo k prvnímu kontaktu gólmana Tobiase Trejbala s pukem. Vyrazil mimo.

00:39
    Na druhé straně poněkud blíže střílel v pádu Adam Babka. S ním si Marek Sklenička také poradil.

01:58
    Dva hráči Litvínova jeli rychle na bránu, stíháni pouze jedním obráncem. Jan Kurnat však přihrávku promáchl.

02:54
    Důraz před bránou uplatnili Bruslaři, avšak Beranovi a spol se nepovedlo několika pokusy překonat Trejbalův beton.

03:41
    Peroutka chtěl střílet zpoza hráče, avšak trefil jen brusle boleslavského hráče.

03:55
    Zakázané uvolnění Bruslařů.

04:41
    Kristek otravoval Litvínovské v jejich pásmu, kteří se snažili o rozehrávku, tak dlouho, až sebral soupeři kotouč a z mezikruží namířil Trejbalovi přímo do lapačky.

05:03
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Když nedáš, tak dostaneš. Hosté po vhazování ujeli na druhou stranu a JAKUB PETRUŽÁLEK dokázal v následující akci překonat Marka Skleničku. Asistence: Jan Kurnat a Lukáš Dostál.

06:33
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A nyní doplníme jiným příslovím: Rychle nabyl, rychle pozbyl. Litvínovu se nepovedla pogólová ofenzíva a Hanyš dostal puk do útočného pásma. S ním si ještě Trejbal poradil, ale proti dorážce ADAMA KURKY byl již krátký. Asistence: Petr Hanyš.

06:59
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Tomáš Čermák – 2 min., podrážení.

Vyloučení v týmu HC Litvínov:
    Antonín Vondráček – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

07:24
    Zakázané uvolnění Boleslavi.

07:59
    Nápřah Kristka od pravého kruhu zachytil Tobias Trejbal do výstroje.

08:10
    Na druhé straně se neujalo nahození od modré z hole Jana Trefného.

09:18
    Hra se přelila ze strany na stranu, aniž by kdokoliv ohrozil bránu.

09:55
    Zakázané uvolnění Litvínova.
    Plus oba hráči mohli opustit trestnou.

10:15
    Doležel vyslal ze slotu jedovaté nahození, s nímž měl Trejbal problémy a jen vyrazil před pravou tyč. Tam se pak musel potýkat ještě s dorážkou.

10:32
    V dobré pozici byl Kristek s Vasiakem. První jmenovaný ale netrefil otevřenou bránu.

11:00
    Churáček si u mantinelu poblíž střídaček ustlal po střetu se soupeřem na ledě.

11:38
    Litvínov zhustil prostor na pravém kruhu a nedovolil úspěch dalšímu boleslavskému signálu směrem do mezikruží.

12:09
    Hosté se na chvíli dostali do útoku, avšak už se zase hra stěhuje před jejich bránu.

12:43
    David Kovář dostihl a důrazně odstavil ze hry přetlačením Davida Sedláčka, kterému tak zabránil ve střelbě na Skleničkovu bránu.

14:10
    S Beranovou tečí u levé tyče po dalekonosném nahození se musel vypořádat Tobias Trejbal. Svůj tým skvělým zákrokem podržel.

14:25
    Po vhazování se kotouč odrazil od Trejbala, když se do rány opřel Kryštof Hájek.

14:49
    Vojtěch Hora v obranném pásmu sestřelil Václava Raichla.

14:49
    Vojtěch Hora – 5 min. + OK, faul kolenem, odpyká Štěpán Václavík.

15:02
    Bruslaři se osvobodili vyhozením puku až k Trejbalovi.

15:50
    Zblízka se trefoval Trefný, jenže Sklenička zadržel kotouč. Pak střelec ještě do gólmana nabruslil, z čehož byla drobná strkanice.

16:03
    V následujícím střídání se už ale hráči ze severu Čech radují, neboť po vhazování překonává Marka Skleničku JINDŘICH KOKY a využívá tuto pětiminutovou přesilovku. Asistence: Václav Raichl.

17:28
    Boleslavské oslabení však pokračuje a přesně v jeho polovině se domácí osvobozují vyhozením kotouče přes celé kluziště.

18:46
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jonáš Cvikl.

19:00
    Litvínovská přesilovka tímto skončila, po vhazování Severočeši drží puk.

19:35
    Kovář nahodil od modré, kotouč se jen odrazil od gólmana.

19:49

20:00

Hraje se docela důrazný a útočný hokej, v němž jsme viděli tři góly. Dva vstřelili hráči Litvínova, jeden Mladoboleslavští. Hosté vedou i díky pětiminutové přesilové hře, kterou využili, avšak na konci si ji zkrátili o minutu zbytečným vyloučením. Takže druhou třetinu odstartují hosté v oslabení. Dočkají se Bruslaři vyrovnání?

Další třetina začne přibližně v 18:49.

20:01

20:48
    Hosté v plném počtu. A se štěstím teď vykopl Trejbal kotouč z brankoviště, kde se mu zadrhl o beton a holí po něm máchal jeden z boleslavských hráčů.

21:10

21:14
    O nemálo nepříjemnou ránu se naproti musel postarat Sklenička.

21:46
    Svjatoslav Vasiak dostal fantastickou přihrávku do středního pásma za obranu a jel sám do brejku. Pokusil se kličkou oblafnout Trejbala, ale ten jeho úmysl přečetl a u pravé tyčky vytěsnil kotouč.

22:33
    Raichl též ujel do útoku na opačné straně a hledal u předbrankového prostoru spoluhráče, jenž však zamířil pouze do gólmana.

24:18
    Boleslav se pokouší o ofenzívu, ale zatím ji trápí nepřesnosti ve střelbě a uzavřený předbrankový prostor soupeře, který dobře brání.

25:00
    A nyní se kotouče chopil Litvínov a maže pryč z vlastního pásma.

25:33
    V útoku se hostům také moc nevedlo. Puk potom uzmul Sklenička.

25:45
    Pořádnou bombou vyprášil betony Marku Skleničkovi Raichl.

26:43
    V zápalu boje ve středním pásmu si něco udělal s nohou Rostislav Šilhavý. Zahodil hokejku a za běžící hry odkulhal na střídačku.

27:31
    Hosté této krátké "přesilovky" využili k průniku do pásma, avšak gól nedali. Vhazování po Skleničkově levici.

28:15
    Jonáš Cvikl byl doslova zesendvičován na modré čáře boleslavskými Ždanovem a Doležalem.

29:05
    Bruslařům je ve středním pásmu pískána přihrávka rukou. Vhazování blíže ke Skleničkovi.

29:34
    Ve vlastním pásmu nejprve Sklenička riskantně vyjel z brány a málem litoval, když jeho spoluhráč puk vyslaný soupeřem na bránu kopl kousek mimo bránu. Následoval boleslavský protiútok a ADAM KURKA se ocitl v přiblížení k Trejbalovi. Kličkou ho oblafl a zasunul kotouč za jeho záda. Asistence: Matěj Doležel a Vojtěch Beran.

31:14
    Závar u Skleničkovy levé tyčky, kam se přihnali hráči Litvínova. V těžké pozici dokázal schovat puk.

31:46
    Břenda vypálil ránu, jež byla zblokovaná k mantinelu. Nakonec se puku zmocňuje Marek Sklenička.

32:30
    Dalekonosným pokusům Bozseníka a Koky se musel věnovat Sklenička. Svůj tým podržel.

32:59
    Boleslavi je pískán ofsajd.

34:00
    Těžce, ale přece se přes tvrdou obrannou hru soupeře dostali Bruslaři před bránu. Tu však ale příliš neohrozili.

35:09
    Hrouda se dostal do brejku, při kličce byl ale faulován soupeřem a je nařízeno trestné střílení.

35:09
    David Sedláček – TS, sekání.

35:09
    Autorem branky z trestného střílení je ADAM KURKA, který tímto završuje hattrick. K bráně najížděl pomalu, až v mezikruží prudce vypálil a prostřelil Tobiase Trejbala.

36:09
    Na druhé straně čelil Sklenička dalšímu nepříjemnému výstřelu.

36:39
    Jan Kurnat se podél levého mantinelu dostal do útoku a z úhlu prudce zvedl puk, který se odrazil od břevna! Pro hosty velká škoda.

37:27

37:34
    Marek Žák – 2 min., napadení.

38:00
    Verva se osvobozuje.

38:23
    Při střetu u střídaček vyletěl puk z ledu. Sudí nařizují vhazování po levici Tobiase Trejbala.

38:30
    A skoro hned poté vykazují sudí hru do středního pásma po boleslavské přihrávce rukou.

39:04
    Adam Kurka – 2 min., hákování.

39:33
    Petr Hanyš – 2 min., faul kolenem.

39:34
    Hosté v plném počtu a hrají minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři.

39:57
    Sudí přerušují hru pro posunutí branky.

39:57
    Vhazování ve středním pásmu.

40:00

Vidíme poměrně vyrovnanou hru a ve druhé třetině dokázala Boleslav otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Hattrickem se blýskl Adam Kurka, ale v závěru on se spoluhráčem zajistil Litvínovu na start další třetiny více než minutu dlouhou přesilovku pět na tři. Uvidíme, zda v této herní situaci Litvínov dovede skórovat či nikoliv.

Další třetina začne přibližně v 19:36.

40:01

40:05
    Bruslaři vyhráli buly a vyslali puk podél mantinelu za Trejbalovu bránu.

40:35
    Trochu zmatečný útok předvedli hosté, když se nedokázali v rozhodujících okamžicích trefit do puku.

41:05
    Boleslav ve čtyřech.

41:13
    Václav Raichl zblízka trefuje u levé tyče Skleničku do výstroje, který pak ukrývá puk.

41:25
    Bruslaři se opět osvobozují.

41:33

42:03
    Marek Sklenička musel likvidovat šanci hostí, kterou sám zavinil špatným rozehráním puku. Střelu vyrazil vysoko nad sebe.

42:39
    Další rána Marka Žáka. Jeho pokus skončil od gólmana v ochranné síti.

43:32
    Marek Peroutka vyslal prudký výstřel na Skleničku, který schoval puk do výstroje.

43:52
    Zmatky u levé tyčky, kdy sudí přerušil hru, aniž by měl Sklenička puk pod kontrolou. Hosté pak uklidili puk do sítě, ale to nemohlo býti uznáno, soupeř již přestal hrát.

44:48
    Kristkův únik byl zakončen nepřesně. Hra se rychle přesunuje do boleslavského pásma.

45:44
    Hanyš zachytil rozehrávku soupeře, ale na Trejbala s přízemní střelou si nepřišel.

46:26
    Verva skonzolidovala svůj útok a nepříjemnou ránu do hrudě od Jana Trefného musel zachytit Marek Sklenička.

47:09
    Ofsajd Vervy.

47:46
    Bruslaři se zakousli do soupeře a po rozložení obrany hráči rozhýbali gólmana, který se po závěrečné přihrávce na IMRICHA MAXINA marně všemi konečky natahoval od pravé tyče k levé, kam mířila střela. Asistence: Rostislav Šilhavý a David Churáček.

49:00
    Zdá se, že Boleslav po marné litvínovské ofenzívě a předešlém gólu přebírá iniciativu a drží puk.

49:43
    V útoku však nyní Bruslaři nic nevymysleli a ztrácejí útočné pásmo.

50:29
    Poté, co Litvínovští neúspěšně vyhazovali puk ze třetiny, mířil nepřesně z dálky Svjatoslav Vasiak.

50:45
    Jan Kurnat – 2 min., sekání.

51:02
    Hra je vykázána z pásma Litvínova pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

51:18
    Litvínov vyhazuje puk přes celé kluziště.

52:33
    Povedené sólo si střihl Jakub Kristek, jenž se prokličkoval až před Trejbala, avšak v zakončení jen trefil gólmana.

52:45

53:48
    Před litvínovskou střídačkou se odehrál souboj o kotouč, jenž vyňali z mlýna nakonec domácí.

54:30
    Hosté se snaží útočit, ale v jejich akcích je vidět křeč.

55:03
    Jonáš Cvikl se svíjí v bolestech před vlastní střídačkou. Nevypadá to dobře. Nejspíš inkasoval od někoho ránu holí.