Carolina – Ottawa 5:3 (kon.) | Toronto – Montreal 6:5 (1:0 po s.n.) | Boston – Chicago 3:1 (kon.)
Los Angeles – Colorado 2:5 (kon.) | Calgary – Winnipeg 5:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 8:1 (kon.)
Los Angeles Kings
2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Colorado Avalanche
Čtvrtek 12.10.2023, 04:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Colorado Avalanche.

Přípravné zápasy skončily, soupisky pro začátek dlouhodobé části NHL jsou vytvořené. Pro oba kluby se jedná o úvodní zápas nového ročníku.

Dějištěm tohoto zápasu je město andělů a tamní Crypto.com Arena.

Vzhledem k tomu, že zápas přenáší v Americe národní televize jako druhý zápas, tak lze předpokládat, že dříve než ve 4:15 nezačne.

Los Angeles Kings: Talbot (Copley) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Björnfot – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Moore, Danault (A), Lewis – Fiala, Dubois, Laferriere – Lizotte, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Toews, Makar (A), Girard, Byram, Manson, J. Johnson – Drouin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Lehkonen, R. Johansen, Ničuškin – Wood, Colton, Tatar – Cogliano, F. Olofsson, L. O'Connor.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: McCaulay, Kozari – Murchison, Gawryletz.

00:01

00:09
    Utkání začalo, nyní se bude vhazovat před brankou domácích, ale bránící se celek vybojoval kotouč.

00:31
    Cale Makar nahazoval od modré čáry, ale jeho rána nebyla přesná.

01:13
    Hostující celek začal aktivně, připsal si první střelu na branku, ale zatím čekáme na první výraznější šanci.

01:32
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, oba kluby střídají za hry.

01:46
    Alexandar Georgijev kryje kotouč, pálil Phillip Danault. Bude se vhazovat.

02:30
    Kings jsou nyní aktivnější, už mají tři střely na branku, ale z tlaku v útočném pásmu velkou šanci nevytěžili.

02:57
    Samuel Girard rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů. Rychle se hosté dostali do útočného pásma.

03:39
    Cam Talbot kryje kotouč poté, co Nathan MacKinnon pálil od modré čáry. Bude se vhazovat.

04:06
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Trevor Moore se pokoušel dostat do zakončení, ale jeho rána končí vedle branky.

04:45
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Valerij Ničuškin – 2 min., hákování.

05:17
    Přesilovku hrají domácí, kteří se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

05:30
    Alexandar Georgijev nevěděl, kde má kotouč, ale udržel ho před brankovou čárou, bude se vhazovat.

06:25
    Jen těžko hledají domácí hokejisté cestu do útočného pásma. Obrana Colorada hraje velmi dobře.

06:46

07:07
    Trevor Moore se dostal do útočného pásma, kde hledal spoluhráče, ale Trevor Lewis se k puku před brankou nedostal.

07:25
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se dostává do vedení, po rychlé akci se dokázal mezi kruhy k puku dostat a zakončit na vzdálenější tyč NATHAN MACKINNON. Asistence: Mikko Rantanen a Jonathan Drouin.
    07:25 Nathan MACKINNON - 0:1

09:43
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, Colorado pokračuje v aktivní hře, ale nyní si obrana Kings dokázala poradit.

10:07
    Kevin Fiala vedl útočnou akci svého celku, do střelecké pozice se tento rychlý útočník nedostal.

10:32
    Na ledě se strhla velká potyčka, uvidíme, kdo půjde na trestnou.

10:32
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Alex Laferriere – 2 min., hákování.

10:38
    Colorado hraje přesilovku, a tak má možnost navýšit své vedení. Zatím se ale hosté nemohou stabilněji dostat do pásma.

11:15
    Cam Talbot nebyl v dobré pozici pro zákrok, ale hostující hráč pálil vedle odkryté části branky.

11:36
    Adrian Kempe – 2 min., hákování.

Cale Makar – 2 min., nesportovní chování.

12:14
    Přesilovku hraje dál hostující celek, ale nemůže se dostat do pásma.

12:32

12:49
    Jonathan Drouin – 2 min., držení.

13:05
    Přesilovku hraje domácí celek, který se ale nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

14:00
    Drew Doughty rozehrává od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry, následně se domácí dostali do ofsajdu.

15:01
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, aktuálně vede hostující celek o jednu branku.

15:44
    Domácí jsou sice střelecky aktivnější, vedou na střely 8:5, ale na výraznější šanci v zápase čekají.

16:09
    Miles Wood se z ničeho nic propracoval do zakončení, ale jeho rána končí vedle branky.

17:07
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.

17:24
    Nathan MacKinnon se dostal do dobré střelecké pozice, ale v rozhodující moment netrefil dobře kotouč.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

18:01
    Alexandar Georgijev kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

19:01
    Alexandar Georgijev vyklepal kotouč z rukavice, dostáváme se do poslední minuty hry ve třetině.

20:00

Hostující celek vede po první třetině zde v Los Angeles zaslouženě 1:0, byl aktivnější, měl více ze hry a dokázal se prosadit.

20:01

20:01
    Utkání pokračuje dál druhou třetinou. Buly vyhrávají hokejisté domácí.

20:18
    Anže Kopitar se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana si s jeho pokusem dokázala poradit.

20:38
    Quinton Byfield pálil a s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Colorada. Bude se vhazovat.

21:20
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Zatím stále platí těsné vedení hostů.

22:16
    Drew Doughty se propracoval do střelecké pozice po pěkné individuální akci, ale trefil jen brankáře.

22:24
    Carl Grundström – 2 min., podrážení.

22:54
    Domácí celek navyšuje své vedení, po rychlé přesilovkové akci se střelou od modré čáry prosazuje dobřče hrající CALE MAKAR. Asistence: Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen.
    22:54 Cale MAKAR - 0:2

23:19
    Colorado sice prohrává na střely 12:14, ale na góly vede a má dobře rozehraný tento zápas.

23:47
    V pohodě hrající hostující celek přidává další branku, odražený kotouč našel MIKKO RANTANEN. Jeho rána pak zapadla ke vzdálenější tyči. Asistence: Devon Toews a Nathan MacKinnon.
    23:47 Mikko RANTANEN - 0:3

25:47
    Pierre-Luc Dubois vedl domácí akci, ale do střelecké pozice se dostat nedokázal. Následně hosté vyhodili na icing.

26:18
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí celek se prosazuje a snižuje na rozdíl dvou branek. Po tlaku v útočném pásmu se šikovnou tečí prosazuje CARL GRUNDSTRÖM. Asistence: Phillip Danault.
    26:18 Carl GRUNDSTRÖM - 1:3

27:08
    Sledujeme nyní rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Nyní se bude vylučovat.

27:30
    Cale Makar – 2 min., krosček.

28:06
    Alexandar Georgijev se nyní vyznamenal proti střele, kterou vyslal z dobré pozice Kevin Fiala.

28:22
    Další práce pro brankáře Colorada, domácí celek hraje aktivně v přesilovce.

30:12
    Mikko Rantanen byl sice volný před brankou, ale puk se k němu nedostal, dobře hraje obrana Kings.

30:34
    To jsem se už dostali do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase.

31:26
    Přesilovku nyní hraje hostující celek, který se dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

32:23
    Colorado hraje přesilovku, dostalo se do útočného pásma, ale na výraznější šanci čeká.

33:00
    Tři střely na branku si připsal v přesilovce hostující celek, náskok nenavýšil.

34:50
    Domácí celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, sledujeme klidnější pasáž hry.

35:12
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině.

35:27
    Brankář Colorada přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

36:00
    Mikey Anderson pálil od modré čáry, s jeho pokusem si brankář Lavin snadno dokázal poradit.

36:49
    Anže Kopitar pálil z mezikruží, s jeho pokusem si poradil brankář.

37:09
    Colorado se pokouší vrátit k aktivní hře, ale domácí obrana je nyní pozorná.

37:25
    Laviny mají dvoubrankový náskok, nyní se pokouší hrát co nejdál od vlastní branky.

38:17
    Alexandar Georgijev se vyznamenal proti střele soupeře. Domácí Fiala mohl snížit, ale rána se mu nepovedla.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

39:49
    Ještě jedno buly před brankou domácího klubu.

39:55
    Domácí celek v samotném závěru třetiny snižuje, odražený kotouč do branky dokázal poslat dobře hrající QUINTON BYFIELD. Asistence: Anže Kopitar.
    39:55 Quinton BYFIELD - 2:3

40:00

40:01

40:46
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou, sledujeme rychlý hokej.

41:30
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Kings.

42:25
    Bowen Byram – 2 min., krosček.

42:43
    Hraje se rychlý hokej, přesilovku má nyní k dispozici domácí celek, ale nemůže se dostat do útočného pásma.

43:02
    Drew Doughty a Anže Kopitar kombinovali v útočném pásmu, ke střele se nedostali.

43:29
    Colorado vyhazuje přes všechny čáry.

44:13
    Domácí celek je aktivnější, tlačí se do zakončení, ale obrana si poradila.

44:43
    Střeleckou převahu mají domácí hokejisté.

44:59
    Hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se prosazuje ránou z velké dálky MIKKO RANTANEN. Asistence: Jack Johnson a Cale Makar.
    44:59 Mikko RANTANEN - 2:4

45:25
    Bowen Byram – 2 min., vražení na hrazení.

46:16
    Přesilovku hraje domácí celek, ale nemůže se dostat do výraznější šance.

47:00
    Kings jsou nastěhovaní v útočném pásmu, Alexandar Georgijev si poradil s další střelou.

47:20
    Domácí hokejisté nyní hrají aktivně, ale stále prohrávají o dvě branky.

47:25

47:50
    Cam Talbot vykopl kotouč poté, co zakončoval Ryan Johansen z dobré pozice mezi kruhy.

48:14
    Nyní sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

48:53
    Dobrá akce Colorada, ale finální střelecký pokus postrádal přesnost.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu vyznívá lépe pro hostující celek.

50:09
    Cam Talbot kryje kotouč, komernčí přestávka.

50:27
    Hraje se rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Spokojenější mohou být ti, kteří fandí Coloradu.

51:23
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

53:04
    Domácí vedou střelecky 35:22, ale prohrávají o dvě branky, Roy nedokázal proměnit velkou šanci.

54:02

54:30
    Quinton Byfield se dostal ke střele, se kterou si gólman poradil.

55:30
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Hostující celek vede o jednu branku.

56:08
    Je rozhodnuto, hostující celek vyhraje tento zápas. Do prázdné branky poslal kotouč MILES WOOD. Asistence: Ross Colton a Tomáš Tatar.
    56:08 Miles WOOD - 2:5

57:40
    V poklidném tempu se utkání dohrává.

58:45
    Domácí celek se nemůže stabilně dostat do útočného pásma.

Hostující celek dokázal proměnit šance, které měl a vyhrává tento zápas 5:2. Domácím se ve třetí třetině nepodařilo zápas zdramatizoval.

Statistika
    Střely na bránu: 36 – 36 | Přesilová hra: 0/5 – 1/3 | Trestné minuty: 15 – 19

Kdo se postavil do brankoviště?
    Cam Talbot (LAK) – 31 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,6 %, odchytal 59:39
    Alexandar Georgijev (COL) – 34 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,4 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Bez účasti českého nebo slovenského hráče.

Tři hvězdy utkání
    1. Mikko Rantanen (COL) 2+2
    2. Nathan MacKinnon (COL) 1+2
    3. Drew Doughty (LAK) 0+0 (07:40:04)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Grundström (Danault), 40. Byfield – 8. MacKinnon (Rantanen, Drouin), 23. Makar (MacKinnon, Rantanen), 24. Rantanen (Toews, MacKinnon), 45. Rantanen (J. Johnson, Makar), 57. Wood (Colton, Tatar)

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Toews, Makar (A), Girard, Byram, Manson, J. Johnson, MacDermid – Drouin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Lehkonen, R. Johansen, Ničuškin – Wood, Colton, Tatar – F. Olofsson, L. O'Connor.

Rozhodčí: McCaulay, Kozari – Murchison, Gawryletz

Diváci: 18 145