Buffalo – NY Rangers 1:5 (kon.) | Columbus – Philadelphia 2:4 (kon.) | New Jersey – Detroit 4:3 (kon.)
Dallas – St. Louis 2:1 (2:1 po s.n.) | Minnesota – Florida 2:0 (kon.) | Nashville – Seattle 3:0 (kon.)

3. Dougie Hamilton (NJD) 1+0 (04:15:51)

Třetí třetina nabídla opět drama, neboť Detroitu se podařilo srovnat a vypadalo to, že utkání půjde do prodloužení. Pak se ale čtyři minuty před koncem ujala rána Hamiltona, čímž se Devils dostali do výhody. Tu poté navýšil trefou do odkryté branky Haula a hosté dokázali už jen snížit.

59:40
    Zakázané uvolnění Detroitu při rozehrávce velmi snižuje šance hostujících hráčů na vyrovnání.
    59:27 Robby FABBRI - 4:3

59:27
    Detroit právě vstřelil branku!
    A máme tu opět drama, tentokrát risk bez brankáře vyšel. Nahození od modré čáry důrazně dorážel před brankou Compher, který ve spoluprácí s ROBBY FABBRIM dokázali dostat puk za záda Vaněčka. Asistence: J. T. Compher, Jake Walman.

58:55
    Red Wings to však nevzdávají a poslali Hussa opět na střídačku.
    58:29 Erik HAULA - 4:2

58:29
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Hosté zkusili risk bez brankáře, ale to nevyšlo. Siegenthaler se sice na první pokus netrefil, ale ERIK HAULA dojel kotouč před brankovištěm a doklepl ho do prázdné branky. Asistence: Jonas Siegenthaler a John Marino.

57:47
    Velmi dobře umístěná střela Seidera na beton, který by mohl vést k dorážce, ale Vaněček si pohlídal puk.

57:36
    Husso zamířil na střídačku velmi brzy, Red Wings zkusí vyrovnat v pěti proti čtyřem!

57:30
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
    Jesper Bratt – 2 min., nedovolené bránění.

57:20
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    Jeff Petry – 2 min., držení.

57:05
    Detroit otevřel obranu a domácí měli k dispozici přečíslení tři na jednoho, ale tentokrát si Hughes nepočínal nejlépe.
    55:37 Dougie HAMILTON - 3:2

55:37
    Nenápadná akce, ale krátce před koncem třetí třetiny jdou domácí do vedení. Na modré čáře se napřáhl DOUGIE HAMILTON, který využil zakrytého výhledu Hussa a propálil všechno. Asistence: Jonas Siegenthaler.

55:20
    Devils zůstalii po skončení přesilové hry v útočném pásmu, ale Husso nyní zasahovat nemusel.

53:55
    Nabito na pravém kruhu měl Holtz, který mířil pod horní tyč ale jeho ránu zblokoval Wallman.

53:05
    Hischier se snažil clonit před Hussem, ale Hamiltonovu střelu i tak dokázal zastavit a přerušit hru.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 34. J. Hughes (Palát), 39. J. Hughes (Toffoli, Siegenthaler), 56. Hamilton (Siegenthaler), 59. Haula (Siegenthaler, Marino) – 33. Sprong, 51. DeBrincat (Larkin, Gostisbehere), 60. Fabbri (Compher, Walman)

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Bahl, Marino, B. Smith, L. Hughes – Meier, Hischier (C), Mercer – Toffoli, J. Hughes (A), Bratt – Palát (A), Haula, Holtz – Nosek, M. McLeod, Lazar.
    Trenér: Lindy Ruff

Detroit Red Wings: Husso (Reimer) – Walman, Seider, Chiarot, Petry, Gostisbehere, Holl – DeBrincat, Larkin (C), Perron (A) – Fabbri, Compher, Raymond – Rasmussen, Copp (A), Sprong – Kostin, Veleno, Fischer.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Hebert, MacDougall – Murray, McNamara

Diváci: 16 514