Č. Budějovice – Slavia 3:1 (kon.) | Přerov – Mountfield HK 5:3 (kon.) | Třinec – Vítkovice 6:3 (kon.)
HC Litvínov – Liberec 0:2 (kon.) | Kladno – K. Vary 1:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Poruba 1:0 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 3:2 (3:2 po s.n.)
Rytíři Kladno
1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 14.10.2023, 13:15 • ČEZ stadion, Kladno • Extraliga dorostu • Skupina A

Skončilo utkání Extraligy dorostu, kdy první tým tabulky HC Energie Karlovy Vary potvrdil roli favorita a zvítězil na půdě posledního týmu tabulky 4:1. Hráči Rytíři Kladno až na hluchou pasáž na konci druhé třetiny neodehráli špatné utkání a mohou se tímto výkonem odrazit. (15:14:19)

60:00

59:17
    Voráček si připisuje jeden z posledních zákroků zápasu.

58:30
    Utkání se dohrává, Energie na puku a kombinuje v útočném pásmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:47
    Müller to zkoušel individuálně, přes obránce se ale nedostal.

56:00
    Poslední minuty zápasu, Energie si pomalu kráčí pro další tři body.

55:31
    Tomek viděl před brankou Kváše, ten si říkal o puk, do zakončení se ale nedostal.

54:48
    Po delší době v útoku i hosté, Habla byl před brankou úplně sám, puk se k němu ale nedostal.

54:00
    Energie si zřejmě řekla, že chce nějaké drama. Momentálně nechává soupeře hrát.

53:30
    Všichni na stadionu zvedali ruce, střela Pytlíka prošla za záda Oršuláka, puk se ale od břevna a tyče do branky nedostal!

53:00
    Sedm minut do konce třetí třetiny, domácí fanoušci se dočkali a mohli vyskočit ze sedaček. Uvidíme, jestli to domácí hráče nakopne.
    52:43 David DÖRFL - 1:4

52:43
    Kladno právě vstřelilo branku! Ve stejný moment ale přichází nahození od modré čáry, které končí v síti! Pytlík dostal puk před branku, míč se dostal do pozice, kde stál DAVID DÖRFL, jehož pokus končí za zády Oršuláka! – 1:4. Asistence: Dominik Pytlík.

52:43
    Kladno má polovinu přesilové hry za sebou, Oršulák bez výraznější práce.

51:43
    Kladno bude mít k dispozici přesilovou hru, Blažek totiž fauloval a za držení putuje na trestnou lavici.

50:55
    Energie využila zaváhání soupeře a Tomek šel sám na branku, ještě si počkal na spoluhráče a nahrával, finální přihrávka ale byla strašidelná.

50:01
    Habla se dostal za obránce a šel sám na Voráčka, ten ale jeho úmysl vystihl a stav se tak nemění!

49:33
    Kladnu v posledních minutách dochází šťáva, aktuálně se neumí udržet na kotouči déle.

48:50
    Další šance Energie, na zadní tyči číhal osamocený Blažek, který ale branku přestřelil.

47:44
    Energie znovu operovala poblíž branky soupeře, Tomek se tlačil do zakončení, byl ale dobře bráněn.

47:00
    Další menší rozmíška před brankářem Voráčkem, rozhodčí musí uklidňovat hru.

46:27
    Kladno se také dostalo do šance, Pytlík dostal na kruhu dost prostoru a vystřelil, Oršulák si s jeho pokusem poradil.

45:44
    Další pokus, tentokrát se o střelu postaral Pelikán, který protáhl Voráčka.

45:21
    Čermák dostal prostor na modré čáře, jeho nahození na branku si pohlídal Voráček.

44:57
    Současné vyloučení. Na trestnou lavici míří Müller za sekání a Kváš za hrubost. Hraje se 5 na 5.

43:45
    Kladno se snažilo po delší době něco vymyslet v útoku, nebylo ale úspěšné.

42:17
    Poizl to zkusil hned po vyhraném vhazování, Voráček pozorný.

42:14
    Další zakázané uvolnění domácích, kteří by už rádi vystřídali.

42:00
    Hosté stále v útočném pásmu soupeře, který se po několika perných vteřinách osvobozuje alespoň vyhozením na zakázané uvolnění.

41:10
    Kuriózní situace, Voráček měl problémy se střelou soupeře, puk mu vypadl a tak raději lehl na zem a chtěl přerušit hru. Nicméně hlavní rozhodčí puk viděl a nechával hru plynout. Situaci ale nepochopili hráči Energie, kteří jen čekali na hvizd a nějak neměli zájem doklepnout puk do branky.

41:01
    Kůrka ani Kváš nedokázali překonat obranný val. Energie pokračuje v tlaku.

40:39
    Aktivněji začali domácí, Oršulák se musel mít na pozoru.

40:10
    Vstupujeme do poslední třetiny, aktuálně vedoucí celek Extraligy vede o čtyři branky a Kladno, které je v tabulce naopak poslední, se bude pokoušet o nemožné.

40:01

Skončila druhá třetina Extraligy dorostu, ve kterém byli úspěšnější hosté, kteří navýšili své vedení a momentálně vedou o čtyři branky! Kladno hrálo do pětatřicáté minuty dobře a vyrovnávalo se favoritovi, ten ale v rozmezí tří minut dokázal vstřelit tři branky a zřejmě tak rozhodl o osudu dnešního utkání. Stále je ale před námi dvacet minut a může se stát cokoliv, i když to Kladno bude mít nesmírně těžké.

40:00

39:45
    Mohlo být sníženo, Valuš se dostal do samostatného úniku a zvolil střelu, se kterou si Oršulák poradil!

38:47
    Energie působí velmi poklidně, určitě jim slepené branky pomohly a aktuálně je jich plné hřiště.
    38:03 Vlastimil BLAŽEK - 0:4

38:03
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Čtvrtá branka je na světě a Energie zápas začíná kontrolovat! Tomek z obranného pásma vysunul do samostatného úniku VLASTIMILA BLAŽKA, který se v situaci nemýlil a překonal Voráčka! – 0:4. Asistence: Petr Tomek.

36:00
    Bohužel jsme domácí tým přechválili, po dobrém výkonu přichází dva slepené góly a s bodovým ziskem to už nevypadá nadějně.
    35:18 Vlastimil BLAŽEK - 0:3

35:18
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Voráček znovu inkasuje a to pro domácí nevypadá vůbec dobře! Skvělou individuální akci předvedl Kůrka, který si udělal z obránců kužely a dostal se až do zakončení. Domácí brankář znovu puk pouze vyrazil a před brankou stál VLASTIMIL BLAŽEK, pro kterého už nebyl problém dostat puk do branky! – 0:3. Asistence: Pavel Kůrka, Petr Tomek.
    34:59 Jakub HABLA - 0:2

34:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté odskakují na rozdíl dvou branek! Pelikán nahodil puk na branku, Voráček jej vyrazil pouze před sebe, JAKUB HABLA stál tam, kde má stát a dorazil puk do branky! – 0:2. Asistence: Matěj Pelikán, Lukáš Slavík.

32:32
    Boj o střed hřiště zastavuje ofsajd a oba týmy střídají.

32:11
    Z pohledu Energie to totiž není jejich zápas, nepůsobí vůbec dominantně, jako v minulých zápasech.

32:00
    Oršulák teď dvakrát po sobě musel přerušit hru, nejprve po nedorozumění v obraně, poté po zakončení Berana. Kladno by si zasloužilo za předvedený výkon vyrovnat.

31:47
    Na druhé straně se do dobré šance tlačil Pytlík, domácí kapitán ale nedokázal zakončit.

31:11
    Šilhan vybojoval puk a poslal ho na modrou čáru, kde se opřel do puku Postl, který ale branku přestřelil.

30:27
    Dörfl v těžkém souboji neudržel útočné pásmo a Energie může vystřídat.

30:11
    Zakázané uvolnění Energie a hra se stěhuje znovu do jejich obranného pásma.

30:00
    Oršulák musel ukrýt puk v lapačce před dotírajícím soupeřem. Máme za sebou polovinu hry, ve které stále Energie vede, Kladno je ale vyrovnaným soupeřem.

29:29

29:00
    Energie se snaží dostávat se do zakončení, Kladenská čtyřka je ale zatím velmi dobře postavená.

28:30
    Velký tlak Energie, který ale nakonec nic nepřinesl. Kladno se osvobozuje.

28:16
    Další uvolnění, tentokrát byl sám před brankou Tomek, Voráček si ale připisuje velmi důležitý zákrok.

28:00
    Blažek poslal milimetrovou přihrávku do zakončení, Slavík ale ještě nahrával a tohle už bylo ze strany Energie překombinované.

27:29
    První přesilovou hru si zahrají i hosté. Vyloučen je za podrážení domácí Pytlík.

27:11
    Voráček měl velké problémy, dostal se dokonce mimo své brankoviště. Nakonec pro domácí ale vše končí dobře.

27:00
    Tomek si v útočném pásmu neporozuměl se svými kamarády a z nadějné akce tak není nic.

26:33
    K odraženému puku se nyní dostal Kváš, jeho dělovka ale trefila připraveného Voráčka.

26:00
    Hra se znovu přesunula před Oršuláka, který sledoval, jak Müller trefil obránce stojícího před ním, a tak byl díky němu bez práce.

25:47
    Energie byla v útočném pásmu, přihrávka před branku nikoho nenašla, nicméně puk doklouzal na modrou čáru, kde se opřel do rány Pelikán, jehož střela skončila přesně v lapačce brankáře Kladna.

25:00
    Nyní se tlačil do zakončení Poizl, jeho dělovku ale zablokoval jeden z obránců.

24:24
    Šedivec využil své rychlosti, na levé straně předložil puk Šilhanovi, jehož střela mířila ale nad branku Voráčka.

24:00
    Nejednalo se o nic vážného, vše se řeší důraznou domluvou. Vhazování v obranném pásmu Energie.

24:00
    Hra je přerušena, brankář Oršulák vyjel ven z branky a dostal se do kontaktu s útočníkem Kladna. Hostující brankář zůstává otřesen na hrací ploše a mezitím se strhla i menší potyčka. Hlavní rozhodčí nyní řeší, co dál.

23:50
    Tomek zapracoval na pravé straně, jeho spoluhráči se ale k zakončení nedostali. Kladno následně poslalo puk na zakázané uvolnění.

23:04
    Až nyní musel Voráček do akce, lapačkou pohlídal nepříjemnou střelu Kváše.

22:41
    Hosté šli do přečíslení dva na jednoho, výborná obrana hráče Kladna ale nechala Voráčka klidným.

22:20
    Zakázané uvolnění Energie, která to zatím nemá tak jednoduché, jak by si asi představovala.

21:44
    Oršulák si v druhé třetině také připisuje zákrok, pohlídal si nahození od modré čáry. Vhazovat se bude po jeho levici.

20:59
    Voráček musel být v pozoru, tvrdá střela prolétla těsně vedle jeho tyče.

20:45
    I Kladno bylo nedočkavé a hráči do útočného pásma vjeli dřív, než je třeba.

20:30
    Energie chtěla vstoupit do druhé třetiny aktivně, jejich snažení ale zastavuje Habla, který se ocitl v ofsajdu.

20:01

Skončila první třetina Extraligy dorostu, ve kterém domácí Rytíři Kladno hraje s vedoucím celkem soutěže 0:1. HC Energie Karlovy Vary vstoupily do utkání aktivně a hned ve třetí minutě se měnilo skóre, zásluhu na tom měl David Poizl, který se trefil přesně k tyči. Po zbytek třetiny jsme viděli v celku vyrovnané utkání, Kladno mělo pár náznaků, Oršulák ale zatím nechyboval a nedovolil soupeři srovnat. Na druhé straně i Voráček párkrát úspěšně zakročil a do kabin se tak odchází za stavu 0:1 z pohledu domácích.

20:00

19:59
    V samém závěru se hosté tlačili do zakončení, shrumáž před brankou ale nakonec zastavuje časomíra.

19:20
    Klempíř bekhendem nepřekonal Oršuláka, následně se dobře vrátil a zastavil nadějně se rozvíjející akci soupeře.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny, Energie drží jednobrankové vedení.

18:34
    Dobré nahození na branku, domácí Beran a Polášek stáli před Oršulákem, který nadvakrát musel krotit tento pokus.

17:59
    Ofsajd zastavuje útočné snažení Energie, která tak stále na druhou branku v zápase čeká.

17:15
    Postl nahodil puk na branku, Voráček pozorný a puk posílá do rohu kluziště.

17:00
    Energie drží puk ve své moci, brzdí je ale časté nepřesnosti.

16:37
    Kladno může vystřídat, velmi těžké chvilky pro pětku, která byla na ledě.

16:14
    Energie znovu přidala, momentálně zamkla svého soupeře ve svém obranném pásmu.

15:24
    Dobrá myšlenka od Poizla, jeho nahození ale prolétlo kolem branky a Voráček tentokrát zasahovat nemusel.

14:47
    Zatím nevidíme ve hře takový rozdíl, jako nám nabízela tabulka před zápasem. Kladno hraje aktivně a aktuálně jsou častěji na puku právě oni.

14:00
    Oršulák znovu v pozoru, když si poradil s nahozením od modré čáry. Kladno znovu nastěhované v útočném pásmu.

13:28
    Znovu v akci aktivní Borkovec, jeho střela zápěstím ale mířila nad horní tyč hostující branky.

13:00
    Kladno se pomalu dostává do hry, nyní donutilo soupeře vyhodit na zakázané uvolnění.

12:38
    Výborně zapracoval Borkovec na pravé straně a vypálil, Oršulák puk kryje v náruči a přerušuje hru.

12:00
    Kladno se i při hře pět na pět chvíli drželo v útočném pásmu, Oršulák tentokrát bez práce.

11:32

10:50
    Oršulák si připisuje první zákrok, když musel zneškodnit střelu z mezikruží.

10:28
    Domácí se dostali do útočného pásma a chvíli kombinovali, následně se ale puku zmocnil soupeř a vyhodil přes všechny čáry.

10:01
    Kladno ztratilo puk a hostující hráč šel sám na branku, Voráček byl znovu úspěšný a nedovolil tak soupeři odskočit na rozdíl dvou branek.

09:32
    Petr Tomek je prvním vyloučeným hráčem za podrážení. Kladno si zahraje přesilovou hru.

08:50
    Bojuje se o střed hřiště, Kladno zatím nepůsobí pasivně.

08:01
    Zakázané uvolnění Energie, ta tak nemůže střídat a Kladno je v útočném pásmu.

07:45
    Kváš se zmocnil puku a řítil se do šance, obrana Kladna ale pozorná.

07:14
    Hosté zamkli svého soupeře, k vidění ale bylo pouze obléhání branky, k přímému ohrožení nedošlo.

06:30
    Voráček znovu zastavuje hru a dovolí tak svému týmu vystřídat. Vhazování v útočném pásmu Energie.

06:01
    Kubizniak předvedl svůj um a individuálně se dostal až před brankáře, za kterého ale puk nedokázal dostat.

05:41
    Na druhé straně proklouzl do útočného pásma Borkovec, následně byl ale důrazně bráněn a obrán o puk.

05:22
    Aktivní je zatím Poizl, který znovu hledal křižnou přihrávkou svého spoluhráče, ten se ale do zakončení nedostal.

05:00
    Hosté šli do rychlého protiútoku, nahození na branku raději Voráček kryje a přerušuje hru.

04:33
    Nepřesný přechod do útoku, zakázané uvolnění na světě a Kladno bude v útočném pásmu.

04:01
    Hosté jsou po většinu času na puku, domácí se musí bránit a zatím nemají moc prostoru užít si puk a vymyslet něco kloudného.
    03:24 David POIZL - 0:1

03:24
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! První branka zápasu je na světě! Favorit utkání je za svou aktivitu odměněn brankou, DAVID POIZL si sjel na střed a utaženou střelou k tyči překonává brankáře Voráčka! – 0:1. Bez asistence.

02:21
    Ofsajd zastavuje útočné snažení hostů, kteří tak střídají.

01:45
    Dobrou práci v útočném pásmu předvedl na druhé straně Raulič, Oršulák ale stále čeká na první zákrok.

01:13
    Blažek se z pravé strany dostal do útočného pásma, jeho přihrávka před bránu ale nenašla adresáta.

00:54
    Další zakázané uvolnění domácích, kteří se hned od úvodních vteřin musí mít na pozoru a čelit tlaku soupeři.

00:30
    První velká šance zápasu, Kubizniak šel sám na brankáře Voráčka, kterého ale nepřekonal!

00:04
    Úvodní buly vyhrálo Kladno, které ale hned na úvod nepřesně rozehrává a je z toho zakázané uvolnění.

00:01

Poslední vzájemný zápas
    V třetím kole se oba týmy utkaly poprvé, přesně před měsícem se v Karlových Varech zrodila vysoká domácí výhra.

HC Energie Karlovy Vary 11:3 (4:2, 4:1, 3:0) Rytíři Kladno
    Branky a nahrávky: 2. Kváš (V. Blažek, Tomek), 6. Tomek (V. Blažek), 14. Čihař (Wardas, Pelikán), 16. Čihař (L. Slavík), 22. Tomek (Dyk), 29. Wardas (Kváš, Dyk), 33. V. Blažek (Tomek, Dyk), 39. L. Slavík (V. Blažek, Tomek), 41. Wardas (Čihař), 45. Wardas (Čihař), 51. Čihař (F. Čermák, Pelikán) – 3. T. Kozák (Kulich, Štefík), 12. B. Novák, 25. Kulich (Pěch)

Domácí tým se aktuálně nachází na posledním místě tabulky, na kterém mají jeden bod za prohru po prodloužení doma s Libercem (1:2pp). Se skórem 19:64 patří mezi nejméně skórující tým soutěže a taky mezi nejhůře bránící tým. Kladno v některých zápasech nepředvádí špatné výkony, bohužel ale konkurence je vysoká. V posledním domácím zápase podlehlo Mladé Boleslavi 0:5 a naposledy ve čtvrtek zajíždělo do Liberce, kde prohrálo 1:5.

Nejproduktivnější hráč týmu je Dominik Pytlík (4+1) a Barnabáš Novák (2+3).

Hosté se aktuálně nachází na 1. místě tabulky a pokaždé si zatím dokázali vybojovat z utkání nějaký bod. Sedmkrát zvítězili za tři body, třikrát vyhráli až po prodloužení a pouze jednou brali ze zápasu bod, když prohráli minulé kolo doma po prodloužení s Českými Budějovicemi (2:3pp). Jinak se skórem 61:24 se můžou Karlovy Vary pyšnit nejlepším útokem v lize a zároveň druhou nejlepší obranou, pouze Mladá Boleslav dostala v soutěži o jednu branku méně. Poslední výjezd Varům vyšel, na Slavii vyhráli 7:3.

Co se týká produktivity, s dvaceti body vévodí týmovým statistikám Vlastimil Blažek (8+12) a Petr Tomek (7+13). Na záda jim dýchá Viktor Wardas (10+9) a Vojtěch Čihař (11+7), který je zároveň nejlepším střelcem týmu.

Sobotní odpoledne patří v Kladnu dorostu. Rytíři Kladno se představí před svými fanoušky a soupeřem jim bude HC Energie Karlovy Vary. Souboj posledního s prvním Vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

David Bochňák

Branky a nahrávky: 53. Dörfl (Pytlík) – 4. Poizl, 35. Habla (Pelikán, L. Slavík), 36. V. Blažek (Kůrka, Tomek), 39. V. Blažek (Tomek)

Rytíři Kladno: Voráček (D. Šrámek) – Borkovec, Hausner, Krása (A), Müller, Háž, Dörfl, Raulič – Pytlík (C), Rambousek, Klempíř – Polášek, B. Novák, D. Beran I – Valuš, Burger, T. Kozák – Kulich.
    Trenér: Radek Hlavatý

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Pelikán (C), F. Čermák, Kůrka, Dyk, Kubizniak, D. Postl – Habla, L. Slavík, Poizl (A) – Kváš, Tomek, V. Blažek – Šedivec, Š. Šilhan, Kožík.
    Trenér: Tomáš Andrys

Rozhodčí: Marek Trnka – Natalie Bublová, Lukáš Kubas