Vyškov – Val. Meziříčí 6:3 (kon.) | Mostečtí Lvi – Vrchlabí 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Havířov 4:3 (po pr.)
SHKM Hodonín – Opava 2:1 (kon.) | Písek – Benátky n/J 3:5 (kon.) | Vel. Meziříčí – Šumperk 2:5 (kon.)
Žďár n/S – Nový Jičín 5:2 (kon.) | Chomutov – Hronov 9:3 (kon.) | Technika Brno – Kopřivnice 2:3 (kon.)
Tábor – Kralupy n. Vltavou 3:2 (3:0 po s.n.) | Cheb – Letňany 1:3 (kon.) | Kobra – Děčín 3:7 (kon.)
Řisuty – Ústí n/L 1:3 (kon.)
Piráti Chomutov
9:3 (3:0, 4:3, 2:0)
HC WIKOV Hronov
Sobota 14.10.2023, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Ve třetí periodě domácí dokázali vstřelit ještě další 2 góly. Hronovští se již k ničemu nezmohli a z Chomutova tak odjíždějí s debaklem. Domácí tak první domácí zápas před luxusní návštěvou vyhráli v poměru 9:3 a připisují si další tři body do tabulky. (19:50:08)

59:56
    Marat Murtazin vystřelil od modré, Horák střelu ukryl do lapačky.

59:17
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Jakub Březák – 2 min., podrážení.

58:49
    Ofsajd hostů přerušuje jejich snahu úpravu skóre.
    57:36 Milan KOSTOUREK - 9:3

57:36
    Piráti právě vstřelili branku! MILAN KOSTOUREK dostal hromadu času k nalezení ideální pozice mezi kruhy a tvrdou střelou pod víko dává osmý gól Pirátů. Asistence: Jakub Březák a Petr Eret.

56:10
    Dnešní utká se zdá již rozhodnuté a již postrádá větší aktivitu od obou mužstev.

Dnešní utkání sleduje 1753 diváků.

54:35
    Zajíček vyslal tvrdou střelu z mezikruží, ale netrefil branku.
    53:39 Jakub CHRPA - 8:3

53:39
    Piráti právě vstřelili branku!
    Autorem branky je JAKUB CHRPA. Asistence: František Lukeš, Viktor Hübl

51:59
    Po střele Ilji Babruseva Horák podržel puk v lapačce. Následuje komerční přestávka.

51:09

50:45
    Hronovští se usadili v pásmu, ale ani z jedné pozice nedokázali vystřelit a domácí se tak znovu osvobozují.

49:40
    Další dobrá obranná práce Pirátů a další vyhození přes celé kluziště.

49:15
    Piráti se hned po buly osvobozují.

49:09
    Tomáš Koblížek – 2 min., podrážení.

47:51

47:43
    Andrij Malychin teď předvedl další neskutečný zákrok proti osamocenému Tůmovi, jehož střela už směřovala do poloprázdné branky.

45:51
    Vyloučení v týmu HC WIKOV Hronov:
    Connor Vermeulen – 2 min., nedovolené bránění.

45:50
    Zárubova střela od modré vyprášila jen betony Malychina, ale dorážející Piráti si vykoledovali faul Hronova.

44:50
    K vidění teď bylo ve hře spoustu nepřesností, domácí se už nikam neženou a hostující celek si neví rady s přechodem středního pásma.

43:55
    Střídání v týmu HC WIKOV Hronov:
    ze hřiště odchází Samuel Meišner, přichází Andrij Malychin.

43:30
    Záruba od modré trefil jen obránce Hronova. Hosté tak vyhazují.

42:20
    Murtaziinova střela byla ztečovaná těsně mimo tři tyče Horáka.

41:36
    ze hřiště odchází Andrij Malychin, přichází Samuel Meišner.

41:36
    Zakázané uvolnění Hronova.

41:00
    Kosotourek přihrál mezi kruhy přesně na hokejku Tůmy, ale jeho dělovka z první končí jen v náručí Malychina.

40:18
    Piráti hned začali třetinu útočnou akcí. Lukeš se snažil najít střílenou přihrávkou Hübla, ale ten na kotouč nedosáhl.

40:01

V druhé třetině se nám v ROCKNET ARÉNĚ roztrhl s góly pytel. Domácí nejdřív odskočili až na skóre 5:0, pak se dočkali snížení i Hronovští díky brance Babruseva. Petr Eret a František Mála ale znovu navýšili vedení domácích. Hosté se však nevzdali a díky gólům Vaňkovského a Popitiče snížili na 7:3. Zajímavostí této třetiny je střídání obou prvních brankářů, kteří zápas zahajovali. Třetí třetina začne okolo 19:15.

40:00

39:40
    Zakázané uvolnění Hronova hrací hru před jejich vlastního brankáře.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

37:50
    Střídání v týmu Piráti Chomutov:
    ze hřiště odchází Martin Altrichter, přichází Adam Horák.
    37:50 Arťom POPITIČ - 7:3

37:50
    Hronov právě vstřelil branku! Filip Vaňkovský našel na pravém kruhu ARŤOMA POPITIČE a ten střelou z první vymetl šibenici Altrichterovo branky. Asistence: Filip Vaňkovský.

36:43
    Petr Eret – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

34:05
    Obrovské tři šance domácích díky skvělým zákrokům Malychina nekončí gólem.
    33:23 František MÁLA - 7:2

33:23
    Piráti právě vstřelili branku! FRANTIŠEK MÁLA obral u mantinelu obránce Hronova o puk a v samostatném úniku zakončil přesně střelou nad lapačku.
    33:05 Filip VAŇKOVSKÝ - 6:2

33:05
    Hronov právě vstřelil branku! David Voňka objel domácí branku a přesným pasem našel hůl FILIPA VAŇKOVSKÉHO, který z první prostřelil Altrichtera. Asistence: David Voňka a Ilja Babrusev.

32:27
    Zakázané uvolnění Pirátů.

30:30
    Zákrok večera teď vytáhl domácí Martin Altrichter! Štrombach se dostal až před prázdnou branku, ale Altrichter na poslední chvíli dokázal lapačkou zastavit puk směřující do prázdné branky.

29:30
    29:30 Petr ERET - 6:1

29:30
    Piráti právě vstřelili branku! Patrik Kadeřávek vystřelil od modré a lehkou tečí
    PETR ERET změnil směr střely, jež zapadla přesně za záda Meišnera. Asistence: Patrik Kadeřávek, Martin Tůma
    27:43 Ilja BABRUSEV - 5:1

27:43
    Hronov právě vstřelil branku! ILJA BABRUSEV se dostal do ideální střelecké pozice a z mezikruží trefil přesně prostor pod lapačkou Altrichtera. Asistence: Artem Popitich, Filip Vaňkovský

26:57
    Jakub Březák – 2 min., krosček.

25:30
    Viktor Hübl vtipnou zadovkou uvolnil Tadeáše Svobodu, tomu ale puk v poslední chvíli přeskočil čepel a tak z šance nic nebylo.
    24:11 Jakub ZAJÍČEK - 5:0

24:11
    Piráti právě vstřelili branku! František Lukeš vystřelil za kruhem a JAKUB ZAJÍČEK lehkou tečí překonal Meišnera popáté. Asistence: František Mála., Tomáš Koblížek

24:08
    23:07 František LUKEŠ - 4:0

23:07
    Piráti právě vstřelili branku! Viktor Hübl vyhrál buly v útočné třetině na FRANTIŠKA LUKEŠE, který nadvakrát překonal Meišnera. Asistence: Viktor Hübl

22:40
    Jakub Chrpa obkroužil branku a rychlou střelou trefil jen rameno Meišnera.

22:29

22:20
    Mála se snažil prostřelit Meišnera hned po vyjetí zpoza branky, ten byl na místě včas a následnou střelu od Váchala drží v lapačce.

21:00
    Eret jako první dojel volný puk a snažil se před brankou najít Kostourka, ale přihrávka byla nedůrazná a tak Hronovští otáčejí hru.

20:01
    Piráti vyhráli úvodní vhazování a hned se snaží o útočnou akci.

20:01

Piráti v první třetině nedali Hronovu zatím žádnou šanci a pohodlně vedou 3:0. Klid na hokejky jim dodal rychlý gól Jakuba Chrpy již ve třetí minutě. Dále skóre v samém závěru třetiny navýšil Martin Tůma a Tadeáš Svoboda. Druhá třetina začne v 18:25.

20:00
    19:33 Tadeáš SVOBODA - 3:0

19:33
    Piráti právě vstřelili branku! Domácím neuznaný gól nemusí být líto.
    TADEÁŠ SVOBODA se dostal do ideální střelecké pozice mezi kruhy a přesnou střelou zakončil přesně. Asistence: Jakub Chrpa

19:06
    Trochu zmatky v ROCKNET ARÉNĚ, kde Jakub Chrpa dokázal dostat puk za záda Meišnera, ale po poradě rozhodčích byl gól nakonec odvolán.

18:41
    David Voňka – 2 min., držení.
    18:07 Martin TŮMA - 2:0

18:07
    Piráti právě vstřelili branku! Jakub Zajíček přesně přihrál do jízdy Milanovi Kostourkovi, ten se podíval kam puk může poslat a milimetrovou přihrávkou našel MARTINA TŮMU, jež puk uklízel do prázdné branky. Asistence: Milan Kostourek a Jakub Zajíček.

17:50
    Po tečované střele Pirátů puk končí v ochranné síti.

17:10
    Chrpa se dostal ke střele bekhendem, ale Meišner pozorný. Hronov se osvobozuje a Piráti znovu musí začít od své branky.

16:27
    Josef Kopecký – 2 min., hákování.

15:26
    Zajíček zkusil překvapit skrytou střelou zpoza obránce Meišnera, ale ten puk vyráží mimo branku.

14:17

13:48
    Petr Eret se po perfektní přihrávce Kostourka znovu dostal do úniku, ale tváří v tvář Meišnerovi znovu neuspěl.

13:15
    Kosotourek ujel v tandemu s Eretem, ten ale puk nedokázal uklidit do poloprázdné branky.

12:57
    Piráti dlouho drželi hráče Hronova v obranném pásmu a po tečované střele od modré puk raději v lapačce podržel Meišner.

12:17
    Ilja Babrusev – 2 min., nedovolené bránění.

12:06

11:25
    Remeš znovu v ujel ve vlastním oslabení, ale v jasné pozici volil místo přihrávku střelu a tu brankář Meišner vyrazil do rohu.

10:40
    Remeš vypíchl kotouč ve středním pásmu a do samostatného úniku poslal Jouzu, jenž svojí střelou orazítkoval břevno Meišnera.

10:06
    Jakub Chrpa – 2 min., sekání.

09:51
    Remeš se protečkoval celým kluzištěm až před Meišnera, ale kotouč mu v poslední chvíli utekl a nestihl zakončit.

09:14

08:13
    Po nepřesné rozehrávce se píská zakázané uvolnění Pirátů.

07:50
    Lukeš hned po vhazování našel Chrpu, jehož střela jen těsně minula branku Hronova.

07:14
    Jakub Kocián – 2 min., hákování.

06:57
    Lederer doklouzal do branky místo puku a vyhodil ji ze základního postavení, branku sudí vrátí do kolíků během komerční přestávky.

05:58
    Štrombach se vydal do útoku po pravém křídle, měl rychlost, ale domácího obránce si nepřišel a nedostal ani podporu d svých spoluhráčů, takže o kotouč zase přišel.

05:30
    Kotouč skončil mimo ledovou plochu. Po vystřídání Hronovských se buly opakuje po pravici Meišnera.

05:23
    Po nadějné akci Pirátů vyhazují hosté jenom na zakázané uvolnění, takže můžou domácí rozvinout další akce v útočném pásmu.

04:47
    Hronov se opět nedostal přes střední pásmo, takže puk mají Chomutovští a můžou jít do útoku.

04:15
    Další pokus kryje Meišner a přerušuje hru, vhazuje se po jeho levici.

03:38
    Piráti byli ve třech před brankou skoro bez soupeřů. Puk si nechal na holi Jakub Chrpa, potáhnul si ho podél brankoviště, ale v lepším zakončení mu zabránila hůl soupeře. Chtěl faul, ale sudí zůstal v klidu.

03:10
    Chomutovská rozehrávka skončila na icingu, takže se vhazuje před Altrichterem.

03:01
    Váchal si po vyhraném buly udělal útočný výlet a zkoušel přihrávat před branku, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
    02:36 Jakub CHRPA - 1:0

02:36
    Chomutov využívá přesilovku a jde do vedení. Tadeáš Svoboda z levé strany našel křižně přes brankoviště JAKUBA CHRPU, jenž prostřelil přesouvajícího se brankáře. Asistence: Tadeáš Svoboda a Viktor Hübl.

02:03
    Kadeřávek to zkoušel od modré, před brankou číhali Svoboda a Lukeš, ale puk se k nim nedostal.

01:27
    Jakub Exner – 2 min., podrážení.

01:00
    Buly ve středním pásmu vyhráli domácí, takže budu mít šanci na další výpad, ale zatím se jim rozehrávka až do útočného pásma příliš nedaří.

00:14
    První útok měli domácí, ale formace kolem Viktora Hübla se k zakončení nedostala.

00:01

V ROCKNET ARÉNĚ už je všechno připraveno k vůbec prvnímu mistrovskému zápasu, ve kterém domácí Piráti vyzvou Hronov.

Piráti Chomutov: Altrichter (A. Horák) – Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, Váchal, Havel (A), Filip – T. Svoboda, Hübl (C), Lukeš (A) – M. Tůma, Eret, Kostourek – Zajíček, Koblížek, Mála – Chrpa, Remeš, Jouza – Putz.
    Trenér: Martin Pešout

HC WIKOV Hronov: Meišner (Malychin) – Babrusev, Kopecký, Vermeulen, Pavelka, Amirov, Voňka (A) – Štrombach (A), Vaňkovský, Popitič – Lederer, Przybyla, Murtazin – Klátil, Voděracký, Kocián – Exner, Hovsepjan.

Piráti v dosavadním ročníku stihli odehrát čtyři zápasy, z toho tři vítězné a drží se na čtvrtém místě tabulky se ziskem devíti bodů. Nejproduktivnějším hráčem Pirátů je kapitán Viktor Hübl s devíti body ( 6+3 ) a zároveň je i nejlepším střelcem domácího celku. HC Wikov Hronov má odehráno již pět zápasů, z nichž dokázal vydolovat tři body a drží se tak na předposledním, 14. místě tabulky. Jejich nejproduktivnějším hráčem je Petr Przybyla z pěti body (3+2) a také jde v tomto případě o jejich nejlepšího střelce.

Vítám vás u souboje dvou týmů z opačných pólů tabulky. Piráti Chomutov přivítají na svém ledě HC Wikov Hronov. Pro domácí Chomutov jde o první domácí duel sezóny, kdy se snad podařilo opravit chlazení na jejich zimním stadionu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tadeáš Kožený

Branky a nahrávky: 3. Chrpa (T. Svoboda, Hübl), 19. M. Tůma (Kostourek, Zajíček), 20. T. Svoboda (Chrpa), 24. Lukeš (Hübl), 25. Zajíček (Mála, Koblížek), 30. Eret (Kadeřávek, M. Tůma), 34. Mála, 54. Chrpa (Lukeš, Hübl), 58. Kostourek (Březák, Eret) – 28. Babrusev (Popitič, Vaňkovský), 34. Vaňkovský (Voňka, Babrusev), 38. Popitič (Vaňkovský)

Piráti Chomutov: Altrichter (38. A. Horák) – Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, Váchal, Havel (A), Filip – T. Svoboda, Hübl (C), Lukeš (A) – M. Tůma, Eret, Kostourek – Zajíček, Koblížek, Mála – Chrpa, Remeš, Jouza – Putz.

HC WIKOV Hronov: Meišner (30.–42., 44. Malychin) – Babrusev, Kopecký, Vermeulen, Pavelka, Amirov, Voňka (A) – Štrombach (A), Vaňkovský, Popitič – Lederer, Przybyla, Murtazin – Klátil, Voděracký, Kocián – Exner, Hovsepjan.
    Trenér: Václav Mertlík

Rozhodčí: Šmika – Goltsch, Stacho