Olomouc – Přerov 4:5 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Třinec 5:4 (po pr.) | Kometa Brno – Zlín 0:6 (kon.)
Vítkovice – Pardubice 8:3 (kon.) | Plzeň – Sparta 4:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 2:3 (kon.)
K. Vary – Litvínov 2:5 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 3:2 (po pr.)
Bílí Tygři Liberec
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 14.10.2023, 17:15 • Svijanská Aréna, Liberec • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Toto je ode mě pro dnešek vše a přeji vám krásný zbytek večera. (19:48:59)

Prodloužení příliš mnoho šancí nenabídlo, a tak není divu, že jediný z nich rozhoduje zápas několik vteřin před koncem. Adam Král si výborně počíhal na odražený kotouč, který poslal nad Maříkovo rameno.

64:37
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Adam Král – 2 min., nesportovní chování.
    64:37 Adam KRÁL - 3:2

64:37
    Liberec právě vstřelil branku! Neuvěřitelný konec prodloužení. K odraženému kotouči se ADAM KRÁL, který vystřelil Liberci bonusový bod v prodloužení. Asistence: Rozsíval, Janata.

63:25
    Hosté z Budějovic se proviňují postavením mimo hru.

62:25
    Oba týmy vystřídají své trojice.

61:09
    Dvojice Jenčovský – Plos znovu zahrozila, avšak ani tentokrát z toho gól není. Domácí kapitán z ideální pozice netrefil branku.

60:16
    Máme tu první střelu prodloužení v podání Janaty. Ta se však neujala a pokračuje v obranném pásmu Motoru.

60:01

Po šedesáti minutách hry svítí na světelné tabuli skóre 2:2, a tak zápas dojde do prodloužení. O vyrovnávací trefu se postaral minut před koncem domácí Handl.

60:00

59:57
    Zápas nám spěje ke svému konci a už teď je jasné, že uvidíme minimálně prodloužení.
    59:02 Radim HANDL - 2:2

59:02
    Liberec právě vstřelil branku! Přeci jen tu máme zvrat ve skóre. Závěrečný vabank Libereckým vyšel a poměrně čerstvá posila RADIM HANDL skóre ranou z první vyrovnávací trefu zápasu. Asistence: Koštoval, Plos.

58:47
    Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.

58:47
    Schnattinger vyjíždí ze svého pracoviště, Liberečtí to zkusí v šesti.

58:26
    To nám ten zápas nehezky končí. Další hráč zůstává ležet na hrací ploše. Jedná se o Macháčka, kterého nepříjemně dohrál Pitel.

57:51
    Pěkný nápřah a následné vyhození od Krále, který je v letošní sezóně vybaven také zkušenostmi z extraligy.

57:08
    Liberečtí špatně vyhodili a málem z toho byl velký malér. Kotouč nejprve zachytil Tůma, následně jej předal před branku Křížovi, který však v ideální pozici netrefil branku soupeře.

56:51
    Výborně to teď vymysleli Budějovičtí. Na konci pohledné akce stál Petrásek, kterého krásným zákrokem lapačkou vychytal Schnattinger.

56:26
    Jedná o Pitela, který je v doprovodu doktorů odváděn na střídačku. Vypadá to na šrám v obličeji.

56:26
    Liberečtí se osvobozují, avšak hra je pozastavena, neboť jeden z útočících hráčů zůstal bezvládně ležet před Schnattingerem.

56:12
    Jakub Ehrenberger – 2 min., vysoká hůl.

56:12
    Krásná Petráskova akce končí asi nejhůř, jak mohla. Českobudějovický forvard v plné rychlosti narazil do hrazení a jen těžko se zvedá.

55:49
    Tvrdé souboji o puk jsou teď k vidění za brankou Maříka.

54:34
    Pěkná myšlenka Plose se s úspěchem nepotkala. Zpětnou nahrávku na modrou nezachytil Macháček, a tak domácí musí vystěhovat útočné pásmo.

53:21
    Liberečtí se jen horko-těžko derou přes modrou čáru, kterou si Jihočeši dobře brání.

52:22
    Pitel se v závěru početní nevýhodu rozhodl, že vezme akci na sebe a dojede si pro gól. Proti byl však Schnattinger, který jeho střelu vyrazil.

51:39
    Kusak byl příliš aktivní v boji za brankou, což odnesl Hois. Rozhodčí celou akci nevyhodnotili jako nedovolenou.

51:14
    Motor znovu vyhazuje.

50:33
    Kusak se hned po buly vydal na útočný výlet. Nakonec vystřelil i na branku soupeře, střela se však nepotkala s úspěchem.

50:23
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    Tomáš Březina – 2 min., držení.

50:23
    Pěkná zadovka Plose našla najíždějícího Jenčovského, který však neprocpal puk za záda Maříka.

49:55
    Motor se vrací do vlastního obranného pásma, odkud rozehraje další útočnou akci.

48:42
    Nebezpečná střela Hocha prosvištěla kolem Schnattingerovy hlavy, avšak branku neohrozila.

47:58
    Po nahození Pekaře končí kotouč na domácí střídačce, vhazovat se bude po boku Schnattingera.

47:36
    Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
    46:01 Richard PITEL - 1:2

46:01
    České Budějovice právě vstřelily branku! Máme tu první využitou přesilovou hru. Parádní střelu z pravého kruhu vyslal Kříž, ránu pak následně tečoval RICHARD PITEL, který strhává vedení na strany Motoru. Asistence: Kříž, Buzek.

45:28
    Pokus Handla končí na brankové konstrukci. Nedávná liberecká posila si perfektně počíhala na modré čáře, odkud se vydal na steč. Následná střela proletěla Maříkovi okolo ramene, avšak břevno.

44:50
    Hráči z Podještědí se hned osvobozují, výbornou práci odvedl Plos.

44:40
    Vojtěch Hois – 2 min., držení.

44:33
    Pekař zaváží hrací předmět do útočného pásma a následně odjíždí střídat.

42:42
    Hrabčák vjel do pásma moc brzy, a tak je signalizováno postavení mimo hru pro liberecké Bílé Tygry.

41:58
    Liberečtí se udrželi v útočném pásmu soupeře a pokračují v aktivitě.

40:34
    Úvod na nabídl aktivitu Jihočechů, kteří okupovali pásmo šelem, avšak žádnou nevytvořili si žádnou šanci.

40:01

Druhá dvacetiminutovku už nám okořenili první střelci. Nejprve se v 23. minutě prosadil domácí Rozsíval, který Svijanské Aréně ukázal svoji rychlost a kontrolu puku. Budějovičtí pak dokázal odpovědět o 10 minut déle, kdy závaru před libereckým brankovištěm využil Humeník. Následně už zářili opět gólmani, kdy především domácí Schnattinger vytasil několik přenádherných zákroků.

40:00

39:25
    Hostům se sice podařilo vyhodit kotouč ven z pásma, avšak pouze za cenu zakázaného uvolnění.

39:07
    Liberečtí se stále drží v útoku. Na ledě je první liberecká letka.

38:32
    Liberečtí se stále drží v útočném pásmu, kde zamkli Motor na dobrou minutu.

37:19
    Rozsíval se ocitl v parádní palebné pozici, ale netrefil skákavý kotouč. Před liberecký forvardem už stál jenom brankář Mařík, ovšem poskakující puk mu zakončení hodně ztížil.

37:01
    Schovanou střelu od Kříže si našel Schnattinger a schoval ji do své lapačky.

36:30
    Nahození od Koštovala zastavuje Mařík, vhazovat se bude po jeho pravém boku.

36:06
    Domácí jsou v plném počtu.

35:29
    Fantastický Schnattinger teď zabránil Humeníkovi a Pitelovi ve skórování. Liberecký maskovaný muž se teď proměnil na Dominika Haška a zakročil i v leže proti několika nebezpečným střelám i dorážkám.

34:46
    Jenčovského výpad v oslabení končí na zadním mantinelu, do útoku se žene Motor.

34:26
    Pitel se pokusil překvapit Schnattingera překvapivou střelou bekhendem. Liberecký gólman byl připraven zasáhnout a taky tak udělal.

34:06
    Damian Hrabčák – 2 min., nedovolené bránění.

34:01
    Zakázané uvolnění se nepíská, protože Kofroň nabral výbornou rychlost a kotouč dobruslil.

33:39
    Janata je zpátky na ledě a vypadá to, že si neodnesl žádné šrámy z předchozí tvrdé srážky.
    32:45 Matyáš HUMENÍK - 1:1

32:45
    České Budějovice právě vstřelily branku! Kdo jiný než právě MATYÁŠ HUMENÍK. České Budějovice stupňovali tlak před brankou po tom, co Schnattinger ztratil své náčiní v podobě hokejky. To se ukázalo také jako klíčový faktor, neboť právě absencí hole si liberecký brankář nedokázal zpracovat nahozený kotouč, který následně budějovický útočník dorazil do odkryté klece. Asistence: Tůma, Pitel.

32:01
    Ehrenberger se napřáhl a vyslal kotouč na Maříkovu klec. Liberecký obránce však vyjel ze třetiny, a tak bylo pískáno zakázané uvolnění. Ehrenberger se hnedka omlouvá českobudějovickému gólmanovi za střelu po odpískání.

31:35
    Mařík si připisuje hned několik veledůležitých zákroků, čímž drží Motor stále na dostřel.

31:20
    Plos zakládá přesilovkovou akci z vlastního obranného pásma.

30:34
    Ani Matyáš Humeník trestné střílení neproměňuje. Výborně se k němu rozjel, avšak v klíčové fázi puk příliš přemíchal. Schnattinger podržel svůj tým.

30:34
    Tak uvidíme trestné střílení i na druhé straně. Unikajícího Kotouse zastavil nedovoleně Král.

29:56
    Vojtěch Aulický – 2 min., podrážení.

29:30
    I mistr tesař se někdy utne. Takto by se dala nazvat střela Plos, která ovšem netrefila prázdnou svatyni brankáře Maříka.

28:52
    Hra i nadále pokračuje ve vysokém rychlostním stupni a přelévá se z jedné strany hřiště na druhou.

27:54
    Rozjel se k němu Michal Koštoval, který jej neproměňuje.

27:54
    Po faulu Březiny je nařízeno trestné střílení.

27:53
    Nepříjemná situace na ledě. Unikající Rozsíval zakončoval tváří v tvář Maříkovi, když najednou podklouzl a ošklivě narazil do brankové konstrukce.

27:24
    Kusak dostal dobře nabit do mezikruží, ovšem rána mu nesedla.

26:46
    Plos tvrdě dojel Bystřického, avšak v rámci pravidel a hra tak pokračuje dál.

25:38
    Z jednoho ze soubojů odjíždí Jansa, který míří na střídačku s bolestivou grimasou.

25:25
    Střelu Petráska čapl Schnattinger, který podrží kotouč a vhazovat se bude po jeho levici.

24:51
    Nadějně se rozvíjející šanci domácích zhatil ofsajd.

24:05
    Již třetí únik dva na jednoho v podání Motoru a opět bez využití. Parádní práci při bránění odvedl Koštoval, který dobře vybruslil českobudějovické nájezdníky.

23:37
    Macháček ze středního pásma pověřil Maříka a jede střídat.
    22:34 David ROZSÍVAL - 1:0

22:34
    Liberec právě vstřelil branku! Toto byla parádní krasojízda v podání DAVIDA ROZSÍVALA, který přebruslil obránce Motoru a následně zasunul kotouč za ležícího Maříka. Asistence: Ehrenberger, Hois.

21:25
    Jarabko za vlastní brankou ztrácí kotouč, o který ho obral Aulický. Českobudějovický útočník se však špatně vytočil a neohrozil tak brankáře Schnattingera.

20:42
    Za Maříkem zvoní tyč! Po střele od Jenčovského může českobudějovický gólman poděkovat své svatyni, která zabránila vstřelení úvodní trefy zápasu.

20:08
    Plos hned na úvod druhé dvacetiminutovky prověřil Maříka, který si připsal úspěšný zákrok.

20:01

První třetina začala velmi svižně, na puku se převážně drželi domácí, kteří nepouštěli svého soupeře do sebevětšího tlaku. Ovšem Liberečtí nedokázali žádnou šanci zužitkovat ve svůj prospěch. Úvodní perioda nabídla také první přesilové hry, ty ovšem zůstaly bez využití, a tak se jde do kabin za bezbrankového stavu.

20:00

19:40
    Král za brankou vyčkává, až jeho spoluhráči dostřídají.

18:26
    Jihočeši ustáli tlak a podařilo se jim kotouč vyhodit takovým způsobem, aby nedojel na zakázané uvolnění.

17:47
    Buzek si výborně odbruslil od modré a následně vyslal tvrdou střelu na libereckou branku. Schnattinger na kotouč dobře viděl a předvedl jistý zákrok vyrážečkou.

16:27
    Samostatný únik Pitela gólem nekončí! Ani tentokrát se skóre zápasu neotevře, protože na Pitelovu střelu nad beton se lišácky počkal Schnattinger, který předvedl parádní zákrok.

15:31
    Nedorozumění mezi Handlem a Jenčovským končí na zakázaném uvolnění.

14:40
    Úplně odkrytá branka se zjevila před Hrabčákem, kterému v klíčový moment zablokoval hůl Placek.

12:56
    Rozsíval se dostal do samostatné úniku, ale neproměnil! Liberecký šikula nabral obrovskou rychlost ve středním pásmu, ovšem Mařík si jeho nájezd pohlídal a vychytal ho betonem.

12:12
    Nebezpečnou střelu v podání Plose vytěsnil Mařík za svoji svatyni.

11:39
    Liberecký se zatím nedaří uchytit se v útočném pásmu.

11:04
    Domácí jsou v plném počtu a začíná jim přesilová hra, která potrvá necelou minutu a půl.

10:38
    Početní výhoda Motoru končí, a to po faulu Placka.

10:31
    Petr Placek – 2 min., hákování.

10:01
    Skvěle sehrané oslabení v podaní Bílých Tygrů, Jenčovský vyhazuje až k Maříkovi.

09:13
    Budějovičtí hned na úvod početní výhody prohráli buly, načež se vystavili ofsajdovému postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:04
    Tadeáš Vološín – 2 min., hákování.

08:58
    Rozhodčí zdvihá svoji pravici, uvidíme první přesilovou hru.

08:14
    Další únik dva proti jednomu v podání hráčů Motoru. Kříž dostal nahrávku od svého spoluhráče, ta mu ovšem nesedla, a tak ani tento únik nebude proměněn.

07:53
    Protiakci domácích nakonec zastavuje ofsajdové postavení.

07:47
    Schnattinger vypomohl domácím s rozehrávkou, na kotouči je Král.

07:16
    Motor se dostal do prvního souvislejšího tlaku, což vedlo k ráně od modré v podání Vachuna. Jeho střela však zamířila pouze do ochranné sítě nad brankou.

06:12
    Hosté únik dva na jednoho nezužitkují, protože Tůma nechal kotouč za sebou a akce se tak zastavila už ve střední části hrací plochy.

05:49
    Po závaru za brankou Motoru hosté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

05:02
    Hois protečoval puk do útočného pásma, ovšem kotouč následně sbírá hostující Březina.

04:05
    Chytrá akce v podání Rozsívala. Liberecký forvard si z rohu kluziště vybruslil na pomezí brankové čáry a přihrával Janatovi. Druhý jmenovaný však kotouč nezastihl a na první branku si tak musíme počkat.

03:15
    Nejlepší střelec ligy Plos na sebe opět upozornil. Za modrou čárou předvedl kličku do středu mezi kruhy, odkud prověřil Maříka.

02:41
    Meisel ztrácí kotouč ve vlastní obranné třetině, ovšem zaskočil za něj jeho kolega v obraně Král, a tak se Budějovičtí nedostali do větší šance.

02:01
    Po střele z mezikruží si první zákrok připisuje Mařík.

01:10
    Liberečtí si převážně drží v útočném pásmu. O puk svádí tvrdou bitvu v rohu kluziště.

00:02
    Úvodní buly padlo, vyhráli ho domácí.

00:01

Oba týmy už nastupují na led, utkání za malou chvíli začne.

Bílí Tygři Liberec: Schnattinger (Hambálek) – A. Král, Koštoval, Ehrenberger (A), Pilíšek, Jarabko, Macháček, Meisel – Plos, Jenčovský (C), Handl – Janata, Hois (A), Rozsíval – Vološín, S. Jansa, Prokůpek – Hrabčák, Pekař, Kofroň.
    Trenér: Valdemar Jiruš

HC Motor České Budějovice: Mařík (Schacherl) – Placek, T. Tůma, Buzek, Březina (C), Vachun, Bystřický, Gřegořek – Humeník, Pitel (A), M. Kříž (A) – Aulický, Hoch, Kusak – Mojsejev, Šimon, Petrásek – Kotous, Pospíchal.
    Trenér: Radim Skuhrovec

Rozhodčí: Sýkora, Hacaperka – Štěpánek, Brož.

PŘEDCHOZÍ VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

2. kolo – Bílí Tygři Liberec 3:1 Motor České Budějovice
    21. Koštoval (A. Král, Janata), 27. Plos (A. Král), 56. Gajda (Hois) – 13. Pospíchal (Kotous, Willmann)

9. kolo – Motor České Budějovice 4:3 Bílí Tygři Liberec
    20. Willmann (Placek), 23. M. Kříž (Pitel, Humeník), 26. Aulický (Vachun, Buzek), 30. Sochor (Mojsejev, Šimon) – 5. Plos (Koštoval, A. Král), 13. Jenčovský (Plos), 26. Janata (A. Král, Jenčovský)

MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Po roční odmlce se Motor vrátil mezi elitu, kde ovšem vůbec nedává najevo, že by snad rok zpátky hrál nižší soutěž. Svěřenci Radima Skuhrovce se nachází na parádním druhém místě s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Bruslaře. Českobudějovičtí mají na kontě stejný počet výher a proher jako jejich sok. Velkou ofenzivní sílu v jihočeském týmu představuje Matyáš Humeník, který dokázal posbírat celkem osmnáct kanadských bodů za sedm gólů a jedenáct asistencí, což jej řadí na celkové 9. místo v tabulce produktivity soutěže.

V poslední zápase si Jihočeši vyšlápli na plzeňskou Škodovku, která se v této sezóně trápí. Zápas dlouho přetrvával 0:0 ovšem v 54. otevřel skóre právě Humeník, na což Plzeň již nedokázala zareagovat, a tak si z Českých Budějovic odvezla prohru 0:2.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Týmu z Podještědí se před sezónou navrátil hlavní kouč Valdemar Jiruš, který pozvedl výkony Severočechů. Liberečtí se nachází na třetím místě s jednobodovou ztrátou právě na jejich dnešního soupeře. Po polovině základní části mají šelmy na kontě 27 bodů za devět výher a šest proher. Bílým Tygrům funguje především první útočná letka, ve které figuruje také nejbodovější hráč šelem Lukáš Plos. Liberecký střelec má za 15 odehraných utkání na kontě 21 (13+8) bodů, zároveň jde také o nejlepšího střelce celé soutěže. Severočechy zdobí také perfektní brankářská dvojice Hambálek – Schnattinger. Především první jmenovaný má perfektní fazónu a vévodí všem gólmanským statistikám.

V posledním zápase se šelmy představily na ledě hradeckého Mountfieldu. Po šedesáti minutách hry svítilo skóre 2:2, a tak došel zápas do prodloužení. To hned po 19 sekundách rozsekl hradecký Beneš, který uzmul bonusový bod pro domácí Mountfield.

Zdravím všechny milovníky hokeje a toho mládežnického především! Šestnácté kolo juniorské extraligy nám nabídne bitvu Bílých Tygrů z Liberce s jihočeským Motorem. Zápas začne v sobotních 17:15 na ledě Svijanské Arény.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Ondřej Gajdáček

Branky a nahrávky: 23. Rozsíval (J. Ehrenberger, Hois), 60. Handl (Koštoval, Plos), 65. A. Král (Rozsíval, Janata) – 33. Humeník (T. Tůma, Pitel), 47. Pitel (M. Kříž, Buzek)

Bílí Tygři Liberec: Schnattinger (Hambálek) – A. Král, Koštoval, J. Ehrenberger (A), Pilíšek, Jarabko, Macháček, Meisel – Plos, Jenčovský (C), Handl – Pekař, Janata, Rozsíval – Vološín, Hois (A), S. Jansa – Prokůpek, Hrabčák, Kofroň.

Rozhodčí: Sýkora, Hacaperka – Štěpánek, Brož