Anglie – Fidži 30:24 (kon.) | Francie – Jižní Afrika 28:29 (kon.)
Anglie – Fidži

30:24

Neděle 15.10.2023, 17:00 • Stade de Marseille • Mistrovství světa v ragby • Čtvrtfinále

Ragbisté Anglie potvrdili roli favorita, na postup do semifinále přes Fidži se ale neskutečně nadřeli! Byť vedli už 24:10, Difži se povedlo mezi 64. a 70. minutou položit dvě pětky a proměnit dvě konverze, díky čemuž vyrovnali na 24:24. Závěr střetnutí ale patřil anglickému kapitánovi Owenovi Farrellovi, jemuž se povedlo napřed v 72. minutě dál drop goal a poté v 78. minutě proměnil po chybě soupeře snadný trestný kop. Fidži se následně dlouho snažilo s výsledkem něco udělat, hrálo se dokonce šest minut nad rámec základní hrací doby, ale kýženou pětku už nepoložili.

Anglie postoupila do semifinále, ve kterém se utká s vítězem zápasu mezi Francií a Jihoafrickou republikou. (19:06:20)

Utkání skončilo.

80+6
    Fidžané na zemi neuvolnili balón, rozhodčí přerušuje hru a to je konec! Farrell bude moci zakopnout míč do autu a Anglie v tuto chvíli postupuje do semifinále.

80+5
    Bude to trestný kop pro Fidži, Fidžané zakopávají do autu. Hra bude pokračovat, jelikož Fidži může po zakopnutí vhazovat.

80+4
    Rozhodčí dlouze diskutují, jak situaci vyřešit.

80+3
    Angličané zatlačili na soupeře a v podstatě se k němu dostali. Dopustili se předhozu a rozhodčí bude kontrolovat, zda se nejednalo o úmyslný předhoz.

80+2
    Už desátá fáze jejich útoku. Anglie ale soupeře doslova vytlačuje k polovině hřiště.

80+1
    Už se hraje přes limit. Fidžané mají míč, nesmí si dovolit ho ztratit. Ale nedaří se jim procpat do dvaadvacítky.

80
    Mlýn je zhruba 27 metrů od brankové zóny Anglie.

80
    Zborcený mlýn, ještě jedno opakování. Zbortila se anglická strana.

80
    Začala poslední minuta. Po jejím vypršení, jakmile bude hra přerušena, je konec. Fidži si nesmí dovolit přijít o míč. V tu chvíli bude Anglie kopat do autu.

79
    Mlýn pro Fidži na polovině Anglie. Kuruvolimu se ale nedaří dostat k míči. Následně se mlýn rozvázal a musí se opakovat.
    Owen Farrell proměňuje trestný kop

78
    OWEN FARRELL nikam nespěchal, počkal si takřka na vypršení limitu a jednoduše proměňuje trestný kop. Fidži nyní musí položit pětku a pak proměnit konverzi, jestli chce něco s výsledkem udělat.

77
    Trestný kop pro Anglii. Farrell má míč přímo proti háčku. Jednoduchá možnost, jak navýšit vedení o další tři body.