Ottawa – Tampa 5:2 (kon.) | Anaheim – Carolina 6:3 (kon.)
Pondělí 16.10.2023, 01:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL
    57:17 Tim STÜTZLE - 5:2

57:17
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, Ottawa vyhraje také druhý letošní domácí zápas! Korpisalo připravil kotouč pro Tkachuka, který jej posunul po mantinelu. Ve středním pásmu si hrací předmět přebral TIM STÜTZLE, který jej dopravil do opuštěné klece. 5:2. Asistence: Brady Tkachuk a Joonas Korpisalo.
    52:53 Brady TKACHUK - 4:2

52:53
    Domácí se přibližují k zisku dvou bodů! Jake Sanderson parádním pasem z vlastní brankové čáry našel BRADYHO TKACHUKA, jenž se následně dostal před obránce a zastrčil kotouč mezi betony brankáře Matta Tomkinse. 4:2. Asistence: Jake Sanderson a Arťom Zub.
    39:01 Mathieu JOSEPH - 3:2

39:01
    Tampa chybovala ve vlastním pásmu a Ottawa okamžitě trestala! Přihrávka Tarasenka byla sražena na levý kruh, kde stál MATHIEU JOSEPH, který trefil šibenici u zadní tyče. 3:2. Asistence: Vladimir Tarasenko.
    33:00 Tanner JEANNOT - 2:2

33:00
    Tampa právě vstřelila branku!
    Sedm minut před koncem třetiny Tampa znovu srovnává! Hedman od mantinelu nahodil kotouč před bránu, kde skvěle zapracoval Michael Eyssimont, který posunul kotouč na TANNERA JEANNOTA. Posledně jmenovaný už měl jednoduchou pozici. 2:2. Asistence: Michael Eyssimont a Victor Hedman.
    28:48 Brady TKACHUK - 2:1

28:48
    Ottawa jde podruhé v tomto zápase do vedení! První lajna ukázala, že jí stačí málo. Claude Giroux poslal kotouč na střed na hokejku BRADYHO TKACHUKA, jehož první střelu sice zablokoval Darren Raddysh, ta druhá už ale byla gólová. 2:1. Asistence: Claude Giroux.
    21:00 Anthony CIRELLI - 1:1

21:00
    Přesně po minutě ve druhé části je srovnáno, nádhernou akci převedli hosté! Darren Raddysh bleskurychle vybídl před brankou najetého ANTHONYHO CIRELLIHO, jenž překonal brankáře povedeným bekhendovým blafákem. 1:1. Asistence: Darren Raddysh a Tanner Jeannot.
    07:02 Vladimir TARASENKO - 1:0

07:02
    Senátoři se zaslouženě dostávají do vedení! Nahození od modré čáry před brankou zastavil Ridly Greig, který pěknou zadovkou vybídl VLADIMIRA TARASENKA. Ruský útočník poté vstřelil svou první branku v dresu Ottawy. 1:0. Asistence: Ridly Greig a Jakob Chychrun.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 8. Tarasenko (Greig, Chychrun), 29. B. Tkachuk (Giroux), 40. M. Joseph (Tarasenko), 53. B. Tkachuk (Sanderson, Zub), 58. Stützle (B. Tkachuk, Korpisalo) – 21. Cirelli (D. Raddysh, Jeannot), 33. Jeannot (Eyssimont, Hedman)

Ottawa Senators: Korpisalo (A. Forsberg) – Chabot (A), Chychrun, Zub, Sanderson, Hamonic, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Tarasenko, Greig, M. Joseph – Batherson, Chartier, Kubalík – MacEwen, Kastelic, Kelly.
    Trenér: D.J. Smith

Tampa Bay Lightning: Tomkins (J. Johansson) – Perbix, Hedman (A), D. Raddysh, Sergačjov, Černák, de Haan – Kučerov (A), Point, Hagel – Eyssimont, Cirelli (A), Jeannot – Barré-Boulet, Paul, Sheary – Merelä, Glendening, Watson.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: O'Rourke, Markovic – Johnson, Gibbons