Interobal Plzeň – Chrudim 3:2 (kon.)
SK Interobal Plzeň
3:2 (2:0)
FK Chrudim
Úterý 17.10.2023, 20:15 • SH Lokomotiva Plzeň • Pohár Svazu futsalu ČR • Čtvrtfinále

Upřímně člověku spadla brada po zjištění, že naposledy chyběla Chrudim v semifinále Poháru SFČR v roce 2007. Tou dobou se hrál ještě oficiálně pohár ČMFS a Eco Investment Praha porazil ve finále Nejzbach Vysoké Mýto. Tehdy trénoval českou fotbalovou reprezentaci Karel Brückner, Barbora Špotáková neměla jedinou olympijskou medaili a Roger Federer popáté za sebou vyhrál Wimbledon. (22:05:08)

Plzeň postupuje do semifinále Poháru SFČR a chybí ji dvě vítězství k tomu, aby se porpvé dočkala této trofeje. Skvěle tak naladila na Ligu mistrů. Chrudim byla sice dnes v prvním poločase lepší a ve druhém si při powerplay vypracovala několik jasných šancí. Zmínit můžeme hlavně příležitost Pavla Drozda před úplně prázdnou bránou z 21. minuty namířenou do boční sítě. Ten pak ještě trefil tyčku. Také André byl naprosto sám před Vahalou.

Zápas ovlivnilo i to, že Chrudim neskórovala v závěru prvního poločasu, kdy neuspěla při přečíslení dva na jednoho i následném rohu.

39:59
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Tečovaná střela z pravé strany končí v síti. Gól EVERTONA už ale jen koriguje skóre 0,3 sekundy před koncem zápasu.

39:47
    Interobal vytlačil Chrudim na půli, Holý potom srazil střelu z pravé strany na roh Záruby.

39:13
    Hosté získali roh a kombinovali, Plzeň zablokovala střelu z pravé strany.

38:57
    André nacentroval z levé strany mezi nohama Vitinha na vzdálenější tyč, kde zakončil ve skluzu do prázdné brány PAVEL DROZD.

38:48
    Zárubův centr z levé strany skončil na zádech otáčejíícho se Holého.

38:16
    Interobal byl stažený na devíti metrech, Rešetár pak vystoupil z pravé strany na Pavla Drozda.

37:37
    Plzeň obestoupila Zárubu na středu a ten neměl komu.

37:12
    Interobal znovu tahal čas až nákop Vahaly z levé strany sebral Jackson.

36:58
    Oddechový čas pro tým SK Interobal Plzeň.

36:58
    Kaká postupoval po levé straně, na konci akce se otočil kolem Davida Drozda, ale neuspěl proti Zárubovi v dresu brankáře.

36:45
    Vahala chytil střelu z pravé strany na přední tyč a Plzeň potom držením balónu může zatahat čas.

36:15
    Chrudim chtěla pátý faul za počínání Kaká na Davida Drozda.

35:46
    Chrudim chtěla překvapit Plzeň tím, že přiběhne Jackson jako pátý hráč, brankáři ale střela úplně nsesedla a směřovala z levé strany vedle protější tyče.

35:44
    Holý opět blokuje centr, tentokráte ten v podání Pavla Drozda z levé strany, následuje timeout Chrudimi.

35:08
    Knobloch udělal čtvrtý faul Plzně na levé straně na Koudelku před střídačkou domácích. Ty čtyři fauly by se přenášely do prodloužení.

34:44
    Knobloch získal míč a ten podržel Kaká s Knoblochem na levé straně, přidal se i Holý. Tohle Interobalu bohatě stačí.

34:14
    Pavel Drozd trefil z levé strany tyčku, míč se odrazil před čáru a André chtěl doklepávat, při souboji o míč, ale zasáhl Vahalu do ruky.

Vít Muzikář

Branky: 13. Mikuš, 15. Kaká (pen.), 25. Kaká – 39. P. Drozd (André), 40. Everton (André)

Karty:   36. Knobloch (PLZ) – 25. P. Drozd (CHR)

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Fořt) – Rick, Rešetár (C), Buchta, Kozár, Vnuk, Kaká, Holý, Mikuš, Křivánek, Vitinho, Knobloch.
    Trenér: Marek Kopecký

FK Chrudim: Jackson (Špánik) – Záruba, Everton, R. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, André, Balog, Krotil, Slováček (C).
    Trenér: Alecio

Rozhodčí: Chládek, Kresta– J. Vlašič