Rumunsko – Česko 1:1 (kon.)
Rumunsko
1:1 (0:1)
Česko
Úterý 17.10.2023, 15:00 • Stadion Stovky, Frýdek-Místek • Kvalifikace mistrovství Evropy do 19 let

Rumunsko stejně jako Česko postupuje do 2. fáze kvalifikace na mistrovství Evropy do 19 let.
    Už v 8. minutě se Češi dostali do vedení, když se Matouš Krulich prosadil po centru Tomana. O pár minut později byl Krulich opět ve velké šanci, ale tentokrát trefil jen břevno. V 15. minutě zakončoval Stan, ale pouze do brankáře Baiera. Ve 40. minutě pálil z voleje nad bránu Miloš Pudil. Největší šance Rumunska přišla ve 43. minutě, ale Pop nedokázal proměnit svůj únik, jelikož jej skvěle vychytal Baier.
    Do druhé půle domácí vstoupili skvěle, jelikož se ve 48. minutě prosadil Pop a srovnal na 1:1. V 51. minutě pálil Málek těsně vedle pravé tyče. V 62. minutě se Krulich ocitl v šanci, ale Rafailă jeho pokus vyrazil nad. O tři minuty později musel zasahovat Baier proti střele Popa. V 71. minutě oslabil domácí tým po druhé žluté Florea. Konec zápasu si ale Rumuni pohlídali. (16:55:03)

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

90+5

90+4
    Buryán se snažila prodrat přes obránce, ale je z toho jen odkop od svatyně Rumunska.

90+3
    Rumuni odkopávají míče co nejdále to jde. Po autovém vhazování Česka skončil centr jen v moci rumunského gólmana.

90+2
    Cibi se po faulu Baryána ocitl na zemi, ale ošetření potřebovat nebude.

90+1
    Nápor českých mladíků graduje, ale další přihrávka před bránu byla zblokována rumunskou obranou.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Jakub Svatoš se posléze snažil odcentrovat z pravé strany, ale to se mu vůbec nepovedlo.

89
    Rumuni to zkouší pouze na protiútoky, ale ty zatím nepřináší nic vážnějšího. Nátlak Česka pokračuje.

88
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Toman, přichází Svatoš.

87
    Zdeněk Toman dnes hraje velmi dobrý zápas a poslal další centr z pravé strany do vápna, kde přišla rána Jana Buryána, ale ta byla zblokována.

86
    Hlavičkový souboj po centru z levé strany, ale míč nakonec skončil v rukavicích brankáře Rafaily.

85
    Rumunsko konec utkání zvládá celkem bez problémů a snaží se nevytvořit žádnou chybu.

84
    Rychlé nohy ukázal Sali, který se z vlastní poloviny dostal na hranici šestnáctky soupeře. Následně ale o míč přišel.

83
    Češi nyní kombinují na polovině svého soupeře, který se zatáhl na pár metrů od vlastního vápna.

82
    Rumuni se už nesnaží nic moc vymýšlet a po zisku balón okamžitě odkopávají co nejdále.

81
    Ten si vzal na starost Buryán, ale jeho pokus přes zeď skončil přímo v rukou brankáře Rafaily.

81
    Cibi se provinil faulem na Gaszczyka a Češi získali přímý kop.

80
    Buryán se po chvíli dopustil faulu na vlastní polovině, což domácím rozhodně vyhovuje.

79
    Rumuni poslali nebezpečný centr z pravé strany do vápna hostů, ale Češi dokázali míč dostat do bezpečí.

78
    Střídání v týmu Rumunsko:
    ze hřiště odchází Gogescu, přichází Dutu,
    ze hřiště odchází Stancovici, přichází Cibi.

76
    ze hřiště odchází Málek, přichází Hranoš,
    ze hřiště odchází Krulich, přichází Proniuk,
    ze hřiště odchází Pudil A., přichází Buryán.

74
    Míšek se hnal za míčem, ale Gogescu jej tělem odstrčil a následně si pro balón došel gólman Rafailă.

72
    Málek poslal svou přihrávku pouze do zámezí a na trávníku se celkově dost přiostřilo. Rumunsku jde o vše.

Dnešní utkání sleduje 340 diváků.
    71. Červená karta Florei po 2. žluté.

71
    Andrei Florea skluzem dohrál českého hráče a uviděl druhou žlutou kartu! Rumuni tak jdou do deseti!

70
    Rumuni si nyní zahrávali s nervy svého trenéra.

69
    Michal Málek to zkusil z dálky a jeho skákající střela byla nebezpečná, ovšem Rafailă si dokázal poradit.

68
    Roh sice bezprostřední nic nepřinesl, ale po chvíli si to Planka namířil do vápna, ale jeho přihrávka byla zblokována.

67
    Pokus o centr v podání Míška byl zablokován do zámezí a Česko tak má k dispozici další roh.

66
    Andrei Florea zajel do nohou Krulicha a uviděl žlutou kartu.
    65. Baier vytěsnil střelu Popa!

65
    Rares Pop provětral rukavice Viktora Baiera tvrdou ránou levou nohou. Češi nyní trochu zaspali směrem dozadu a Rumuni nebyli daleko od obratu.

63
    Český výběr pokračuje v nátlaku a získal další dva rohové kopy za sebou. Nakonec ani jeden nepřinesl zakončení, ale hosté pokračují autovým vhazováním.
    62. Rafailă vyrazil ránu Krulicha!

62
    Matouš Krulich si excelentně posunul míč na levačku a vypálil tvrdou ránu pod břevno, kterou Rafailă vytáhl mimo!

61
    ze hřiště odchází Capac, přichází Răducan.

60
    Nakonec Češi získali dva rohové kopy v řadě, ale ani jeden nepřinesl nic nebezpečného.

59
    Adam Pudil svedl souboj o míč s Jaladem a získal pro Česko rohový kop z levé strany.

58
    Nyní bylo k vidění několik minisoubojů, ale přihrávka Florey nakonec skončila jen v zámezí.

57
    Znovu horší zpracování Málka, který se tak nedostal přes rumunského obránce. Posléze ale přichází faul Stancovičiho.

56
    Michal Málek je ve druhé půli daleko aktivnější, než v té první. Tentokrát si ale nepohlídal míč na hrací ploše.

55
    ze hřiště odchází Stan, přichází Sali,
    ze hřiště odchází Banu, přichází Florea.

54
    Český tým se po chybě Jaladeho dostal do rychlého přechodu, ale český hráč si neporadil s míčem ideálně a jeho pozdější přihrávka na Málka šla do ofsajdu.

53
    David Holoubek se nyní velmi rozčiluje, jelikož Alexander Stan se dopustil faulu ve středu hrací plochy, když přistrčil Míška. Sudí ale žlutou kartu nevytáhl.

52
    Přihrávka Krulicha byla nepřesná a skončila jen v zámezí. Rumunsko s autovým vhazováním rozhodně nepospíchá.
    51. Zakončení Málka skončilo vedle pravé tyče!

51
    Frýdeckomístecký rodák Michal Málek se perfektně dostal přes dva hráče, ale jeho následný pokus skončil těsně vedle pravé tyče!

50
    Toman si tentokrát nedokázal zpracovat míč na pravé straně a následovat bude autové vhazování Rumunů.

49
    Tentokrát se Česku nepovedl útok směrem dopředu a míč skončil jen v moci brankáře.
    48. Rares POP - 1:1

48
    Rumunsko právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno na 1:1! RARES POP to zkusil ze střední vzdálenosti a jeho překvapivá rána skončila přesně u pravé tyče. Baier se natahoval marně. Za tohoto stavu domácí jistojistě postupují, neboť jim stačí minimálně remíza. Asistence: Jalade.

46
    Toman se dostal přes Capace, ale jeho následný centr se nepovedl a skončil v zámezí.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:03.

První část utkání je za námi a Česko vede nad Rumunskem 1:0.

45+1

45+1
    Rumunsko drží míč na polovině soupeře, ale nemůže se dostat blíže ke svatyni Baiera.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

44
    Matouš Krulich se dopustil minimálně třetího faulu a tentokrát už viděl žlutou kartu.
    43. Baier zneškodnil únik Popa!

43
    Česko mělo k dispozici rohový kop, ovšem směrem dozadu si to hosté vůbec nepohlídali a Rares Pop utíkal sám na bránu! Hrdinou okamžiku je český gólman Viktor Baier, jenž zlikvidoval zakončení Rumuna!

42
    Nakonec si Češi vypracovali další zakončení, ale pokus Tomana byl zblokován Tudosem. Následuje další rohový kop.

41
    Znovu nebezpečný centr Česka z pravé strany, ale Planka se neprodral přes obránce.
    40. Zakončení Miloše Pudila mířilo nad bránu.

40
    Miloš Pudil si zpracoval míč na prsa, ale následně vypálil tvrdý projektil nad bránu Rumunska!

39
    Planka se snažil lobem za obranou najít Málka, ale rumunská defenzíva si poradila.

38
    Po standardní situaci získali hosté také autové vhazování. Nakonec přišel centr do vápna a po nepřehledné situaci opět pálil Krulich. Jeho sražená střela skončila v moci brankáře Rafaily.

37
    Po souboji mezi Milošem Pudilem a Gogescuem následuje rohový kop Česka.

36
    Česko je v první půli jednoznačně lepším týmem a soupeř si nevypracoval takřka nic. Matyáš Krulich měl na svém kontě málem dvě branky, ovšem ta druhá možnost skončila jen na břevně.

35
    Souboj na hranici pokutového území mezi Plankou a Jaladem. Sudí nakonec odpískal faul českému hráči.

34
    Aionaei je zatím nejaktivnějším hráčem Rumunska, ale další centr skončil jen v rukou brankáře Baiera.

33
    Rumunsko ale z rychlého brejku nedokázala vymyslet nic vážnějšího, neboť Česko rychle zahustilo střed hrací plochy.

32
    Hostující mužstvo nyní drželo balón na kopačkách, ale následná přihrávka Palusky byla doslova tragická, jelikož namazal soupeři.

31
    Aionaei se opět neprodral po pravé straně přes bratry Pudily. Česko tak získalo autové vhazování na vlastní polovině.

30
    Pavel Gaszczyk uviděl žlutou kartu za simulování. Rumunský hráč jej ovšem dvakrát atakoval. Sudí to ale viděl trochu jinak.

29
    Posléze se opřel do míče z hranice vápna Pavel Gaszczyk, ale balón netrefil ideálně a ten tak skončil vedle rumunské svatyně.

28
    Češi se na chvíli zabydleli na levém křídle, ale centr Planky zablokoval Pop.

27
    Adam Pudil se dostal před bránu po centru Planky, ale následně přišel další faul Krulicha.

26
    Také standardní situace domácích ovšem skončila jen v moci brankáře. Baier následně rozehrál na levou stranu, kde Pop povalil na trávník Miloše Pudila.

25
    Centr českého mladíka skončil v rukou brankáře, který poslal dlouhý nákop. Český gólman Baier vyběhl ze svého území a hlavou odehrál míč co nejdále. Posléze Rumuni získali rohový kop.

24
    Miloš Pudil sprintoval na křížný pas a dokázal vybojovat alespoň rohový kop. Míč už si bere David Planka.

22
    Znovu se ale domácím nepodařilo vymyslet něco vážnějšího a Aionaei už nezastihl míč na hrací ploše.

21
    Tentokrát se Krulich dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy a rumunský hráč potřebuje ošetření.

20
    Bratrská spolupráce Pudilů málem vyšla dokonale, ovšem přihrávka Adama Pudila na Krulicha byla dlouhá a skončila u gólmana Rafaily.

19
    Rumunům zatím chybí nějaká větší odvaha směrem dopředu, zatímco český výběr hraje velmi chytře a trpělivě.

18
    Rumuni nyní pořádně zariskovali při rozehrávce u své brány a se štěstím Češi nevedli o dva góly.

17
    Stan neudržel balón po několika tvrdých soubojích ve středu hrací plochy. Následný rychlý přechod Česka ale nepřinesl nic vážnějšího.

16
    Znovu byl uprostřed veškerého dění Krulich, ale natěsno bráněn obráncem nedokázal zakončit.
    15. Baier si poradil se zakončením Stana.

15
    Následně si také Rumunsko připsalo první větší šanci, když se Alexandru Stan dostal k zakončení, ale jeho přízemní pokus letěl doprostřed přímo do rukou Baiera.
    14. Krulichova hlavička trefila horní tyč!

14
    Matouš Krulich byl blízko druhé branky! Český útočník si opět našel centr z pravé strany, ale jeho hlavička pouze otřásla břevnem!

13
    Stancovičiho centr hledal spoluhráče uvnitř vápna, ale nakonec je z toho jen rychlý brejk Čechů.

12
    Znovu je k vidění postupný útok Rumunska, které si ale stále nemůže vypracovat nějakou vážnější šanci.

11
    Jalade našel Popa na hranici šestnáctky, ale zakončení rumunského mladíka z otočky nebylo nebezpečné a skončilo vedle.

9
    Rumuni se ovšem okamžitě snaží odpovědět a získali další autové vhazování na polovině soupeře.
    8. Matouš KRULICH - 0:1

8
    Česko právě vstřelilo branku!
    Hosté se ujímají vedení! Po rychlém přechodu přišel velmi dobrý centr Zdeňka Tomana z pravé strany a MATOUŠ KRULICH na přední tyči dokázal z voleje prostřelit gólmana Rafailu. Asistence: Toman.

7
    Viktor Stancovici pálil ze středu hrací plochy, ale jeho pokus mířil jen nad bránu.

6
    Tentokrát Pop vyslal po pravé straně Aionaeie, ale jeho centr skončil jen v zámezí a Viktor Baier se postará o rozehrávku od své svatyně.

6
    Standardní situace domácích nebyla vůbec špatná a v pokutovém území Česka bylo pořádné horko. Hostující defenzíva si ale dokázala poradit.

5
    Aionaei sice měl před sebou otevřenou pravou stranu, ale Rumuni nadále nikde moc nespěchají a snaž se především držet balón. Nakonec se jim povedlo získat rohový kop, protože Capac nastřelil Hunala.

4
    Michal Málek zfauloval Capace a Rumunsko se tak poprvé v utkání bude moct dostat na polovinu Čechů.

3
    David Planka poslal nebezpečný míč na přední tyč, kde se český hráč snažil dostat ke hlavičce, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

2
    Adam Pudil se dostal do vápna soupeře, ale domácí obránce jeho cestu přerušil včasným odkopem míče. Následuje rohový kop.

1
    Česká reprezentace získala autové vhazování na polovině soupeře, ale následně se s míčem stáhla.

1

Máme za sebou hymny obou národních týmů.

Rumunsko: Rafailă – Aionaei, Jalade (K), Tudose, Anișorac – Stancovici, Gogescu, Banu – Pop, Stan, Capac
    Náhradníci: Frânculescu – Dutu, Florea, Bădescu, Cibi, Sali, Vlăsceanu, Răducan, Rădulescu
    Trenér: Pavel-Adrian Dulcea

Česko: Baier – Toman, Hunal (K), Paluska, Pudil M. – Gaszczyk, Míšek, Planka – Málek, Krulich, Pudil A.
    Náhradníci: Čechal – Svatoš, Zachoval, Proniuk, Hranoš, Buryán, Horák, Hašek, Hamza
    Trenér: David Holoubek

Rozhodčí: Nalbandjan – Hovhanisjan, Kolarevič.

Tabulka kvalifikace na ME do 19 let – skupina 10:
    1. Česko 6 bodů
    2. Rumunsko 4 b
    3. Finsko 1 b
    4. San Marino 0 b

Česko

Češi se v prvním zápase utkali s outsiderem skupiny San Marinem. Potvrdili v něm roli jasného favorita a porazili San Marino 4:0. Prakticky po celý průběh utkání byli na míči a výsledek je tak zasloužený. O dva góly se postaral Málek, po jedné brance přidali Horák s Hranošem.

Ve druhém zápase přišlo na řadu Finsko, které v úvodním utkání remizovalo s Rumunskem bez branek. Znovu Česko bralo tři body a čisté konto po těsném vítězství 1:0. Jedinou trefu si připsal ve 34. minutě Pudil. Češi tak již mají jistý postup do 2. fáze.

Rumunsko

Rumunsko dnes musí ještě uhrát minimálně bod pro definitivní postup. Jak již bylo zmíněno, v úvodním zápase pouze remizovalo s Finskem 0:0. Následně si ale poradilo se San Marinem jednoznačně 7:0. O dvě branky se postaral Capac. Na listině střelců jsou také Tudose, Banu, Capac, Raducan, Gogescu a Radulescu.

Postup má Rumunsko ve svých rukou, pokud by dnes ovšem České republice podlehlo, bude se čekat na výsledek Finska se San Marinem. Tam se očekává drtivá výhra Finů. Záleželo by tak na skóre.

Ve 3. kole 1. fáze kvalifikace na mistrovství Evropy do 19 let se na Stovkách proti sobě utkají týmy Rumunska a Česka. Naposled se spolu tato mužstva utkala před sedmi lety, kdy Češi vyhráli jednoznačně 3:0. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Nalbandjan a jeho asistenti Hovhanisjan a Kolarevič. Úvodní výkop na krásném stadionu ve Frýdku-Místku je naplánován na 15:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.