Bahcesehir College – Nymburk 88:89 (kon.)
Bahcesehir College
88:89 (23:20, 43:47, 70:63)
ERA Basketball Nymburk
Středa 18.10.2023, 18:00 • Ülker Sports and Event Hall (Istanbul) • Evropský pohár FIBA • Skupina D

40:00
    Klíčové pro hosty bylo nefaulovat. To se naštěstí povedlo. Nymburští nechali přeběhnout Scrubba, který metr za trojkou trefil přesně. Bylo to ale s klaksonem, víc se tak nestane a hosté mohou slavit! (88:89)

39:56
    Tak pozor! Zápas ještě neskončil. Scrubb vyhodil pro Bouteilleho, který na nic nečekal a přímo ze středu skóroval ihned po převzetí míče zpoza oblouku. Oddechový čas také pro Nymburk! (85:87)

32:45
    Thomas Bell opět v akci! V rychlém brejku si vyměnil míč s Gordonem a skóroval. Druhý oddechový čas pro Bahcesehir během necelé minuty, domácí teď vůbec nestíhají! (71:76)

31:59
    No vida! Bayguluvi ukradl míč Collins, který vrátil vedení na stranu českého mužstva! Domácí kouč Ali Ruhi Balkanli reaguje oddechovým časem, skóre čtvrté části hry je po necelých dvou minutách 1:9! (71:72)

26:49
    Za dva body nejprve Bouteille, za tři následně neomylný Scrubb. Přestože Nymburk před odchodem do kabin vedl, po sedmi minutách třetí čtvrtiny už prohrává desetibodovým rozdílem a bere si oddechový čas! (67:57)

24:33
    Domácí jdou zásluhou Cavanaugha po delší době do vedení a hostující lavička musí zareagovat. Jak jinak než oddechovým časem! (59:57)

16:05
    Spousta nepřesností na obou stranách, Nymburk si v tuto chvíli vyžádal čas na poradu. Teprve druhý oddechový čas tohoto zápasu! (35:39)

09:03
    Skvěle! Nymburští po obranném doskoku zamířili do rychlé akce a domácí lavička po koši Svejcara sahá k úvodním oddechovému času tohoto utkání! (17:20)

Štěpán Slovák

Bahcesehir College: Baygul, Bouteille, Boutsiele, Candan, Cavanaugh, Guven, Mutaf, Ozdemir, Scrubb, Taylor, Tuluoglu, Yilmaz
    Trenér: Ali Ruhi Balkanli

ERA Basketball Nymburk: Bell, Bohačík, Collins, Gordon, Kovář, Kříž, Mathon, Rylich, Sehnal, Svejcar, Tůma
    Trenér: Francesco Tabellini

Rozhodčí: Jankowski (Polsko), Meszaros (Maďarsko), Karpanos (Řecko)
    Čtvrtiny: 23:20, 43:47, 70:63, 88:89