Györ – ZVVZ USK Praha 64:83 (kon.)
Serco UNI Györ
64:83 (13:21, 35:42, 52:62)
ZVVZ USK Praha
Středa 18.10.2023, 18:00 • University Hall of Györ (Györ) • Euroliga - ženy • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:09
    Pražanky jdou po devíti vteřinách do vedení zásluhou Magbegorové. (0:2)
    00:09 Bleskové vedení zajišťuje Pražankám Magbegorová

00:53
    Na čáru trestného hodu se dostala Dombaiová, která po necelé minutě hry srovnala. (2:2)

01:31
    Ztráta na hostující straně. Pod útočným košem pak Kristine Anigweová získala doskok a přidala dva body na domácí konto. (4:2)

02:02
    Vyoralová sice srovnala, jenže Anigweová trefila trojku. Obrany jakoby v úvodu vůbec neexistovaly! (7:4)

02:31
    Hostující Maite Cazorlaová je při chuti. Nejprve snížila po individuální akci, následně asistovala Condeové. (7:8)

02:59
    Dva trestné hody pro Voráčkovou. Hostující basketbalistka se ani jednou nemýlila! (7:10)

03:37
    Náskok Pražanek navýšila Vyoralová. A bude to další šance na navýšení, jelikož Slocumuvá ztratila míč. (7:12)

04:39
    Výborně! Delší útok českého týmu. Klíčový byl útočný doskok Vyoralové, po kterém nakonec zakončovala Magbegorová! (7:14)

04:58
    Pražanky střídaly, Goreeová poté faulovala Voráčkovou. Česká basketbalistka proměnila obě šestky. (7:16)

05:41
    Po delší době bodová akce Maďarek. Zakončila ji znovu Anigweová, doposud nejlepší střelkyně Györu. (9:16)

06:39
    Kristine Anigweová zatím zlobí obranu českého mužstva. Tentokráte snížila dvěma trestnými hody. (11:16)

07:13
    Po nepřesné přihrávce od Cazorlaové snižuje Ruffová-Nagyová a rozdíl ve skóre je rázem tříbodový! (13:16)

07:40
    Ztrát na straně ZVVZ USK přibývá, rozhodčí tentokráte pískali kroky Cazorlaové. (13:16)

08:28
    Delší časový úsek beze změny skóre. Poté ale zafungovala kombinace mezi Šípovou a Vyoralovou a druhá jmenovaná skórovala za tři body! (13:19)

08:49
    Lavička Nymburka by měla být o něco lepší, což se nyní prokazuje. Condeová připisuje další dva body. (13:21)

10:00
    První čtvrtina skončila. (13:21)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (13:21)

10:19
    Nejlepší možný vstup domácích basketbalistek do druhé čtvrtiny. Agnes Toroková trefila trojku z úvodní akce. (16:21)

11:26
    Zatímco úvod byl o útocích, nyní se skvěle brání. Bodový útok USK, trefila se Cazorlaová. (16:23)

11:45
    Blesková odpověď Maďarek! Dombaiová se prosadila za dva body po individuální akci. (18:23)

12:53
    Oba celky střídají a pomalu vrací na palubovku své úvodní pětky. Anigweová získala obranný doskok. (18:23)

13:38
    Důležitý layup od Voráčkové, na který vůbec prvním oddechovým časem v utkání reaguje domácí lavička s hlavním trenérem Lászlem Cziczásem! (18:25)
    13:38 Layup Voráčkové

14:04
    Dva bodové útoky Maďarek. První akci zakončovala Anigweová, tu druhou poté Slocumová. (22:25)

14:59
    Nepříjemná bodová šňůra domácích basketbalistek. Natália Hejková si po koši Boglarky Bachové vyžádala oddechový čas! (24:25)

15:17
    Nápor Györu se podařilo zastavit. Vyoralová navíc ihned po time-outu trefila důležitou trojku! (24:28)

15:58
    Na dva body od Voráčkové odpověděla Anigweová, rozdíl ve skóre zůstává neměnný, míč pro USK. (26:30)

16:39
    To je už několikátý úspěšný útok v řadě. Toroková odpovídala na koš Cazorlaové, hostující basketbalistky drží čtyřbodový náskok. (28:32)

16:54
    A znovu Cazorlaová, tentokráte se prosadila po individuální akci. (28:34)
    16:54 Parádní individuální akce Cazorlaové

17:15
    Kristine Anigweová proměnila obě šestky po střídání Maďarek. (30:34)

17:31
    Pražankám zafungovala spolupráce mezi Andělovou a zakončující Voráčkovou. Ta trefila přesně za tři body! (30:37)

17:57
    Po faulu Andělové házela dvě šestky Ruffová-Nagyová. Ani jednou se nemýlila. (32:37)

18:36
    Jedna z mála trojek domácích hráček. Destiny Slocumová snížila na dvoubodový rozdíl. (35:37)

19:54
    Zhruba minutu před koncem Magbegorová využila přihrávky od Cazorlaové a skórovala, navíc Andělová v jednom z posledních útoků první půle trefuje trojku a László Cziczás sahá k dalšímu oddechovému času! (35:42)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (35:42)

Úvodní polovina hry je za námi. Přestože Maďarky o bodík vyhrály druhou čtvrtinu, tak zatím stále tahají za kratší konec provazu, když po dvaceti minutách prohrávají sedmibodovým rozdílem.

Statistiky jsou velmi vyrovnané, ZVVZ USK zatím svého soka trápí zejména po rychlých akcích z domácích ztrát. Lavička Györu se postarala už o 9 bodů, ta hostující zatím jen o 3.

Nejlepší střelkyně:

Kristine Anigweová (15) – Veronika Voráčková (11)

Druhý poločas začne přibližně v 18:57.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (35:42)

20:33
    Voráčková získala míč a v následné akci vybídla Magbegorovou. Ta zaznamenala koš s faulem! (35:44)
    20:33 Koš s faulem získala Magbegorová

20:33
    Ezi Magbegorová nepohrdla ani nabídnutou šestkou. (35:45)

21:07
    Dombaiová sice neproměnila druhý trestný hod, jenže naštěstí pro USK byla jako první na doskoku Magbegorová. (36:45)

21:44
    Začátek druhého poločasu jako z říše snů! Na dva body Cazorlaové navázala po rychlé akci trojkou Magbegorová a László Cziczás si bere čas na poradu! (36:50)

22:23
    Anigweové odpískány tři vteřiny pod hostujícím košem, Magbegorová vzápětí navyšuje náskok. (36:52)

22:34
    Další ztráta domácích hráček pramenící ze skvělé obrany USK. Anigweová se provinila kroky. (36:52)

23:24
    Nepřesná střela od Condeové, nicméně hostující basketbalistky skvěle zapracovaly na doskoku a získaly míč. (36:52)

23:54
    Dva body od Vyoralové! Maďarky se jen o chvíli později prosadily ve třetí čtvrtině vůbec poprvé ze hry, postarala se o to Goreeová. (38:54)

24:29
    Cyesha Goreeová při chuti, po step backu snižuje na čtrnáctibodový rozdíl ve skóre. (40:54)

24:47
    Maďarky mají obrovské problémy s bráněním Magbegorové, která jim v tuto chvíli přidává další dva body. (40:56)

25:54
    Oba celky střídaly. Bodový půst zhruba po minutě ukončila domácí Anigweová! (43:56)

26:30
    Další trojku trefuje domácí Gyongyosiová, což je pochopitelně signál pro lavičku ZVVZ USK. Natália Hejková si bere oddechový čas! (46:56)

26:46
    Zdá se, že i tento time-out opravdu zastavil domácí tlak. Magbegorová krátce po něm mířila přesně. (46:58)

27:26
    Na Voráčkovou zareagovala Anigweová, Pražanky stále vedou dvanáctibodovým rozdílem. (48:60)

28:13
    Dlouhý útok hostujících basketbalistek, ovšem bez bodového zápisu. Hofová netrefila a Anigweová sebrala doskok. (48:60)

28:51
    Totožná situace jako před malou chvílí. Anigweová sbírá obranný doskok a domácí basketbalistky spěchají do útoku. (48:60)

29:30
    Necelou minutu před koncem třetí části snížila Kristine Anigweová, nicméně Pražanky skvěle zareagovaly a díky Tereze Vyoralové už zase vedou o dvanáct bodů! (50:62)
    29:30 Důležitý koš Terezy Vyoralové

29:58
    Pouhé dvě vteřiny před koncem se k radosti domácích fanoušků trefuje za dva body Bachová. (52:62)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (52:62)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (52:62)

30:27
    Jenže Pražanky už zase vedou o dvanáct! Po step backu se trefila Condeová. (52:64)

31:22
    Skvělý vstup svěřenkyň Natálie Hejkové do čtvrté části. Andělová trefila trojku po asistenci od Vyoralové, náskok je rázem patnáctibodový! (52:67)

32:04
    Kristine Anigweová za tři body, hostující Maria Condeová vzápětí za dva. Pražanky si stále hýčkají velmi slušný náskok. (55:69)

32:48
    ZVVZ ani z delšího útoku skórovat nedokázalo. To se podařilo až komu jinému než Anigweové. (57:69)

33:12
    Zatím se střelecky trápila. Teď ale Emese Hofová zaznamenala velmi důležité dva body po přihrávce od Condeové. (57:71)

33:40
    Domácím basketbalistkám se nepodařilo zakončit během časového limitu a přišly o balón. (57:71)

34:14
    Nejprve faul na Voráčkovou, poté dva body od Cazorlaové. Tohle už pro Pražanky začíná vypadat velmi dobře. (57:73)

35:17
    Györ ale rozhodně ještě nic nevzdává! Boglarka Bachová snížila přesnou trojkou a jelikož Natália Hejková je velezkušenou trenérkou a nechce nic podcenit, bere si oddechový čas! (60:73)

35:48
    Pražanky dnes dokázaly skórovat pokaždé velmi brzy po oddechovém čase, tentokráte to měla na starost Vyoralová. (60:75)

36:10
    Slocumová našla Goreeovou, ta snížila na třináctibodový rozdíl. Do konce čtvrté části zbývají necelé čtyři minuty. (62:75)

36:49
    A zase parádní defenziva Pražanek! Györ znovu nezakončil během čtyřiadvaceti vteřin a přišel o míč. (62:75)

37:39
    Ezi Magbegorová trefuje k radosti hostující lavičky tříbodovou střelu a zdá se, že o vítězi je rozhodnuto! (62:78)
    37:39 Trojka Magbegorové

38:45
    Tentokráte Magbegorová v roli faulující hráčky, nedovoleně si pomohla na útočné polovině. Ji ani celý hostující tým to vůbec mrzet nemusí. (62:78)

38:45
    Domácí kouč László Cziczás ale přece jenom nechce utkání dohrávat z povinnosti, i proto si v závěru vyžádal oddechový čas. (62:78)

39:27
    Místo domácího snížení ale přichází další tříbodová střela Pražanek. Postarala se o ni Maite Cazorlaová! (62:81)

39:38
    Kosmetická změna skóre od Goreeové, víc se v tomto utkání už pravděpodobně nestane. (64:81)

39:53
    Tak nakonec stane. Andělová skórovala po přihrávce od Cazorlaové, sedm vteřin před koncem přišel blok Magbegorové proti zakončující Slocumové! (64:83)
    39:53 Andělová stanovuje konečné skóre

Konec zápasu. (64:83) (19:40:55)

Štěpán Slovák

Serco UNI Györ: Hegedusová, Ruffová-Nagyová, Dombaiová, Toroková, Goreeová, Bachová, Slocumová, Gyongyosiová, Anigweová, Molnárová, Dubeiová
    Trenér: László Cziczás

ZVVZ USK Praha: Přibylová, Petlanová, Andělová, Cazorlaová, Voráčková, Condeová, Vyoralová, Magbegorová, Hofová, Šípová
    Trenér: Natália Hejková

Rozhodčí: Yalmanová (Turecko), Stanová (Rumunsko), Ciopanos (Řecko)
    Čtvrtiny: 13:21, 35:42, 52:62, 64:83