Litvínov – Vítkovice 6:3 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Pardubice – Třinec 4:3 (po pr.)
Kladno – Motor ČB 3:2 (po pr.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 5:2 (kon.)
HC VERVA Litvínov
6:3 (2:2, 4:0, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 20.10.2023, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 12. kolo

To už je z mojí strany pro dnešek vše. Přeji krásný zbytek pátečního večera! (20:10:50)

Střely na branku – 45:27

Hokejisté Litvínova poráží Vítkovice 6:3 a připisují si jedenáctou výhru v řadě! Domácí rozhodli o výsledku ve druhé třetině, v níž soupeři nastříleli čtyři góly.

První část byla vyrovnaná. Po ní to bylo nerozhodně 2:2. V polovině duelu však přišla litvínovská smršť, která přinesla tři góly v rozmezí minuty a půl. Na zásah Matúše Sukel'a navázal dvěma trefami David Kaše. Ještě do přestávky pak navýšil skóre na 6:2 Liam Kirk. Hosté v úvodu třetí části snížili, když samostatný únik proměnil krásnou kličkou kapitán Dominik Lakatoš. To byla ale také poslední branka utkání.

59:12
    David Kaše nabral rychlost na levé straně a poslal krásný pas na vzdálenější tyčku, kde byl Nicholas Hlava. Proti němu se ale dokázal přemístit Matěj Machovský, jenž zabránil navýšení skóre!

59:02
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:47
    Domácí už ani v přesilovce nikam nepospíchají a užívají si závěr utkání.

57:56
    Domácí dohrají zápas v početní výhodě, tedy pokud ji nevyužijí. Patrik Zdráhal neunesl dohrání od Czuczmana, kterého sekl. Zdráhal pak dostal ještě další trest za nesportovní chování.

57:22
    Domácí publikum už pomalu začíná oslavovat další ligovou výhru. Halou zní „Vysoký jalovec.“

56:28
    Abdul našel Michala Guta, jehož bekhendový pokus ze slotu vyrazil Machovský! Ten si hned připsal i další zákrok.

56:20
    Vítkovice jsou v tuto chvíli v plném počtu.

55:44
    Ostrou střelu z pravého kruhu dokázal vyrazit Machovský. Hosté pak vyhodili.

54:57
    Hosté už jsou ve čtyřech.

54:46
    Jaksovo nahození lehce tečoval Liam Kirk. Machovský ale zasáhl špičkou pravého betonu.

54:18
    Dvě minuty za krosček dostal Matěj Prčík. Domácí si vyžádali oddechový čas.

53:48
    Liam Kirk vypálil z levého kruhu. Našel připraveného Machovského.

53:04
    Nějaký zdravotní problém má Matúš Sukeľ. Ten při přetlačované na buly upadl a zřejmě si nepřirozeně zkroutil nějakou část nohy. Led opouští za doprovodu lékaře.

52:56
    Dvě minuty za podrážení vyfasoval Patrik Zdráhal. Po reklamní přestávce začne přesilovka Litvínova.

52:08
    Machovskému vypadl puk po střele ze středního pásma. Naštěstí se před ním nacházel obránce Grman a ne protihráč.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. O. Kaše, 14. Koblasa (Abdul, Baránek), 31. Sukeľ (Kudrna), 32. D. Kaše (O. Kaše, Hlava), 33. D. Kaše (Baránek), 36. Kirk (Válek) – 2. Lakatoš (Raskob), 20. Krieger (Kalus, Lakatoš), 42. Lakatoš

HC VERVA Litvínov: Zajíček (M. Tomek) – Demel (A), Zile, Jaks, Baránek, Zeman, Czuczman, Šalda – Koblasa, Sukeľ (C), Kudrna – O. Kaše (A), D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Válek – Havelka, Gut, Jurčík.
    Trenér: Karel Mlejnek

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (33. Machovský) – Grman, Percy, Raskob, Mikuš, Prčík, Gewiese – Mueller (A), Krieger, Bukarts – Lakatoš (C), Chlán, Zdráhal – Kalus, Claireaux, Kotala – Krejsa, Dej (A), Fridrich – Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Kika, Květoň – Ondráček, Thuma