Přerov – Vítkovice 6:3 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:4 (kon.) | Tábor – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
Sparta – Liberec 3:4 (1:2 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (kon.) | Třinec – Poruba 4:3 (po pr.)
Kladno – Č. Budějovice 2:3 (0:2 po s.n.) | HC Litvínov – Slavia 2:6 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 4:5 (kon.)
po s.n. (0:2)
Rytíři Kladno
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 21.10.2023, 14:45 • ČEZ STADION, Kladno • Extraliga dorostu • Skupina A

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje! Sobotní odpoledne nabídne na Kladně duel domácích dorostenců s mladíky Českých Budějovic. Úvodní buly padne ve 14:45.

RYTÍŘI KLADNO
    Kladenská U17 se snaží jak může, i tak ale v konkurenci ostatním mančaftům dorostenecké extraligy nestačí. S jedním bodem získaným za prohru po nájezdech proti Liberci se krčí na desátém posledním místě tabulky. Naposledy nebyli daleko od dalšího bodového zisku proti Slavii, sešívaní si ale ohlídali hubené vítězství 3:2.

Nejproduktivnější hráči Kladna:
    Barnabáš Novák (2+5)
    Dominik Pytlík (4+2)
    Denis Beran (2+3)

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
    Jihočeši jsou v o poznání pohodlnějším rozpoložení. S dvaceti body náleží dorostencům Motoru pátá příčka a momentálně táhnou šňůru tří výher v řadě. Naposledy si vyšlápli doma na Slavii poměrem 3:1, a to díky vyvedené třetí třetině.

Nejproduktivnější hráči Českých Budějovic:
    Jakub Lev (4+11)
    Tomáš Přibyl (9+5)
    Václav Nedorost (1+9)

Rytíři Kladno: D. Šrámek (Voráček) – Borkovec, Hausner, Krása (A), Müller, Háž, Dörfl, Raulič – Pytlík (C), Rambousek, Klempíř – Polášek, B. Novák, D. Beran I (A) – Valuš, Kulich, Pěch – V. Trojna.
    Trenér: Radek Hlavatý

HC Motor České Budějovice: Jelínek (Ji. Novák) – J. Šrámek, D. Matějka, Muška, M. Schmied, F. Blažek (A), Švec – Hečko, T. Přibyl, Lev (C) – Hanzák, N. Mařík (A), Barna – Hřebejk, J. Novotný, Trefil – Čečetka.
    Trenér: David Vrbata

Rozhodčí: Zedníková – Gabriel, Černohlávek.

Obě mužstva se na ledě pomalu srocují pro začátek zápasu, za chvíli padne úvodní buly!

00:01

00:10
    První vhazování dopadlo lépe pro hosty, kteří se ihned rozehnali vstříc domácí kleci.

00:30
    Avšak Kladenští se také na oplátku vydali na útočný výlet, střela Jakuba Kulicha prolétla jen těsně vedle českobudějovické branky!

01:10
    Matyáš Schmied to zkusil od modré čáry a puk si i přes hustý provoz našel cestu až k Danielu Šrámkovi, jenž musel zakročit betonem.

01:35
    Matyáš Pěch se prosmýkl do hostující třetiny po pravém mantinelu a dostal se i ke střele, ta však nebyly kvůli dotírajícímu bekovi Motoru plnohodnotná.

02:02
    Odpískána přihrávka rukou hostů, následuje buly ve středním území.

02:10
    A nedlouho po vhazování se Budějovice vydali na další dobrodružství do pásma Kladna, následnou střelu ale Daniel Šrámek pohotově schoval do své náruče.

03:00
    Hra se nyní odehrává primárně v domácí třetině a Kladenští se brání náporu hostující druhé útočné formace.

03:24
    První početný výhodu dnešního klání si zahrají Budějovice po nedovoleném podrážení Kryštofa Krásy.

04:30
    Hosté se snažili o vytvoření lepší palebné pozice, nakonec ji však nedokázali najít.

05:23

06:00
    Hra se po návratu do módu pěti proti pěti přirozeně zklidnila.

07:09
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    V přesilovce to nevyšlo, při návratu do rovnovážného počtu hráčů už ale ano. NIKOLAS MAŘÍK otevírá skóre zápasu poté, co mu puk lehce přisunul do jízdy jakub Hanzák a českobudějovický forvard s číslem 40 se ranou po ledě mezi betony nemýlil. Asistence: Jakub Hanzák, Danny Barna.
    07:09 Nikolas MAŘÍK - 0:1

08:30
    Zakázané uvolnění vrací hru na českobudějovické území.

10:02
    Budějovice se snaží o navýšení náskoku na dvě branky, domácí obrana ale zatím poctivě přistupuje k jejich hráčům.

11:00
    Krkolomný přechod do pásma znamenalo odpískání ofsajdu Kladna.

11:15
    A stejná situace se nyní odehrála i na druhé straně, kdy takto ztroskotala hostující elitní formace.

11:42
    Matyáš Schmied to zkusil ranou od mantinelu, puk ale neměl volnou cestu k Danielu Šrámkovi.

12:05
    Denis Beran vypálil ze slotu, střela ale byla značně pomalá a navíc nepřesná.

12:30
    Už už to vypadalo, že Matyáš Pech obere o kotouč v pásmu Budějovic Jakuba Lva a domácí se dostanou do dobré palebné pozice, vše však uhasil jeden ze Lvových spoluhráčů.

13:10
    Série zakázaných uvolnění Budějovic hru stále vrací před Vojtěcha Jelínka.

13:40
    Nikolas Mařík se rozehnal vstříc vyhozenému kotouči a Danielu Šrámkovi, ale kus černé gumy měl nakonec blíž k brankáři, který jej hokejkou vypinknul pryč z Maříkova dosahu.

14:00
    Rána z vrcholku pravého kruhu od Lukáše Mušky nečinila Šrámkovi větší obtíže.

14:42
    Danny Barna se prodral až do střely ze slotu bekhendem, trefil nicméně pouze na svém místě připraveného domácího gólmana.

15:21
    Lukáš Muška se s pukem na holi probil do kladenské třetiny, záhy jej ale od kotouče odstavil Eliáš Hausner.

16:04
    Nepřesné přihrávky domácí první formace ve vlastním pásmu znamenaly pro Budějovice velké komplikace a mnoho nechybělo k tomu, aby se Rytíři dostali do zajímavé šance ke střele.

16:46
    Zakázané uvolnění Kladna vrací hru před Daniela Šrámka.

18:55
    Ostrá střela Jakuba Kulicha řádně provětrala lapačku Vojtěcha Jelínka!

19:30
    Krkolomnější závěr první třetiny nabídl nepřesnosti na obou stranách a nevypadá to, že se dočkáme do jejího konce další střely.

20:00

V úvodní části byla k vidění pouze jedna změna skóre, to když za hosty skóroval mezi betony Nikolas Mařík. K vidění byla také jedna přesilovka, ta již ale zůstala bez využití.

Další třetina začne zhruba v 15:30.

Hráči se již pomalu vrací na ledovou plochu pro začátek prostřední periody.

20:01

20:10
    S počátkem druhé části se vydali na steč domácí, nedokázali se však dostat ke střele na Jelínka.

20:35
    A snaha o návrat na hostující území skončila icingem Rytířů.

20:45
    Už to vypadalo, že se Kryštof Krása dostane do zajímavého úniku, puk mu ale na poslední chvíli ujel a zachytila jej hostující obrana.

21:00
    Jakub Hanzák vypálil zápěstím z prostoru levého kruhu a Daniel Šrámek musel být na pozoru.

21:20
    Postavení mimo hru na straně Motoru znamená vhazování ve středním pásmu.

22:00
    Kladenští se málem dostali se svou třetí lajnou do šance ke skórování, nakonec však hosté včas k soupeři přistoupili a zamezili tomuto záměru.

22:28
    A hosté odskakují na rozdíl dvou tref! MARTIN HEČKO se prosmýkl dobrým pohybem až před Daniela Šrámka a nechytatelným bekhendem přímo pod horní tyčku znovu rozradostnil svou střídačku. Asistence: Jakub Lev, Josef Šrámek.
    22:28 Martin HEČKO - 0:2

23:35
    Jakub Kulich teď byl v ideální pozici na snížení skóre, když k němu kotouč připlul do slotu! Nacházel se zde totiž nikým nechráněn, nicméně jeho zakončení bylo naneštěstí značně ledabylé a střela vedená po zemi, navíc poměrně pomalá, neměla šanci na úspěch.

24:12
    Icing domácích znamená přesun buly před Daniela Šrámka.

24:30
    A další zakázané uvolnění vrací hru zpět do kladenské třetiny.

25:00
    Matyáš Pěch se mohl už už málem protáhnout do prostoru mezi kruhy, Daniel Matějka jej ale zkušené odtlačil do rohu.

26:01
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A domácí přece jen snižují! Náramně se do úniku dostal dobrým našlápnutím ADAM KLEMPÍŘ, následně zmátl gólmana Jelínka naznačením a poté zavěsil do šibenice. Asistence: Dominik Pytlík.

27:30
    O pomoc s rozehrávkou se snažil budějovický brankář, nicméně nakonec svým spoluhráčům další postup s kotoučem spíše zkomplikoval.

28:00
    Po zákroku a podržení kotouče Danielem Šrámkem následuje buly v pásmu domácích.

28:30
    Hosté se točí v domácí třetině a hledají vhodnou pozici pro výstřel.

28:40
    Teď se pokoušel prohodit kotouč před branku zpoza ní Nikolas Mařík, naštěstí pro Rytíře jej ale zachytil jeden z Kladenských.

29:21
    Přechod Budějovic do útoku teď ztroskotal na dobře zformované domácí defenzivě.

30:25
    Přesilovka pro domácí, Tomáš Přibyl se provinil sekáním.

30:35
    Jakub Borkovec se s ničím moc dlouho nerozpakoval a jakmile měl kotouč na modré čáře, tak jej poslal na branku. Vojtěch Jelínek jej ale pohotově schoval ve svém náručí.

31:00
    A další rána téhož borce nyní skončila jen na zadním mantinelu.

31:40
    Souboj o kotouč v rohu českobudějovické třetiny znamená další cenné sekundy, které ubydou z oslabení Jihočechů.

32:25

33:00
    Jakub Lev se snažil proháčkovat zpoza kladenské klece až do lepší pozice pro střelu v mezikruží, záměr mu ale nakonec nevyšel.

33:18
    Hosté jsou nyní velmi důrazní v napadání kladenských hráčů, což domácím činí ve vlastní třetině značné obtíže.

34:00
    Adam Klempíř vyhrál stíhací souboj o kotouč s českobudějovickou defenzivou a následně i vypálil. Proti jeho střele musel volit Vojtěch Jelínek těžký zákrok betonem.

34:21
    Zakázané uvolnění hostů.

34:48
    Matyáš Pěch to zkusil tahem z pravého kruhu, puk ale skončil mimo hrací plochu kvůli zblokování střely Josefem Šrámkem.

35:37
    Danny Barna vybídl nahrávkou na teč v mezikruží Jakuba Lva, který na jeho pas sice dosáhl, nasměroval kotouč ale jen mimo tři tyče.

36:00
    Domácí ve druhé části značně oživli a svůj vliv na to má nepochybně i vsítěná branka. Zatím jim ale chybí větší přesnost jak nahrávek, tak i střeleckých pokusů.

36:44
    Za střelou Marka Trefila se Daniel Šrámek jen ohlédl.

37:12
    Souboj o kotouč v rohu kladenské třetiny vyústil v jeho vyhození a domácí se málem dostali až do slibně vypadající šance!

38:00
    Rytíři značně přiložili pod kotel a od modré teď vypálil Richard Háž.

38:00

38:05
    Rána ihned po buly od Karla Müllera skončila v moci českobudějovického gólmana.

38:13
    Obrovská šance pro domácí! Více jak minutu a půl mají k dispozici dvojnásobnou početní výhodu po faulu Jakuba Lva.

38:38
    Barnabáš Novák a jeho rána tahem z počínajícího slotu pouze zaduněla o zadní prkna.

38:55
    Karel Müller vystřelil z nízké pozice na levém kruhu, Vojtěch Jelínek ale tasil zákrok ramenem!

39:30
    Krušné chvíle pro hosty, které ale skvělými zákroky v poslední minutě první třetiny podržel Vojtěch Jelínek, nejvíce však svým přesunem proti střele jednoho z Kladeňanů.

40:00

V prostřední části jsme na každé straně viděli po jedné brance, když nejprve navýšil vedení hostů Martin Hečko, snížit ale dokázal v úniku Adam Klempíř. V závěru druhé třetiny měli Rytíři k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3, využít ji však nedokázali.

Další třetina začne zhruba v 16:15.

40:01

40:10
    Třetí část načali domácí prostřednictvím nahození Dominika Pytlíka do pásma Motoru.

40:25
    Rána z ostrého úhlu od Barnabáše Nováka jen lehce prověřila pozornost Vojtěcha Jelínka.

41:24
    Jakub Kulich a jeho dalekonosný projektil znamená od Jelínka přerušení hry.

41:45
    Icing hostů, kteří jsou od Rytířů značně dostáváni pod tlak, vrací hru před jejich gólmana.

42:10
    David Dörfl to zkusil od modré na teč pro některého ze svých spoluhráčů, puk ale doputoval jen mimo hostující zařízení.

42:15
    Marek Trefil – 2 min., napadení.

42:30
    Motor načal další oslabení úspěšným vyhozením puku do bezpečí.

42:50
    A domácím se nedaří přechod do pásma, teď se provinili icingem a začínat tak další tažení do pásma budou muset až od Daniela Šrámka.

43:12
    Rytíři se už už dostali do pásma hostů, nicméně ti jim puk záhy odebrali a kotouč znovu odhodili až za branku Daniela Šrámka.

44:15
    Hosté v plném počtu a souběžně s ohlášením návratu Marka Trefila končí puk mimo hrací plochu.

45:30
    Rychlý kontr Matyáše Pěcha a Jana Valuše skončil na nepřesném předání kotouče.

48:00
    Značně krkolomné založení útoku Kladnu nakonec vyšlo a zakročit proti následné střele musel Vojtěch Jelínek.

48:15
    Jakub Lev – 2 min., držení.

48:35
    Jakub Borkovec mohl už už vypálit s vidinou volného prostoru před sebou, do dráhy jeho střely se ale dobře postavili českobudějovičtí beci.

49:07
    Hostům se znovu podařilo osvobodit a z jejich oslabení již zbývá téměř jen minuta.

49:26
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

49:26
    Daniel Matějka – 2 min., podrážení.

49:57
    A domácí konečně využívají dvojnásobnou početní výhodu! K radosti celého týmu dostal krásnou přihrávku na střelu do odkryté klece Motoru DOMINIK PYTLÍK a z bezprostřední blízkosti touto šancí nepohrdl. Asistence: Barnabáš Novák, Jakub Kulich.
    49:57 Dominik PYTLÍK - 2:2

50:25
    Rytířům ještě pokračuje klasická přesilovka, v ní se ale zatím daří Českobudějovickým dobře přistupovat k domácím hráčům.

51:26

51:50
    Střelu Tomáše Přibyla schoval Daniel Šrámek pečlivě ve své výstroji.

52:11
    Hosté operují s kotoučem v pásmu Kladna, zatím se ale pohybují spíše okolo mantinelů.

52:43
    Rytířům vlilo vyrovnání krev do žil a jejich napadání rozehrávky dělá Motoru nesmírné potíže.

53:28
    Denis Beran se natahoval ve slotu po pasu od Simon Rauliče, naneštěstí pro něj ale byl až příliš daleko.

54:05
    Ani hosté se ale nenechávají zahanbit a operují s pukem okolo Daniela Šrámka.

54:29
    Jakub Lev se málem prosmýkl až do souboje jeden na jednoho s Danielem Šrámkem, nakonec mu ale puk na poslední chvíli vypíchl do rohu jeden z Rytířů.

55:28
    Teč Nikolase Maříka v prostoru slotu Daniela Šrámka našla připraveného pozičně, dle jeho řeči těla ale puk v tento moment zas tolik nečekal.

56:16
    Oddechový čas pro tým HC Motor České Budějovice.

56:16
    A obrovská šance na návrat vedení do svých rukou pro Motor. Na trestnou míří za podrážení Jakub Borkovec.

56:30
    Hosté začali svou početní výhodu velmi aktivně a hned od jejího startu vytěžují Šrámka v brance střeleckými pokusy.

57:11
    Obrovská šance dvojice Dominik Pytlík a Matěj Rambousek! Ve vlastním oslabení vyjeli dva proti jednomu a zakončení vyšlo na prvního jmenovaného. Ke smůle Rytířů ale Pytlík obrovskou šanci nedokázal využít.

58:16

58:30
    Oba týmy jsou nyní spíše opatrné a nejspíše se spoléhají na nadcházející prodloužení.

59:01
    Střela Jakuba Lva zamířila jen těsně vedle pravé tyčky Šrámkovy kasy.

59:30
    Po pokusu z dálky od Matyáše Schmieda Daniel Šrámek jen hrábl lapačkou a vychýlil jeho trajektorii na zadní mantinel.

59:45
    Icing domácích hru ještě vrací na jejich území.

60:00

Ve třetí třetině se domácí konečně dočkali a díky trefě Dominika Pytlíka ve dvojnásobné početní výhodě se jde za stavu 2:2 do prodloužení! To začne za tři minuty, tedy zhruba v 16:50.

60:01

60:10
    Domácí vyhráli buly a nyní pečlivě rozmýšlí, jak s kotoučem naloží.

60:30
    Jejich výjezd do českobudějovické třetiny nebyl úspěšný a záhy o puk bohužel pro ně přišli.

61:00
    Dopředu mohl s dobrou rychlostí vyjet Adam Klempíř, nedokázal si ale prorazit cestu až do palebné pozice před Jelínkem.

61:18
    Domácí znovu třímají kotouč a za svojí klecí dlouze rozmýšlí, jakou akcí se pokusí získat bonusový bod.

61:45
    Tomáš Přibyl vyhrál souboj o puk v rohu domácí třetiny a pokoušel se probít až do slotu, nakonec se mu to ale přes tři hráče nepodařilo.

62:25
    Jakub Borkovec byl v ideální pozici přímo před Jelínkem, který již byl na ledě, puk za jeho výstroj ale nedokázal zasunout!

63:00
    A rána téhož borce nyní jen o kousíček prolétla vedle pravé tyčky branky Motoru!

64:09
    Domácím se 51 sekund před koncem naskytla skvělá příležitost a zahrají si kvůli faulu Jakuba Lva přesilovku 4 na 3

64:25
    Lukáš Muška mohl naopak rozhodnout o vítězství svého týmu v úniku, díky čistému odstavení od kotouče ale jeho zakončení skončilo jen na zadních prknech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení měly oba týmy dobře vypadající příležitosti pro rozhodnutí utkání, nicméně žádná z nich neskončila v brance. Rozhodnou tak samostatné nájezdy, které startují již za několik momentů!

Samostatné nájezdy začínají.

Toto utkání a právě začínající nájezdy sleduje 45 diváků.

Začátek dovednostní disciplíny ne a ne začít, ale hlasatel na stadionu situaci nijak nekomentoval, tudíž můžeme důvod prodlení startu nájezdů pouze tipovat.

1. série
    0:0
    Barnabáš Novák to vymyslel fikaně a chtěl oblafnout gólmana Jelínka pohybem doprava a zakončit doleva, brankář ale jeho záměr prohlédl.
    Barnabáš NOVÁK

1. série
    0:0
    Danny Barna to zkusil mezi betony, prostor zde ale byl pokrytý dostatečně.
    Danny BARNA

2. série
    0:0
    Adam Klempíř to zkusil podobně jako Novák, ani on ale nevyzrál.
    Adam KLEMPÍŘ

2. série
    0:1
    Nikolas Mařík se s ničím nerozpakoval a ostrou střelou mezi betony poslal Motor do vedení!
    Nikolas MAŘÍK

3. série
    0:1
    Jakub Kulich se pokusil o napodobení svého soupeře střelou mezi betony, jemu se ale záměr nepovedl.
    Jakub KULICH

3. série
    0:2
    Marek Trefil si s pukem na holi pěkně zpomalil a vypálil zápěstím do horního růžku a puk o tyčku zaplul až za Šrámkova záda.
    Marek TREFIL

4. série
    0:2
    Simon Raulič se pokusil taktéž o zakončení do horní části branky, Vojtěch Jelínek ale měl tento prostor ideálně pokrytý.
    Simon RAULIČ

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Motor České Budějovice.
    Autorem vítězné branky je NIKOLAS MAŘÍK.
    - 2:3

A máme dobojováno. Kladenští sice dokázali skvělým zlepšením výkonu vyrovnat na 2:2, v následných nájezdech ale byli všichni střelci Rytířů neúspěšní. Za Jihočechy skórovali Nikolas Mařík a Marek Trefil, a tak putuje bonusový bodík k Motoru.

To je ode mě vše a přeji pěkný zbytek dne. Na počtenou! (17:12:24)

Jan Kordík

Branky a nahrávky: 27. Klempíř (Pytlík), 50. Pytlík (B. Novák, Kulich) – 8. N. Mařík (Hanzák, Barna), 23. Hečko (Lev, J. Šrámek), rozh. náj. N. Mařík