Columbus – Calgary 3:1 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 4:5 (po pr.) | Ottawa – Detroit 2:5 (kon.)

3. Sean Kuraly (CBJ) 0+1 (03:53:55)

Spencer Martin spolehlivým výkonem dokázal přivést svůj tým k výhře. Pro brankáře je to první vyhraný zápas od 27. prosince 2022, kdy vychytal Sharks. Columbus vyhrává tento zápas 3:1 a získává další dva body do tabulky v úvodu sezony.

59:35
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:20
    Oddechový čas pro tým Calgary Flames.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, puk má Rasmus Andersson ve svém pásmu.

58:35
    Patrik Laine netrefil odkrytou branku soupeře, puk mají hostující hokejisté.

58:29
    Branka Flames je nyní prázdná, hosté to zkouší v šesti. Buly v jejich útočném pásmu.
    57:39 Zach WERENSKI - 3:1

57:39
    Columbus právě vstřelil branku!
    Střelou do prázdné branky ze svého obranného pásma navyšuje domácí vedení ZACH WERENSKI.

56:21
    Dennis Gilbert se propracoval do zakončení, se kterým brankář Columbusu si dokázal poradit. Komerční přestávka.

56:00
    Čtyři minuty zbývají do konce třetiny, Adam Ružička se dostal do zakončení, ale Spencer Martin ho vychytal.

55:12
    Hostující Nazem Kadri pálil od modré čáry, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale brankář puk vyrazil, a pak si poradili obránci.

54:03
    Souboje o kotouč probíhají především ve středním pásmu, což vyhovuje domácím, kteří drží těsné vedení.

53:20
    Hraje se rychlý hokej, hra plyne velmi rychle, zbytečně se nepřerušuje.

52:46
    Columbus pokračuje v aktivní hře, snaží se navýšit své vedení, ale obrana Flames je pozorná. Nyní si dobře počínal Růžička.

52:21
    Johnny Gaudreau mohl domácím vrátit vedení o dvě braky, ale nedokázal přesněji trefit branku.
    50:37 Elias LINDHOLM - 2:1

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Kuraly (Danforth, Provorov), 49. Danforth (Roslovic, Werenski), 58. Werenski – 51. E. Lindholm (Backlund)

Columbus Blue Jackets: S. Martin (Merzlikins) – Werenski, Severson, Provorov, Jiříček, Bean, Gudbranson – Fantilli, Laine, Texier – J. Gaudreau, Jenner, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Bemström – Roslovic, Kuraly, Danforth.
    Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, Andersson, Zadorov, Weegar, Gilbert, C. Tanev – Huberdeau, E. Lindholm, Mangiapane – Ružička, Kadri, Dubé – Coleman, Backlund, Coronato – Greer, Šarangovič, Duehr.