Columbus – Calgary 3:1 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 4:5 (po pr.) | Ottawa – Detroit 2:5 (kon.)
Arizona – Anaheim 2:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Calgary Flames
Sobota 21.10.2023, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Columbus Blue Jackets a Calgary Flames.

Calgary Flames odehrálo čtyři zápasy v nové sezoně. Nejprve porazilo Winnipeg 5:3, pak nestačilo na Pittsburgh 2:5 a na Washington 2:3 v nájezdech. Naposledy tým porazil Buffalo 4:3.

Columbus Blue Jackets odehrál tři zápasy a dva prohrál nestačil na Philadelphii 2:4 a na Detroit 0:4. Mezitím porazil Rangers 5:3. V tabulce Východní konference je čtrnáctý.

Zápas brzy začne.

Columbus Blue Jackets: S. Martin (Merzlikins) – Werenski, Severson, Provorov, Jiříček, Bean, Gudbranson – Fantilli, Laine, Texier – J. Gaudreau, Jenner, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Bemström – Roslovic, Kuraly, Danforth.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, Andersson, Zadorov, Weegar, Gilbert, C. Tanev – Huberdeau, E. Lindholm, Mangiapane – Ružička, Kadri, Dubé – Coleman, Backlund, Coronato – Greer, Šarangovič, Duehr.

00:01

00:06
    Utkání začalo, jako první se do pásmo dostal domácí celek.

00:52
    Kirill Marčenko se jako první dostal do střelecké pozice, zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

02:01
    Jake Bean zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale Jacob Markström předvedl velmi dobrý zákrok. Vhazovat se bude před jeho brankou.

02:44
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje, více ze hry mají hokejisté Columbusu. Jsou střelecky aktivnější, vedou na střely 4:1.

03:23
    Dennis Gilbert rozehrával od své branky, ale pokus o rychlé přenesení hry nebyl povedený.

04:03
    Patrik Laine hledal spoluhráče před brankou, následně pálil Ivan Provorov. Brankář Flames kryje kotouč, bude se vhazovat.

04:43
    MacKenzie Weegar rozehrává od své branky, hosté se rychle dostali do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.

05:10
    Hraje se rychlý hokej, k vidění se poměrně hodně střel na branku, v tomto ohledu vedou domácí 5:2, ale na úvodní branku zatím čekáme.

06:07
    Domácí brankář zasahovat nemusel, z hranice mezikruží hostující hráč minul branku.

06:17
    Brankář Jacob Markström kryje kotouč po střele domácího hráče. Hra je přerušená a následuje komerční přestávka.

06:48
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Flames. Hostující brankář musí být pozorný.

08:12
    Dillon Dubé se dostal po rychlé akci před branku, ale domácí brankář si s jeho pokusem poradil. Následně uspěl proti další šanci soupeře.

09:04
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Cole Sillinger – 5 min., bitka + 2 min., nedovolené bránění.

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Nazem Kadri – 5 min., bitka.

09:12
    Hostující celek má možnost přesilovky, ale po prohraném buly musí rozehrávat od vlastní branky.

09:34
    Adam Ružička pálil z dobré pozice před brankou, ale jeo rána končí vedle braky.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Jacob Markström rozehrává od své braky.

10:28
    Dillon Dubé pálil, Spencer Martin kryje jeho střelecký pokus. Bude se vhazovat před jeho brankou.

10:39
    Sean Kuraly – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

10:43
    Hosté hrají krátkou přesilovku pět na tři, pak bude následovat klasická přesilovka.

11:07
    Následuje klasická přesilovka.

11:20
    Jacob Markström si dokázal poradit s unikajícím soupeřem. Počkal si na jeho střelu, a pak zasáhl.

12:05
    Columbus vyhazuje přes všechny čáry, Emil Bemström poslal kotouč přes všechny čáry.

12:47
    Hostující celek vyslal na branku soupeře pět střel během přesilovky, ale na úvodní branku stále čekáme.

13:11
    Buly před brankou Flames. Komerční přestávka.

14:11
    Sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek nechce chybovat. Mnoho velkých šancí k vidění není.

14:40
    8:12, tak vypadá statistika střel na branku.

15:01
    Erik Gudbranson pálil od modré čáry, s jeho pokusem si Jacob Markström poradil. Komerční přestávka.

15:15
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál, sledujeme rychlou pasáž hry.

15:38
    Kirill Marčenko se dostal do dobré střelecké pozice, ale s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář soupeře. Kotouč vykopl betonem.

16:37
    Hostující celek se sice dostal na nějaký čas do útočného pásma, ale k výraznější šanci se Flames nepropracovali.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, nyní pálil Sean Kuraly, jehož pokus míří nad branku.

18:00
    Columbus rozehrává od své branky, Ivan Provorov hledal spoluhráče, ale jeho rozehrávka se mu nepodařila podle představ.

18:19
    Obrany obou klubů jsou pozorné a na nějakou výraznější šanci v posledních minutách čekáme.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase, které se hraje poměrně rychle.

19:30
    Nikita Zadorov to vzal na sebe, jeho rána z bezprostřední blízkosti končí vedle branky.

20:00

Po první třetině platí bezbrankový stav, sledovali jsme rychlý vyrovnaný hokej. Ani jeden celek si nevypracoval výraznější velkou šanci, Na gól tak čekáme.

20:01

20:01
    Utkání pokračuje dál druhou třetinou, střelecky vedou hosté 14:11.

20:56
    Johnny Gaudreau hledal šikovnou přihrávkou spoluhráče, ale pokus o pas nebyl nejpřesnější.

21:30
    David Jiříček si dobře počínal v obranném pásmu a dokázal zastavit nebezpečně vypadající přihrávku spoluhráče do území před brankou.

22:20
    Adam Fantilli páli, a pak musel zasahovat Jacob Markström. Celkem snadno si poradil.

24:09
    Nyní se strhla potyčka před brankou Flames, ale zdá se, že sudí vylučovat nebude. Bude se pokračovat pět na pět.

24:34
    Sledujeme rychlou pasáž hry, Kirill Marčenko nedokázal nic vymyslet před brankou soupeře.

25:32
    Hostující celek vede na střely 16:15, zatím ale na výraznou gólovou šanci čekáme.

26:00
    Flames rozehrávají od své branky, rychlý pokus o přechod středního pásma jim nevyšel podle představ.

26:29
    Columbus právě vstřelil branku!
    Rychlé přenesení hry domácím nyní vyšlo, a tak se dostávají do vedení. Rychlou střelou po ledě se prosazuje přesně mezi betony brankáře SEAN KURALY. Asistence: Justin Danforth a Ivan Provorov.
    26:29 Sean KURALY - 1:0

27:18
    Komerční přestávka.

28:51
    Domácí celek je sice střelecky aktivnější, ale čekáme na první výraznější jeho šanci.

30:01
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho velkých šancí nenabízí. Aktuálně platí těsný náskok domácích.

30:25
    Elias Lindholm sice dostal kotouč do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.

31:30
    Domácí velmi rychle přenesli hru do útočného pásma, ale Nikita Zadorov se dobře vrátil a zastavil akci soupeře.

31:52
    Adam Fantilli to vzal na sebe, jeho rána z mezikruží končí nad.

31:59
    Blake Coleman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

32:15
    Columbus hraje přesilovku, Ivan Provorov rozehrává od své branky, rychle dostal hru do útočného pásma.

32:30
    Následně je ale hra přerušená pro zásah vysokou hokejkou. Buly ve středním pásmu.

33:24
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

33:59

34:18
    Flames se sice dostali do útočného pásma, ale rána od modré čáry končí v rohu hrací plochy, kam kotouč poslal jeden z obránců.

34:43
    Spencer Martin pomohl s rozehrávkou, a tak mohou kotouč dostat do útočného pásma jeho spoluhráči.

34:57
    Komerční přestávka, a pak buly ve středním pásmu.

35:27
    Domácí celek měl vekou šanci, aby navýšil náskok, ale Jacob Markström se vyznamenal proti střele soupeře.

35:51
    Columbus hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana Flames v čele s brankářem je pozorná.

37:29
    Walker Duehr se dostat při snaze přejít do útočného pásma do ofsajdu, buly ve středím pásmu. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

38:00
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, střelecky vedou hosté 23:19.

39:05
    Růžička kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, Rasmus Andersson následně trefil brankáře.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, kterou vstřelil domácí celek. Díky tomu tak vede v tomto zápase Columbus těsně 1:0.

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:30
    Podobně jako v předchozím průběhu zápasu sledujeme i nyní aktivní hru a rychlý hokej z obou stran.

42:40
    Souboje o kotouč se odehrávají především ve středním pásmu, hosté mají celkovou střeleckou převahu, ale prohrávají.

45:05
    Špatná domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před brankou Blue Jackets.

46:01
    Jacob Markström nevěděl, kde má kotouč, ale Jack Roslovic nedokázal dostat puk do odkryté části branky. Hra je přerušená, komerční přestávka.

46:10
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlý hokej. Střeleckou převahu mají hosté.

46:34
    Patrik Laine se sice dostal do dobré pozice pro zakončení, ale jeho pokus končí vedle branky.

47:18
    Nikita Zadorov hledal spoluhráče před brankou, následovala střela, ale Spencer Martin dokázal puk vyrazit.

48:45
    Domácí celek zhruba v polovině třetí třetiny navyšuje své vedení, po šikovné přihrávce Roslavice se prosazuje střelou do odkryté části branky JUSTIN DANFORTH. Asistence: Jack Roslovic a Zach Werenski.
    48:45 Justin DANFORTH - 2:0

50:23
    A. J. Greer – 2 min., faul loktem.

50:37
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hotující celek se prosazuje při vlastním oslabení. Do velké šance se dostal a dokázal ji proměnit před brankou osamocený ELIAS LINDHOLM. Asistence: Mikael Backlund.
    50:37 Elias LINDHOLM - 2:1

52:21
    Johnny Gaudreau mohl domácím vrátit vedení o dvě braky, ale nedokázal přesněji trefit branku.

52:46
    Columbus pokračuje v aktivní hře, snaží se navýšit své vedení, ale obrana Flames je pozorná. Nyní si dobře počínal Růžička.

53:20
    Hraje se rychlý hokej, hra plyne velmi rychle, zbytečně se nepřerušuje.

54:03
    Souboje o kotouč probíhají především ve středním pásmu, což vyhovuje domácím, kteří drží těsné vedení.

55:12
    Hostující Nazem Kadri pálil od modré čáry, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale brankář puk vyrazil, a pak si poradili obránci.

56:00
    Čtyři minuty zbývají do konce třetiny, Adam Ružička se dostal do zakončení, ale Spencer Martin ho vychytal.

56:21
    Dennis Gilbert se propracoval do zakončení, se kterým brankář Columbusu si dokázal poradit. Komerční přestávka.

57:39
    Střelou do prázdné branky ze svého obranného pásma navyšuje domácí vedení ZACH WERENSKI.
    57:39 Zach WERENSKI - 3:1

58:29
    Branka Flames je nyní prázdná, hosté to zkouší v šesti. Buly v jejich útočném pásmu.

58:35
    Patrik Laine netrefil odkrytou branku soupeře, puk mají hostující hokejisté.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, puk má Rasmus Andersson ve svém pásmu.

59:20
    Oddechový čas pro tým Calgary Flames.

59:35
    Už se pravděpodobně nic nestane.

Spencer Martin spolehlivým výkonem dokázal přivést svůj tým k výhře. Pro brankáře je to první vyhraný zápas od 27. prosince 2022, kdy vychytal Sharks. Columbus vyhrává tento zápas 3:1 a získává další dva body do tabulky v úvodu sezony.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Kuraly (Danforth, Provorov), 49. Danforth (Roslovic, Werenski), 58. Werenski – 51. E. Lindholm (Backlund)