Švédsko – Česko 7:2 (kon.)
Švédsko
7:2 (2:1, 3:1, 2:0)
Česko
Sobota 21.10.2023, 17:30 • Kupittaan Palloiluhalli, Turku • Euro Floorball Tour (ženy)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás u dnešního přenosu z Euro Floorbal tour žen, a to konkrétně z duelu Švédsko – Česko, který se odehraje v finském Turku.

Švédky, jakožto hegemonky světového ženského florbalu, nemile překvapily své fanoušky na prvním turnaji EFT v Ústí nad Labem, kde poprvé v historii neskončily na prvních dvou příčkách, ale až třetí za FInskem a Českem. Velkou zásluhu na tom měl skvělý výkon Češek v minulém vzájemném duelu, kde naše favoritky vyhrály 4:3 po samostatných nájezdech. Hráčky severské země si ale v pátek spravily náladu, když jasně přehrály Švýcarky 6:2.

Naopak Středoevropankám se na povedený domácí turnaj navázat nepodařilo, když podlehly v pátečním duelu domácím Finkám 3:6, když o výsledku utkání rozhodla druhá třetina, kde domácí hráčky odskočily do vedení o 4 branky, které už nepustily.

Švédsko: Östlund-Visénová (Hedinová) – Rasmussenová, Lonebergová, Bäckstedtová, Anderssonová, Carlssonová – Almová, Johanssson Delgadová, Öhgrenová, Ekenlindeová, Sundbergová – Viströmová, Joelssonová, Wibronová, Boric Svärdová, Stenvallová – Nordstrandová, Molinová, Kilpeläinenová

Česko: Christianová (Šolleová) – Ratajová, Keprtová, Brucháčková, Plášková, Jiráková – Řepková, Želízková, Maroszová, Staňková, Šupáková – Trojánková, Kubečková, Beránková, Mechlová – Chudá, Lechnerová, Krupnová (C), Suchá.

Týmy už jsou nastoupeny na hrací ploše, právě zní hymny obou týmů.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro Švédky.

00:42
    Brucháčková šla sama na branku, ale zamířila pouze do ramena Östlund-Visénové.

01:35
    Řepková dostala od Želízkové krásnou přihrávku mezi nohama soupeřky a mohla vystřelit, brankářka byla pozorná.

02:46
    Rasmussenová se dostala sólovou akcí pouze za naši branku.

03:34
    Ratajová se ocitla sama před brankou, ale míček si musela rychle přehodit na svou silnější stranu, mezitím se stihla brankářka Švédek přesunout do lepší pozice a střelu vyrazit.

04:08
    Po jednom souboji jedna z Češek skončila za mantinelem, který se musí vrátit do původní pozice.

05:01
    Švédské obránkyně kombinovaly, až to jedna z nich vzala na sebe a vystřelila z dálky mimo branku, ale Christianová měla míček odražený od zadního mantinelu problém zpracovat.

06:33
    Elmová podstoupila už svůj druhý tvrdý souboj, tentokrát vybojovala faul.

07:23
    Ratajová mohla jít do útoku, ale radši podržela míček a nechala své spoluhráčky vstřídat.

08:01
    Brucháčková nahrávala na Keprtovou, ale ta neměla volnou hokejku.

08:53
    Češky byly pod tlakem při své rozehrávce, ale dokázaly to vykombinovat a dostat se do dočasného přečíslení.

10:03
    Mechlová nedokázala zpracovat přihrávku a musí se vrátit až za svou branku.

10:46
    Jiráková výborně zachytila přihrávku soupeřky při situaci 2 na 1.

11:55
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Česká obrana bohužel zaspala a nepohlídala si nabíhající IDU SUNDBERGOVOU, která už měla lehkou práci a překonala bezmocnou Christianovou.
    11:55 SUNDBERGOVÁ - 1:0

13:32
    Plášková mohla jít do přečíslení 3 na 1, ale nerozumněla si se svou soupeřkou.

13:49
    Keprtová vyslala štiplavou střelu, kterou Östlund-Visénová vyrazila ramenem.

14:52
    Česko právě vstřelilo branku!
    Dalekonosná střela Mechlové byla těsně před brankou tečována některou nohou nebo hokejkou, takže skončil až v síti Švédek a je opět vyrovnáno. Gól je nakonec připsán VENDULE MAROZSOVÉ.
    14:52 MAROSZOVÁ - 1:1

16:31
    Střela forhandem ELLEN RASMUSSENOVÉ, tyč, odraz, dorážka beckhandem a míček je naopak v síti našich hráček.
    16:31 RASMUSSENOVÁ - 2:1

16:43
    Bohužel pro náš tým Švédky rychle odpovídají na naše srovnání a také pokračuji v tlaku.

18:36
    Švédky zazmatkovaly při rozehrávce volného úderu, kdy jedna z hráček míček chtěla takzvaně ťuknout, ale minule jen, takže nacvičený signál se jim nepodařil.

19:40
    20 vteřin před koncem první třetiny tu je standartní situace pro náš tým.

19:57
    Ještě jednu střelu měly Švédky, ale naštěstí byla zblokována.

20:00

Dobrý výkon předvedly naše hráčky v první třetině dnešního utkání. Bohužel v 12. minutě jedna z obránkyň zaspala a Sundbergová se nemýlila. Češky pokračovaly v aktivní hře, za což jim byla odměnou vstřelená branka po tečích před brankářkou soupeře. Hned na to ale Švédky odpověděly, konkrétně Rasmussenová, která předvedla výbornou hand-eye koordinaci, když ze vzduchu dorazila do branky míček odražený od tyčky.

20:01

20:01
    I první buly v druhé třetině jde pro žlutomodré.

20:39
    Volný úder Švédek z rohu se jim nepodařil a míček mají Češky.

21:13
    Střela Staňkové mířila jen do první nastavené florbalky.

21:54
    Hra je teď plná nepřesností, ani jeden z týmů nedržel míček více jak pár vteřin.

23:16
    Keprtová našla před brankou úplně volnou Ratajovou, která snad z hranice malého brankoviště minula, to je ale škoda.

23:56
    Suchá tvrdě pálila, ale těsně mimo.

24:16
    Ekenlindeová promáchla po špatně rozherávce našich, takže Češky dokonce mohly jít do protiútoku, z toho však nic nebylo.

25:36
    Jedna z hráček Tre Kronor posunula naši branku, takže budeme mít rozehrávku.

26:37
    Lonebergová pálila z levého křídla jen těsně mimo.

27:24
    Češky si zatím nemohou v druhé časti hry vytvořit větší šance.

28:26
    Keprtová si za brankou soupeře počínala nedovoleně, a tak musí míček odevzdat.

29:01
    Řepková vyslala na branku něco mezi střelou a nabídkou na teč, druhá možnost se však neuchytila, a tak míček jen zaplachtil mimo 3 tyče.

29:57
    Christianová výborně zasáhla proti prudké střele z levé strany.

30:23
    Výhoda pro Češky.

30:36
    Vyloučení v týmu Švédsko:
    Ekenlindeová – 2 min., Sekání.

31:09
    Nebezpečná situace v oslabení Švédek, jejichž dorážka letěla jen těsně nad branku Christianové.

31:51
    Dobrá kombianace našich, zatím bez střely.

32:18
    Střela Ratajové zablokována.

32:36

32:51
    Češky nedokázaly využít možnost srovnat skóre v přesilové hře.

33:38
    Střela z velkého úhlu Östlund-Visénovou nepřekonala.

34:23
    Po posunu míčku před branku se uvolnila ELLEN RASMUSSENOVÁ, která míček dorazila za ležící Christianovou, a tak střílí již svou druhou branku v utkání.
    34:23 RASMUSSENOVÁ - 3:1

34:34
    Sundbergová – 2 min., Bránění ve hře.

35:10
    Naše přesilovka dlouho netrvala, protože faulovala Plášková a jde se do čtyř.

35:10
    Vyloučení v týmu Česko:
    Plášková – 2 min., Držení.

36:14
    Místo podržení míčku jen naše hráčky ztratily a Švédky budou mít krátkou přesilovou hru.

36:56
    Rychlá kombinace Švédek skončila střelou Johansson Delgadové, jejíž střelu dorazila před brankou úplně volná SOFIA JOELSSONOVÁ, Češky tedy prohrávají už o 3 branky.
    36:56 JOELSSONOVÁ - 4:1

37:02
    Hned z buly se prosadila MICHAELA KUBEČKOVÁ, která nahrála Elišce Trojánkové, ta míček hned vrátila zpět své spoluhráčce, jež překonala brankářku a snižuje na rozdíl dvou branek.
    37:02 KUBEČKOVÁ - 4:2

38:00
    Ale hned je tu odpověď Švédek. Lonebergová se dostala do protiútoku, kde našla průnikovou přihrávkou ELLEN BÄCKSTEDTOVOU, ta už měla lehkou práci.
    38:00 BÄCKSTEDTOVÁ - 5:2

39:50
    V posledních dvou minutách jsme viděli několik šanci na obou stranách, ale obě brankářky své týmy podržely, takže další branky jsme neviděli.

40:00

Divokou poslední pětiminutovku druhé třetiny nám přinesly hráčky obou týmů, nejprve se dvakrát prosadily Švédky, načež hned po buly Češky odpověděly a dostaly se zpět do zápasu. Naneštěstí dvě minuty před koncem Bäckstedtová přidala pátou branku žlutomodrých, takže naše hráčky jdou do poslední třetiny s tříbrankovou ztrátou.

40:01

40:01
    I třetí buly jde pro tým Švédska.

40:40
    První střela našich byla neškodná.

41:28
    Toto je velmi nešťastná branka. Šupáková si chtěla zpracovat míček poskakující před brankou, ale NELLIE ÖHGRENOVÁ přiletěla rychlostí světla a míček doťukla za brankovou čáru.
    41:28 ÖHGRENOVÁ - 6:2

43:36
    Toto už budou mít naše hráčky velmi těžké, Ztráta čtyř branek sice ve florbalu není mnoho, ale Švédky poctivě brání.

44:42
    Hráčky ve žlutém v klidu kombinují, nepouští naše hráčky ke hře a drží svůj náskok.

45:26
    Svärdová pálila po zemi, se střelou si Christianová lehce poradila.

45:40
    Oddechový čas pro tým Česko.

46:01
    Ratajová získala po delší míček na florbalky hráček v červeném, ale opět o míček přišla.

46:42
    Suchá s Řepkovou dokázaly v rohu získat míček, ale následná střela z poloviny hřiště branku neohrozila.

47:36
    Maroszová se snažila před brankou srazit míček ze vzduchu do sítě, ale minula.

48:07
    Místo našeho tlaku přichází sedmý gól Švédek. Nordstrandová našla naprosto přesnou přihrávkou EMELII WIBRONOVOU, která se nemýlila.
    48:07 WIBRONOVÁ - 7:2

49:01
    Další šanci Švédek zlikvidovala Christianová, která zachraňuje náš tým od debaklu.

49:48
    Brucháčková střílela pouze do břicha golmanky soupeře.

50:00
    Máme tu poslední desetiminutovku třetí třetiny, o výsledku je již zřejmě rozhodnuto.

50:51
    A opět zásah naší golmanky, která likviduje další tutovou šanci.

51:24
    Na Češkách je již vidět únava, zdá se, že jsou všude o krok později.

52:46
    Nordstrandová při pokusu o napadání faulovala.

53:23
    Náš tým v klidu vystřídal a do útoku se moc nežene. Zdá se, že se zápas v klidu dohraje.

54:00
    Suchá výborně na poslední chvíli zblokovala střelu z osy hřiště.

54:45
    Trojánková šla do rychlého protiútoku, ale byla dobře vysítnována až do rohu hřiště, kde o míček přišla.

55:57
    Šupáková prošla přes obranu Švédek, ale její střela byla příliš slabá, aby nadělala problémy.

56:48
    Suchá vybojovala balónek, poté ho ztratila a Švédky měly velkou šanci, kterou však Christianová opět zneškodnila.

57:54
    Jedna z našich hráček zůstává ležet po souboji na zemi a musí být ošetřena.

57:54
    Tak je to Keprtová, která se stále nezvedá a leží těsně u naší střídačky.

58:00
    Keprtová už odkulhala do šaten, zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:00
    Jana Christianová je dnes nejlepší hráčkou našeho týmu, teď chytila další 100% šanci výběru tří korunek.

59:50
    Poslední střela Jirákové v tomto utkání miřla vedle.

Nejlepší hráčka Česka – Michaela Mechlová
    Nejlepší hráčka Švédska – Klara Loneberg

V první třetině byly naše hráčky rovnocennými soupeřkami, i když prohrávaly 1:2. V pozdějších částech hry však byla patrná únava a rozdíl ve kvalitě, kdy se hráčky Švédska dokázaly častěji prosazovat a díky tomu zaslouženě vyhrály jasně 7:2. Oba celky čeká zítra poslední zápas turnaje, Česky se utkají se Švýcarkami, uvidíme také severské derby Švédsko proti Finsku.

Branky a nahrávky: 12. Sundbergová (Elmová), 17. Rasmussenová (Lonebergová), 35. Rasmussenová (Lonebergová), 37. Joelssonová (Johansson Delgadová), 38. Bäckstedtová (Lonebergová), 42. Öhgrenová (Kilpeläinenová), 49. Wibronová (Nordstrandová) – 15. Maroszová (Mechlová), 38. Trojánková (Kubečková). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 14:20. (19:29:18)

Marek Valkovič

Branky a nahrávky: 12. Sundbergová (Almová), 17. Rasmussenová (Lonebergová), 35. Rasmussenová (Lonebergová), 37. Joelssonová (Johansson Delgadová), 38. Bäckstedtová (Lonebergová), 42. Öhgrenová (Kilpeläinenová), 49. Wibronová (Nordstrandová) – 15. Maroszová (Mechlová), 38. Kubečková (Trojánková)

Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 14:20.