Arizona – Anaheim 2:1 (kon.) | Montreal – Washington 3:2 (po pr.) | Tampa – Toronto 3:4 (po pr.)
Buffalo – NY Islanders 3:1 (kon.) | Florida – Vancouver 3:5 (kon.) | Chicago – Vegas 3:5 (kon.)
Dallas – Philadelphia 5:4 (po pr.) | Minnesota – Columbus 4:5 (po pr.) | Nashville – San Jose 5:1 (kon.)
St. Louis – Pittsburgh 4:2 (kon.) | Colorado – Carolina 6:4 (kon.) | Seattle – NY Rangers 1:4 (kon.)
Edmonton – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Los Angeles – Boston 2:4 (kon.) | Detroit – Calgary 6:2 (kon.)
Colorado Avalanche
6:4 (1:1, 5:2, 0:1)
Carolina Hurricanes
Neděle 22.10.2023, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Colorado vstoupilo do sezony velmi dobře a po čtyřech zápasech zůstává neporaženo. Nejvyrovnanější zápas zatím sehrály Laviny na ledě San Jose, kde o výhře rozhodl až v nájezdech Mikko Rantanen. V tom posledním uspěli na domácím ledě s čistým kontem proti Chicagu (4:0).

Lídři produktivity:
    Mikko Rantanen – 7 bodů (3+4)
    Nathan MacKinnon – 4 body (2+2)
    Cale Makar – 4 body (2+2)

Statistiky brankářů:
    Alexander Georgiev – 4 zápasy, 96,46%.

Hokejistům Caroliny se nedaří tak, jako jejich dnešnímu soupeři, když v pěti zápasech zapsali tři výhry, z toho proti Los Angeles až po nájezdech. V posledním kole Hurikáni neuspěli na ledě Seattlu, když prohráli 4:7.

Seth Jarvis – 6 bodů (4+2)
    Brady Skjei – 6 bodů (1+5)
    Teuvo Teräväinen – 5 bodů (4+1)

Frederik Andersen – 3 zápasy, 85,48%
    Antti Raanta – 3 zápasy, 81,48%

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar, Toews, Girard, Byram, Manson, J. Johnson – Rantanen, MacKinnon, Drouin – Ničuškin, R. Johansen, Lehkonen – Tatar, Colton, Wood – L. O'Connor, F. Olofsson, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin, Pesce, Skjei, DeAngelo, Orlov, Chatfield – Nečas, Teräväinen, Bunting – Jarvis, Kotkaniemi, Noesen – Fast, J. Staal, Martinook – Drury, Lemieux.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Chmielewski, Samuel-Thomas – Gawryletz, Baker.

00:01

01:20
    Nečas neúspěšně rozjel útok Caroliny.

02:27
    Kočetkov si po střele O'Connora připisuje první zákrok.

03:00
    Hokejisté Caroliny nahodili do útočného pásma, vzápětí se z něj ale nepřesnou přihrávkou vyhánějí.

03:38
    Po kontaktu puku s hostující střídačkou se vhazuje ve středovém kruhu.

04:29
    Jarvis z levého kruhu jen těsně minul Georgijevovu branku.

04:55
    Po dalším nahození od Jarvise Georgijev raději kryje kotouč.

05:35
    Toews nezpracoval přihrávku a musí zacouvat až zpět před Georgijeva.

05:59
    Ofsajd Hurikánů.

06:08
    Hosté ihned po vhazování nahodili do útočného pásma, tam ale jako první sbírají puk hokejisté Colorada.

06:20
    Ofsajd se píská tentokrát na straně Caroliny. Následuje první komerční přestávka.

06:45
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
    Jalen Chatfield – 2 min., vražení na hrazení.

06:59
    Carolina se osvobozuje.

07:20
    A znovu posílají hosté puk až za Georgijeva.

08:00
    Ke střele z mezikruží se dostal Drouin, trefil ale jen Kočetkovy betony.

08:39
    Colorado se usadilo v útočném pásmu až na posledních dvacet vteřin přesilovky, další střela která letěla na Kočetkova byla ale nepřesná.

09:35
    DeAngelo nahodil spoluhráčům puk do útočného pásma a odjel střídat. U puku ale bylo znovu jako první Colorado.

10:24
    Do druhé vlny dostal puk po akci svých spoluhráčů Skjei, jeho střelu ale zblokovali obránci Caroliny.

10:50
    Kočetkov si po nebezpečné střele z mezikruží připisuje zákrok lapačkou.

11:00
    Do útočného pásma nahazoval Nečas, ani tentokrát ale nebyla Carolina u puku první.

11:32
    V dobré příležitosti jeden z domácích hráčů před Kočetkovem podklouzl a nezvládl tak zakončit.

12:45
    Colorado se nepřesnou přihrávkou vyhání z útočného pásma, vzápětí si ale ani Carolina v útočné třetině nedokázala přesně přihrát.

13:36
    Jarvis to zkusil bekhendem z ostrého úhlu, Georgijev byl ale připravený.

13:45
    Icing Colorada.

14:07
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Nathan MacKinnon – 2 min., krosček.

14:13
    Nečas to zkusil z levého kruhu, střela ale českému útočníkovi nesedla.

14:48
    Colorado vyhazuje.

15:08
    Nečas to zkusil znovu, tentokrát z ostrého úhlu, proti tvrdé střele se ale Georgijev stihl včas přesunout.

15:56
    Kotkaniemi se v útočném pásmu dostal pod tlak a musel přihrát spoluhráčům zpět do neutrální třetiny.

16:09
    Carolina právě vstřelila branku!
    Vzápětí ale hosté otevírají skóre zápasu! A byl to právě JESPERI KOTKANIEMI, který po šikovné zadovce Noesena z předbrankového prostoru zakončil přesně. Asistence: Stefan Noesen, Jack Drury.
    16:09 Jesperi KOTKANIEMI - 0:1

17:43
    Colorado se snaží najít odpověď, oba po sobě jsoucí pobyty v útočném pásmu ale skončily bez střely.

18:19
    Puk končí po souboji u mantinelu mezi střídačkami.

18:46
    Johansen si v přebrankovém prostoru našel odražený kotouč a Kočetkov proti jeho pokusu musel vytáhnout velmi pohotový zákrok.

19:40
    Další puk po střele MacKinnona schovává Kočetkov do své lapačky.

19:40
    Jordan Martinook – 2 min., sekání.

19:55
    Colorado právě vstřelilo branku!
    A Colorado přesilovku bleskově využívá! MacKinnon posílal puk do předbrankového prostoru, kde se kotouč od brusle RYANA JOHANSENA odrazil za Kočetkovova záda. Asistence: Nathan MacKinnon, Artturi Lehkonen.
    19:55 Ryan JOHANSEN - 1:1

20:00

Hra byla v první třetině dlouho velmi vyrovnaná a ani jeden z týmů si nevytvořil větší gólovou šanci. Čekání na gól zlomil až po šestnácti minutách hry Jesperi Kotkaniemi, který po skvělé přihrávce Noesena dokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit Georgijeva. V úplném závěru třetiny ale dostali domácí možnost v přesilovce srovnat a také toho využili. Pět vteřin před sirénou po šťastném odrazu od své brusle srovnal Ryan Johansen.

Střely na branku po první třetině: 12 – 7.

20:01

20:20
    Slavinův pokus od modré vyráží Georgijev betony do rohu. Následný další pokus z hole Slavina už si brankář Colorada raději podrží v rukavici.

20:54
    Bowen Byram – 2 min., podrážení.

21:05
    Georgijev si nejdříve musel poradit se střelou, která přišla po rychlé přihrávce přes osu. Následně musel domácí brankář zlikvidovat několik dorážek, puk ale před brankovou čárou dokázal udržet.

21:29

21:57
    Colorado se prosazuje ve vlastním oslabení! LOGAN O'CONNOR vystihl v obranné třetině rozehrávku hostů a rozjel se do útoku. Dokázal přebruslit dva hráče a následně i přesně zakončil mezi Kočetkovovy betony. Asistence: Andrew Cogliano.
    21:57 Logan O'CONNOR - 2:1

23:13
    Colorado zachytilo další rozehrávku Caroliny a může vyrazit do útočného pásma.

23:42
    Nebezpečnou střelou se prezentoval Fast, Georgijev ale jeho pokus lapil do své rukavice.

24:36
    Týmy si teď nepřesnými rozehrávkami ve středním pásmu přehazovaly kotouč.

25:21
    Chatfieldovu střelu z ostrého úhlu zblokovala domácí obrana.

25:57
    Georgijev si po střele Orlova připisuje další zákrok.

26:47
    Kočetkov teď musel vyjet daleko ze své branky aby zamezil možnému samostatnému úniku jednoho z domácích hráčů.

27:20
    O'Connor ujížděl do další šance, z bezprostřední blízkosti už ale nedokázal puk zvednout nad beton Kočetkova.

27:44
    Cale Makar – 2 min., nedovolené bránění.

27:58
    Domácí se osvobozují.

28:15
    O'Connor by byl opět u puku první, a tak znovu musel s rozehrávkou Caroliny vypomoci Kočetkov.

28:54
    Další puk končí až za Kočetkovem.

29:17
    Přestože se přesilovka pro Carolinu nevyvíjela vůbec dobře, nakonec se hosté přeci jen prosazují a srovnávají! Na levém kruhu dostal přihrávku BRENT BURNS, který přesně trefil levou šibenici Georgijevovy branky. Asistence: Dmitrij Orlov, Stefan Noesen.
    29:17 Brent BURNS - 2:2

30:42
    A Carolina bleskově otáčí! Po střele Nečase se puk odrazil před volného MICHAELA BUNTINGA, který pohotově bekhendem dokázal zvednout puk nad beton domácího brakáře. Asistence: Martin Nečas, Jaccob Slavin.
    30:42 Michael BUNTING - 2:3

31:23
    Ničuškin se tlačil přes dva hostující obránce, ke střele se ale nedostal.

32:21
    FREDERIK OLOFSSON sebral na útočné modré hokejistům Caroliny puk. Najel si až před brankáře Kočetkova, ten ale proti přesné střele do levé šibenice neměl šanci. Asistence: Logan O'Connor, Bowen Byram.
    32:21 Fredrik OLOFSSON - 3:3

32:50
    Rantanen z otočky bekhendem trefil tyčku Kočetkovovy branky!

33:37
    Brady Skjei – 2 min., nedovolené bránění.

33:43
    Kočetkov si po pokusu Makara od modré schoval puk do lapačky.

33:52
    Carolina vyhazuje.

34:10
    Tak tohle byla parádní kombinace domácích! Makar zavezl puk do pásma, kde jej i proti dvěma dotírajícím obráncům dokázal udržet, následně přihrál Johansenovi, který střílel z mezikruží. Jeho pokus Kočetkov vyrazil pouze na hokejku ARTTURIHO LEHKONENA, který pohotovou dorážkou vrací Coloradu vedení. Asistence: Ryna Johansen, Cale Makar.
    34:10 Artturi LEHKONEN - 4:3

35:57
    A velmi rychle se domácí dostávají do dvoubrankového vedení! Lehkonen poslal do mezikruží puk na najíždějícího NATHANA MACKINNONA, který střelou k levé tyči překonal Kočetkova. Asistence: Artturi Lehkonen, Valerij Ničuškin.
    35:57 Nathan MACKINNON - 5:3

36:09
    Artturi Lehkonen – 2 min., vysoká hůl.

36:24
    Hurikáni se drží v útočném pásmu a hledají si pozici pro střelu.

36:59
    Domácí vystihli rozehrávku Caroliny a vyhazují.

38:06
    O'Connor zablokoval střelu od modré a následně může kotouč poslat přes všechny čáry.

38:32
    Georgijev teď musel proti střele Fasta vytáhnout skvělý zákrok.

38:54

39:22
    Michael Bunting – 2 min., držení.

39:35
    Další bleskově využitá přesilovka Colorada! Po vhazování dostal puk na modrou MIKKO RANTANEN, který přesnou střelou do pravé šibenice dává Lavinám už tříbrankové vedení. Asistence: Cale Makar, Artturi Lehkonen.
    39:35 Mikko RANTANEN - 6:3

39:53
    Ofsajd Caroliny.

40:00

K vidění byla na góly opravdu divoká druhá třetina. Nejprve domácí dokázali otočit skóre zásluhou trefy Logana O'Connora. Vyloučení Makara ale nastartovalo pro změnu obrat ze strany Caroliny, která v rozmezí minuty a půl zásluhou Burnse a Buntiga vrátila vedení zpět na svou stranu. Byli to ale domácí, kteří řekli ve druhé třetině to poslední a velmi vyrazné slovo. Colorado vyrovalo zásluhou Olofssona a dva slepené góly pět minut před druhou sirénou znamenaly další zvrat ve skóre. Ještě navýšení vedení se Laviny dočkaly půl minuty před koncem třetiny, když další přesilovky využil bombou od modré Rantanen.

Střely po druhé třetině: 20 – 23.

40:01

40:23
    Toewsova střela končí sražena v ochranné síti.

40:31

41:15
    O'Connor se obtočil kolem Kočetkovovy branky, svým pokusem ale hostujícího brankáře nepřekonal.

42:16
    Chatfield stahuje hru za branku Caroliny, oba týmy střídají.

42:51
    Přihrávka vysokou holí, vhazuje se ve středovém kruhu.

43:13
    MacKinnon při střele z pravého kruhu zlomil hokejku.

43:33
    Jordan Staal – 2 min., hákování.

44:07
    Ke Kočetkovovi doputoval odražený kotouč a hostující brankář může vyhodit.

45:20
    Střela MacKinnona končí sražena v ochranné síti.

45:26
    Toews Kočetkovovu branku od modré přestřelil.

46:07
    MacKinnon teď sice ukličkoval jednoho obránce Caroliny, přes dalšího se ale až ke střele nedostal.

46:55
    Bowen Byram – 2 min., nedovolené bránění.

47:07
    Nečas to zkusil od modré, Georgijevovu branku ale minul.

47:36

47:59
    Další puk letí až za Kočetkova.

48:39
    A znovu musejí hokejisté Caroliny po nepřesné rozehrávce začít až zpoza Kočetkova.

49:44
    MacKinnon opět nabral ve středním pásmu rychlost a přes dva hostující beky projel až do zakončení. Jeho pokus se odrazil od Kočetkovovy masky vysoko nad hostující branku.

50:50
    Hra se teď odehrává bez větších šancí na obou stranách.

51:56
    Hurikáni sice vybojovali puk za Georgijevovou brankou, žádný z hokejistů se ale ke střele nedostal.

52:26
    Prakticky z ničeho teď dává Carolina čtvrtou branku, která by mohla pro hosty znamenat naději. Na pravém kruhu si našel puk JACCOB SLAVIN, který prudkou ranou přesně trefil pravou šibenici. Asistence: Jesperi Kotkaniemi, Seth Jarvis.
    52:26 Jaccob SLAVIN - 6:4

53:33
    Zakázané uvolnění Caroliny.

53:52
    Nahození Makara končí sraženo v ochranné síti.

54:32
    Burnsovu střelu od modré teď Georgijev vůbec neviděl, k jeho štěstí Burns branku těsně minul.

55:23
    Po pokusu DeAngela má Georgijev puk v své lapačce.

56:01
    MacKinnon z ostrého úhlu Kočetkova neprostřelil.

56:54
    Nečas zavezl puk do útočného pásma, jeho spoluhráč o něj ale vzápětí přišel.

57:30
    Carolina to zkouší v šesti!

57:43
    Zakázané uvolnění Colorada.

57:43
    Oddechový čas pro tým Carolina Hurricanes.

57:47
    Georgijev kryje Burnsovu střelu od modré.

57:57
    Jeden z domácích na modré vypíchl hokejistů Caroliny kotouč, hosté tak musejí začít až zpoza vlastní branky.

58:24
    Jarvis teď v předbrankovém prostoru nepříjemně tečoval střelu z ostrého úhlu. Ke Georgijevovu štěstí puk skončil těsně mimo jeho branku.

59:10

59:58
    Ani Rantanenovi se nepovedlo trefil odkrytou branku, píská se další zakázané uvolnění Colorada.

Je dobojováno. Jako klíčová pasáž zápasu se ukázala ta ze druhé třetiny, když po vyrovnání dokázali domácí dvěma slepenými góly odskočit na 5:3 a vedení už nepustili. V závěrečné periodě se sice povedlo Carolině zásluhou Slavina skóre snížit, ze strany hostí se ale nejednalo o více něž korekci skóre.

Alžběta Žižková

Branky a nahrávky: 20. R. Johansen (MacKinnon, Lehkonen), 22. L. O'Connor (Cogliano), 33. F. Olofsson (L. O'Connor, Byram), 35. Lehkonen (R. Johansen, Makar), 36. MacKinnon (Lehkonen, Ničuškin), 40. Rantanen (Makar, Lehkonen) – 17. Kotkaniemi (Noesen, Drury), 30. Burns (Orlov, Noesen), 31. Bunting (Nečas, Slavin), 53. Slavin (Kotkaniemi, Jarvis)

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Slavin, Burns, Skjei, Chatfield, Orlov, DeAngelo – Bunting, Teräväinen, Nečas – Noesen, Kotkaniemi, Jarvis – Martinook, J. Staal, Fast – Lemieux, Drury.

Rozhodčí: Chmielewski, Samuel-Thomas – Gawryletz, Baker