Kometa Brno – Přerov 8:2 (kon.) | Poruba – Mountfield HK 4:3 (2:0 po s.n.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
Kladno – Tábor 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – HC Litvínov 2:1 (po pr.) | K. Vary – Sparta 10:0 (kon.)
Jihlava – Olomouc 5:1 (kon.)
Rytíři Kladno
2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
HC Tábor
Pondělí 23.10.2023, 16:45 • ČEZ stadion, Kladno • Extraliga dorostu • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Sestava Tábora proti Mladé Boleslavi:
    A. Spálenka (Brož) – Pufr, Rob. Mohyla, Bačo, Špaček, V. Mašek, J. Šťastný – Suchan, S. Pánek, Strachota – Slívko, Hlavín, V. Svoboda – Šustík, Slabý, Pícha – Rizák, Kostka.

Hockey Club Tábor

Kohoutil jsou toho času na 9. místě tabulky se dvanácti body, na osmou Spartu ztrácí čtyři body a na desáté Kladno mají desetibodový náskok. Oproti svým konkurentům má ale Tábor o jeden odehraný zápas méně. Skóre mají hráči z jihu Čech výrazně pasivní v poměru 36:57. V desátém kole sice dokázali na domácím ledu porazit Plzeň na nájezdy, pak ale došlo na porážky s Karlovými Vary (2:7) a Litvínovem (2:10), na Spartě si domů dovezli porážku v poměru 1:3. Naposledy Kohouti doma vyzvali Mladou Boleslav a dlouho hráli s favoritem vyrovnanou partii, jenže nakonec přišla prohra v poměru 3:4.

Sestava Kladna z posledního utkání:
    D. Šrámek (Voráček) – Borkovec, Hausner, Krása (A), Müller, Háž, Dörfl, Raulič – Pytlík (C), Rambousek, Klempíř – Polášek, B. Novák, D. Beran I (A) – Valuš, Kulich, Pěch – V. Trojna.

RYTÍŘI KLADNO

Kladenská U17 se snaží, jak může. No ale i tak v konkurenci ostatním mančaftům dorostenecké extraligy nestačí. Se dvěma body se krčí toho času na desátém, posledním místě, tabulky. Rytíři nebyli daleko od dalšího bodového zisku v předposledním kole proti Slavii, sešívaní si ale ohlídali hubené vítězství 3:2. No ale v sobotu se hráči Kladna mohli radovat z dalšího bodu do sbírky. Na domácím ledě padli s Motorem 2:3 po samostatných nájezdech.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z hokeje. Nejvyšší dorostenecká soutěž v Česku pokračuje v pondělí 23 října 15. kolem. V něm na sebe narazí týmy Rytíři Kladno a Hockey Club Tábor. Úvodní buly bude vhozeno v 16:45.

Rytíři Kladno: Voráček (D. Šrámek) – Hausner, Borkovec, Müller (A), Krása, Dörfl, Háž, Raulič – Klempíř, Rambousek, Pytlík (C) – D. Beran I (A), B. Novák, Polášek – Valuš, Kulich, T. Kozák – V. Trojna.
    Trenér: Radek Hlavatý

Hockey Club Tábor: Moustafa (Brož) – Bačo, Rob. Mohyla, Pufr, V. Mašek, J. Ryšavý, Špaček, J. Šťastný – Strachota, Suchan, S. Pánek – Rizák, Kostka, Pícha – V. Svoboda, Šustík, Slívko – Slabý.
    Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Tomáš Battěk – Patrik Goltsch, Václav Kubíček.

Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát.

00:01

00:23
    Kladno nahodilo po buly touš za branku Tábora.

00:54
    Tábor to zkusil po pravé straně, akce hostů měla jepičí život.

01:20
    Tábor právě vstřelil branku!
    Tábor jde do vedení po chybě obránce Kladna. JIŘÍ STRACHOTA prošel z levé strany do předbrankového prostoru hostů. Útočník Tábora nevěděl, kde má puk a ten se nakonec dostal pod tělem Voráčka do branky Rytířů. Asistence: Sebastian Pánek a Vít Mašek.
    01:20 Jiří STRACHOTA - 1:0

02:05
    Kohoutil pobyli v pásmu Rytířů dvacet vteřin, ale bylo to bez střely na branku.

02:36
    Denis Beran (Kladno) dobře napadá rozehrávku Kladna.

03:05
    Jeden z hostů zůstal ležet po kontaktu na ledě, ale nepískalo se.

03:42
    Robin Mohyla (Tábor) si lehl do střely domácích od modré. Kotouč se od něj dostal do rohu kluziště.

04:05
    Adam Moustafa (Tábor) poslal betonem nahození od modré do rohu kluziště.

04:32
    Přihrávka hostů rukou, hra se stěhuje do třetiny Kohoutů.

04:50
    Vojtěch Špaček (Tábor) udržel pro hosty pásmo, ale ti o něj vzápětí přišli.

05:19
    Jakub Kulich (Kladno) se dostal na touš za brankou Tábora, ale jeho zpětná přihrávka neoslovila žádného Rytiře.

05:39
    Adam Voráček (Kladno) po inkasované brance raději podržel černou gumu ve své lapačce.

06:05
    Adam Moustafa raději podržel nahození od modré. Oba týmy střídají.

07:02
    Richard Háž (Kladno) bodyčekem zastavil nájezd hráče Tábora.

08:29
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Adam Klempíř – 2 min., sekání.

08:46
    Kladno dostalo puk ze své třetiny.

09:05
    Adam Voráček (Kladno) podržel puk, bude se vhazovat po jeho pravici.

09:36
    Rytíři se dostali ze svého pásma v oslabení.

10:36

10:45
    Adam Moustafa (Tábor) podržel puk, oba celky střídají.

10:59
    Jakub Pícha (Tábor) dostal puk po levé straně do pásma Kladna, ale Voráček jeho pokus vytěsnil betonem.

11:24
    Ofsajd zastavil útočné snažení Kohoutů.

11:49
    Matěj Slabý (Tábor) vybojoval touš na pravé straně mantinelu, ale jeho přihrávka do mezikruží nebyla přesná.

12:06
    Tomáš Kozák (Kladno) číhal na modré čáře, ale puk se k němu nedostal.

12:35
    Ondřej Polášek (Kladno) to zkusil od modré, ale jeho pokus nebyl přesný.

12:59
    Adam Moustafa (Tábor) se jenom ohlédl po střele od modré. Kladno stále drží pásmo.

13:20
    Ať nyní se Tábor osvobodil a může střídat.

13:38
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno dostalo touš do předbrankového prostoru, kde se nejlépe zorientoval DENIS BERAN, který dostal puk do branky Kohoutů. Asistence: Barnabáš Novák a Ondřej Polášek.
    13:38 Denis BERAN - 1:1

14:35
    Sebastian Pánek (Tábor) to zkusil z pravé strany, ale jeho pokus nebyl přesný.

14:59
    Adam Klempíř (Kladno) dobře napadá rozehrávku Kohoutů.

15:10
    Ofsajd zastavil útočné snažení Rytířů.

15:33
    Denis Beran (Kladno) najížděl po pravé straně, ale jeho přihrávka na osu hřiště nebyla přesná.

16:05
    Adam Moustafa (Tábor) se jen ohlédl po nahození od modré, to skončilo v ochranné síti.

16:13
    Adam Moustafa musel opět zasahovat po buly Rytířů.

16:35
    Domácí jdou ke konci prvního dějství do vedení. Jakub Kulich byl za brankou a poslal touš před brankoviště. Tam byl připraven JAN VALUŠ, který z první prostřelil Moustafu. Asistence: Jakub Kulich.
    16:35 Jan VALUŠ - 2:1

17:09
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Adam Moustafa – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník.

17:16
    Adam Moustafa (Tábor) raději přikryl nahození z levého kruhu. Kladno je nyní v laufu.

17:35
    Kladno už roztahuje přesilovkový deštník.

17:55
    Ani nyní se hostů nepodařilo vyhodit touš z vlastní třetiny.

18:15
    Dominik Pytlík (Kladno) byl volný po nahození v mezikruží, ale k puku se nedostal. Moustafa jej rychle přikryl.

18:33
    Tábor se v oslabení osvobodil.

18:52
    Adam Suchan (Tábor) dobře tahal čas a málem se dostal ke střele.

19:11

19:13
    Tábor zahrál při pokusu o rychlý brejk jenom na icing.

19:16
    Jiří Strachota (Tábor) už lej po levé straně, ale volného Jiřího Strachotu (Tábor) svou přihrávkou nenašel.

19:53
    Václav Svoboda (Tábor) jel po pravé straně, ale k přihrávce se nedostal.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:32.

Rytíři doma po první třetině vedou nad Táborem 2:1. Hosté se dostali do vedení díky Strachotovi, který v první minutě dostal se štěstím puk do branky Voráčka. Kladno se ale nevzdalo a už ve 14. minutě se prosadil Beran. No a pro hosty bylo ještě hůře jejich laxnost totiž potrestal Valuš v 17. minutě.

20:01

20:35
    Matěj Rambousek (Kladno) dobře napadá rozehrávku Kohoutů.

20:53
    Kohoputi pobyli v pásmu Kladna přes dvacet vteřin, ale bylo to bez střely na branku.

21:03
    Icing zastavil pokus hostů o rychlý brejk.

21:33
    Robin Mohyla – 2 min., podrážení.

21:43
    Jan Valuš (Kladno) udržel pro domácí pásmo a Kladno roztahuje útočný deštník.

22:22
    Kohouti srovnali při vlastním oslabení. ONDŘEJ SLÍVKO jel rychle za kotoučem, který dostihl v mezikruží a poté poslal puk do horního rohu branky Voráčka. Asistence: Václav Svoboda a Vojtěch Špaček.
    22:22 Ondřej SLÍVKO - 2:2

22:35
    Adam Klempíř (Kladno) pálil v přesilovce jenom do obránce Kohoutů.

22:58
    Kohouti se osvobodili a mohou jít střídat.

23:17
    To byly zmatky. Matěj Rambousek (Kladno) byl sám před brankou hostů, ale puk přes ležícího Moustafu nedokázal zvednout.

24:22
    Antonín Bačo (Tábor) trefil od modré jenom obránce Kladna.

24:59
    Matěj Rambousek (Kladno) dostal na chvíli touš z pásma Rytířů.

25:16
    Rytíři se opět na chvíli osvobodili z tlaku Kohoutů.

25:41
    Robin Mohyla (Tábor) zastavil rychlý brejk Kladna po pravé straně kluziště.

26:05
    Matěj Slabý (Tábor) byl volný před brankou Voráčka, ale puk nedokázal zpracovat.

26:46
    Richard Háž (Kladno) se od modré netrefil. Kohouti jdou útočit.

27:09
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jan Valuš.

27:25
    Adam Moustafa (Tábor) zlikvidoval nájezd Kladna, které hraje v oslabení.

27:55
    To není pro Kohouty dobrá přesilovka, Ondřej Polášek (Kladno) poslal Moustafovi další pozdravení.

28:17

28:33
    Adam Voráček (Kladno) se jen ohlédl za střelou od mantinelu, která těsně minula jeho svatyni.

29:06
    Robin Mohyla (Tábor) chyboval na vlastní modré, ale Rytíři se do šance nedostali.

29:16

29:26
    Ofsajd zastavil se rodící se šanci domácích.

29:56
    Oba celky si vyměnily touš, ale šanci jsme neviděli.

30:20
    Matěj Slabý (Tábor) to zkusil lehkým nahozením na branku domácích, ale Voráček raději podržel touš.

30:46
    Vít Mašek (Tábor) napravil své zaváhání a poslal puk na branku Kladna.

31:23
    Jiří Strachota (Tábor) byl volný na zadní tyčce, ale touš se k němu nedostal.

31:49
    Jiří Strachota (Tábor) se pustil do dvou obránců, ale přes ně nakonec nepřešel.

32:10
    Barnabáš Novák (Kladno) posílal z vrcholu kruhu puk před branku, tam na něj nedosáhl nikdo v bílém.

32:49
    Kladno už drží pásmo přes půl minuty. Jenže je to pomalé a bez střely.

33:11
    Adam Moustafa (Tábor) se vrhl k pravé tyčce a přerušil tak manévry před svou brankou. Oba celky střídají.

33:39
    Václav Svoboda (Tábor) jel po pravé straně, ale nakonec skončil přišpendlen u mantinelu.

33:53

34:10
    Kohouti ve snaze o rychlý brejk zahráli jenom na icing.

34:29
    Matěj Slabý (Tábor) dostal touš do jízdy na ose, ale k zakončení se nakonec nedostal.

34:36
    Je tady další zakázané uvolnění hostů.

34:43
    Vít Mašek (Tábor) zastavil útočnou akci Kladna, ale Kohouti se stále neosvobodili.

34:56
    Adam Moustafa (Tábor) raději podržel touš ve své lapačce.

35:16
    Karel Müller (Kladno) poslal touš za branku Kohoutů, Kladno stále drží pásmo.

35:46
    Adam Suchan (Tábor) osvobodil Kohouty, ale pak dostal strom na modré Rytířů. Hra je přerušena.

35:46
    Adam Suchan se už zvedá z ledu a vypadá to, že bude moci pokračovat v utkání.

36:23
    Václav Svoboda (Tábor) se otočil na ose, ale jeho švih minul branku Voráčka.

36:45
    Antonín Pufr (Tábor) nahodil touš za branku Kladna.

37:05
    Kladno mělo v krátkém sledu dvě střely, ale Moustafa zůstal nepřekonám. V prvním případě zasáhl betonem. V tom druhém bomba od modré minula jeho svatyni.

37:59
    Denis Beran (Kladno) při pokusu o přihrávku trefil jenom brusli obránce.

38:15
    Jakub Kulich (Kladno) najížděl na branku Tábora, ale k odraženému puk se nedostal. Moustafa byl totiž o fous rychlejší.

38:58
    Adam Suchan (Tábor) ujel ve dvojici, ale k zakončení na zadní tyčce se nedostal.

39:23
    Jiří Strachota (Tábor) vysoko napadá rozehrávku Kladna.

39:35
    Zpětná přihrávka se Kohoutům nepovedla, ti se sami dostali ze třetiny.

39:46
    Ofsajd zastavil útočné snažení hostů.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:16.

Rytíři doma po druhém dějství hrají s Táborem nerozhodně 2:2. Hosté se dostali do vedení díky Strachotovi, který v první minutě dostal se štěstím puk do branky Voráčka. Kladno se ale nevzdalo a už ve 14. minutě se prosadil Beran. No a pro hosty bylo ještě hůře jejich laxnost totiž potrestal Valuš v 17. minutě. Strachota zajistil Kohoutům i druhou branku, ve 23. minutě totiž skóroval ve vlastním oslabení. Jenže pak oba celky střelecky utichly a po zbytek druhé periody kralovali gólmani.

40:01

40:10
    Václav Svoboda (Tábor) jel na branku po buly, ale hned mu obránci sebrali touš.

40:36
    Adam Klempíř (Kladno) jel na ose hřiště, ale přihrávku dostal jenom do špeku.

40:49
    Adam Klempíř – 2 min., nedovolené bránění.

41:10
    Kladno se hned osvobodilo.

41:38
    Antonín Pufr (Tábor) dostal přihrávku od obránce Kladna, ale jeho pokus švihem se do branky Voráčka nevešel.

41:48
    Rytíři se po nepřesném pokusu Kohoutů od modré osvobodili.

42:16
    Hosté se sami vyhnali z útočné třetiny.

42:42
    Antonín Pufr (Tábor) na pravé straně jenom promáchl. Kladno se osvobozuje.

42:53

43:13
    Matěj Slabý (Tábor) tečoval střelu do modré mimo branku Kladna.

43:27
    Pokus o rychlý brejk ztroskotal v případě Kladna na zakázaném uvolnění.

43:41
    Jeden z Rytířů zůstal ležet na za brankou Kohoutů, ale vylučovat se nebude.

44:10
    Václav Svoboda (Tábor) se netrefil při pokusu švihem, ale Kohouti drží pásmo.

44:51
    Václav Svoboda (Tábor) jel po pravé straně, ale jeho forhend nebyl přesný.

45:24
    Oba celky ve trojicích bojují o puk v pásmu Kohoutů.

45:56
    Robin Šustík (Tábor) byl volný na pravém kruhu, ale touš mu na poslední chvíli sjel.

46:19
    Dominik Pytlík (Kladno) trefil v pádu jenom beton Moustafy.

46:48
    Adam Moustafa si poradil se střelou z pravého kruhu. Oba týmy odchází střídat.

47:22
    Ofsajd zastavil útočnou snahu Kladna.

47:35
    Václav Svoboda (Tábor) nebyl úspěšný při nájezdu z pravé strany.

47:52
    Adam Moustafa (Tábor) byl venku z branky, ale puk projel před jeho brankovištěm.

48:02
    Václav Svoboda – 2 min., hákování.

48:23
    Kohouti jsou na puku u branky Kladna ve vlastním oslabení.

48:51
    Hosté se opět osvobodili.

49:01
    Icing zastavil snahu Kladna o rychlý brejk. Hra se vrací před Voráčka.

49:32
    Tohle není dobrá přesilovka. Tábor se opět osvobozuje.

49:50
    Kladno trefilo boční konstrukci branky Moustafy.

50:06

50:46
    Adam Moustafa (Tábor) dobře zasáhl beton proti nájezdu domácích z pravé strany.

51:16
    Adam Voráček (Kladno) šel rychle k pravé tyčce a vzal hostům svou lapačkou možnost dorážky.

51:23
    Jan Valuš (Kladno) to přehnal s razancí a poslal touš na další zakázané uvolnění.

51:37
    Jan Šťastný (Tábor) od mantinelu minul branku Voráčka.

52:05
    Oba týmy předvedly v krátkém čase dvě nepřesnosti. Na touši jsou hosté.

52:37
    Jan Rizák (Tábor) posílal z pravé strany puk do ohně, ale do jeho přihrávky vložil hůl padající obránce Kladna.

53:06
    Robin Šustík (Tábor) skončil po střele na ledě, ale vylučovat se nebude.

53:35
    Kohouti se dostali na puk v pásmu Kladna, ale jeto po dvaceti vteřinách bez střely na branku.

54:05
    Je to boj, oba celky si na ledě nic nedarují.

54:17
    Ofsajd zastavil útočné snažení Kladna.

54:48
    Ondřej Slívko (Tábor) se hodně zlobí, ale faul na jeho osobu po nájezdu z pravé strany pískán nebyl.

55:37
    Konečně to tam spadlo. Kohouti se dostávají do vedení po pěkné souhře. Tu zakončil na zadní tyčce SEBASTIAN PÁNEK, který pálil do odkryté sítě. Asistence: Václav Svoboda a Ondřej Kostka.
    55:37 Sebastian PÁNEK - 2:3

55:50
    Ondřej Polášek (Kladno) ujel po levé straně a dostal přihrávku na vrcholu kruhu, jenže pálil jenom do Moustafy.

55:55
    Moustafa drží puk po nahození od mantinelu. No a nyní na ledě propukly emoce.

55:55
    Vylučovat se ale nebude.

56:09
    Adam Suchan (Tábor) poslal puk od modré na branku Kladna a Kohouti mohli střídat.

56:15
    Ofsajd zastavil snahu Kladna.

56:29
    Václav Svoboda (Tábor) skončil na ledě po dalším nevybíravém zákroku. Hra je přerušena.

56:53
    Kladno mělo touš dvacet vteřin v pásmu hostů, ale opět tomu chybělo zakončení.

57:26
    Matěj Slabý (Tábor) přerušil na levém mantinelu akci Kladna.

57:53
    Ondřej Slívko (Tábor) se dostal na puk za brankou Kladna a dobře tahá čas.

58:06
    Dva hráči se střetli na modré Kohoutů, ale hraje se dál.

58:36
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

58:36
    Branka Kladna je prázdná, Adam Voráček (Kladno) je na střídačce.

58:53
    Kladno ztratilo, ale Kohouti zahráli jenom na zakázané uvolnění.

59:09
    Robin Mohyla (Tábor) upadl při střele, ale Kohouti nabídnuté šance nevyužili a zahráli jenom na icing.

59:25
    Je rozhodnuto. ROBIN ŠUSTÍK dobře napadal hráče Kladna, kterému sebral puk a pak jej poslal do opuštěné branky domácího týmu. Bez asistence.
    59:25 Robin ŠUSTÍK - 2:4

59:38
    Kohouti se dostali na touš a nikam nespěchají.

Rytíři doma prohráli s Táborem, v souboji celků z chvostu tabulky, poměrem 4:2. Hosté se dostali do vedení díky Strachotovi, který v první minutě dostal se štěstím puk do branky Voráčka. Kladno se ale nevzdalo a už ve 14. minutě se prosadil Beran. No a pro hosty bylo ještě hůře jejich laxnost totiž potrestal Valuš v 17. minutě. Slívko zajistil Kohoutům druhou branku, ve 23. minutě totiž skóroval ve vlastním oslabení. Jenže pak oba celky střelecky utichly a poté kralovali gólmani. To platilo až do 56. minuty, když dostal Kohouty do vedení Pánek, který zakončoval na zadní tyčce do prázdné klece. O třech bodech pro hosty definitivně rozhodl brankou do prázdné klece v samotném závěru Robin Šustík. (18:51:25)

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 14. D. Beran I (B. Novák, Polášek), 17. Valuš (Kulich) – 2. Strachota (S. Pánek, V. Mašek), 23. Slívko (V. Svoboda, Špaček), 56. S. Pánek (V. Svoboda, Kostka), 60. Šustík

HC Tábor: Moustafa (Brož) – Bačo, Rob. Mohyla, Pufr, V. Mašek, J. Ryšavý, Špaček, J. Šťastný – Strachota, Suchan, S. Pánek – Rizák, Kostka, Pícha – V. Svoboda, Šustík, Slívko – Slabý.

Rozhodčí: Tomáš Battěk – Patrik Goltsch, Václav Kubíček