Zlín – Sokolov 1:4 (kon.) | Třebíč – Pardubice B 1:3 (kon.) | Prostějov – Litoměřice 5:6 (kon.)
Slavia – Vsetín 2:3 (kon.) | Znojmo – Přerov 2:4 (kon.) | Frýdek-M. – Jihlava 3:4 (po pr.)
Kolín – Poruba 2011 3:5 (kon.)
SC Marimex Kolín
3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pondělí 23.10.2023, 18:00 • Zimní stadion města Kolín, Kolín • Chance liga • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnes se nám představí lídr soutěže z Poruby, který v dosavadním ročníku prohrál za tři body pouze jednou. Bylo to v rámci dvanáctého kola na ledě Prostějova. Torax Poruba hrála v minulém kole doma se Zlínem, toto utkání nakonec zvládl domácí tým vyhrát na nájezdy.

Kozlové zastávají desáté místo tabulky. Aktuálně se kolínským hráčům příliš nedaří, z posledních 4 zápasů totiž nevytěžili ani jeden bod. Naposledy bral Kolín body v rámci desátého kola, když na svém ledě porazil v prodloužení Třebíč.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům hokeje, dnes nás čeká duel 15. kola Chance ligy, ve kterém se představí SC Marimex Kolín a HC RT TORAX Poruba 2011. na zimním stadionu v Kolíně začne vše v 18:00.

SC Marimex Kolín: Kiviaho (Soukup) – Pinkas, Kolmann (A), Hampl, Š. Němec, Piegl, J. Šedivý – Chalupa, Koukal (C), Z. Král (A) – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Vrhel, P. Moravec, Ouřada – Síla, Morong, K. Lang.
    Trenér: Jan Šťastný

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – A. Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček, A. Adamec – Tvrdoň, Střondala (A), Šoustal – Vehovský, Berisha, Christov – Klímek, Vachovec (A), Gřeš – P. Mrázek, Krenželok (C), O. Šedivý.
    Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Maštalíř, Beneš.

Oba týmy už jsou připraveny na ledové ploše, Kolín nastupuje v bílých dresech, hosté z Poruby budou hrát v červených.

00:01

0:26
    Henri Kiviaho si připisuje první zákrok utkání, střelu z pravé strany schovává do lapačky.

02:23
    Krenželok bez problémů zaváží do útočného pásma a snaží se kombinovat se svými křídly.

03:20
    Puk se dostal na střídačku hostí, vhazovat se bude před útočným pásmem Kolína.

04:12
    Lemckeho pas z rohu obranného pásma nikoho nenašel, odpískáno je tak zakázané uvolnění.

05:00
    Skořepa našel před brankou Dlouhého, ten se z bezprostřední blízkosti prosadit nedokázal.

06:07
    Po offsidu hostujícího mančaftu následuje první komerční přestávka.

06:27
    Hamplova střela od modré byla před brankářem hostí tečována. Puk ale pouze proskákal kousek vedle levé tyče.

08:50
    Matěj Pinkas udělal soupeři jednoduchou kličku na modré a následně hned vystřelil, jeho střela však postrádala potřebnou razanci a Dolejšovi moc problémů nenadělala.

10:25
    Střondalovo nahození bylo ztečováno až do ochranné sítě.

10:55
    6/6
    Kozlové právě vstřelili branku!
    První střelu ještě Dolejš dokázal vyrazit, z následnou dorážkou PETRA KOUKALA si už ale poradit nedokázal. Asistence: Matěj Chalupa a Zdeněk Král.
    Koukal P., Chalupa M., Král Z., Kiviaho H., Piegl R., Pinkas M.
    Dolejš D., Lemcke J., Tvrdoň M., Střondala V., Šoustal T., Klimíček J.
    10:55 Petr KOUKAL - 1:0
    Hampl

11:42
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Adam Sedlák – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.

12:44
    Po rychlé kombinaci se ke střele z vrcholu kruhu dostal Matěj Morong, Daniel Dolejš si připisuje důležitý zákrok. Poruba se následovně osvobodila.

13:43

14:34
    Aaron Berisha – 2 min., nedovolené bránění.

14:45
    Je tu další přesilovka Kolína, Z pravé strany prověřil brankáře Matěj Chalupa.

15:12
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    Josef Skořepa – 2 min., nedovolené bránění.

16:04
    Hra 4 na 4 zatím svědčí více hostům, ti ještě nepůjčili soupeři puk.

16:34
    Hosté jsou v plném počtu, začíná tak jejich zkrácená přesilovka.

16:50
    Sledujeme lehkou roztržku za brankou domácích, nejaktivnějšími hráči jsou Vít Christov a Štěpán Němec.

16:51
    Štěpán Němec – 2 min., hrubost.

Vít Christov – 2 min., hrubost.

17:12
    Kolín je také v plném počtu a jelikož se tresty pro Němce a Christova vykrátily, následuje hra 5 na 5.

19:00
    Začala poslední třetina a my sledujeme, jak se do útoku pouští Kolín.

19:53
    Vojtěch Síla pálí z úhlu, Dolejš radši podržel puk ve své lapačce.

20:00

Sledovali jsme zajímavou první třetinu, ve které jsou lehce lepším týmem domácí kozlové, kteří ukazují, že se na lídra soutěže dobře připravili. Kolín poslal do vedení v jedenácté minutě Petr Koukal.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:41
    Střelu Matěje Pinkase z dobré pozice obětavým zákrokem zablokoval Lukáš Doudera.

21:15
    Po nahození Klimíčka následuje vhazování v útočném pásmu Poruby.

22:49
    Michal Vachovec – 2 min., sekání.

23:30
    Kolín je sice v útočném pásmu, hosté je však k žádné střele zatím nepustili.

24:00
    Hráč hostí chtěl pošetřit čas v útočném pásmu, jeho následná přihrávka ale byla nepřesná a Kolín díky ní zahájil svůj další útok.

24:48

25:34
    6/6
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté se prosazují ve výhodě po faulu na svého spoluhráče. Mladík Adamec našel perfektní přihrávkou volného AARONA BERISHU, který se po střele z první nemýlil. Asistence: Andrej Adamec a Lukáš Krenželok.
    Adamec A., Gutwald M., Christov V., Berisha A., Mrázek P., Krenželok L.
    Kiviaho H., Dlouhý A., Vrhel S., Němec Š., Hampl J., Koukal P.
    25:34 Aaron BERISHA - 1:1
    Hampl

26:36
    K odraženému puku se dostal Kryštof Ouřada, který následně prověřil připravenost brankáře hostí. Daniel Dolejš schoval puk ve své výstroji.

28:23
    Koukal P. – 2 min., sekání.

28:57
    Kolín přežil horké chvilky ve svém pásmu a nakonec vyhazuje puk do bezpečí.

29:49
    Na Henriho Kiviaha to létá z obou stran, finský brankář ale ukazuje své kvality a všechny střely soupeře likviduje.

30:48
    6/6
    MATĚJ CHALUPA získal puk v útočném pásmu a po krásné individuální akci překonává brankáře. Nikdo v červeném nedokázal kolínskému snajprovi v zakončení zabránit. Asistence: Petr Koukal.
    Chalupa M., Koukal P., Kiviaho H., Piegl R., Král Z., Šedivý J.
    Dolejš D., Klímek D., Voráček T., Šedivý O., Klimíček J., Krenželok L.
    30:48 Matěj CHALUPA - 2:1
    Hampl

32:58
    Tomáš Šoustal si nepohlídal své postavení a rozhodčímu tak nezbývá nic jiného, než odpískat postavení útočícího hráče v brankovišti.

33:46
    6/6
    TOMÁŠ ŠOUSTAL si v samostatném úniku počínal parádně a takzvanou „hertlovkou“ překonává brankáře soupeře. Asistence: Michal Gutwald.
    Šoustal T., Gutwald M., Střondala V., Voráček T., Dolejš D., Tvrdoň M.
    Kiviaho H., Piegl R., Kolmann P., Král Z., Morong M., Chalupa M.
    33:46 Tomáš ŠOUSTAL - 2:2
    Hampl

34:35
    Adam Sedlák – 2 min., držení.

34:53
    6/5
    Domácí tým se prosazuje v přesilové hře, PETR MORAVEC dostal nabito a od modré čáry krásně trefil horní roh branky soupeře. Asistence: René Piegl.
    Moravec P., Piegl R., Kiviaho H., Ouřada K., Pajer L., Koukal P.
    Dolejš D., Vachovec M., Voráček T., Gřeš T., Doudera L.
    34:53 Petr MORAVEC - 3:2
    Hampl

37:05
    Tomáš Gřeš se dostal po dobré kličce až k do zakončení, to mu ale na poslední chvíli překazil obránce domácích.

37:35
    Hostům přechod do útočného pásma nevyšel a je jim pískán offside.

39:06
    Puku se dotkl někdo na kolínské lavičce, sudí tak musí hru přerušit.

39:30
    6/6
    Hostující tým vybojoval puk v útočném pásmu a po rychlé kombinaci se prosadil TOMÁŠ ŠOUSTAL. Asistence: Vojtěch Střondala a Jiří Klimíček.
    Šoustal T., Střondala V., Klimíček J., Dolejš D., Tvrdoň M., Lemcke J.
    Kiviaho H., Šedivý J., Piegl R., Chalupa M., Král Z., Koukal P.

40:00

Druhá třetina nám nabídla 5 branek, takže jsme se rozhodně nenudili. V této části hry se dvakrát prosadil Kolín a třikrát Poruba. To znamená, že tu máme remízový stav. Třetí třetina bude opravdu zajímavá.

40:01

41:09
    Razantní střelu zápěstím Berishy vyráží brankář domácích betonem do rohu.

41:40
    Oba týmy jsou v plném počtu, hraje se 5 na 5.

43:02
    Sedlákovo nahození jen prosvištělo brankovištěm domácích.

43:18
    René Piegl – 2 min., podrážení.

44:20
    Kolín aktivně brání, čímž nedovoluje dostat se soupeři do nějaké lepší pozice.

45:09
    Petr Mrázek se rozhodl, že zakončí z úhlu. Henri Kiviaho byl však pozorný a střelu schoval ve své lapačce.

45:18

46:05
    Kolín nepřesně rozehrává a dopouští se icingu.

46:35
    Domácí se dostali do přečíslení na jehož konci se snažil prosadit bekhendovou kličkou Kryštof Lang, při zakončení mu ale sjel puk z čepele a z šance nakonec nic nebylo.

48:30
    Po komerční přestávce pokračuje hra vhazováním v útočném pásmu Kolína.

50:02
    Střela Kryštofa Langa byla při zdvižena do ochranné sítě.

51:05
    Vojtěch Střondala skvělým obraným zákrokem zastavuje střelu soupeře.

51:34
    Petr Koukal – 2 min., podrážení,
    Matěj Chalupa – 2 min., nesportovní chování.

52:11
    6/4
    Přesilovka 5 na 3 je nakonec využita. Brankáře Kiviaha na dvakrát překonává MAREK TVRDOŇ. Asistence Ondrej Šedivý a Petr Mrázek.
    Tvrdoň M., Šedivý O., Mrázek P., Krenželok L., Dolejš D., Klimíček J.
    Kiviaho H., Skořepa J., Piegl R., Kolmann P.
    52:11 Marek TVRDOŇ - 3:4
    Hampl

52:35
    Hosté mají stále přesilovku, tentokrát už pouze tu klasickou. Šoustal a Střondala kombinují na pravé straně.

53:34

55:11
    Kolín se proviňuje zakázaným uvolněním.

55:36
    A je tu další icing kolínského týmu.

56:04
    Puk mizí až za plexisklem, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

56:47
    Kolínu se vůbec nedaří vytvořit si nějaký závěrečný tlak, místo toho sledujeme jejich další zakázané uvolnění.

57:21
    Daniel Dolejš si připisuje důležitý zákrok lapačkou proti střele Lukáše Pajera.

57:36
    Píská se icing hostí, Kolín má tak dobrou možnost ke vstřelení vyrovnávající branky.

Oddechový čas pro tým SC Marimex Kolín.

57:36
    Kozlové to zkoušejí v šesti!

57:49
    6/6
    MAREK TVRDOŇ trefuje přes celé hřiště odkrytou branku hostí.
    Tvrdoň M., Dolejš D., Voráček T., Gutwald M., Šoustal T., Střondala V.
    Vrhel S., Dlouhý A., Ouřada K., Král Z., Kolmann P., Skořepa J.
    57:49 Marek TVRDOŇ - 3:5
    Hampl

Dnešní utkání sleduje 1025 diváků.

59:12
    Ondrej Šedivý jednoduše vyhazuje puk ze své třetiny, už nechce dělat žádné starosti.

Poruba dnes musela třikrát dorovnávat stav utkání a i přes to je to nakonec ona, která bere všechny body. O její výhře rozhodl ve třetí třetině dvěma brankami Marek Tvrdoň.

Poruba tak uhájila první místo v tabulce, to domácí Kolín bude minimálně do dalšího kola zastávat jedenáctou pozici.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (20:23:59)

Aleš Racek

Branky a nahrávky: 11. Koukal (Chalupa, Z. Král), 31. Chalupa (Koukal), 35. P. Moravec (Piegl) – 26. Berisha (A. Adamec, Krenželok), 34. Šoustal (Gutwald), 40. Šoustal (Střondala, Klimíček), 53. Tvrdoň (O. Šedivý, P. Mrázek), 58. Tvrdoň

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Maštalíř, Beneš