Královské Vinohrady – Tatran 1:10 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
1:10 (0:4, 1:3, 0:3)
ESA logistika Tatran Střešovice
Středa 25.10.2023, 19:30 • TJ Sokol Vinohrady, Praha 2 • Livesport Superliga • 14. kolo

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (21:31:29)

Je konec! Tatran potvrdil roli favorita a připisuje si tři body do tabulky a půjde na čtvrté místo, ale to není moc směrodatné, protože bude mít o jeden zápas více než všechny ostatní týmy. Vinohrady dnes s mladším výběrem nedokázaly vyzrát na zkušený Tatran a odchází bez bodu.

Branky a nahrávky: 30. Ja. Procházka (Keller) – 5. A. Kučera (Šindelář), 9. Šimek (Kolísko), 18. Mare. Beneš, 19. Vavroušek (T. Hanák), 33. Šimek (Meliš), 34. J. Boček (T. Hanák), 39. Havlas (Šindelář), 52. Kolísko (M. Mühlfait), 52. Havlas (Mare. Beneš), 60. T. Hanák (Havlas). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Zásahy brankářů: 19:14. Diváci: 156. Rozhodčí: Josef Monzer a Lukáš Procházka.

59:43 Tomáš HANÁK - 1:10

59:43
    Tatran právě vstřelil branku!
    Tatran dává desátý gól utkání! Matěj Havlas dlouhým míčkem dokázal najít nabíhajícího TOMÁŠE HANÁKA, který dokázal dostat míček za záda Trojana forhendovým blafákem! Asistence: Matěj Havlas.

59:06
    Urbánek schytal dělovou ránu do nohy a dlouho se na svou nohu nemohl ani postavit, ale nakonec to zvládl a odchází střídat.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:15
    Tatran sice nevyužil přesilovou hru, ale mrzet je to za stavu 9:1 pro ně nemusí a dohrávají s míčkem v poklidu dnešní utkání.

57:38
    Domácí hrají v plném počtu.

56:46
    Milan Meliš vystřelil golfem ostrou střelu, ale trefil pouze blok domácích před sebou.

56:25
    Tatran zatím v přesilové hře nedokázal vymyslet nějakou překvapivou střelu, která by ohrozila Trojana v brance.

55:38
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady:
    Vojtěch Krupička – 2 min., Držení.

55:01
    Vinohrady do sestavy zařadily na posledních pár minut mladíky, kteří tak vyzkoušejí poprvé v kariéře Superligu a hned proti Tatranu.

54:15
    Tatran kombinuje na polovině soupeře a zkouší si i promíchat sestavy a natrénovat možná i něco na příští zápasy.

53:32
    Pomalu se nám blíží konec třetí třetiny a už ani jeden z týmů nikam nepospíchá. Rozhodčí nemusí řešit zbytečné fauly a přestupky.

52:45
    Dnešní utkání sleduje 156 diváků!

51:54
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady.
    51:54 Matěj HAVLAS - 1:9

51:54
    Tatran se dostává už do vedení o osm branky! Marek Beneš našel na hřišti volného MATĚJE HAVLASE, který dokázal ze střelecké pozice dostat míček do branky domácích! Asistence: Marek Beneš.
    51:18 Jakub KOLÍSKO - 1:8

51:18
    Tatran přidává osmou branku v utkání a ještě možná bude útočit na dvojciferné číslo! Martin Mühlfait svou přihrávkou našel JAKUBA KOLÍSKA, který svou střelou dokázal prostřelit Jiřího Trojana v brance Vinohrad! Asistence: Martin Mühlfait.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny. Ve třetí třetině zatím nepadl žádný gól.

48:56
    Pergler se dostal k zakončení bekhendem, ale nedokázal prostřelit Jurca který zatím inkasoval pouze jeden gól.

48:08
    Domácí se dostali k další sérii nepřesných přihrávek a o balónek přišli velice rychle. Už je stejně jasné, že dnes Tatran připíše tři body do tabulky.

47:16
    Plíhal se opět pokusil projí kolem mantinelu, kde se dobře kryje balónek, ale obránci Tatranu si ho dnes pečlivě hlídají.

46:21
    Žiška se dostal ke střele ve středu hřiště, ale napálil míček pouze do dobře postaveného Jurca, který tak musel řešit první nebezpečnější střelu ve třetí třetině.

45:45
    Fanoušci domácích se začínají hlasitěji ozývat z tribun, aby ještě dodaly síly na hole domácích.

45:09
    Vinohrady se nedokážou dostat do souvislejšího tlaku před Jurcem, který v této třetině má zatím relativní klid.

44:26
    Havlas vyslal přihrávku krosem na Tomáše Hanáka, který střílel z první, ale nepovedlo se mu přesněji zamířit.

43:39
    Sládek zkusil překvapit z půlky Trojana v brance Vinohrad, ale tato střela mířila pouze nad branku soupeře.

42:45
    Tatran stále drží míček na své polovině a je na něm vidět, že chce dnešní utkání dohrát v klidu a zbytečně se nepouštět do větších akcí.

42:08
    Vavroušek dokázal získat na polovině hřiště míček a uklidňuje hru pro svůj tým.

41:29
    Vinohrady se pokoušejí delší dobu držet míček a přesunout se následně i na polovinu Tatranu, zatím se tak neděje.

40:58
    Skvělý Jiří Trojan proti další tutovce hostů, kteří ho opět ve skvělé pozici nedokázali prostřelit!

40:40
    Matěj Havlas narazil do Plíhala a šel hned k zemi, doufejme, že bude v pořádku. Následuje rozehrávka Tatranu.

40:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

40:01

Střely ve druhé části: 6:8.

Další třetina začne přibližně ve 20:57.

Je za námi i druhá třetina, která přinesla čtyři branky! Vinohrady z přesilové hry 5 na 3 dokázaly snížit po střele Jana Procházky, poté přišly tři branky Tatranu, z toho jedna v přesilové hře. Tatran si jde dnes jasně za vítězstvím a Vinohrady už mají pouze minimální šanci na zvrat v tomto utkání! Stav je po druhé třetině 1:7.

40:00

39:15
    Pergler se mohl dostat do střely na levé straně u branky Jurca, ale přihrávka Plíhala šla za jeho osobu a nemohl zakončit.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
    38:01 Matěj HAVLAS - 1:7

38:01
    Tatran to už sice nestihl v přesilové hře, ale to hostům určitě nevadí! Martin Šindelář vypálil z levé strany, a MATĚJ HAVLAS dokázal šikovně před Trojanem tečovat míček do branky Vinohrad! Asistence: Martin Šindelář.

37:58

37:37
    Jiří Trojan dokázal zastavit fantasticky střelu Havlase ze středu hřiště!

36:51
    Daniel Keller dokázal získat míček a běžel na Jurca z levé strany, ale jeho střela bekhendem mířila pouze do výstroje Jurca!

36:18
    Faul na Havlase u pravého mantinelu. Hosté zůstanou u balónku na polovině Vinohrad.

35:58
    František Urbánek – 2 min., Sekání.

35:30
    Dobrá kombinace Tatranu, ten chce využít už nabídnutou výhodu, ale zatím se neodvážili hosté vystřelit.

34:55
    Tatran bude hrát další přesilovou hru! Zatím hrají hosté výhodu v šesti.

34:09
    Domácí mohli jít 2 na 0, ale obrana Tatranu dokázala jejich útok na poslední chvíli zablokovat.
    33:18 Jakub BOČEK - 1:6

33:18
    Tatran dává už šestý a pro Vinohrady to už vypadá špatně! Tomáš Hanák dostal přihrávku za branku, odkud z první přihrál na JAKUBA BOČKA a ten už dokázal míček uklidit ke vzdálenější tyči Trojanovy branky! Asistence: Tomáš Hanák.
    32:32 David ŠIMEK - 1:5

32:32
    Tatran využívá další přesilovou hru! Milan Meliš ze středu hřiště vystřelil na Trojana, který jeho pokus vyrazil k DAVIDU ŠIMKOVI, který v nelehké pozici dokázal míček zasáhnout a vstřelit branku! Asistence: Milan Meliš.

32:25
    Havlasova střela nepřišla, protože útočník Střešovic Benešovu přihrávku promáchl. Trojan nemusel zasahovat.

32:03
    Tomáš Gärtner – 2 min., Hrubost.

31:31
    Nyní se hraje ze strany na stranu, ale ani z jedné strany nepřišla nijak nebezpečná střela.

30:54
    Trojáček v tvrdém souboji se Šindelářem vybojoval míček a Vinohrady opět mohou jít do útoku. Domácí by potřebovali vstřelit branku co nejdříve.

30:13
    Hosté hrají v plném počtu.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu. Vinohrady stále mají přesilovku 5 na 4.
    29:26 Jan PROCHÁZKA - 1:4

29:26
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Vinohrady využívají přesilovku 5 na 3! Daniel Keller z první přihrál na volného JANA PROCHÁZKU, který jako správný kapitán prostřeluje Jurca a vrací Vinohrady do hry! Asistence: Danil Keller.

29:16
    Plíhal sklepl míček na Perglera, který z bezprostřední blízkosti minul branku Jurca!

28:45
    Obrovský tlak Vinohrad, zatím vše obrana Střešovic zvládá! Vzápětí Vavroušek zablokoval míček mimo hřiště.

28:13
    Vinohrady budou teď hrát přesilovku 5 na 3! Velká příležitost vrátit se do zápasu!

28:13
    Vyloučení v týmu Tatran Střešovice:
    Marek Beneš – 2 min., Hrubost.

27:50
    Matěj Havlas v oslabení šel sám na Trojana a trefil tyč jeho branky!

27:35
    Adam Kučera – 2 min., Sekání.

27:19
    Opět přichází pasáž ostrých soubojů u mantinelu, která vypadá dost nebezpečně, ale rozhodčí zatím vše pouštějí.

26:52
    K Perglerovi se odrazil míček a měl před sebou dost prostoru, ale jeho střela mířila příliš nad branku Jurca, který nemusel zasahovat.

26:25
    Plíhal pomohl Trojanovi svým blokem proti střele Vavrouška, která byla velmi bolestivá.

26:02
    Šimek prověřil pozornost Trojana z velké dálky, ale domácí gólman nemusel zasahovat, protože tato střela šla mimo branku.

25:21
    Trojáček rozehrál z poloviny hřiště na Pražáka, který hledá ideální průnikovou přihrávku, zatím se tak nestalo.

24:56
    Hosté uklidňují hru a drží míček nějakou chvíli na své polovině.

24:12
    Vavroušek prošel až před Trojana a zezadu byl na něj nejspíše faul, ale rozhodčí rozpažili. Vinohrady jdou do útočné akce.

23:41
    Pergler přečetl krosovou přihrávku Marka Beneše a běžel na Jurca, ale zezadu ho dokázal bránící hráč Tatranu zablokovat.

23:05
    Kolískův pokus ze středu hřiště končí v náruči Trojana, který si připisuje další úspěšný zákrok.

22:27
    Šimek sám před Trojanem dorážel asi třikrát, ale nedokázal míček trefit ideálně! Velké štěstí na domácí straně!

21:51
    Druhá třetina začala také v obrovském tempu, ale zatím jsme gól neviděli.

21:14
    Nyní následuje drobná úprava hrací plochy. Poté bude rozehrávat Tatran z poloviny hřiště.

20:37
    Ivan Pergler dostal skvělou přihrávku a šel sám na Jurca, který skvělým zákrokem pravou rukou vychytal útočníka Vinohrad!

20:26
    Hanák tvrdě faulovaný u mantinelu, ale rozhodčí nic tak hrozného nejspíše neviděli a hraje se dál.

20:01

20:01

Střely v první části: 4:12.

Další třetina začne přibližně ve 20:13.

Je za námi první třetina, která byla jasně v režii Tatranu! První gól přišel už v 5. minutě od Adama Kučery. Další přidal hostující celek v 9 minutě po střele Davida Šimka. Třetí gól a využitá přesilovka od Marka Beneše. Poslední gól v první třetině vstřelil po dobré přihrávce Šimon Vavroušek. Stav utkání je po první třetině 0:4.

20:00

19:28
    Tatran získal balónek opět na polovině soupeře a bude mít ještě možnost na jeden útok.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.
    18:12 Šimon VAVROUŠEK - 0:4

18:12
    Už je to o čtyři branky! ŠIMON VAVROUŠEK dostal přihrávku od levého mantinelu na střed hřiště, odkud příklepem našel dostatek prostoru u vzdálenější tyče Trojanovy branky! Asistence: Tomáš Hanák.

17:49
    Tatran vede o tři branky a nikam v tuto chvíli nespěchá. Vzápětí Hanákovo nahození nikoho nenašlo.
    17:10 Marek BENEŠ - 0:3

17:10
    Tatran využívá přesilovou hru! MAREK BENEŠ z téměř poloviny hřiště dokázal svou střelou prostřelit Jiřího Trojana, který možná nebyl tolik koncentrovaný a možná neviděl přes clonící hráče! Bez asistence.

16:45
    Fantastický zákrok Jiřího Trojana proti Šindelářově střele!

16:24
    Benešova střela končí na mantinelu, Tatran má veliký tlak před brankou Vinohrad!

15:41
    Pergler skvěle drží balónek za brankou Jurca a šetří prvních pár vteřin z trestu.

15:21
    Jan Pinkas – 2 min., Sekání.

15:10
    Nyní rozhodčí řeší od koho šel míček ven ze hřiště, nakonec udělali kompromis a bude následovat buly na polovině hřiště.

14:47
    Keller si sběhl šikovně na střed hřiště, kde ho nikdo nehlídal a dostal skvělou přihrávku, ale jeho střela zasáhla pouze prvního blokujícího hráče.

14:05
    Plíhal ztratil hůl u poloviny hřiště když šel do přečíslení, Tatran získal míček a snaží se uklidnit hru, která je ve vysokém tempu.

13:25
    Nebezpečný Perglerův bekhend dokázal hostující gólman zkrotit! Tohle byla veliká šance domácích.

12:54
    Eliáš použil nedovoleně vysokou hůl, ale nakonec rozhodčí nic neviděli a hrajeme dál, na tahu jsou Vinohrady.

12:17
    Eliáš nedokázal míček zkrotit pod svoji kontrolu a domácí zůstanou po přerušení u balónku na polovině Tatranu.

11:39
    Domácí šli do přečíslení 3 na 2, ale Daniel Gärtner nedokázal prostřelit Jurca!

10:57
    Sládeček se dostal až před Trojana, ale Mühlfait do něj nepochopitelně vrazil a oba spadli na zem! Vinohrady tak nemusí lovit třetí míček z branky!

10:29
    Filip Eliáš velkého úhlu trefil domácího gólmana do výstroje, ale určitě toho moc přes clonícího hráče Tatranu neviděl.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

9:28
    Milan Meliš střelou tahem přestřelil branku Trojana, který nyní nemusel zasahovat.
    8:40 David ŠIMEK - 0:2

8:40
    Tatran jde do dvoubrankového vedení! Velká skrumáž před brankářem Trojanem! Míček se kutálel kolem malého brankoviště a nakonec se dostal na hůl DAVIDA ŠIMKA, který i přes to, že branka nebyla ve svém postavení dokázal míček dostat do branky Vinohrad! Asistence: Jakub Kolísko.

8:15
    Střela Jana Procházky z poloviny hřiště mířila těsně vedle levé tyče hostující branky!

7:44
    Jakub Boček se snažil dostat před Trojana zpoza branky, ale domácí Jan Procházka ho skvěle a čistě zastavil.

6:58
    Daniel Keller dokázal projít celé hřiště a zakončit před Jurcem, ale ten díky dobrému postavení dokázal míček zneškodnit a připsat si další zákrok.

6:14
    Šimek s Procházkou svedli první potyčku v zápase, rozhodčí je uklidnili, zatím vylučovat nebudou.

5:45
    Klavs Araks svým tělem dokázal odstavit soupeře od balónku, ale domácí mají co dělat, aby neztratili míček na své polovině.
    4:42 Adam KUČERA - 0:1

4:42
    Tatran jde do vedení! Antonín Pražák ztratil míček na středu hřiště, který vybojoval Martin Šindelář, který předal míček na ADAMA KUČERU a ten střelou tahem dokázal míček umístit pod horní tyč Trojanovy branky, který inkasuje poprvé v zápase! Asistence: Martin Šindelář.

4:06
    Eliáš má opět problémy na své polovině s udržením balónku, nakonec se uvolnil poslal míček na Bočka, ale jeho střela mířila pouze do bloku domácích.

3:25
    Tatran nyní dobře obléhá branku Trojana, který musí dávat pozor na každou rychlejší kombinaci hostí, kteří ale ještě nevystřelili.

2:55
    Tomáš Gärtne vystřelil nebezpečnou střelu tahem z levé strany, ale minul těsně branku Jurca, který nemusel zasahovat.

2:11
    Vinohrady se dostaly k zakončení z levé strany a i hostující gólman si připsal úspěšný zákrok. Zatím se hraje ve vysokém tempu.

1:38
    Vavroušek vystřelil ze středu hřiště a ještě jí tečoval Šindelář, ale Trojan si dokázal připsat první zákrok v zápase.

1:26
    Filip Eliáš unikl domácím, kteří aktivně napadali, ale Tatran se nikam s rozehrávkou nežene.

0:49
    První nebezpečný útok založil Havlas, který hned střílel ze středu hřiště, ale domácí před Trojanem vytvořili dobrý blok.

0:25
    Hra je nyní přerušena kvůli časomíře, snad se začne hrát co nejdříve.

0:01
    Úvodní buly vyhráli hosté z Tatranu.

00:01

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli budeme moct začít. Domácí tým nastupuje v bílých dresech a tým Tatranu v červených. Dnešní utkání bude velmi speciální pro Jiřího Trojana, který nastoupí v brance Vinohrad poprvé v rámci Superligy! Oproti Divizi to bude mít mnohem těžší a navíc bude chytat proti zkušeným hráčům Tatranu! Přeji příjemnou zábavu.

Úvodní sestavy

Královské Vinohrady: Trojan (Křepelka) – Trojáček, Ji. Procházka, Araks, Krupička, Ja. Procházka (C), Martan – Plíhal, Keller, Žiška, Pužman, Pinkas, Horák, Urbánek, T. Gärtner, Pražák, Víšek, D. Gärtner, Pergler.
    Trenér: Miroslav Purkrábek

Tatran: Jurco (Lev) – F. Eliáš, Tlapák, M. Mühlfait, Sládeček, Meliš – A. Kučera, J. Boček, Sádlo, Šimek, Mare. Beneš (C), Havlas, Kolísko, Kún, Vavroušek, T. Hanák, Šindelář, Čelakovský, Macháček.
    Trenér: Zdeněk Skružný

Oba týmy v této sezóně se už jednou potkali. Bylo to ve druhém kole Livesport Superligy (12.9.2023), kde Tatran po velké bitvě dokázal vyhrát až v prodloužení 5:4 a bral "jen" dva body do tabulky.

Rozhodčími dnešního utkání jsou Josef Monzer a Lukáš Procházka.

Vinohrady jsou zatím v sezóně na skvělé sedmé pozici se ziskem 15 bodů! Vinohradům se nepovedl první zápas, když schytaly od Liberce výprask 2:11. Poté přišel bod na hřišti právě dnešního soupeře, tedy Tatranu. Následovala ubojovaná výhra v Karlových Varech 7:6 po prodloužení. Následně přišly výhry na BUTCHIS a Black Angels. Šesté kolo a druhá plnohodnotná prohra, proti Spartě 2:6. Sedmé kolo a zápas na Chodově vyšel na jedničku, protože Vinohrady dokázaly překvapit a vyhrát 5:3. V neděli odehrály Vinohrady zápas doma s Pardubicemi, které dokázaly porazit 6:3. Uvidíme, jestli dnes proti Tatranu budou schopni držet krok. Nejproduktivnější hráči Vinohrad jsou bratři Gärtnerovi, kteří oba nasbírali zatím shodně 11 kanadských bodů.

Tatran Střešovice

Tatran je na tom překvapivě stejně jako Vinohrady! Jsou na šesté pozici s 15 body! Tatran si na začátku sezóny zajistil semifinále Champions Cupu po výhře nad Bernem. V Livesport Superlize začal prohrou na nájezdy s Bohemkou, potom právě výhrou nad dnešním soupeřem 5:4 po prodloužení. Následovala prohra doma s Libercem 8:10. Ve čtvrtém kole konečně přišla výhra a to 14:1 nad Českou Lípou. Následný souboj s Boleslaví nevyšel a přišla prohra 4:6. Tatran následné tři zápasy vyhrál proti: Karlovým Varům, BUTCHIS a Black Angels. Nejproduktivnějším hráčem Tatranu je Matěj Havlas, který zatím nasbíral 14 kanadských bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu z předehrávky 14. kola Livesport Superligy. Dnes se proti sobě postaví týmy TJ Sokol Královské Vinohrady a Tatran Střešovice. Utkání začíná v 19:30.