Zlín – Pardubice 6:4 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 2:0 (kon.) | Plzeň – K. Vary 3:4 (po pr.)
Přerov – Třinec 0:4 (kon.) | Olomouc – Jihlava 1:7 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 3:1 (kon.)
Sparta – Litvínov 6:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:4 (kon.)
HC Sparta Praha
6:3 (1:0, 2:3, 3:0)
HC VERVA Litvínov
Čtvrtek 26.10.2023, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Tímto se s vámi loučím. (20:20:46)

Sparta si odváží po divokém utkání s Vervou z domácího ledu vítězství po základní hrací době. Pražané zvládli lépe třetí třetinu, v které si třemi góly zajistili výhru 6:3.

59:52 Tomáš HOLEČEK - 6:3

59:52
    Sparta právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ HOLEČEK si najel sám před branku, kde v souboji 1 na 1 překonal brankaře Stránského. Asistence: Albert Bareš.

58:00
    Sparta drží puk v útočné třetině, do větších akcí se nepouští, ale drží soupeře od své branky.

56:02
    Tůma přijel zpoza branky do pravého kruhu, odkud zkusil střelu z otočky. Ta skončila na břiše brankaře Litvínova.

55:30
    Zakázané uvolnění domácích.

54:30
    Fábry si po najetí do útočného pásma připravil střelu z mezikruží, Stránský ho vychytal lapačkou.

Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
    Antonín Scafari – 2 min., nedovolené bránění.

50:15
    Hora zkusil střelu z první hned po vhazování, Vedral musel být na pozoru, puk zadržel na hrudi.

50:00
    46:46 Albert BAREŠ - 5:3

46:46
    Culek z levého mantinelu našel na kraji kruhu ALBERTA BAREŠE, který poslal střelu do horního rohu branky. Asistence: Ondřej Hrabík.

45:15
    Litvínov ubránil oslabení.

43:56
    Z levé části branky zkusil po vhazování vystřelit z blízka Fábry, brankář ale zasáhl vyrážečkou.

43:15
    Denis Horský – 2 min., nedovolené bránění.

43:08

41:30
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden z týmů nevydržel v útočném pásmu dlouho.
    40:29 Oliver SAMSON - 4:3

40:29
    Od Theimera dostal nahrávku na modrou čáru OLIVER SAMSON, který propálil Stránského do horního rohu branky. Asistence: František Davida a Ondřej Hrabík.

40:02
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrála Sparta.

40:01

Druhá třetina byla na góly bohatší, Verva si v ní nejprve vzala vedení na svou stranu, Sparta ale odpověděla vyrovnáním na 3:3. třetí třetina začne v 19:43.

40:00

39:30
    Theimer zkusil znovu z pravého mantinelu, tentokrát měl Stránský beton na správném místě.

38:44
    Jan Peroutka – 2 min., držení.
    36:04 Oto THEIMER - 3:3

36:04
    Fábry si zpracoval puk za brankou a našel před ní volného Theimera, ten propálil Stránského do horního růžku. Asistence: Andrej Fábry a František David.
    35:44 Ondřej POSTL - 2:3

35:44
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Prokeš střelil z levé části ledu, odtud se puk odrazil na ONDŘEJE POSTLA, který z levého kruhu trefil prázdnou branku. Asistence: Daniel Prokeš a Jan Vopat.

35:17
    Oto Theimer – 2 min., krosček.
    34:01 Jan VOPAT - 2:2

34:01
    Hora dostal přihrávku na pravou část modré čáry, odsud vystřelil z první. Jeho ránu tečoval JAN VOPAT, který umístil puk do braky soupeře.

33:40
    Vaverčák připravil první velkou šanci přesilovky, najel si z levého mantinelu a přihrál a volně najíždějícího Deje, který z mezikruží ihned pálil do hrudi brankaře Vedrala.

31:58
    Jan Hamršmíd – 2 min., nedovolené bránění.

30:36
    Sparta si v početní výhodě připravila rovnou dvě dobré střely, z první nejdříve pálil z levého mantinelu Theimer těsně vedle branky, poté z pravé modré čáry Červenka, který trefil hruď Stránského.

29:08
    David Ducháček – 2 min., podrážení.
    28:35 Antonín SCAFARI - 2:1

28:35
    Vopat vybojoval puk v souboji za brankou s brankařem Vedralem, odtamtud nahrál ANTONÍNOVI SCAFARIMU, který už jen střelil puk do prázdné branky. Asistence: Jan Vopat.

26:31
    Daniel Prokeš – 2 min., napadení.

26:31
    Před branku dostal nabídku zpoza branky Fábry, na nic nečekal a střílel, pro jeho neštěstí pouze do břicha Stránského.

25:14
    Hra se odehrává ve středním pásmu, kde dochází na obou stranách k opakovanému ofsajdu.

24:34
    Sparta se natlačila do brankoviště, kde neměl puk Stránský pod kontrolou, po vytvoření hloučku si však puk brankař našel a udržel do hvizdu pod betony.

23:05
    Fábry nahrál zpoza branky Hrabíkovi do předbrankového prostoru, ten si ale puk nedokázal zpracovat.

21:30
    Sparta tlačí Vervu v útočném pásmu, ke větší příležitosti se nedostala.
    20:13 Jakub ŽMOLA - 2:0

20:13
    Jakub Žmola unikl ve středním pásmu soupeřům a připravil si střelu z levé strany útočného pásma, odkud poslal puk do protisměru nad lapačku Stránského. Asistence: Marek Daníček a Jan Krupička.

20:01

V první třetině padlo hodně dvouminutových trestů, žádný ale nebyl proměněn. Domácí Sparta dala první gól, který byl v první třetině jediný, do kabiny si tak odnáší vedení 1:0. Druhá třetina začne v 18:51.

20:00

19:12
    Samson zkusil střelu z nápřahu od modré do volného prostoru, brankař ale puk vyděl a zasáhl lapačkou.

18:01
    Hrabík poslal puk z pravého mantinelu Červenkovi do mezikruží, tomu střela nesedla a Stránský s ni neměl větší problémy.

16:40
    Jan Vopat – 2 min., vysoká hůl.

16:01
    Hora zkusil střelu z nápřahu ihned po vhazování, skončila pouze na vyrážečce Vedrala.

15:59

15:04
    Po nahození ze středního pásma brankář Litvínova podržel do hvizdu, Sparta bude vhazovat v útočném pásmu bez litvínovské možnosti vystřídání.

13:47
    Peroutka najel z pravé části středního pásma do útočného, tam zkusil střelou prověřit Vedrala, ten ale po bloku jednoho z obránců nemusel zasahovat.

12:15
    Hraje se ve středovém pásmu, Hamršmíd si s Dohnal vyměnil na mantinelech velké hity.

11:30
    Fábry připravil z levého mantinelu v útočném pásmu přihrávku na najíždějícího Červenku, ten ale puk nezpracoval.

10:30
    Žmola sebral puk před brankou, ve velké příležitosti zkusil poslat puk nad pravý beton, Stránský na poslední chvíli vyrazil těsně nad branku.

09:41
    David Ducháček – 2 min., sekání.

09:22
    Kubíček se po vyhraném vhazování zkusil prosadit střelou od pravé modré čáry. Hlouček hráčů před brankou propálil, beton brankáře Vedrala nikoliv.

08:47
    Ve hře 4 na 4 nedokázal ani jeden z týmů udržet puk v útočném pásmu, pokračuje přesilovka Litvínova.

07:53
    Albert Bareš – 2 min., podrážení.

06:47
    Matěj Hora – 2 min., sekání.

06:42
    Hrabík si nenápadně najel od pravého mantinelu na hranici pravého kruhu, odtud poslal přízemní střelu do levého rohu branky, Stránský byl ale pohotový a dokázal vystrčit beton.

05:55
    Sparta už se chvíli radovala z druhého gólu, ten však nemohl být uznán kvůli útočníkovi v brankovišti.
    04:53 Ondřej CULEK - 1:0

04:53
    ONDŘEJ CULEK se napřáhl z modré čáry, na kterou mu nahrál Albert Bareš, rána prosvištěla až za záda Stránského. Asistence: Albert Bareš a Tomáš Holeček.

04:40
    Od modré se pokusil o ránu na teč Hrabík, brankář si ale jeho pokus pohlídal a udržel na břiše.

03:55
    Sparta ubránila oslabení, na jehož konci získala přesilovku, v té v první minutě nedokázali udržet puk v útočném pásmu či vystřelit.

02:55
    David Ducháček – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

02:20
    Višněvskij si najel ze středního pásma až do mezikruží odtamtud vypálil do pravého betonu Vedrala.

01:35
    Kubíček dostal puk z pravého mantinelu do středu modré čáry, odtamtud vypálil těsně vedle tyče.

01:09
    Andrej Fábry – 2 min., vysoká hůl.

00:15
    Uvodní vhazování vyhrála Sparta a zavezla puk do útočného pásma.

00:01

Vítám vás u dnešního zápasu ELJ mezi týmy HC Sparta Praha a HC Verva Litvínov. Utkání začne cca v 18:00.

HC Sparta Praha: Vedral (Tvrzník) – J. Červenka (A), J. Tůma, David (A), Samson, T. Bartoň, Culek, Mack – Krupička, Žmola, Daníček – Theimer, Fábry (C), Hrabík – Bareš, Hamršmíd, Holeček – S. Pavlák, Novák, Hrubý.
    Trenér: Tomáš Netík

HC VERVA Litvínov: Stránský (Kubík) – Vyhlídal, Vaverčák, Re. Kubíček, Prokeš, Werner, Soušek, M. Hora (A) – Dohnal, Peroutka, D. Horský – Vopat, Dej (C), Ducháček – Bednařík, Višněvskij, O. Postl I – Hauptvogel, Scafari.
    Trenér: Martin Tvrzník

Rozhodčí: Valda,Hacaperka – Šimánek,Figer.

Jejich soupeř z Litvínova drží v tabulce sedmé místo. Západočeši vyhráli z 18 utkání pouze pět a na šestou Spartu ztrácejí 6 bodů. Z posledních pěti utkání dokázali tři zvítězit. Se Spartou drží v této sezoně bilanci 1-1 na zápasy (2:1, 4:5). Nejproduktivnější hráč Litvínova je Ondřej Postl (6+16) s 22 body.

Junioři Sparty drží v tabulce šesté místo. Obhájci titulu se v tomto ročníku spíše hledají. Záporná bilance výher/proher mluví za vše. V posledních pěti utkáních sparťani zvítězili třikrát. Poslední dva zápasy prohráli a budou se chtít vrátit na vítěznou vlnu. Nejproduktivnějšími hráči jsou Jakub Žmola (5+13) a Jakub Tůma (3+15) s 18 body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Matyáš Smola

Branky a nahrávky: 5. Culek (Bareš, Holeček), 21. Žmola (Daníček, Krupička), 37. Theimer (Fábry, David), 41. Samson (David, Hrabík), 47. Bareš (Hrabík), 60. Holeček (Bareš) – 29. Scafari (Vopat), 35. Vopat (M. Hora, O. Postl I), 36. O. Postl I (Prokeš, Vopat)

Rozhodčí: Valda,Hacaperka – Šimánek,Figer